Téma: Everest

6/10
melody03 2015 szept. 20. - 12:59:11 6/10
(11/111)
A táj gyönyörû, már amennyit mutattak belõle. A szereplõkkel nem igazán tudtam azonosulni, mert -bár rengeteg volt benne a moralizálás és az érzelgõsség- senkirõl nem tudtunk meg igazán semmit pár momentumon kívül. Feltételeztem, hogy magáról a mászásról tudunk meg többet, de arról sem volt semmi említésre méltó. Tulajdonképpen szólt valamirõl ez a film? Egy-két (pár pillanatig tartó) izgalmas részen kívül gyakorlatilag csupa szentimentális vergõdés volt az egész. 10-bõl gyenge 6-os. Aki látta a trailert, látott mindent. Kár érte, elég fantáziátlan lett, pedig sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle.
shoc 2015 szept. 19. - 17:00:36
(10/111)
Hat az Everesten meg nem jártam, de megmasztam egy rakás hegyet 6500 méterig. Tapasztalatom, hogy mint minden, a hegymaszas tul van hypeolva annak a rétegnek aki valamiert nem jut el oda. Vannak megmaszhatatlan nehéz hegyek, es falak, de az nem az Everest. Az Everesten sorban állnak a fizetõs turisták, több százan. Kiépített kötelek, letrak. Sok Serpa mar több tucatszor megmászta, ugy, hogy viselte a gazdag európai apuci kisfia cuccait es palackokat. Múltkor egy nagymama mászott fel. Akinek van loveja es egy kis kurazsija, fel tud menni. Errõl kellene egy filmet készíteni.
László Lajos Jánszky 2015 szept. 19. - 16:13:40
(9/111)
A tájról vannak jó képek, de szinte mind elég közeli, én panoráma képeket vártam volna, neten látni rengeteget, amiknél ellátni 10-20 hegycsúcs távolságba is. Láttam olyat is, hogy mutatták, hogy 100km-re már ott jön a monszun. Ugye itt arról van szó, hogy néhány hónapig tudnak csak mászni, mert utána eléri a monszun azt a régiót, és állandóan viharok vannak. Ez nagyon fontos info, hogy kontextusba tudjuk tenni ezt az egész expedíciózást, de nem hangzott el a film során, csak annyi, hogy most indulnak, aztán 40 nap múlva meg támadják a csúcsot, mert csak.

A mászásról sem sokat tudtunk meg, csak hogy eü szempontból nem túl kedvezõ 6-7000 méter fölé menni. Mászásról, biztosításról semmi. Én úgy tudtam, hogy dupla karabinert szokás használni olyan helyeken, ahol sok kicsatolás, becsatolás van, mert akkor az egyik mindig biztosan tart, amíg átcsatolja az ember, és így nem tud véletlenül leesni. Itt szimpla volt mindenkin. Ez nem tudom mennyire hiteles. A gleccser szakadékoknál is elidõzhettek volna egy kicsit többet, mert elég veszélyesek, ha nem látja õket a hótól az ember. Kb fél perc alatt futották át a témán. Nem érzem úgy, hogy a rendezõ rászánta volna az idõt a téma mélyebb áttanulmányozására, és arra, hogy egy kicsit elmagyarázza a nézöknek, hogy mirõl van szó. Nekem egyébként Erõss Zsolt beszámolói alapján az jött le, hogy a csapat felének semmi keresnivalója nem lett volna a hegyen. Persze mai fejjel, amikor már elég komoly üzletág szervezõdött, meg már sokan megmászták a hegyet, azért ezt sokkal könnyebb felmérni. Elképzelhetõ, hogy a 90-es években még tényleg máshogy álltak a dolgokhoz.

A sztori elég életszagú, ami annyira nem meglepõ jelen esetben. A színészek játéka néha elég erõltettnek tûnt, nem tûnt úgy, mintha komolyan vennék a szerepet, vagy csak ennyire futotta náluk tehetségbõl.

Az effektek jók, van benne valamennyi 3d, de nem erõltették meg magukat túlságosan ezen a téren sem. Ami viszont szerintem nagyon profi volt minden máshoz képest, az a fagyási sérülések, meg ahogy hóval beborították az embereket. Azt is elég jól érzékeltették, amikor a jeges szél megcsapta õket. Ezek a részek kifejezetten tetszettek. Ez valamennyire a rendezõ érdemes is, hogy legalább ez belekerült. Szvsz, azért a nehézségeket, amikkel meg kell küzdeniük a hegymászóknak, hogy feljussanak a csúcsra, legalább részben visszaadta a film.

Ami nagyon szomorú benne, hogy pont az akciós rész laposodott el, így kb 1-2 percig tartott, amire mindenki várt, hogy végre megjöjjön a vihar. Utána nagyon rámentek a szokásos amerikai nyáladzásra, ami engem nem túlságosan hatott meg. Az se tetszett, hogy 4 helyszín között váltogatták a kamerát, de semmi berepülés a viharba, vagy hasonló effekt nem volt, ami összekötné a helyszíneket, pedig a mai technológiával simán lehetett volna. Az elején volt is hasonló még tiszta idõben. Már az is elég lett volna, ha egy kicsit jobban demonstrálják, hogy mennyire kemény a vihar. Elvihetett volna 1-2 sátrat legalább, vagy ilyesmi. Vagy eshettünk volna együtt a zuhanó emberekkel, ha már 3d. Ezek sajnos mind elmaradtak. Nekem az az érzésem volt, hogy a végére kifogyhattak a keretbõl, és ezért kényszerültek így befejezni.

Összességében szerintem azért nézhetõ film volt. Lekötni végülis a hiányosságai ellenére is lekötött 2 órára, szóval nem rossz film és azért valamennyi átjön a hegymászásból is, bár ha nem is minden. Imdb-n 7.5 körül van most, én 7-et adnék rá.
2/10
kate77 2015 szept. 19. - 12:02:05 2/10
(8/111)
Nagyon gyengére sikeredett... A táj lenyûgözõ, de csak ezt lehet kiemelni, ezért pedig kár beülni a 2 órára. Vártam, mikor lesz vége, annyira unalmas volt:(. Abszolút nem volt kidolgozva a történet, vontatott volt, nem volt szépen felépítve a sztori, a színészi teljesítmények is felejthetõk, Jake Gyllenhaalt nagyon szeretem, kifejezetten gyenge volt õ is. Abszolút csalódás.
Anett Molnár 2015 szept. 18. - 22:36:25
(7/111)
Ezért nem érdemes moziba menni.. egy izgalmas részt nem tudok felhozni. Bekapcsolom a spektrumot és ugyan ott vagyok!
offtopic
shoc 2015 szept. 18. - 20:17:27
(6/111)
mennyire hihetetlen.
még mindig meglepõdöm mennyire gagyi lett a port.hu.
minden héten feljövök az oldalra rutinból, hogy elolvassam melyik filmet érdemes nézni, melyiket nem.
ekkora csalódás. miért szüntetnek meg egy sikerszériát? csúcsbéna banda.
K.o.z.s.o 2015 szept. 18. - 11:21:24
(5/111)
Tegnap láttam a filmet. Aki már olvasta a film alapjául szolgáló Ég és Jég könyvet, az csalódni fog (legalábbis én csalódtam). A film látványa pazar, a mai technológiai újdonságok bevetésével minden lehetséges :) A történet nagyban Rob Hall expedíció vezetõre van kiélezve, miközben a katasztrófa éppen az õ egyik legfõbb hibájából következet be. A film szinte elsiklik az mentés legnagyobb alakjáról, Bukrejevrõl. Több az érzelmi kitõrés, mint a hegymászást bemutató emberfeletti küzdelem 8000 méter felett.
8/10
offtopic
keysme 2015 szept. 13. - 18:21:54 8/10 Előzmény ammok001
(4/111)
Ezért nem kell kiindulni a port féle szavazatból. IMDB-n nem lehet a megjelenés elõtt szavazni.
8/10
ammok001 2015 aug. 31. - 23:19:35 8/10
(3/111)
A film még meg sem jelent...Trailer alapján szavaztak már 2en rá?
vuvuvu 2015 jún. 06. - 08:11:23 Előzmény somersby
(2/111)
Addig is amíg a film a mozikba ér ajánlott irodalom + film:

- Everest - a remény csúcsa (az IMAX expedíció filmje 96-ról)
- Jamling Norgay: Apám lelkét megérintve (Tenzing Norgay fiának, az IMAX expedíció tagjának könyve)
- Krakauer: Ég és jég (ha jól tudom, ez az a könyv amely alapján készült a film)
somersby 2015 ápr. 01. - 20:50:34
(1/111)
A megtörtént eseményeket feldolgozó alkotás két különálló hegymászó csoport életét tárja elénk, akik a '90-es évek közepén nekivágtak a Mount Everest meghódításának, ám boldog befejezés helyett tragédiával végzõdött a történet. A film fõszereplõje Rob Hall, aki az új-zélandi csoport expedíció vezetõjeként lelte halálát az Everest csúcsán kialakult torlódás, majd a hirtelen jött hóvihar miatt. Csak ezen az éjszakán nyolc hegymászó vesztette életét - ez volt az Everest történetének legsötétebb napja.

A filmet Baltasar Kormákur rendezi Simon Beaufoy és Lem Dobbs forgatókönyvébõl, a fõbb szerepekben Keira Knightly, Robin Wright, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal és Jason Clarke lesz látható.

Bemutató dátuma: 2015. szeptember 17.