xzibit2009 2009 jún. 08. - 19:23:44
(108/2248)
neked meg többi elvakult "balosnak" meg rá kéne már döbbennetek, hogy 2002-ben még volt pénze az országnak, most meg x milliárd adóssága van! ÉRDEKES, MI??!!

ÜRES LETT A MSZP ALATT AZ ÁLLAMKINCSTÁR!!
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 19:21:54
(107/2248)
Õszintén remélem, és miattad, hogy addigra rádöbbentek, hová visz ez az út. Én már idõsebb vagyok, rosszabb dolgot is átéltem, s ha nem tetszik. odébbállok. De Téged becsaptak.
xzibit2009 2009 jún. 08. - 19:19:49
(106/2248)
tökmind1!

Nyertek és kész! S ez így helyes és jó! M.o. majd' 60%-ának megfelel!
Remélem a többinek is felnyílik majd a szeme idõvel.

Jövõre is hasonló eredményt akarok!
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 19:19:18
(105/2248)
jav: " Még egyszer mondom: az m1 által kitalált megoldás az igaz. Ez egy találgatás" elrontottam, helyesen:
Még egyszer mondom: nem az m1 által kitalált megoldás az igaz. Ez egy találgatás,...
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 19:16:58
(104/2248)
Ja a jobbikban nekem a szlogenjük butasága tetszik a legjobban. Mennyire ellentmond annak, amit egyébként hangoztatnak. :DDD
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 19:15:45
(103/2248)
Tudod, a roma is, ha itt él, magyar. Magukra hagytuk õket. Nem most, már rég. Nem ismered a szlogent? Az ember azzá válik, miként bánnal vele. Olyan családi háttérrel egyetlen „magyarból” se lenne semmi. :(
Jónak magyarázol a sok gyerekrõl. Az én szomszédom nem cigány, sok gyereke van, és ugyan olyan undorítóan viselkedik, lop, csal hazudik, mint amit Te csak a romáknak tulajdonítasz. Nem így kell hozzáállni. Rosszul közelíted. Itt kevesen ébredtek rá, hogy vége a szocializmusnak. Mindenki tartja a markát, de adózni nem akar. De tök egyszerû ezt egyszerûen a romákra tolni. Gondolkozzunk. Olyan szociális ellátó rendszert kellett volna mûködtetni, amit elbírunk, és visszaadni a munka becsületét. Ennyi a titok. Az MSZP ott rontotta el, hogy ész nélkül osztogatott. A válság nélkül szerintem még ma sem ébredztek volna fel, hogy nem megy.

A jobbik azt mondta, amire sok ember vevõ, õ majd rendet tesz. A rendõrség ne tegyen rendet, majd õk. Ó, döbbenetes logika. Az egész EP választás belpolitikáról szólt, nem csak nálunk, mindenütt. Az emberek megbüntették kormányaikat a válságkezelés miatt. Az biztos, hogy ez a politikai kurzus leszerepelt. Erre kerestek egy szélsõséges megoldást. Magyarország mellett ilyen gyalázatos eredmény született máshol is (Hollandia). Még egyszer mondom: az m1 által kitalált megoldás az igaz. Ez egy találgatás. Én spec a hirtv-t néztem. Kicsit más volt. :) A jobbik térnyerése a fidesz és az mszp együttes viselkedésének eredménye. A fidesz erõszakossága, az mszp tötyörgése, és erõtlensége szülte. Az emberek meg nagy rend vágyukban a lehetõ legrosszabbat cselekedték.
idõjós1010 2009 jún. 08. - 17:19:01
(102/2248)
Tudod a magyar ember tanul, és legalább az iskolai végzettsége megvan jó bõ százalékuknak ahhoz hogy el is tudjanak valahol helyezkedni. Igaz az iskola még nem feltétlen garancia, viszont az egyetlen lehetõség ahhoz hogy valaki tisztes munkából élhessen meg. A romák nagy részének még a szakmunkásképzõ sincs meg, semmilyen szakma nincs a kezükben, és így viszont tényleg nehéz. Persze ilyenkor még mindig ott van a mindenre rásüthetõ szlogenjük "azért mert én roma vagyok" .
Egyébként számtalan cigány beismeri, beismerte ezt a kamerák elõtt is, vagy akár a szemedbe is elmondják bármikor (nem titok), hogy nekik jobban megéri gyereket nemzeni és a segélyeket felvenni 5, 6, 7 gyerek után havonta, mint napestig dolgozni minimálbérét, ahogyan azt sok magyar ember is teszi.

Nem tudom hogy az Európai parlamentben hogyan mennek a dolgok, de abban biztos vagyok, hogy a jobbik ezekkel a szavazati eredményekkel, és a megszerzett 3 mandátumával, nagyot lépett elõre. Szinte a semmibõl jött, és máris mélyen maga mögé utasította az MDF-et és az SZDSZ-t, valamint megszorongatta az MSZP-t. Márpedig innen már csak felfelé van, és egy éven belül, a következõ választásokig minden esélye megvan ahhoz, hogy erõsödjön annyit, amennyivel átveheti a magyar parlamentben az ellenzék szerepét. Az MSZP szavazótábora pedig nem csak egyszerûen megzavarodott, ezt a minimális szavazati százalékot nemigazán lehet csupán ennyibe betudni, itt többrõl van szó. Ezek a szavazók mind-mind , és nagyon mélyen csalódtak a pártban, sõt talán rá is jöttek velük kapcsolatban valamire, valamire amit a Jobbik, és minden értelmes ember Magyarországon már régen tud, mégpedig azt, hogy csakúgy mint a Fidesz, az MDF, az SZDSZ, az MSZP is saját zsebre dolgozik. Arról pedig hivatalos kimutatások vannak, hogy az MSZP táborból váltak ki szimpatizánsok a Jobbik oldalára. Az m1-en hallhattad, láthattad te is a statisztikákat.
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 16:32:16 Előzmény idõjós1010
(101/2248)
Nem megéri, hanem nincs más lehetõsége jövedelemre. Azért ez különbség. :( Persze nem tartom jónak ezt, mert csak sokszorosan újratermelik a saját nyomorúságukat (most nem az ügyeskedõ hazugokról beszélek).

Az is fatális tévedésed, hogy MSZP szavazók szavaznának a Jobbikra. Kiábrándultak, van miért, de mivel az idõsebb generációhoz tartoznak, még jobban emlékeznek az efféle magatartás hová vezet.

Egyébként a jobbikra leadott EP képviselõi szavazatoknak a világon semmi értelme. :) Függetlenként ülhetnek majd Slota mellett. :DD
Az EP-ben szerencsére kiközösítik a szélsõségeseket. Tehát buta bosszú volt, bárki bármit is gondolt.
kgyuri0 2009 jún. 08. - 16:20:34 Előzmény Rahel
(100/2248)
Ez sztem marhaság.

(már, hogy Baló a NyilasBarbieval egy véleményen lenne.)

„…felvetõdik a kérdés: miként élhet együtt Morvai Krisztina és Baló György. Állítólag ágytól asztaltól már régóta elváltak, papíron viszont még mindig tart a kapcsolat.”
Ez FöldSPéter véleménye, én nagyon régen ismertem Balót, ez nem perdöntõ, de hajlok arra, hogy FöldSP jól löki.
idõjós1010 2009 jún. 08. - 16:15:16
(99/2248)
Az államnak nem kéne támogatni õket, ha nem engedte volna be a multikat az országba, vagy legalábbis nem könnyítette volna meg a helyzetüket ennyire. Ha a magyar gazdák el tudnák adni a termésüket, akkor nem volna válságban a gazdaságunk. Ha nem lennének ezek a külföldi tulajdonban lévõ multik, volna kereslet a magyar árúra, és volna gazdaság.
Persze nevelhetünk virágot is, de a világ legnagyobb butasága külföldrõl behozni azt ami itthon is megterem. Persze a multiknak így éri meg. Behozni a sok olcsó szart.
Arról már nem is beszélve, hogy ezek a multi üzletláncok külföldön ám nem ilyen körülményeket biztosítanak a dolgozóiknak sem mint nálunk. Ott törvény írja elõ a dolgozók számára a kötelezõ ebédszünetet, sõõõt, állítólag két-három óránként kötelezõ pihenõidõben részesülnek, pl a pénztárosok. Ott normál fizetést kapnak, míg nálunk sokszor 6 órás munkaidõre vannak bejelentve, és le kell nekik dolgozni 8-10 órahosszát szinte együlltõ helyükben, mert még a mellékhelységbe is csak nagy könyörgések árán juthatnak ki. Persze mindez csak a minimálbérért, vagy még azért sem, merthogy 6 órás munkaidõért nem kell még a minimálbért sem kifizetniük.
idõjós1010 2009 jún. 08. - 15:58:59
(98/2248)
Lehet hogy tévedek, de én úgy hallottam hogy egyik választáson sem volt nagyobb a részvétel 40akárhéány százaléknál, és amennyire tudom most is 36 százalék körül alakult. Azt a 10 százaléknyi differencia pedig szerintem alaposan el fog oszlani.
fredi60 2009 jún. 08. - 15:54:55
(97/2248)
Méár több éve mondják egyesek, hogy a magyar gazdáknak elsõsorban nem búzával, kukoricával kellene foglalkozniuk (ami ugyan kevésbé munkaigényes, de alaposan ki van téve a kojunkturának), hanem fûszer és gyógynövényekkel meg virágokkal. Ha a hollandok jól megvannak a virágtermesztéssel, mi miért ne tudnánk élni vele? Igaz, több munkával jár, mint elvetni a amgokat és késõbb aratni. Ha aszály van, sírnak; ha belvíz van sírnak. Ha kevés a termés, akkor azért kérnek ártámogatást, ha sok a teremés (és túlaínálat van), akkor meg azért támogassa õket az állam. Kész röhej!
fredi60 2009 jún. 08. - 15:48:10
(96/2248)
Sok kisnyilasból lett komcsi párttag a háború után, ez tény.
MIndazonáltal nem kellene senkinek összemosni az egykori vagy mai komcsikat az mszp szavazóival.
A tegnapi választás pedig uniós választás volt, többek közt ezért is maradt otthon a szavazópolgárok majd' kétharmada. De a jövõ évi parlamenti választásnál nagyobb lesz a részvétel, majd azután kellene levonni (nem pedig most) a következtetéseket.
idõjós1010 2009 jún. 08. - 15:36:33 Előzmény ondok
(95/2248)
Nem tudom hogy hol olvastad ezt, de amennyit a multik fizetnének a magyar árúért, annyiért traktorral, vagy anélkül, nem éri meg termelni sem. Külföldrõl viszont bejön a sok gyümölcs, meg zöldség halál olcsón, de sokszor se íze, se bûze. Olyan mint a kínai ruha, halál olcsó, de szar is.
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 13:20:06
(94/2248)
Nem a tartalma, hanem a személyeskedés miatt. Beszélgetni csak higadtan lehet. Nem baj, ha más a véleményünk, attól még errõl beszélni lehet, és nem is ártana meghallgatni más véleményt, nem csak a velünk egyetértõkét....
xzibit2009 2009 jún. 08. - 13:14:38
(93/2248)
szerintem nem. Már pár hsz-omat kimoderálták, úgy hogy nem nagyon itt kell errõl beszélni!
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 13:13:17
(92/2248)
Dehogynem. :)) Itt nyugodtan lehet beszélgetni.
Rahel 2009 jún. 08. - 13:06:46
(91/2248)
-Hinni a templomba kell!!:DD
xzibit2009 2009 jún. 08. - 13:06:23
(90/2248)
a port.hu nem erre való!
offtopic
meszag 2009 jún. 08. - 13:03:17
(89/2248)
Máris meghátrálsz? Azt hittem beszélgetünk egy jót.