Tadi 2012 dec. 31. - 14:24:46
(33/93)
Tadi 2012 dec. 31. - 14:21:32
(32/93)
2013-ban jön a remake. feliratos bemutató : http://www.youtube.com/watch?v=OcsVai0Cp3Y
offtopic
dzoltanl 2012 dec. 28. - 23:24:26 Előzmény Mathos75
(31/93)
Pár ezer dollár?Majd nem 400 ezer dollár volt a költségvetése a filmnek.Ma is nagyon sok pénznek számít,de 81-ben az kb másfél millió dollárnak felelt volna meg mai szemmel nézve(infláció stb)
9/10
Mathos75 2012 dec. 25. - 10:42:39 9/10
(30/93)
Jaj istenem, ennyi hülye fikázó hozzászólást! Csak mellesleg mondom, hogy ezt a filmet Raimi, gyakorlatilag pár ezer dollárból forgatta 16mm - es kamerával! Abszolút alapmû és akinek a Fûrész jobban tetszik, az valószínû 25 év alatti. Õk ugyanúgy ne fogják megérteni ennek a filmnek a zsenialitását, mint a mostani kölykök, akik nem értik, hogy mitõl különleges a Star Wars elsõ három része. Nekik az is egy mai szemmel átlagos sci-fi. Mi pedig ezeken a filmeken nõttünk fel! Természetesen vannak benne logikátlan részek és elemek, de ebben nem kell logikát keresni! Ez a film inkább egy nagyon erõs kis hangulati elem, úttörõ megoldásokkal és az akkor sehol sem látható gore jelenetekkel.
Szerencsére idehaza is kiadták (köszönet érte Tóth Gyulának)vágatlanul és végre 16:9 es képaránnyal!

10/10
4/10
fbbalázs 2012 ápr. 12. - 12:00:45 4/10
(29/93)
SPOILER ON

Ilyen hanyag és perverz forgatókönyvíróval még sose találkoztam. Az egy dolog lett volna hogy a fõszereplõ FÉRFIT Ashley-nek hívják ami egy nõi név! De szerintem ebben a filmben nem a szörnyek ordítanak hanem a teljesen kihasználatlan elemek hogy: ,,Héj én is itt vagyok,,. Például a pincében a csövekbõl csöpögõ vér teljesen kihasználatlan marad. Valamint mikor lezárják fertõzött barátnõjüket a pincébe, az ember végig azt várná hogy majd elkezdik kérdezgetni hogy pl: Ki õ? és Mit akar tõlük? meg ilyenek, de semmi!
De én igazából már azt sem értem hogy a film címe miért Gonosz halott?
Elevenítsük fel mit tudunk róla:
-Egy professzor keltette életre ezt a valamit (!) valamivel.
Ennyi!!!
Egyszer nem hangzik el hogy ez egy halott ember vagy bármi más lenne. Ezzel az erõvel lehetne Gonosz ördög vagy bármi más is.
Valamint azt is bírtam hogy Ashley TELJESEN NYUGODTAN ül a kandalló mellett és pakolja a fát a tûzre: miközben HALDOKLÓ barátjához beszél és a láthatóan MEGFERTÕZÖTT barátnõje ott ül és fülsüketitõen vihog tõle egy méterre!
Az egyetlen pozitivum az a látványvilág. Hihetetlen jó effektek vannak benne. Csak ezért megkapja a 4 pontot de szerintem így is egy igen túlértékelt film!!!
Csak azért nézem meg mert azt hittem hogy ez is egy alul értékelt 80-as évekbeli klasszikus mint az elsõ Péntek 13.
Tévedtem!
SPOILER OFF
leopard26 2011 okt. 30. - 04:50:10
(28/93)
sokkolo,drasztikus,ijeszto!a triologianak egy igazi horroros resze,a tobbi resz mar inkabb vigjatek
DirtyBlond 2011 okt. 16. - 19:55:40
(27/93)
Engem lesokkolt ez a film!! Ilyen sz*rt rég láttam. Oké régi film, azzal nincs is gond, de már a film felénél baromira idegesített a gonosz halottak kib*szott visítása, meg röhögése. Piszkosul fárasztó film és annyira nem is ijesztõ, csak undorító inkább. Annyi trutyi meg vér és egyéb gusztustalan dolog jött a gonoszokból, kicsit gyomorforgató volt.
Hmmm, nem jó film szerintem, maximum 1X nézhetõ.
10/10
cellasto 2011 okt. 08. - 18:30:36 10/10 Előzmény PSissy
(26/93)
minden szavaddal egyetértek :D
amúgy ez a film mai napig alap nálam..
10/10
PSissy 2011 ápr. 12. - 18:48:36 10/10
(25/93)
Még jó, hogy sirály a film!
Össze-vissza brunyáltuk magunkat.
Persze, aki a Fûrész filmeken (kedvenceim!) szocializálódik, azoknak ez nulla. Ne felejtsétek el, hogy akkor ez volt az összes Fûrész film. Na jó, mind a három rész.
Annak idején a Metal Hammerben Kirk Hammett kedvencei is ezek a filmek voltak. Ja, tudom, õ is egy suttyó.
Akkó' nézzé' anyátok köztet, meg éden hotelt.
Itt meg a hülye gyerekek baromkodnak a zerdõbe (sic!). Azért javaslom, hogy teperjetek ki valahová "csak" a Bakonyba, és uccu neki, nézzétek meg õket. Majd jöhet egy kis éjszakai bújócska! Szerintem sirály lesz! :)
Nem mellesleg minden fikázó álljon neki és hasonlóan amatõr cuccal forgasson a kedvünkért valami ilyesmit. Nem apuci hiper-szuper camcorderével! Az nem ér! :) És majd mi többiek fikázunk.
Hajrá srácok!
10/10
oker 2011 ápr. 11. - 19:53:58
(24/93)
Sziasztok!
Én ezt a filmet "Az erdõ szelleme"-címen néztem meg anno.Akkoriban még nem szinkronosban,hanem alábeszélõs szinkronnal VHS-en.Ez volt az elsõ horror filmem amit láttam,és kb. 5.-es voltam általános iskolás.Azaz,szüleim nézték,én meg kukucskáltam.Most már belátom,hogy erõs volt olyan fiatalon,és pont ezzel a filmmel kezdenem.Sokáig féltem utána a sötétben.Ma már túl vagyok a 3. X-en,és sokkal durvább filmeket láttam már azóta,de ezt a filmet,a mai napig nem akartam újra látni :)Ma lehet megnézem mégis újra,de nem vagyok benne biztos...Lehet hasznos lenne újra látnom,és jókat nevetnék magamon?
10/10
bioanita 2011 márc. 21. - 13:14:46 10/10 Előzmény twillight
(23/93)
Detto :D
twillight 2011 márc. 19. - 12:19:36
(22/93)
Tisztára mint a Blair Witch Project.
Csak ez jó.
10/10
bioanita 2011 márc. 19. - 11:35:44 10/10 Előzmény delapoer
(21/93)
Nem kell erõltetni a megnézését ha már elsõre sem tetszett, de valamibe azért beleszólnék.
Ez egy nagyon kis költségvetésû film, az összes(!!!!!) ember aki részt vett benne, családtag vagy barát, nem voltak benne profi színészek és csak fõiskolások voltak Raimiék mikor forgatták. Az elsõ film ami a Raimi tesókhoz és Bruce Campbellhez köthetõ.
Mai szemmel nyilván gagyi, de akkor (1982) nagyon ütött.
Szóval ahogy észrevetted, egy vagy két kézi kamerával vették fel az egész filmet (ráadásul nem profi kamerával). Ez a szép benne, a családdal forgatni egy olyan filmet amibe minimális pénzt fektetsz és hoz egy csomót a konyhára:)
MoonShine 2011 jan. 02. - 23:48:56 Előzmény delapoer
(20/93)
Egyet értek!
A filmnek sajnos nem jutottam a végére a többszöri próbálkozással ellenben!
Elkezdtem nézni mert nagyon szeretem a horror filmeket,de ez valami irtó rossz volt. Majd olvastam a véleményeket róla és gondoltam megnézem újra...
Sajnos második nekifutásra is úgy döntöttem hogy sajnos esély nincs rá....

Nagyon rossz!
Steve1 2010 okt. 17. - 23:15:52
(19/93)
Mind a kettõ nagy film. A Blair Witch-et 2000-ben láttam, azt hiszem, ezt pedig olyan '88 körül még a seregben. Teljesen hibátlan film volt, meg is vettem nemrég eredetiben.
twillight 2010 okt. 17. - 22:59:06
(18/93)
Mert ez egy mikorköltségvetésû, '80-as években csinált horror volt, amikor divat volt önmagad paródiája is lenni.

Kár hogy nem tudtad mire számíts. Ez akkoriban kb. olyan szám volt, mint nemrég a Blair Witch (az elsõ film): minimál költségvetés, saját zsebbõl, félamatõr színvonalon - de saját korában eredeti, ritmusos, és elérhetõ is volt (rongyosra nézett kölcsönadott VHS-kazettákon).

Itt nem baj ha a sztori helyenként erõltetett, sõt: a rendezõnek hasznára válik hogy tudta, eleve vesztes helyzetbõl indult. Akkoriban létezett egy zsáner, aminél egyszerre rémültek meg és nevettek a szörnyeken. Mondjuk a Rémálom-széria is hasonló koncepciót villantott anno, bár ott a komédia már a történet szerves részét képezte, így fejlõdésnek számít ehhez képest.

No persze nem mentegetni akarom a filmet, csak elhelyezni abban a környezetben amiben született. A Sztriptíz c. Demi Moor filmnél volt nekem olyan, hogy csak a végén jöttem rá, hogy valójában komédia, és máris nem láttam olyan szörnyûnek ;)
daws 2010 okt. 17. - 21:23:18
(17/93)
a fenébe is én nem értem meg mi olyan nagy szám ebben!
sztem ez vhol félig paródia akart lenni, akkor megérteném, de így... szeretem a jó horror filmeket, a kedvencem a rémálom az elm utcában(csak az elsõ rész). de komolyan hülyeség volt.
amikor a fickó kijön a házból( amelyik meghal) hogy nosza elhúz, ott vannak a reflektorok a ház elõtt a díszletbÕL!vagy például amikor az ablaknál beszélget a két fickó miután feldarabolták a csajt, rövid séróval volt abban a jelenetben az elõzõben meg utána is hosszabbal. ezek is idegesítettek. alapsztori igaz nem lett volna rossz akkor, azonban engem a végére egy horrorparódiára emlékeztetett...
ghalleck 2010 jún. 17. - 09:31:20
(16/93)
Minden amit tudni akartál az elemi vadságról, de sosem merted megkérdezni... ;-P
Ragyogó film a tömeghisztériáról, briliáns befejezéssel - horror-rajongóknak alapmû.
Ez után már csak röhögni tudtam a 90-es és 2000-es évek zombifilmjein...

10/10
10/10
Geri23 2010 ápr. 09. - 22:07:32 10/10
(15/93)
Mind a 3 részt letöltöttem! :)
10/10
Horror018 2010 márc. 30. - 07:06:31 10/10
(14/93)
Ez a film az egyik legjobb klasszikus .Látványos és van története is.