kanalasjenõke 2013 jún. 15. - 23:01:16
(657/737)
http://www.youtube.com/watch?v=UAOxCqSxRD0

Csak egy példa. Ha az ember tokajit is ihat, miért igyon kannásat?
Most soroljak még fel 100 elõadót, hogy meggyõzzelek róla, nem azért
van herótom Sanyikától és a nyünyögésétõl, mert nekem semmi sem tetszik?
Cordelia 2013 jún. 15. - 22:23:50
(656/737)
nem értem
csak a szép emberek éneke varázsol el?
mondom, hogy sp zenéje nem az én zeném, de kétségtelen, hogy tehetséges :)
10/10
offtopic
cellasto 2013 jún. 15. - 22:20:19 10/10
(655/737)
akkor hallgasd sokat..
hányok mindkettõtõl,ha csak meglátom..tudom,nincs izlésem :DD
Cordelia 2013 jún. 15. - 22:14:48
(654/737)
tényleg?
SP évekig zongorázott, gyerekkora óta dalokat ír, videóklippeket rendez, legalább három sikeres lemeze van, komoly hazai díjakat nyert, fotómûvészetet tanul az egyetemen, magazinoknak fotóz.
nekem sem tetszik a zenéje, de sokaknak igen és õ például nem attól lett ismert, hogy nyilvánosan szellentett egy tévémûsorba.
Cordelia 2013 jún. 15. - 22:01:13
(653/737)
gyerünk, sorold fel mik azok a jó számok/zenék, amelyek megfelelnek a (te) jóizlés(ed)nek?
nem kötekedem, érdekel

a zene a kultúra része és ha ezt az Eurovízió közvetíti, akkor én bizony örömmel megnézem
és nem akarom BB pongót Vv anikó alatt nézni. no az valóban rombol.
10/10
cellasto 2013 jún. 15. - 21:57:54 10/10
(652/737)
ki bántja?
egy szinten van sanyival :D
Cordelia 2013 jún. 15. - 21:56:35
(651/737)
a nagy duett-ben sp nagyon szépen énekelt (emlékszel a "You" címû számra? és egészen kiválóan zongorázott)
egyetemre jár, a dalait szeretik a fiatalok
miért bántod?
Cordelia 2013 jún. 15. - 21:52:11
(650/737)
valóban szomorú, hogy nem támogatjuk egymást, igazad van
remélem lesz bátorsága jövõre is valakinek indulni a válogatáson
mindenki fél a dologtól, mert utána szétszedik apró darabokra
10/10
cellasto 2013 jún. 15. - 18:46:23 10/10
(649/737)
jövõre gondolom sp fog utazni dániába
legalább akkor volumenû elõadó,mint viszlát sanyika
kanalasjenõke 2013 jún. 15. - 16:19:04
(648/737)
Attól tartok, valamit nagyon félreértesz. Itt nem árvízvédelemrõl, beteg gyermekek, vagy koraszülött nyugdíjasok megsegítésrõl van szó, hanem csak egy gagyi dalfesztiválról.
Hogy ezen a fesztiválon egy bugyuta dalocska jó helyezést érjen el, azért az összefogás jegyében mindenkinek félre kéne tennie a jó ízlését és jobb meggyõzõdése ellenére úgy tenni, mintha tetszene neki?
hanguktaekwondooo 2013 jún. 15. - 16:05:17
(647/737)
netalán Sándor személyesen?
mulao 2013 jún. 15. - 16:02:31
(646/737)
Azt hiszem rájöttem a lényegre, nem is a dalról vagy elõadóról, de még csak nem is a helyezésrõl van szó, ha nem arról, hogy nem vagyunk képesek összefogni. Nagyon szeretem az Eurovíziós dalfesztivált, de kezdem azt érezni, hogy jobb lenne, ha jövõre és soha többé nem indulnánk. Mert soha nem fogjuk támogatni az énekesünket legyen az bárki egy mármilyen dallal. Az a legszomorúbb, hogy Ausztriában minden ember támogatta a kiküldött énekesüket, pedig abban a dalban annyi kakaó se volt, hogy ne utolsó elõtti legyen az elõdöntõben. Ennyit még leszerettem volna írni, és nem kívánok többet hozzá szólni a fórumhoz, mert a dalfesztiválról már mindent leírtam, ami a véleményem volt. A rádió engem nem tud befolyásolni mivel évekóta nem hallgatom, talán ezért tûnik rossznak az ízlésem, nem tudom.
sofi 72 2013 jún. 15. - 14:56:01
(645/737)
Attól még, hogy egy minõsíthetetlenül gyenge csoportban õ "más" stílusban adott elõ (hozzáteszem, Alex dala olyan messze van az úgynevezett "más"-tól , mint Makó Jeruzsálemtõl!!!), a szomorú tényen nem változtat, hogy egy max. 2 akkordos (akkor már sokat mondtam) zenérõl van szó, aminek a szövegét egy óvodás által kreált anyák napi versike is felülmúl. Mind mondanivalóban, mind ötlet szempontjából.

Az, hogy a zsûri kit tolt, vagy kit nem, engem nem különösebben érdekel. És bizony a lényegen nem is változtat, miszerint a "Kedvesem" egy ultra gyenge alsó kategóriás kakikupac. Ettõl még szeretheted, és szerethetik sokan mások is. Viszont, különlegesnek, "másnak/egyedinek", de különösen alternatívnak nevezni, a VICC kategóriájába tartozik. :DDD

Elégedj meg annyival, hogy hallhatod a rádióban az összes tetves adón egymás után naponta 1000x, de a pozitív jelzõidhez legközelebb minimum biggyeszd hozzá, hogy "SZERINTEM". ;)

Linkelek neked egy orig. alternatív zenét a régmúltból. ;) Csak okulásul, hogy tudd összehasonlítani az általad "másnak" nevezett Alex hulladékával. Hallod a különbséget? Ez valóban MÁS és RÉTEG (volt).

http://www.youtube.com/watch?v=l3EEeTQ3J2k
mulao 2013 jún. 15. - 11:23:51
(644/737)
Az tényleg igaz, hogy ezekrõl a dalokról nehéz eldönteni mennyire jók, hiszen mire kiválszották a nyertest, már ezerszer meghallgattuk. Nekem egyedül két dal tetszett elsõ hallásra a mûsorban, Lauráé és Alexé, mert a legkevesebb sablont ebben a kettõben véltem felfedezni. A legtöbb eslõ hallásra és talán még második-harmadik-huszadik hallásra se tetszik.
Cordelia 2013 jún. 15. - 11:13:06
(643/737)
ugyan, szeretjük a zenét és most az a zene, amit elénk tesz a tévé :)
Strauss-t is megdobálták tojással annak idején :)

nekem mondjuk az fáj, hogy a sok nem túl jó dal, ami a Dal mûsorba benevezett, attól lett utólag "jó", mert ezerszer lejátszották és beköltözött a fejünkbe. Amikor jön a Kedvesem automatikusan mozog a fejem, mint egy lónak... Már nem tudom, hogy jó vagy rossz (mivel a Dal-ban mindig kimentem, amikor Alex rákezdett suttogni (ugye nem állítja itt senki, hogy énekel, mert ezt õ sem állítja magáról), de éppen tegnap az óvodában a két óvónéni meg a dadus kánonba elõadta és nem fetrengtem a röhögéstõl, erõt vettem magamon, mert emberek vagyunk, ez van...
mulao 2013 jún. 15. - 09:15:27
(642/737)
Nem értem, miért a külseje vagy egyénisége miatt hiszi mindneki, hogy õ nyerte a nemzeti döntõt? Tudtommal a mûsornak azért "A DAL" a címe, hogy a dalt és ne az eladót válasszák meg egy olyan versenyre, aminek szintén dalverseny a neve.

Itt van a közvéleménykutatás, amibõl kiderül miért a Kedvesem nyert:

A A GfK Hungária Piackutató Intézet 2013 márciusában a nagy visszhangot kiváltó magyarországi döntõ után ezer 15-69 éves felnõttet kérdezett meg kor, nem és lakóhely szerint reprezentatív kutatásában az Eurovíziós Dalfesztivál eredményérõl. A válaszokból kiderült, hogy a nézõk többsége is ByeAlex "Kedvesem” címû produkcióját juttatta volna a nemzetközi döntõbe. A dalt ismerõk nem túl optimisták a magyar versenyzõ esélyeit illetõen: alig több mint negyedük várja az elsõ tízbe ByeAlexet.

A GfK Hungária márciusi megkérdezésére válaszul a 15-69 éves lakosságnak mintegy fele (49 százaléka) nyilatkozott úgy, hogy nyomon követte az Eurovíziós Dalfesztivál magyarországi döntõjét, többségük (32 százalék) a televízióban. A vizsgálat során az is kiderült, hogy a hölgyek tájékozódtak inkább a fejleményekrõl: 57 százalékuk látta a mûsort, illetve hallott vagy olvasott róla.

Mint ismeretes, a zsûri döntése alapján a nézõk Radics Gigi, ByeAlex, Vastag Tamás és Kállay-Saunders András közül szavazhattak arról, hogy ki képviselje hazánkat a nemzetközi versenyen. A döntõt végül ByeAlex "Kedvesem” címû produkciója nyerte meg. A telefonos szavazást követõen heves vita alakult ki a sajtóban, az interneten és hétköznapi beszélgetésekben, hogy valóban a legmegfelelõbb produkció képviseli-e Magyarországot Malmöben.

Többen a kiválasztás módszerét vagy tisztaságát is kétségbe vonták. A GfK Hungária médiakutatóinak vizsgálata alapján pedig a szavazási rendszer jól vizsgázott: ByeAlex "Kedvesem” címû száma nem csupán a szavazatot leadók körében volt népszerû. A nézõk közül legtöbben (38 százalék) a "Kedvesem” címû dalt juttatták volna tovább a nemzetközi versenyre. A második legnagyobb rajongótábora Radics Gigi "Úgy fáj” címû dalának volt (16 százalék). A harmadik helyen pedig Kállay-Saunders András "My Baby” címû produkciója szerepelt (13 százalék).

A "Kedvesem” kissé népszerûbb volt a férfiak (42 százalék), illetve a fiatalabb, 15-29 éves korosztály körében (45 százalék). Az idõsebbeknek (50-69 éveseknek) inkább Radics Gigi produkciója tetszett, a hölgyeket pedig Kállay-Saunders András produkciója fogta meg az átlagosnál jobban.

ByeAlex, Fotó: Wikipedia/Albin Olsson

A hazánkat képviselõ dal kiválasztása körüli vita oka az is lehet, hogy bár a "Kedvesem” dalt nagyon sokan ismerik, az igencsak megosztja a közönséget: a számot ismerõk több mint felének (54 százalék) tetszik, 45 százaléknak inkább nem. A rajongók aránya, vagyis azoké, akiknek "nagyon tetszett” a szám, viszonylag alacsony, mindössze 12 százalék.

Még azok, akik ByeAlexet szerették volna döntõbe juttatni, sem rajongói egyöntetûen a dalnak, 28 százalékuknak nem igazán tetszik a szám. Arra a kérdésre, hogy vajon miért szavaznának rá mégis az egyik magyarázat az lehet, hogy a többi produkció még ennyire sem nyerte el tetszésüket. Az is lehetséges magyarázatul szolgálhat, hogy a választás nem a "tetszésen”, hanem más motiváción, például a produkció egyediségén, formabontó jellegén alapul. A Kedvesem elutasítása a Kállay-Saunders Andrást döntõben látni kívánó, és így csalódottak körében a legnagyobb: 58 százalékuknak nem tetszett a dal.

Nehéz megjósolni, hogy a produkció hogyan fog szerepelni a nemzetközi megmérettetésen. A helyezés a nézõk szavazatán dõl el és a produkciók megítélése mellett sokat nyom a latba az egyes nemzetek közötti rokonszenv, valamint a külföldön élõ hazaszavazók száma. A GfK kutatói mindazonáltal megkérték válaszadóikat, hogy tegyenek kísérletet a produkció helyezésének megtippelésére. A "Kedvesem” címû dalt ismerõk 89 százaléka mert eredményt jósolni.

Az eredmények szerint a dalt ismerõknek mintegy tizede gondolja, hogy a dal dobogós helyre kerülhet és összesen 28 százalék reménykedik top10-es helyezésben. Nagyjából ugyanannyian gondolják, hogy a dal bekerül az elsõ húszba (54 százalék), mint ahányan ennél rosszabb helyezésre számítanak (46 százalék). Akiknek "nagyon tetszik” a dal, azok közül sem reménykednek sokan elõkelõ helyezésben: csak 21 százalékuk gondolja, hogy kedvencük dobogós helyen végezhet.
mulao 2013 jún. 15. - 05:48:46 Előzmény sofi 72
(641/737)
Az ég szerelmére, miért a Kedvesem lett volna a 12 egytucat? Egyedül az nem volt popdal a mezõnyben, egy alternatív dalról van szó. Abban nem hiszek, hogy az emeberek torkán õt akarták lenyomni, hiszen a zsûri is teljesen ellene volt, Gigit vagy Kállayt akarták nyertesnek. Az utána következõ interjúkból is kiderült, hogy nem tetszik nekik a nép választása. A tehetségkutatósztárocskákat akarják lenyomni az emebrek torkán, õk a megcsináltak. Szegényke vak, de szépen énekel, szegény és éhezik, de jó hangja van, stb, stb. És mivel Alex nyert kiderült, hogy az emebrek már lázadnak a sok unalmas tehetségkutató ellen. Hajdúék esetében is az volt a baj, hogy nem a TV2 két kis megasztárocskája nyert.
Hihetelen, hogy mindenben valami felsõbb hatalmat kell látni, még egy közvéleménykutatásból is kiderült, hogy a legtöbben Alex dalára szavaztak volna, mert egyedül az volt kicsit más, mint a többi. Nekem meg mindig és mindenrõl meg van a magánvéleményem, senki se tud lenyomni rajta semmi olyat, amit felsoroltál.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 15. - 00:00:02 10/10 Előzmény mulao
(640/737)
Elõadni saját dalokat heti 3-5 percben, viszont azt tökéletesen. Ennél többet nem vár el tõlük senki. Persze ettõl még stresszes. értem én.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 18:28:39 10/10
(639/737)
Oda mindenki nyerni megy.
offtopic
sofi 72 2013 jún. 14. - 18:26:29 Előzmény mulao
(638/737)
Sem ez az alsó kategóriás dal, sem pedig Alex nem más, mint a többi. Sõt! Pontosan azért van ekkora sikere, mert a legtöbb embernek tetszik. "12 egy tucat", vagy talán még ennél is rosszabb...

A társadalom nagy része átlagemberekbõl tevõdik össze. Ezeknek az egyedeknek sem ízlése, sem egyénisége nincs. Õk azok, akik azt hordják, ami a kirakatban található, és amire az "okosok" ráfogják, hogy DIVAT. Azt az éttermet látogatják, ami trendi, azt a zenét szeretik, amit naponta 1000x lenyomnak a torkukon, stb.

Alex egy stílustalan, alsó kategóriás "mûvész", akit valamiért, (tuti, hogy valami összeesküvés elmélet következtében):DDD irtóra nyomnak felülrõl. Õ az a fajta, aki egész életében azon fog munkálkodni hogy másnak látszódjon, mert van annyira intelligens, hogy felismerte, õ csak egy szürke egérke a palettán, és ezzel talán van egy kis esélye a "hírnévre". Az igazi egyéniség felismerhetõ. Az igazi egyéniség utat tör magának, nem kell sztárolni, nem kell 1000x erõszakosan lenyomni a nép torkán. Nem kell neki reklám.

Alex nem ilyen. Õt ha nem nem hallja a közönség egy hónapig, pillanatok alatt elfelejti.

Remélem ez az idõ hamarosan eljön! ;)