Gargoyle 2006 aug. 13. - 15:21:50 Előzmény csingacsucsu
(14/54)
Ez tök jó, csak ez mind igaz, ez itt a fõ bibi
csingacsucsu 2006 aug. 09. - 12:46:25 Előzmény amatõõr
(13/54)
amiket ez a fickó csinál...
hát király dokufilmek
mindenkinek ajánlom!!!
a másik amit még nagggggyon érdemes: kóla puska sültkrumpli(nyugi nem a kajákrol szol)
amatõõr 2006 aug. 03. - 13:58:33
(12/54)
Szerintem érdemes megnézni. Teljes mértékben szubjektív, politikailag inkorrekt, és feltupírozza a tényeket, de sajnos muszáj is talán ilyennek lennie, ha az emberek gondolkodásában meg akar valamit változtani.
Mert az emberek nagyrésze felét sem hiszi el annak, amit tv-ben hall, így mindenki túloz. És ha a másik oldal ugyanúgy ömleszti tovább a túlzó hülyeségét, MájkelMór pedig egy nagyjából korrekt filmet csinál, akkor a súlypont még mindig nem lenne az igazság közelében.

Szerintem hasonló a film koncepciója a tisztítószer-rekláméhoz, ahol egy laza csukló mozdulattal eltávolítják az odaégett zsiradékot: Ha már a felét elhiszi a nézõ, akkor az már sikernek számít.
Timke 2006 máj. 13. - 18:47:48
(11/54)
Jó, persze, ez is igaz. Errõl szól a Fegyvernepper film Nicholas Cage fõszereplésével. Abban is vannak jó "poénok", s õ is megfogalmazza: ha nem õ adja el a fegyvert, akkor megveszik mástól.
Sejtem, hogy más országokban is ez megy, de itt most ugye konkretizáltuk az USA-ra. Ezért nem szeressem Bush bácsit. S mivel Kádár már nem él, iránta nem igazán tudok mélyenszántó érzéseket táplálni.:)
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 09:53:56
(10/54)
tudod, ezt sok országnak a vezetõi megteszik, nemcsak mr. bush...Kádár is megette...hál' istennek, õ már régen halott :) az oroszok is ezt tették..Vietnamban is ez volt...az orosz fegyverek mellett amerikai fegyverekkel is ölték a vietkongok az amcsikat... ma is ez van..nem amerika az egyetlen ország, amely fegyvereket ad el más országoknak. és minden ország a maga érdekeit nézi, helyezi elõtérbe, egy nemzet sem jótékonykodik a maga kárára...
Timke 2006 máj. 11. - 20:21:24
(9/54)
Ez a része igaz, én a fegyverkezésekre gondoltam. Pontosan már nem emlékszem a részletekre, de valahogy mindig úgy sikerült Bushnak adnia-vennie fegyvert, hogy abból neki haszna legyen. S ezért aztán nekem magával az emberrel van bajom.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 11. - 20:03:12
(8/54)
pontosan :)))

ha nem Busht választják meg, attól az adó ügyekben és a gazdaság terén nem sok minden változott volna..u.ú. ott maradtak volna a katonák Irakban...stb stb...
ebbõl a szempontból teljesen mindegy, hogy demokrata vagy republikánus irányítja-e USA-t....
Timke 2006 máj. 11. - 19:43:41
(7/54)
Nekem sincs semmi bajom az amerikaiakkal (sõt, ki akarok majd menni látogatóba is), csak arra próbáltam rávilágítani, hogyha mindenki tudná azt, hogy mi folyik az országban, talán nem szavazták volna meg másodjára is Busht elnöknek.
Én vallom, hogy nem értek a politikához, s szerintem sokan vagyunk így ezzel, igazi rálátása pedig tényleg csak kevés embernek van. Azért mert vki politológusnak tanul, attól még nem tud meg mindent. Csak többet, mint az "egyszerû nép". Ahogy te fogalmaztál: icike picike hajszálnak a felénél vékonyabb lepkefingnyivel.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 11. - 19:36:42
(6/54)
hát...az egyetemen nem így vélekednek...lehet tudni mi folyik, kik vannak a háttérben, de igen, az "egyszerû nép" ezekrõl nem tud, viszont a "hivatásosok" tisztában vannak egy-két dologgal :))) ezzel nem ezt akarom mondani, hogy én teljesen szakavatott vagyok ;) csak egy icike picike hajszálnak a felénél vékonyabb lepkefingnyivel több a tudásom e téren....

amúgy az amcsik sok mindennek nincsenek a tudatában :P de szeretem õket :)
Timke 2006 máj. 11. - 19:31:31
(5/54)
Amikor azt írtam, hogy meg kellene mutatni az amerikai népnek, arra céloztam, hogy õk szerintem még mindig nincsenek tudatában annak, hogy mik is történtek náluk. Nekem arra volt jó ez a film, hogy valamelyest én is tisztába jöjjek dolgokkal, de persze mindez nem gátolt meg abban, hogy MM-t "ne vegyem túl komolyan". Nekem abszolút nem tetszik a stílusa, ahogy azt hiszi magáról, hogy õ aztán mindent tud, s persze neki van igaza. De az is tény, hogy egy olyan témát vett elõ, ami igenis aktuális, s foglalkozni kell vele. Ilyen volt anno a Super size me is, bár ahhoz szerencsére neki nincs köze.
S az, hogy politikailag mennyire korrekt vmi, mi nem nagyon tudjuk szerintem megítélni. Nagyon sok olyan dolog folyik a színfalak mögött, amikre nincs rálátásunk, s így ítélkezni sincs jogunk.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 11. - 19:20:42
(4/54)
politikailag korrekt film??? NA NEEE...személyesen Busht az antikrisztusnak tartom...de nem teljesen korrekt politikailag a film..MM szubjektív alkotása..TELJESEN szubjektív, egyoldalú, épp ezért manipulálja a nézõt...

amúgy szeretem a szarkasztikus humorát, de nem tartom teljesen korrekt, hiteles alkotásnak. a féligazság nem igazság, sõt...
x-tro 2006 máj. 11. - 11:30:03
(3/54)
Abszolút le van vetítve az amerikai népnek, sõt az internetrõl is letölthetõ (volt) teljesen legálisan a film. Okozott is kisebbfajta botrányt odaát, de megváltoztatni az égadta világon semmit sem tudott. Az amerikaiak túlontúl nagy százaléka fel sem fogja mi a heléyzet, és marad az õ kis kényelmes biztonságos kertvárosi életénél, és leszarja minek milyen következményei vannak, stb., stb.

A rendezõ csávó valóban leszállt magától, mint a csillagsávos lobogó a sivatagi viharban, sajátmaga mellét veregeti, milyen fasza csávó vagyok, hogy rámutattam az igazságra, és csak én tudom a tutit, ezzel azonban éppen akkora seggfejjé vált, mint az, illetve az a rendszer amit kritizált.
Timke 2006 máj. 11. - 07:56:27
(2/54)
Hy! Igen, teljesen korrekt volt ez a film, én is sok újdonságot megtudtam, szóval pl. nem ártana levetíteni az amerikai népnek, hogy õk is tisztában legyenek vele. Viszont a Kóla, puska, sült krumpli nekem már sok volt. Úgy érzem, hogy ez a rendezõ nagyon el van szállva magától, s túl sokat enged meg magának. Gondolok itt a film végére, amikor elment ahhoz a korosodó emberkéhez. Õ már régen kiment a szobából, õ meg csak ácsorgott, s ordítozgatott utána. Ezt talán nem így kellene... Persze ebben a filmben is voltak igazságok, de nekem MM-ból bõven elég volt ennyi.
Woody 2006 máj. 11. - 01:45:24
(1/54)
Ez egy teljesen korrekt film volt... vegre valami normalis
produkcio ebben a mai sivar kivanalatban.. 8)
(amugy a film joval teljesebb kepet ad a szeptember11 körüli dolgokrol mint barmelyik mas media.. )

aki teheti nezze meg..
(meg masik nagysikerü Michael Moore filmet a
Kola, Puska, Sültkrumpli-t is.. )

tovabbi szep napot!