offtopic
zottyo534 2013 jan. 22. - 21:52:14
(155/215)
Vasárnap leadták az egészet, aztán az ismétlést ketté vágták.
9/10
nikato 2013 jan. 22. - 21:48:02 9/10
(154/215)
Huhh, én vasárnap néztem. :D De most látom, hogy ma ismétlik az M2-n, 8 perc múlva. :D
9/10
nikato 2013 jan. 22. - 21:37:14 9/10
(153/215)
Nagyon jó film! SPOILER: A lovat, meg a kutyát sajnáltam!!! SPOILER VÉGE
szürke bagoly 2013 jan. 22. - 00:38:47
(152/215)
az elõzõ beírásomból néhány betû kimaradt : "50 perccel hosszabb" természetesen ez a helyes :-)
szürke bagoly 2013 jan. 22. - 00:31:50
(151/215)
Ez egy megközelítõleg 50 percel hosszab rendezõi változat, a mozi verzió tegnap volt az M1 csatornán, ennek a második része holnap lesz ! :-)
http://www.amazon.com/Dances-Wolves-Extended-Two-Disc-Collectors/dp/B00008PBZZ
Motyka 2013 jan. 22. - 00:19:51
(150/215)
Tele van olyan részekkel, amit még sose láttam, ráadásul 2 X 110 perc a kb 180 helyett.
Motyka 2013 jan. 21. - 22:57:48
(149/215)
Gyerekek, hát ez meg milyen változat?? Imádom ezt a filmet, de így még sose láttam! Ez vmi rendezõi változat???
far vik 2013 jan. 21. - 22:00:42
(148/215)
Igen, szerintem is a Kakukkfészek Indiánjára gondolhatott. A másik személyt nem ismerem, de mindjárt utánanézek, ki volt Õ.
far vik 2013 jan. 21. - 21:43:28 Előzmény -greghouse-
(147/215)
Graham Greene az általam elõbb látott oldalak szerint él, 60 éves. Az arca eléggé a belsõ melegrõl árulkodik, ami akár alkoholtól is lehet... Hol olvastad, hogy meghalt?
8/10
-greghouse- 2013 jan. 21. - 12:15:34 8/10
(146/215)
Verusa, a volt feleségem is vasalás közben nézett tévét. (Mi férfiak a büdös életben nem tudjuk megoldani hogy lehet egyszerre nézni a vizet hogy forr, és telefonálni is, és ez csak a kezdet. A nõk minimun ötféle dolgot csinálnak egyszerre, vasalnak tévét néznek, esetleg fõznek, gyereket rugdosnak hogy házi feladat, telefonálnak anyóssal, és már a másik ételt készítik fel, mind egyszerre.)
Na mindegy.
A film hosszú és unalmas.
az, hogy "afroamerikai".... már sokan kikérték maguknak. az elsõ egy jamaicai zenész volt, akit afroként mutattak be, és õ kikérte magának, merthogy semmi köze Afrikához. Most Barack is nyilvánosan elmondta, hogy félvér, mert kenyai apától fehér anyától texasban született. Hogy indián (bocsánat, p.c. "native american" mikor lesz elnök? Lehet, hogy lesz, de ugyanúgy a vas, acél, autó, olaj, és fegyverlobbi embere lesz mint eddig mindegyik (Kennedy annyiból volt kivétel hogy õ volt az egyetlen katolikus eddig, cserében a Maffiához kötõdött, az sem volt rossz üzlet, pár évig), de igazad van, most majd megint egy echte republikánus jön, ezek a politikai kilengések.
...Egyik kedvenc színészem, Morgan Freeman (aki a legnagyobb amerikai öt egyike, Nicholson, Hoffman, DeNiro, Pacino, Freeman), hogy "Obama nem fekete. (õ ezt a szót használta, nem az afrot). Obama egy Hawaiin született félvér, és köszönjük a segítségét, de a még sokáig nem lesz olyan fekete elnöke Amerikának, aki a rabszolgák közül származik."
..Szerintem így van. (Persze, Freeman is támogatta Obamát, az ellenfelét ilyenek támogatták, mint Chuck Norris. Legyenek boldogok.) Én sem vagyok elégedett Obamával, de nem ez az én dolgom.

..Indiánból (bocs, p.c. native americanból) egyedül Graham Greene, oscar díja színész lett volna jelölt de nem vállalt semmilyen funkciót, aztán fogta magát és az örök vadász mezõkre távozott.

...A film (hogy nehogy le off-ozzon valaki) továbbra is unalma, önimádó, Costnem "ön-frankózó" filmje, egy picit az amcsik lelkiismeretbõl adták a sok Oscart (tök mindegy mennyit, vagy mennyit érdemelt volna, de túl-Oscarozták), kedvenceim egyike Carl Gustav Jung azt mondaná, kompenzáció a régmúlt bûneikért.
..Ez egyrészt késõ, másrészt kevés.
Talavera 2013 jan. 21. - 10:05:55
(145/215)
Nem arról volt szó, hogy egyik napról a másikra átállt egy idegen kultúrába. Éppenhogy annyira utálta már a sajátját, ami körülvette, hogy öngyilkos akart lenni és nem hõsiességbõl lovagolt ki a harcmezõre, hanem véget akart vetni az életének. Ezért menekült a saját közegébõl, az értelmetlennek tartott életébõl, az emberek közül a határszélre ahol megismert egy más életfilozófiát, amit el tudott fogadni. Persze, vannak hatásvadász momentumok, de kiindulhatunk abból is, hogy minden mûvészi alkotás valamilyen módon hat ránk, az alkotóknak ez a célja. Nincs olyan ami mindenkinek egyformán tetszik, de ez nem baj. A legtöbb fanyalgó azt hiszi csak az lehet mûvészi amit meg kell magyarázni:)Ami elsõre érthetõ az ciki:)
Talavera 2013 jan. 21. - 09:31:13
(144/215)
A kevés filmek egyike amit másodszor is meg tudtam nézni. Ezt nem lehet háttérbõl úgy, hogy nem figyel az ember mert akkor elõfordul, hogy nem azt látja amirõl a film szól és butaságokat hord össze:))
7/10
Bellavita 2013 jan. 20. - 23:45:42 7/10
(143/215)
Most láttam csak a filmet, jó sokáig vártam vele. :-))Mindenestre pozitív élmény volt, Kevin Costner hozza a szokásos érzelmekre ható történetét és játékát. Szépek a képek,érdekes a téma. A történet ugyan lassan, de hitelesen vezet be két nép között elinduló barátság kibontakozásába s elénk tárja, ahogy az indiánok jelleme, életfelfogása egyre szimpatikusabbá válik számára, s beilleszkedik közéjük. Nem hiteles viszont a teljes pálfordulás- nem hiteles, hogy valaki átáll egy másik, idegen kultúrába s a saját gyökereit megtagadja és ellenségesen viselkedik a saját fajával. Ez nem életszerû, kicsit túlzónak gondolom- dehát ettõl érthetõ és ettõl hatásvadász....
Szóval jó a téma, jó a színészi játék, kicsit talán el van nyújtva, de még kezelhetõ hosszúságú, úgy összességében 7/10-et adnék rá.
Sz Peter 2013 jan. 20. - 23:21:15
(142/215)
A teljes hossz 223! perc.
Verusa 2013 jan. 20. - 23:21:09
(141/215)
Végigszenvedtem a filmet. Közben kivasaltam az összes mosott ruhát.
Egyetlen árva gondolat jutott csak az eszembe.
Olyan nagy számnak tartották egyesek, hogy az USÁ-ban afroamerikai lett az elnök négy éve.
Meg, ha jól tudom, éppen ma iktatták be újra.
De az lenne a nagy szám, ha négy év múlva például sziú származású elnök állna Amerika élén.
Bár ilyen sosem következhet be, tudom. És talán soha egyetlen sziú sem vállalná.
A tévézés és a vasalás mindig filozófussá tesz:-)
8/10
-greghouse- 2013 jan. 20. - 23:02:57 8/10
(140/215)
Az 1. (mozis) szinkron Józsa Imre és Kis Mari, a 2. (TV által rendelt) szinkron Szakácsi és Majsai-Nyilas Tünde (lásd ISzDb).
Macika5 2013 jan. 20. - 21:39:31
(139/215)
Egyetértek. Mintegy órája nézem, de még mindig unalmas. Hogy mit értékeltek ezen ilyen magasra, bármennyit gondolkodnék sem tudnék rájönni...
8/10
-greghouse- 2013 jan. 20. - 21:37:04 8/10
(138/215)
Ha valamire, erre igaz, hogy "kevesebb több lett volna". Dehát "olyan hazafias....!"
3/10
danton b 2013 jan. 20. - 21:12:06 3/10
(137/215)
Ez sem tudta tisztázni önmagával hogy most milyen mûfajú film legyen ,ezért aztán moralizálgat western elemekkel átszõve ,ettõl lesz unalmas.Lehet hogy a Kis nagy ember c. filmtõl kapta az ötletet,mert az is hasonló volt.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 20. - 19:15:15 8/10
(136/215)
Tévedsz, moziban láttam. Mégpedig a kilencvenes évek elején, a bemutatón. Budapesten, hiperszuper szines széles szagos satöbbi hosszú unalom. Meg lehet nézni, annyira nem rossz (azért 8-at adtam), de tartom, hogy erõsen túl van értékelve. Nem tudták eldönteni, mikor kéne befejezni. Nem önmagában a hossza a baj, vannak ilyenek, hanem a lelassulása, amit alább írtam. Magam részérõl inkább Indy, Sir Sean Conneryvel és Ford-dal.