Téma: Fábry

2/10
olahmiki1959 2012 szept. 14. - 07:49:15 2/10
(256/376)
Ha azt írnám a ma esti Fábry mûsorra, hogy dögunalom volt, az nem lenne igaz. De ha úgy fogalmaznék, hogy harmatgyenge volt, valószínûleg elég közel járnék az igazsághoz.

Az iskolásgyermekek szerepeltetése még jóindulattal is csak egy mûsorkitöltõ rész volt, másnak nem felelt meg, ilyen iskolákból és kisdiákokból a magyar vidék és tanyavilág bõvelkedik, kedvesek voltak, semmi több.
A kínai énekes hölgy nagyon rokonszenves volt, egy kínaihoz képest kiválóan beszél magyarul, ami viszont az éneklését illeti, bár nagyon nagy hangterjedelme van, nagyon magas hangokat is ki tud énekelni, ugyanakkor a tisztaságot illetõen nagyon bizonytalan, a képzett európai énekesekhez képest rengeteg volt a hamis hang az elõadásában.
Viszont a citerához hasonló kínai húros hangszeren elõadott produkciója eszméletlen jó volt. Virtuóz, dallamos, néhol úgy szólt, mintha egy egész zenekar játszana.
Mészáros János Elek "hozta" a megszokott színvonalat, rokonszenves, néhol humoros, kedves egyéniség, szépen énekel, de a varázs, a lélegzetelállító pillanat most elmaradt. Az énekes hölggyel való közös produkciójukban viszont olyan volt a különbség, mintha egy tanár, és egy majdhogynem kezdõ fiatal lány énekelt volna együtt.
A fogathajtó Lázár fivérek lehet, hogy elkötelezték magukat az egyik politikai irányba, engem viszont sokkal jobban érdekel, hogy mégiscsak többszörös világbajnok sportolókról van szó.
Szimpatikusak, jók a sztorijaik, megütötték azt a szintet, hogy egy ilyen mûsorban szerepelhessenek.

A zenekar most már tényleg eltûnhetne a süllyesztõben, a hangzásuk néha kifejezetten idegesítõ, amikor tust húznak, az annyira nem ebbe a mûsorba való, hogy valami elképesztõ. Nem akarom elhinni, hogy ezt rajtunk, tv nézõkön kívül senki sem hallja.
Szõke és Badár ma este hiányzott, na nem "olyan" értelemben, csak nem szerepeltek. Hála a jó égnek!
Csak titkon merem remélni, hogy valaki végre figyelembe vette a neten megjelenõ kritikákat, és el merte távolítani õket a mûsorból.

Ami viszont kiverte nálam a biztosítékot, és szabályosan égnek állt tõle a hajam, az Fábrynak az örményekkel és az azeriekkel való jópofáskodása, viccelõdése volt.
Könyörgöm, a mai világban, amikor mobiltelefonokkal felveszik élõ emberek lefejezését, kivégzését, - lásd a netre feltett videókat, - akkor nem kellene szórakozni a Közel-kelet egyetlen országával sem, sõt, egyáltalán, békén kellene hagyni a világnak azt a részét.
Rég elmúltak már azok az idõk, amikor jókat nevettünk "A jereváni rádió azt mondta, hogy..." kezdetû vicceken.
Aki azzal viccelõdik, hogy az örmények egy ellenünk indított képzeletbeli háborúban majd kártyacsatákban, meg egymást az asztal alá ivásban próbálnának bennünket legyõzni, az sürgõsen vizsgáltassa meg magát.
Nem értem, hogy a stábban ezt senki sem vette észre? Hogy nem kellene ilyen dolgokkal szórakozni, még humoros formában sem?
Hogy a napi híreket figyelve, az utómunkálatok során ki kellett volna ezt a blokkot szedni a mûsorból, úgy, ahogy van?
Az utóbbi idõk - szerintem - legnagyobb televíziós baklövése volt Fábrynak ez a mûsora.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 13. - 23:34:02 1/10
(255/376)
Errõl van szó. fábrikúr felett erõsen eljárt az idõ...

MJE-ben nem csalódtam, sõt! Õ vitte a hátán
a vele készült pár percet – bár bevallom,
hogy az "ismeretterjesztõ perceknél"
elkezdtem aggódni, hogy most elõtör
a népmûvelõ köntösbe bújtatott
"KÖZ"szolgálatiság.. ;-)
offtopic
umma 2012 szept. 13. - 22:54:34
(254/376)
Én csak a Mészáros János Elekkel készült részt néztem meg, és nagyon meghökkentem, hogy MJE poénkodott, csak õ mondott humoros dolgokat, Fábry nem. Bizonyos helyeken az ilyen mûsorvezetõnek azt mondja a végén a producer, hogy köszi, legközelebb már ne gyere. Amúgy iszonyú aranyosak voltak együtt a kínai operaénekes csajjal, nagyon helyes párocska lenne belõlük.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 13. - 20:55:30 1/10 Előzmény aggodalmas
(253/376)
Én vagyok a hülye, hogy mindig azt remélem nem lesz sz@rabb, mint az elõzõ...

A kisiskolások persze aranyosak (ha még kölyökkutyák is lettek volna, akkor
biztosabb lett volna a siker....) csak a kissé túlmûködéses tanárnõt nem
szabályozta le senki. A probléma csak annyi, hogy inkább a délutáni
beszélgetõs, vagy a hétvégi matiné mûsorsávba kívánkoztak volna...
A kínai lányt mondjuk betudhatjuk a keleti nyitás politikájának
"KÖZ"tévés vetületeként, míg fogathajtós-cébéás-kampányolós
lázárék a (Gesztiéktõl einstandolt!) Nemzeti Vágtával már
bizton garantálhatták a propaganda-ízû fordulatokat...

De sebaj, lesz ez még így se. fábrikúrnak is mindig
lesz lejjebb. A fúvósok meg elõbb (vagy utóbb ;-)
csak megtanulnak bigband-módra untermannkodni.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 02. - 10:14:28 1/10
(252/376)
Az olyan nímandokat mondjuk a helyén is kezelhette, savazhatta-alázhatta õket,
minekutána a legtöbbje fel sem fogta, hogy nem vele, hanem éppen rajta röhög
a nagyérdemû... De, ha ismeretlen (mert, ugye aki nem szerepel a médiában,
az úgy tûnik, hogy manapság nem is létezik...) esetenként unalmas figurákat
invitál(nak) meg, aláfestõ zenekarnak pedig bigband helyett stílusidegen
fúvósok fújják, akkor a mûsor menthetetlenül érdektelenségbe, unalomba
fullad, és ezzel az erõvel vezethetné akár baló vagy kun és/vagy neje
is az éjszakai mûsorsávban. Ezt a formátumot "jutalomjáték" gyanánt
kapta a levitézlett fábrikúr, nem azért, hogy a megkopott nevével
nézettséget generáljon a "KÖZ"média c. pénznyelõ konglomerátum
számára. Ezt az is igazolja, hogy a készítõk még csak arra sem
vették a fáradtságot, hogy legalább az ilyen-olyan fórumokon
ismételgetett jogos kritikákat megfogadják. Monnyanakle. ;-)
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 31. - 22:40:53 1/10
(251/376)
Ééértem, ezek szerint a "kultúrmisszió" a nemritkán még mindig ki-kikívánkozó
lószerszámokkal, politikai fröcsögésekkel, és hasonló klasszikus fábrikuras
beidegzõdésekkel a hosszú humortalanodási folyamatának szinonimája nálad?

Amióta nem tudhatja maga mögött az irodalmi értelemben vett "négereket"
azaz az ifjú StandUP-os generációt, csupán egy "KÖZ"tévés stábot, azóta
emögé a kultúrmisszió címû parasztvakítás látszata mögé menekül...

Erre nem tudok mást mondani, mint amit a királyi médiakonglomerátumon
való feltûnése óta is állandóan: kár érte, régen szellemesség is volt
benne a jellemesség mellett, de mára már csak egy túlfizetett ÉS
túlértékelt politikai szekértoló, aki élvezi jutalmát
az elmúlt évek kampányszagú megnyilvánulásaiért.

Kár érte. Abbahagyhatta volna a csúcson is...
Kerepesi Farkas 2012 aug. 31. - 17:27:01 Előzmény -greghouse-
(250/376)
tilinkó a neve.
2/10
olahmiki1959 2012 aug. 31. - 16:52:02 2/10
(249/376)
"Fábry kultúrmisszión van. Már nem egy vicces mûsor hanem egy kulturális mûsor."

Remélem, ezt viccnek szántad.
Fábry nekem ne legyen kultúrmisszión, ahhoz vannak nála sokkal jobban értõ emberek. Csinálja azt, amihez ért, legyen vicces, hívjon meg érdekes embereket, akikkel tartalmas, de szellemes, poénos beszélgetéseket lehet csinálni, és semmiképpen se legyen unalmas.
Az pedig, hogy ez egy kulturális mûsor, hát, nekem legyen mondva... Amíg Szõke és Badár ökörködését elnézem, addig nem merném rá letenni a nagyesküt.
A tegnapi mûsor pont arról gyõzött meg, hogy megfelelõ formába öntve, az érték, a maradandó is képernyõképes lehet. A népzenei trió, élén Török Tilla csodálatos hangszeres játékával, énekével, tisztaságával, bájával levette a lábáról a nézõket.
A megfelelõ arányokat kell eltalálni, a humornak, a szellemességnek, és a valódi kulturális értéknek egyaránt helye van a mûsorban, de az értékes rész nem lehet hosszú és unalmas, mert akkor a mûsor az ellenkezõ hatást éri el.
Fábry, a hatvanhoz közeledve, most már ne akarjon mást csinálni, mint amit évtizedeken keresztül megszoktunk tõle, mert nem nagyon fog neki sikerülni...
2/10
olahmiki1959 2012 aug. 31. - 07:02:56 2/10 Előzmény -greghouse-
(248/376)
A mûsor elsõ fele hosszú volt, és idõnként sajnos unalmas, Fábry poénjai továbbra sem ütnek úgy, ahogyan az RTL klubon megszoktuk.
Szõke és Badár most már a "könyökömön jönnek ki" kategóriát kezdik súrolni, a zenekar pedig nem javult semmit a nyáron, jobban mondva, kitûnõ zenészek, de ide továbbra is teljesen alkalmatlanok, hangzásban, reakcióidõben, megjelenésben.
Londoni olimpikonjaink kedvesek és szimpatikusak voltak, bár abban már nem vagyok biztos, hogy pont õk voltak-e a legalkalmasabbak egy ilyen mûsorban megjelenni, de mindegy.
A mûsor második fele viszont szuper volt.
A 99 éves Tarics Sándor olimpiai bajnok egészen elképesztõ fizikai, és szellemi állapotban volt, kész csoda, hogy mennyire tiszta fejjel, szellemesen, humorosan, elegánsan sztorizva, csevegve beszélgetett Fábryval, aki hálisten, hagyta érvényesülni az idõs urat.
Valóban igaz, és ez most nem csak egy jól hangzó közhely, hogy Tarics Sándor külsõleg nyugodtan letagadhat a korából minimum húsz évet, a szellemi frissességét tekintve pedig bárkivel felveszi a versenyt.
Remélem, vigyáznak rá, hogy még nagyon sokáig köztünk lehessen.
A népzenei trió nagyon tetszett.
Waszlavik "Gazember" László egy kissé õrült, - ezt megszoktuk, - de hangszeres zenészként tökéletesen beleillett a zenekarba.
Amikor a nagyon szép arcú, és kedves egyéniségû lány, - Török Tilla - elkezdett játszani azon a hosszú fúvós hangszeren, leesett az állam.
Olyan belülrõl jövõ tisztaság, romlatlanság, õserõ, technikai virtuozitás áradt az elõadásából, hogy az elképesztõ.
És amikor megszólalt a zenekar többi tagja is, olyan összhangban játszottak tovább, hogy le a kalappal.
Érdekes, izgalmas, dallamában és ritmusában egyaránt kitûnõ zenét hallottunk, a két néptáncos pedig tökéletesen alkalmazkodott hozzá. Nagy élmény volt, és az is kiderült, hogy ilyen színvonalon játszva a népzene nagyon jól beleillik akár egy ilyen jellegû showmûsorba is.
Összességében a második rész el tudta feledtetni a mûsor elsõ felének nehézkességét, sutaságát, de a régóta kifogásolt dolgok továbbra is megmaradtak, és megoldásra várnak.
Frissebb, pörgõsebb, poénosabb indításra van szükség, a különbözõ mûsorblokkoknak rövidebbnek és feszesebbnek kell lenniük, és legfõképpen, égetõ szükség van egy új, modern hangzású zenekarra, olyanra, amely az RTL Klubon kísérte Fábryt.
Török Tilla és saját zenekara egyébként fent van a neten.
2/10
olahmiki1959 2012 aug. 31. - 05:56:57 2/10
(247/376)
Török Tilla. Nagyon érdekes és különös név, de valóban így hívják a hölgyet.
6/10
-greghouse- 2012 aug. 30. - 22:15:37 6/10
(246/376)
Szerintem is fantasztikus volt a Waszlavik-Ökrös-Török zenekar, a csaj rendkívül jó volt, és még szép is...csak azt tudnám, elõször hogy a fenében tudott játszani egy szál csövön annyi hangot, nem értek a zenéhez sokat, nem kell letorkolni, de az egészen furcsa hangszer volt (az volt a török?), csak a végén volt egy lyuk, és nagyon jól játszott, énekelt. Jó zene volt.
Ezen kívül a világ legidõsebb olimpiai bajnoka, aki simán letadhat jó pár évet, szellemileg vagy hetvenet letagadhat, nagyon okosan és frissen beszélt.
..."Egy kézfogást kaptunk" (nem milliókat) és mégis nyertek, és a moziban állva tapsoltak nekik, örökös páholyukban mikor felálltak.
Õ, és a népzenészek jók voltak. A többit fedje a feledés jótékony homálya. (a csajról még sokat fogunk hallani.)
pro55 2012 aug. 30. - 21:37:28
(245/376)
Vaszlavik a népzenészekkel teljesen jó volt, az énekesnõ különösen (Török Csilla?).
Obszcénitás helyett egy kis kultúra szerintem jó irány.
Temptress 2012 aug. 30. - 20:34:33
(244/376)
Jók a csajok az elsõ sorban.
1/10
csibi04 2012 aug. 30. - 20:18:56 1/10
(243/376)
Én az RTL-en néztem, még szórakoztatott is, de mióta az M1-en megy, egy részt sem tudtam végig nézni.
Olyan, mintha kifújt volna a pali.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 18. - 00:08:29 1/10 Előzmény ptth
(242/376)
Ééérdekes...

Nekem az tûnik mûveletlennek,
aki egyrészt nem hallja ki a
soraim közt bujkáló iróniát,
másrészt komcsizik és/vagy
nácizik teliszájjal minden
elérhetõ fórumon, ugye...
ptth 2012 aug. 16. - 21:50:33
(241/376)
Elég mûveletlen vagy, ha GB-t nem ismered...

A döglött oroszlán pedig egyáltalán nem döglött: a kommunista csürhe már szervezi újra a Heti hetes c. mocskot, rágalmaz minden lehetséges nyugati fórumon, Bajnai elvtárs egységfrontba tömörül akár a Jobbikkal is, csak legyen kormányváltás (vele az élen) ...
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 16. - 21:04:39
(240/376)
A "döglött oroszlán" nem éppen találó kifejezés, a birka megfelelõbb lenne.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 16. - 20:50:51 1/10
(239/376)
Valami Goran "Brega" Bregoviæ és fia,
ismeretlen balkán muzsikusok... ;-D

...de, hogy ne csak OFF-oljunk nem
állom meg, hogy meg ne jegyezzem:
ezúttal mindössze tizenöt (15!)
perc kellett ahhoz, hogy bele
rúgjon a döglött oroszlánba,
esetünkben Medgyessibe egy
rosszindulatú, de vaskos
csúsztatással – ahogy azt
(már régen) megszokhattuk
a kultúrált fábrikúrtól.
Balu64 2012 aug. 16. - 20:19:54
(238/376)
Nekem semmi bajom Fábryval, de ez a fõcimzene... mintha a heréimen húzgálnák a szõrszálakat... Ki az ökör, aki ezt írta?...
1/10
oncogito 2012 aug. 16. - 19:30:22 1/10
(237/376)
Ez még mindig megy?