Téma: Everwood

lacko90 2012 máj. 08. - 07:39:42
(273/313)
Az elõttem szólónak igaza van abban, hogy a sorozat végét az jelentette, hogy két kisebb, nem teljesen országos lefedettségû csatorna TheWB (a Warner Bross tulajdona, az Everwood ezen a csatornán ment) és a UPN (a CBS/Columbia Pictures tulajdona) összeolvadt egy, immáron a teljes USA területén fogható csatornává ami a TheCW nevet kapta (C a Columbia Pictures, W a Warner Bross miatt). Természetesen ez azzal járt, hogy 2 csatorna mûsorrendjét kellett összeolvasztani egyé, így több, mint a sorozatok fele kaszát kapott abban az évben.
Abban viszont már nincs igaza, hogy az Everwood a nézettsége miatt nem került át az új csatornára. Mint említette õ is, a Tuti Gimi (One Tree Hill) túl élte az összeolvadást, pedig hétrõl-hétre több, mint 1 millióval kevesebb nézõt hozott, mint az Everwood. A döntés hátterében két ok ált:
1. A TheWB családbarátabb csatorna volt olyan mûsorokkal, mint a Hetedik mennyország (7th Heaven), a Szívek szállodája (Gilmore Girls) vagy az Everwood, a UPN pedig leginkább az afro-amerikai kisebbséget célozta meg az elnézést a sztereotípiáért, tipikus "fekete" sitcomokkal, de többek közt ez a csatorna adta a Topmodell leszek!-et (America's Next Top Model) is. Amikor egyesültek a TheCW néven, az új, közös célcsoportot a 18-34 közötti nõi nézõkben határozták meg, ebbe a rétegbe pedig nem nagyon passzolt az Everwood, így eshetett meg, hogy több, kevésbé nézett sorozat is "túlélte" az egyesülést (One Tree Hill, Veronica Mars, The Beauty & the Geek), az Everwood viszont ment a levesbe.
2. A fentebb említettek ellenére a TheWB-s gyökerek miatt az új csatorna mindeképp meg akart tartani egy családi sorozatot, s mivel a Hetedik mennyország, a TheWB zászlóhajós sorozata ekkora már a 10. évadjába ért és emiatt a gyáertási költségek, színészgázsik nagyon megemelkedtek, még az egyesülés megszületése elett eldöntötték, hogy a Hetedik mennyország a 10. évad után lekerül a mûsorról, és az Everwood folytatódik tovább. Erre bizonyíték, hogy amikor elõször felkerült a netre az új csatorna hivatalos oldala, a mûsorrendben a Hetedik mennyország helyén még az Everwood szerepelt, és néhány sorban le is írták, hogy mi várható az 5. évadban. Erre itt a bizonyíték: http://lukpac.org/dave/EverwoodCW.jpg
Igen ám, csak az egyesülés pont azért történt, mert mindkét csatorna az elmúlt évadban a csökkenõ nézettséggel küzdött, a sorozataik a korábbi 4-6 millió nézõ helyett rendre csak 2-4 millió nézõt hoztak, az utolsó évadban az Everwood nézettsége is 4,5 millió nézõ környékérõl 3,5 környékére zuhant. Ugyanekkor a beharangozott vég miatt a Hetedik mennyország ismét felfelé kezdett ívelni, az "utolsó", sorozatzáróként beharangozott részt több mint 7 millió amerikai nézte meg. A bugyuta amerikaiak pedig azt hitték, hogy ha visszahozzák a szériát, akkor mind a 7 millió nézõ követni fogja az új csatornára, ezért az utolsó pillanatban megváltoztatták a döntésüket és az Everwood helyére a Hetedik mennyországot tették. Persze a sorozat 11. és egyben utolsó évadja, mind színvonalban, mind nézettségben kiábrándító lett, nem hozott több nézõt, mint az Everwood a maga utolsó évadjában. Épp ezért voltak felháborodva az Everwood rajongók és kezdtek hatalmas kampányban: a széria második és utolsó részében nagy szerphez jutott egy óriáskerék, ezért a kampány részeként rendeltek egy óriás kereket és az új csatorna székháza elé állították. Sajnos a folytatást nem sikerült kiharcolniuk, de azt elérték, hogy folytassák a sorozat DVD-s megjelenését, ami a gyenge eladási mutatók miatt akkoriban az elsõ évad után leállt (nállunk a második évad után állt le, de remélem az M1-es ismétlés újraéleszti), valamint az ABC Family nevû családi csatorna is felfigyelt rájuk és megvásárolta a sorozat ismétlésének jogát...
offtopic
ildimix 2012 máj. 03. - 16:05:10 Előzmény oncogito
(272/313)
Sziasztok!

Köszi a választ én is rá gondoltam, de nem voltam benne biztos. Üdv: Ildimix
ALDO 2012 máj. 01. - 21:51:59 Előzmény nemfelhasználónév
(271/313)
Kár, de négy évad és 89 epizód azért nem olyan rossz adat. Csak nagyon kevés sorozat éri meg ezt a kort. Az újoncok két harmada már a második évadot sem kapja meg. Van, amelyiket 3-4 epizód után lekapnak a mûsorról és pár év múlva talán kiadják dvdn.
Az Odaát és a Tuti gimi is azon a csatornán futott, de azokat folytatták. Elõbbi jó eséllyel jövõre is menni fog, utóbbinak a mostani lesz a záró évada. Akkor ezek szerint az Everwood nézettsége volt a leggyengébb, ezért nem folytatták sajnos.
9/10
nemfelhasználónév 2012 ápr. 28. - 19:21:05 9/10 Előzmény cherry64
(270/313)
Nem is tudom miért nem lepõdök meg ezen? ;) Az elsõ rész elég volt ahhoz, hogy rákattanjak!
9/10
nemfelhasználónév 2012 ápr. 28. - 19:19:57 9/10 Előzmény ALDO
(269/313)
Hûha, nagyon képben vagy! :) Köszi az infot! Ennek ellenére kár, hogy egy ilyen színvonalas produkció csak 4 évadot ért meg.
csancsy 2012 ápr. 27. - 08:44:16
(268/313)
Régebben néztem (mikor tv2-ön volt azt hiszem). Elõször nem érdekelt, szobatársam kattant rá, aztán én is néztem vele együtt és engem is lekötött. Sajnálom, hogy csak így ért véget, mert még el tudtam volna nézni pl. egészen Bright-Hanna házasságig, Ephram gyereke körül is lett volna még bõven sztoriforrás. Azért nem lehet rá mondani, hogy teljesen nyitva hagyták, amennyire lehetett (gondolom gyorsan zajlanak ezek a dolgok) korrektul lezárták.

Bár nem szép dolog, meg színészek is jók, de remélem egyszer feldolgozzák újra (mert sajnos újra már nem hiszem hogy vissza fogják hozni) hosszabban, továbbtartó történet formájában.
ALDO 2012 ápr. 27. - 01:45:00
(267/313)
"Érdekes, senki nem érti, sehol, nem csak itt, hogy miért lett vége 4 széria után a sorozatnak, hiszen mindenhol tetszési csúcsokat döngetett. Megnéztem pár helyen és a maximális 10 pontból 9 körüli átlag jött ki a különbözõ oldalakon, ahol az Everwood-dal foglalkoznak."

Egy kisebb csatornán ment (WB) ami veszteséges lett, így beleolvadt a CW-ben, ezért nem rendelték be az ötödik évadot.
8/10
oncogito 2012 ápr. 24. - 17:53:14 8/10
(266/313)
Balogh Erika. Akárcsak a született feleségekben:
http://www.magyarszinkron.hu/?module=news&action=show&nid=68533
offtopic
ildimix 2012 ápr. 24. - 12:49:55 Előzmény Odavagyok
(265/313)
Sziasztok!

Valaki megtudja írni, hogy Lindának ki a szinkron hangja? A választ köszönöm!

Üdv: Ildimix
10/10
Odavagyok 2012 ápr. 19. - 20:30:07 10/10
(264/313)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz ( és több véleményt nyilvánítóhoz is).
Igényes sorozat jó karakterekkel, odaköt a Tv elé! De nekem kevés az a napi kb. 40 perc.
És Treat Williams a HAIR óta számomra örök szerelem ( most már érett férfiként is). :)))
cherry64 2012 ápr. 09. - 13:48:29
(263/313)
Függõ lettem.Egy barátnõm ajánlotta a sorozatot.Már sejti mekkora bajt okozott ezzel.Egyszerûen kell a lelkemnek és kész!Hát ez van.
9/10
nemfelhasználónév 2012 ápr. 07. - 12:41:41 9/10
(262/313)
Elvonási tüneteim vannak amiért most szünet van (Húsvét). Érdekes, senki nem érti, sehol, nem csak itt, hogy miért lett vége 4 széria után a sorozatnak, hiszen mindenhol tetszési csúcsokat döngetett. Megnéztem pár helyen és a maximális 10 pontból 9 körüli átlag jött ki a különbözõ oldalakon, ahol az Everwood-dal foglalkoznak.
Off: bár az amerikaiakat néha nehéz megérteni, a Twin Peaks legjobb részeit arrafelé már csak videókiadásban lehetett elérni, mert adásba nem kerültek.
böbe12 2012 ápr. 04. - 18:32:31
(261/313)
Csatlakozom az elöttem szólókhoz én is nagyon szerettem ezt a sorozatot...
Emlékszem, amikor befejezték még peticiót is gyüjtöttek, hogy legyen folytatása (amerikában).
Akkor nagyon reménykedtem, de sajnos mégsem lett :((. Pedig lehetett volna, volt még benne lehetõség.
Fel nem foghatom, hogy más béna sorozatok, hogy élnek meg, ezt a jó kis sorit meg megszüntették.
Treat-nek egyszerûen elbûvölõ a mosolya a Hair óta tudjuk, de a többi színész is nagyon jó.
Legjobban azt élvezem amikor a két doki egymást zrikálja, nagyon jókat lehet rajta nevetni.
10/10
abradan 2012 ápr. 01. - 13:33:23 10/10
(260/313)
Jó sorozat, jó karakterek, igényes szöveg- és érzelmi világok. Jó nézni. :)
9/10
nemfelhasználónév 2012 márc. 30. - 14:59:01 9/10 Előzmény viktorina.nagy
(259/313)
Szerintem senki sem tudja. Számomra a sikere 70%-ban Treat Williams, 25% a forgatókönyv, a maradék a többiek között szétosztódik. :D
far vik 2012 márc. 28. - 20:44:33 Előzmény napraforgó
(258/313)
a mai rész pont a Hair jegyében telt:) csak J.S.-nak most nem levágták, hanem túlságosan kinõtt :)
napraforgó 2012 márc. 26. - 17:26:26
(257/313)
Ahhoz képest, hogy amerikai, tényleg nagyon jó. Különben is, szeretem Treat Williamst, a Hair óta.
viktorina.nagy 2012 márc. 25. - 10:46:19 Előzmény nemfelhasználónév
(256/313)
és nem tudjátok -e hogy mind a 4 évadot levetítik? nekem nagyon tetszik... eléggé normális sorozat
9/10
nemfelhasználónév 2012 márc. 22. - 18:28:42 9/10
(255/313)
Szerintem csak mint a valóságban. Az elsõ sorozat évek óta, ami leköt.
offtopic
ildimix 2012 márc. 22. - 11:14:37 Előzmény gigi256
(254/313)
Sziasztok!

Nagyon tetszik ez a sorozat úgy tudom 4 évadból áll. Az évadok között telnek majd az évek? Üdv: Ildimix