Sziluett2 2010 máj. 27. - 23:16:49
(51/391)
Igen. Ízlések és pofonok. Pl. tavaly nekem nagyon tetszett az az észt lány a hegedûjével. Vagy az orosz nõ, aki már sírt a dal alatt. Mások ezeket horrornak tartották. Persze a másik vonalon meg Arash és Asyl volt a kedvencem.
Hát igen ,tavaly elég erõs volt a mezõny.

http://www.youtube.com/watch?v=agOf69AoxcE
Ezüstliliom 2010 máj. 27. - 23:15:01 Előzmény Hellomoto
(50/391)
Pedig a Megasztár versenyek adtak pár nagyszerû énekest nekünk. Felesleges dacból lehúzni õket. Rúzsa Magdinak, Póka Angélának és még jópár versenyzõnek csodálatos hangja van, és elõadókészségük is hozzá. A bibi inkább ott van, hogy az elõadóknak szükségük lenne megfelelõ minõségû dalokra is, de sajnos zeneszerõ és szövegíró versenyt senki sem rendez, mivel az nem lenne olyan látványos.://// Arról nem is beszélve, amit az elõbb is írtam, hogy elméletileg ez nem az elõadók, hanem a dalok versenye.
Ezüstliliom 2010 máj. 27. - 23:07:36 Előzmény Pszichoapu
(49/391)
Szerintem a tavalyi gyõztes nem volt hamis. A bot füledet inkább a szokatlan harmóniák irritálhatták.:)
Ezüstliliom 2010 máj. 27. - 23:05:52
(48/391)
Armenia?:) Szerintem jó hangja van, de valójában itt nem is az elõadók versenyeznek, hanem a dalok, az pedig nekem nagyon tetszett. És az ír dal is.:)
Ezüstliliom 2010 máj. 27. - 23:03:33 Előzmény Alasseo
(47/391)
Bejutottak az örmények (õk tetszettek nekem a legjobban) és a törökök is.:) De szerintem az ukrán dal is jó volt, örülök, hogy õt is hallhatom szombaton. Izgalmas, egyedi dal, nem úgy, mint a szintén továbbjutott román.

Versenyen kívül: micsoda gyönyörû haja van az örmény csajnak!!!!:O
Sziluett2 2010 máj. 27. - 23:00:26
(46/391)
Én is emlékszem, amikor Szekeres Adrienn csak nézett az eredményhirdetésnél. Nagyon látszott rajta a döbbenet, nagyon biztos volt magában, pedig még volt egy pár tehetséges énekes rajta kívül és nem csak Csézy. Nekem meg Szekeres Adrienn zenéje nem jön be.

De hogy most pl. az a Armenia képviseletében fellépõ lány mivel jobb Csézy-nél. Semmi hangja nincs. Meg az ír nõ.
Jaj.
Ezüstliliom 2010 máj. 27. - 23:00:03
(45/391)
Ezt nem kéne. Csézy tényleg nem egy világszám, és mindenkinek lehet véleménye - kultúrált hangnemben persze -, nem csak annak, aki felül tudja múlni tehetségben.
marciberci 2010 máj. 27. - 14:10:12 Előzmény Alasseo
(44/391)
Csézy egy hiteltelen borzalom. Jelentéktelen. A mai napig nem döntötte el, hogy milyen irányba és mit énekel. Emlékszem,amikor a Szekeres Adriennt kiejtette, hát döbbenet volt.
Ádok Zoliban nincs elég hang ahhoz, hogy olyan akrobatikus elõadásban meggyõzõen tudjon énekelni. Pláne ha izgul.
De van egy Tóth Veránk, egy Tabáni Istvánunk, akik ha énekelnek az ember karján feláll a szõr...már ha van neki :)
Sajnálom, hogy nem mutatjuk meg magunkat a világnak és örülök, hogy ez másnak is hiányzik.
A mûsorvezetõ borzalom. Õ is csak a saját hangjába szerelmes. Sajnos.
De azért örüljünk annak, hogy szól a zene :)))))
Alasseo 2010 máj. 27. - 12:03:15
(43/391)
Én sem értettem, hogy annak idején mit fikázták annyian Csézyt, mert bár azzal egyetértek, hogy a dala hangzásban nem volt valami nagy mû, de az éneksenõbe azért szorult némi tehetség (néhány 2008-as, nemzeti döntõs vetélytársánál mindenképpen több). Ráadásul szerintem a színpadkép is elég ízléses volt, összességében volt olyan jó Csézy, mint idén Filipa Azevedo (Portugália). És ott volt még Bayer Friderika, a NOX (még ha Péter-Szabó Szilviának nem is sikerült kihoznia magából a maximumot), Rúzsa Magdi, mind-mind a maga kategóriájában tehetséges és jó elõadók, úgyhogy azért nem kell szégyenkeznünk. Ádok Zoli más kategória (bár valószínûleg volt olyan, akinek õ is bejött), de nincs olyan ország, amelyik minden évben jó dalt küldene.
A második elõdöntõben különösen az örményeknek és a törököknek szurkolok (mégha utóbbiak színpadképe szerintem elég gáz), bár õk valszeg mindenképpen bent lesznek. Az ukránokat viszont nagyon hanyagolnám, persze a diaszpóra hatalmas eséllyel idén is bejuttatja.
2005, 2009 (fõleg utóbbi) tényleg erõs év volt, jó hangulat, látvány, kitûnõ dalok (sok dal ezen évekbõl most is ott figyel az mp3 lejátszómon). Idén, az elsõ elõdöntõ alapján elég erõltetett volt az egész és nem csak a magyar tudósítás miatt... Hiányoztak a normális képeslapok a fellépések elõl, az infók, meg a köztes produkciók, szóval annyira nem nyûgözött le az idei év - egyelõre.
Sziluett2 2010 máj. 27. - 11:07:09
(42/391)
Nekem Moldova tetszik. Érdekes hangja van a srácnak.

Hera Björk-öt azonban nem értem. Valaki újat nem tudnak küldeni. Tavaly még elment. Szép dalt énekelt.
kevinspéci 2010 máj. 27. - 09:39:11 Előzmény Pszichoapu
(41/391)
Nálam a finneké volt idén az egyik leggyengébb dal.

Érdekes dolog ez az emberi ízlés. :)
kevinspéci 2010 máj. 27. - 09:37:13 Előzmény Alasseo
(40/391)
Teljesen egyetértek. "Kritikán aluli" volt, sajnos...

Folyton pofázott, de nem arról, amirõl kellett volna.

Érdekes volt: a dalok ismétlésénél csak azok alatt hallgatott, amelyekrõl korábban kijelentette, hogy tetszenek neki.

Egyébként egy kivételével minden nekem tetszõ dal bekerült szerencsémre. (Bosznia-Hercegovina, Albánia, Moldova, Izland, Görögország)

Sajnos a máltai lány nem. Amellett, hogy szerintem õ volt a legjobb csaj a fellépõk közt :), érdekes volt, hogy a karjai nem voltak epilálva.
Már kezdtem azt hinni, minden csaj csak kopaszkutyaként mer megjelenni színpadon meg utcán. Ezért riszpekt neki. :)
kevinspéci 2010 máj. 27. - 09:19:45 Előzmény Hellomoto
(39/391)
Rúzsa Magdi bluest énekelt.

Amúgy sajnos tényleg szinte csak pop van a versenyen. Én pl. a rockot és a bluest is díjazom. Nem kell mindig a szerelemrõl énekelni...
Sziluett2 2010 máj. 27. - 08:49:53 Előzmény Hellomoto
(38/391)
A jobb eredmény nem feltétlenül attól függ, hogy mennyire teljesített az énekes. Magyarország vagyunk. Elfelejtetted?? Addig amíg a környezõ országok körbe szavaznak stb. nem sok esélyünk van. Szerintem Csézy nagyon jó volt és õ is többször lenyilatkozta, hogy õ nem értette, hogy az ugráló bácsika hogy elõzhette meg és még nem is volt olyan erõs mezõny mint tavaly. Ennyit errõl. Egy nagy vicc ez a dalverseny. Kivéve a tavalyit, meg amikor Helena (My number one)nyert.
Szerintem Dobrády Ákos az új számával képviselhette volna Magyarországot. Nem nagyon szeretem a stílusát, de nagyon jó az a dal. Ráadásul egy ismert énekesnõvel tarolt volna.
Alasseo 2010 máj. 27. - 07:32:29
(37/391)
A portugál ballada szerintem azért olyan ismerõs, mert van egy rakat ugyanilyen sémára épülõ dal, minden évben legalább 5-6 (plusz még amiket a rádióból és egyéb helyekrõl is hall az ember), mind egyforma, meg sem lehet õket különböztetni. Én sem értem, hogy került be, fõleg, hogy megint kiesett egy csomó jó dal, aki bent lehetne. (2007-ben is ez volt, rengeteg szám nem tetszett, a kevés jóból meg kiszórtak egy csomót.) :(
prézli 2010 máj. 26. - 21:47:20 Előzmény Alasseo
(36/391)
Egyetértek. Elég felháborítónak találtam azt, hogy a dalok közben is pofázott. Ráadásul még az angolt sem tudta elfordítani normálisan magyarra. Komolyan mondom, inkább beülök én helyette, a középiskolás szintû angol nyelvtudásommal, csak hogy ezt a fecsegést ne halljam soha többé. Még nekem is jobban menne...
trl007 2010 máj. 26. - 21:04:33
(35/391)
Csak nekem baromi ismerõs Portugália dala??? (aki nem emlékezne: http://www.youtube.com/watch?v=KgcmgQ35sIE&feature=related )

Egyébként nekem az elsõ elõdöntõbõl Lengyelország vitte a pálmát! Nem is értem, miért nem jutott tovább :(((

http://www.youtube.com/watch?v=VTThFPoEZA0
Pszichoapu 2010 máj. 26. - 10:40:21
(34/391)
Pontosan így van, teljesen egyetértek. Sõt, konkrétan a tavalyi norvég gyõztes, Alexander Rybak is kifejezetten fájó módon hamisan énekelt (még az én botfülemet is irritálta), de annyira magával ragadta a közönséget a vidám hangulatú nótájával, hogy kétség nem férhetett hozzá, hogy õ gyõzzön.
A finnek idén hasonlóan jók voltak, csodálkoztam is rajta, hogy nem jutottak be a döntõbe.
A lényeg, hogy valakit - mindegy, hogy kit - nekünk is illett volna indítanunk és bizonyosan találtunk volna hazánkban is megfelelõ énekest, épp csak kicsit alá kellett volna nézni a viva és a ker.rádiók által szétsztárolt üdvöskék rommá játszott zenéinek.
8/10
gopocher 2010 máj. 26. - 10:08:20 8/10
(33/391)
Jó nagy vastapsott kapott Tom Dice
am-jó lett volna induloként az Anti Fitnes Club vagy Lola
Alasseo 2010 máj. 26. - 09:28:14
(32/391)
Visszavonom a Duna dícséretét, ez a Jeszenszky kritikán aluli tudósító volt. Elég szégyen, hogy nincs képben arról, amirõl beszél, de legalább a számok közbe ne beszélt volna, ráadásul tök felesleges és hülye dolgokról. Ha már szófosása volt, legalább az elõadókról mondott volna valamit, a hülye statisztikái helyett.
A mûsorról: az oroszok, meg a belaruszok hogy kerültek be? És hol vannak a finnek, meg a lettek, ezerszer jobban megérdemelték volna a döntõt!
Katicas: Mark még tavaly indult volna, de a dala már évekkel ezelõtt megjelent Svédországban, vagy hol, így visszalépett, helyette ment Ádok.