Téma: Ezel

10/10
Teemeah 2011 ápr. 09. - 23:23:22 10/10
(36/7116)
Értem én, de miért nehéz elhinni, hogy ez sikers máshol? Nyilván az RTL se vette volna meg, ha nem lett volna máshol sikeres. Ezek se hülyék. A helyzet az, hogy az Ezel és más török sorozatok most Európa több országában is sikerrel futnak (a Balkán több országában, Közel-Keleten), errõl török cikkek tömkelegét tudom neked felmutatni, de angol nyelvû is akad. http://www.hurriyetdailynews.com/n.php?n=turkish-soap-operas-total-50-million-in-exports-2011-01-16 Az Ezel epizódjait 20 ezer dollárért lehet megvásárolni. Az nem kis pénz per epizód.... Szóval az, hogy most felkapták a magyarok is, nem véletlen. Valahol meg el lehet kezdeni. Meg most kezdett el nemrégiben a török filmgyártás olyan sorozatokat produkálni, amiket érdemes külföldre vinni, illetve valószínûleg marketing szempontjából, üzletileg most kezdenek magukra találni. Biztos, hogy köze van ahhoz is, hogy a török gazdaság a válság ellenére is nagyon jól ment/megy, a válságból való kilábalásban pl. Isztambul volt a vezetõ város az egész világon, megelõzve pl. Hongkongot is. Ezért lehet az szerintem, hogy most kezdünk el MI itt Magyarországon hallani török sorozatokról, és nem korábban. Most állnak úgy gazdaságilag, hogy képesek eladni a cuccot külföldön is.
10/10
catrina 2011 ápr. 09. - 23:22:17 10/10
(35/7116)
Te itt konkrétan nem a Monte Cristó-ra hanem Sándor Mátyásra gondoltál /Bujtor személyében/ ugye?
egyébként nekem is ilyen megérzésem volt a séma valami ilyen lehet
idõjós1010 2011 ápr. 09. - 23:12:11
(34/7116)
Igaz nem ma volt már a dolog, nagyon nem, de én Pl több brazil, és mexikói szappanoperát is néztem egykoron. Igaz persze ez a szenny kategória, de számomra szerethetõ volt pl a Paula és paulina is.
idõjós1010 2011 ápr. 09. - 23:07:01
(33/7116)
A "vita" elõzményérõl lemaradtál. Én sem gondolom komolyan hogy ez a sorozat bárhol komoly siker lett volna eddig, éppen ezt boncolgattam fórumtársammal. Õ azt írta hogy lehet máshol most hatalmas sláger, mint ahogyan a Többi török alkotás is, nem kell hogy én is, egy magyar ember tudjak róla, elég ha a világ más részein ismert (írta ezt Turmus).
A fókusz egyik adásából indult amúgy ki a beszélgetés, amire én írtam hogy mekkora nagy feneket kerítettek a sorozatnak, és hirtelen elkezdték az egekig emelni a Török sorozatokat, sõt még állításuk szerint tömegesen készülnek a Török sikerfilmek, amik most nagyon divatosak ám többfelé.
No én erre reagáltam szkeptikusan, és viccesnek neveztem az egészet.
10/10
Teemeah 2011 ápr. 09. - 22:53:41 10/10
(32/7116)
Egyébként ez az elõítéletezés egyáltalán nem szimpatikus. Azért mert itthon eddig csak amerikai meg mexikói sorozatokat vetítettek, nem jelenti azt, hogy más népek sorozatai rosszak, vagy ne lehetnének vetíthetõek itt is. Amerika nem a jóisten... Az angol nyelv elterjedtsége miatt nyilván elõnyben van, de ettõl függetlenül még máshol is készítenek jó filmeket és jó sorozatokat. A törökök kifejezetten tudnak színvonalas filmmûvészeti alkotásokat készíteni, persze náluk is vannak gagyi mexikói szappanopera szintû nyáladzmányok, de vannak jó sorozataik is. Én pl. amíg a netsebességem engedte, többet is néztem online. Az Avrupa Yakasi pl. egy iszonyú jó szitkom, az összes amcsi szitkommal felveszi a versenyt. Persze török szitkomot nem igen lehet itt vetíteni, annyira kultúrspecifikusak a poénok, hogy nehéz lenne a török kultúra átható ismerete nélkül azokat hûen átadni. De az Ezel típusú sorozatok simán vetíthetõek. Én pl. tajvani meg kínai sorozatokat is nézek, és azok is tök jók. Egyszerûen csak félre kell tenni a jó sorozat=Amerika hozzáállást és nyitottnak kell lenni.
10/10
Teemeah 2011 ápr. 09. - 22:45:58 10/10
(31/7116)
Amerikában? Ez egy török sorozat. :) És Törökországban tarolt az elsõ évad. Nem a legeslegnézettebb volt, ha jól emlékszem a Kurtlar Vadisi volt az elsõ akkoriban, és azt már egy ideje nagyon-nagyon-nagyon imádják, de toplistás volt az Ezel a hazájában. CSI-nézettsége itt sose lesz, egyszerûen az idõsáv miatt, amiben vetítik. A CSI esti fõmûsoridõs, többen tudják nézni, mint a délutáni mûsorsávot.
10/10
Teemeah 2011 ápr. 09. - 22:43:22 10/10
(30/7116)
Igazából az RTL szúrta el a dolgot azzal, hogy kettévágta a részeket. Ez nem egy napi szappanoperának készült, hanem heti egy alkalommal vetített FILMSOROZATNAK. Óriási különbséget jelent ez a történet felépítése szempontjából, hiszen így lassabban indul, de kell ez az alapozás a miértek megértéséhez. Utána már pörgõs a cselekmény, de elég erõs a lelki-pszichés-gondolatébresztõ vonal benne. Lesz majd egy szereplõ, akinek a szövegeit (bölcseleteit) pl. Törökországban napi idézetként használják. Aki a szokványos szappanopera-felépítést várja (a vetítési idõpont miatt), az csalódni fog, mert ez nem szappanopera. Aki CSI-szerû felépítést vár, az is csalódni fog, mert ez egy kompletten más stílusú televíziós sorozat. Aki nem látott még hasonlót, annak ez fura lehet. Én az RTL helyében hétvégén egyszer, fõmûsoridõben adtam volna, nem az Árva angyal szintû mexikói izék mûsorsávjában. Én pl. emiatt nem fogom tudni követni, mert dolgozom még fél hatkor. Kénytelen leszek tölteni... A szinkron jó lett, ahhoz képest. Legalább a neveket megközelítõleg helyesen ejtik :) Viczián Ottó talán nem a legjobb választás volt hangszínileg, de ez csak annak tûnik fel, aki ismeri Kenan Imirzalioglu eredeti (érzéki és férfias) hangját. :))) Majd megszokom. Eddig nem rossz a szinkron. Eysan hangját eltalálták. kíváncsian várom, hogy fog tetszeni a sorozat a magyaroknak. Én imádtam nézni törökül az elsõ évadot.
idõjós1010 2011 ápr. 09. - 22:41:51
(29/7116)
Szóval akkor most PL Amerikában lehet hogy simán tarol ez a sorozat,lehet hogy mondjuk a CSI elõtt magasan vezet a toplistán odaát. Én kétlem.
10/10
Sonic8 2011 ápr. 09. - 22:21:00 10/10
(28/7116)
Szerintem ez a sorozat egy jó krimi kezdete. Hát az eleje csak elmagyarázta mirõl fog szólni és hogy mi történt deee a többi kiderül holnap és kb még 3 évadban :)
10/10
barpi 2011 ápr. 09. - 20:09:10 10/10
(27/7116)
Nem értem, miért kell a szinkronon lovagolni? Én nem láttam az eredeti nyelven, és eszembe se jutna, hogy úgy megnézzem! Tehát, nem érdekel, hogy ahhoz képest el van-e rontva a szinkron! Jó ez így ahogy van. Akinek nem tetszik, és beszéli a törököt, nézze úgy! Amúgy a Törököknél 90perc egy rész, Magyarországon 50, így nehéz lenne megmondani hány rész lesz összesen.
andatti 2011 ápr. 09. - 20:09:03
(26/7116)
Ok! Én kérek bocsánatot. A Sándor Mátyás-ra is azt mondták-írták. hogy Monte Cristo -ra hasonlít, úgyhogy ez már tényleg több áttétes. A Sándor Mátyás pedig Antekirt dr. lett, de akkor is vonható párhuzam a filmek között, mert sok az azonosság. A bosszúállás is ilyen tényezõ... De az elsõ két rész történései alapján, (no meg az ide-oda ugrálás az idõben) háát 2-3 (bõvített)mondatban össze lehet foglalni 1-1 rész történéseit. Amennyi ideig tartott, ahhoz képest ez nagyon gyenge, de hát ilyenek a sorozatok...
TurkKid 2011 ápr. 09. - 19:48:23
(25/7116)
Jó minden bizonnyal, de számomra kifejezetten kiábrándító az eredeti után. Így eléggé szappanoperásra sikerült.
eredeti hangja Eyºannak és Ezelnek (ha érdekel)--≥ http://www.youtube.com/watch?v=a-1ANO3OfDk&feature=fvsr (0:15-tõl)
9/10
Tavasznyár 2011 ápr. 09. - 19:25:20 9/10
(24/7116)
Miért gáz a szinkron?
Szerintem Viczián Ottó hangja kimondottan kellemes és illik a fõszereplõhöz, más kérdés, hogy kinézetre abszolút mások.
---->

http://rtlklub.hu/musorok/reflektor/videok/124357
offtopic
ildimix 2011 ápr. 09. - 19:22:46
(23/7116)
Sziasztok!

Hol lehet majd visszanézni a sorozatot? Végig leadják a részt az oldalon, vagy csak valamennyit belõle? Azt sajnálom, hogy 1 másik csatornán párhuzamosan török sorozatot fognak vetíteni. Ha az Ezelt vissza lehet majd nézni egészben, akkor lehetne nézni a másik induló sorozatot.

Nagyon jó ez a film! Kíváncsi leszek hogy szabadul ki a börtönbõl, ki adja a pénzt a plasztikázásra és arra is, a segítõivel hogy ismerkedett meg? Gondolom erre is választ kapunk hamarosan!

Üdv: Mixi
TurkKid 2011 ápr. 09. - 19:11:26
(22/7116)
Szia,
Hát igen az eleje tényleg hajaz a Monte Cristo grófjára, de az írók nem tiltakoztak ez ellen kijelentés ellen. Amúgyis a sztori, ha tovább is adják és nézitek, leválik és nem lesz dejà vu hangulata :)) ez csak az alaphelyzet de egyáltalán nem klisé sztori :)) amúgy szerintem a szinkron iszonyat gáz és nem értem miért nem kap fõmûsor idõt, elvégre nem egy kifejezetten 12 karikás sztori véleményem szerint. de ahogy a magyarok gondolják, nem szólok bele, továbbra is nézem itt is ^.^
Ildika79 2011 ápr. 09. - 18:52:55
(21/7116)
Szerintem nagyon jó lesz ez. Soha nem nézek egy sorozatot sem, de nagy volt a reklám, kíváncsi voltam és eddig nagyon tetszik.
A zene is nagyon jó, és a sztori is nagyon jónak ígérkezik. Kár, h 17:20tól lesznek majd a részek, de majd neten megnézem.
lakriszta 2011 ápr. 09. - 18:48:49
(20/7116)
A sztori jó, érdekes. Jó lett a pilot, kiváncsi vagyok, vajon a további részek is képesek lesznek-e fenntartani az érdeklõdést. Elõször azt hittem, filmet nézek, késõbb néztem ide be, hogy ez az Ezel címû sorozat. Hát remélhetõleg nem olyan huzavona lesz, mint a szappanoperák általában. Az elrontaná. Így is kétségekkel várom a folytatást, vajon van-e benne annyi, hogy több részen keresztül húzódjon. Majd kiderül. Mindenesetre felülmúlta a várakozásaimat, mondjuk azt nem volt nehéz, mert nagyon keveset vártam. Az elsõ két rész alapján nézhetõ, izgalmas sorozat lesz.
9/10
Tavasznyár 2011 ápr. 09. - 18:37:00 9/10
(19/7116)
Eleinte én is vontatottnak éreztem, de aztán a végére izgalmassá vált a film.
Szerintem a szinkronhangok jók, illenek a szereplõkhöz.
Eddig nálam 10/7-es.
7/10
abrigike111 2011 ápr. 09. - 18:35:30 7/10
(18/7116)
Nekem tetszett az elsõ rész. Úgy érzem, hogy nézni fogom ezt a sorozatot továbbra is. :)
Ancsybaby 2011 ápr. 09. - 18:33:23
(17/7116)
Nem rossz sorozat. Eleinte úgy éreztem, hogy unalmas, de ahogyan az események követték egymást egyre jobban tetszett.
Kíváncsi leszek a folytatásra.