khajni87 2017 júl. 13. - 21:50:12
(1315/1535)
A gyereketetõs részt én se értem, a mai részben is láttam ( kivételesen néztem a tv-ben ) hát agyf.....t kapok tõle már elnézést....7 vagy 8 éves jól mûködik mindkét keze miért etetik ????

Az erõszakot nem szereted tudom de ma amikor elmondták az ajánlatot és Mukaddes azt mondta rá hogy de hát ez jó nem?????Meg orditott Fatmagüllel hogy vonja vissza na ott szívesen lecsaptam volna egy jó nagyot neki amiért ekkora önzõ szemét.......Csak egyre rosszabb lesz Fatmagül helyzete ez most még nagyobb nyomás alá rakja szegényt ezzel a viselkedéssel amit a mai részben láttál.......Nem értem ebben mi a jó Mukaddes nézõpontja szerint????? Egy újabb zsarolás???? Vagy hogy Fatmagül engedje el a vele történteket azért hogy Rahmi szabad legyen ami úgyis megtörténik , hisz Erdogánnak semmi komoly baja nem lett
5/10
napraforgó 2017 júl. 13. - 17:52:02 5/10
(1314/1535)
Meryem gyógyteával itatja Mukaddest, aki megint Fatmagült szidja. Muratot hazahozzák az iskolából. Fatmagül Kerimmel és Kadírral a börtönbe készül, Rahmit meglátogatni. tiszta ruhát visznek neki. Erdogán Szelimmel beszélget, aki korholja, minek kellett neki azzal a lánnyal beszélni. Nil bejön, Erdogán alvást színlel. A nõ nem érti, hogy miért altatják, hisz minden értéke normális. Nil Ömerrel is beszél, akitõl megtudja, hogy Erdogán Fatmagül közelébe sem mehetett volna.
Kadír közli, hogy Fatmagül nem kapott engedélyt a látogatásra, de a lány valahogy kikönyörgi a börtönigazgatónál. Rahmi elég jó kedélyállapotban van, de csupa piros folt az arca. Sajnos Rahmi helyzete nagyban függ Erdogán állapotától, amelyrõl a fõorvos hazudik Resat kérésére.
Fatmagül sírva távozik a beszélõrõl. A folyosón megint Münír várja õket és egy ajánlatot tesz Fatmagülnek: Vonja vissza a feljelentését a fiúk ellen, akkor õk is visszavonják a Rahmi elleni feljelentést. Másnap 2-ig megteheti, találkoznak az ügyészségen. Kerim megint mérges lesz, de elrángatják. Murat hisztizik, ha az apja nincs börtönben, ahogy az anyja mondja, akkor hívják föl telefonon. Mikor csengetnek, azt hiszi az apja jött meg, de egy idegen nõ áll a küszöbön.
Hümeyra, Kadír barátja felkeresi Meryemet, azokat a kis ajándékokat hozta el, amit Kadír elfelejtett. Kicsit beszélgetnek, õk Kadírral gyerekkori barátok, együtt jártak iskolába, egyetemre, sõt a férjével és Kadír feleségével is barátok voltak. A nõ elárulta, hogy Kadír csodálja Meryemet, csak nagyon félénk, nem mert eddig szólni. Mukaddes persze megint kihallgatta õket.
Resat jó hírrel jön a kórházba. Elmeséli a Fatmagülnek tett ajánlatot. Bár Kerim dühös lett, de a lány nem mondott nemet. Azt remélik, hogy belemegy az alkuba.
Fatmagül nyafog Kadírnak, sajnálja Rahmit, mindenért magát hibáztatja és azt akarja legyen vége mindennek. Kadír megpróbálja lebeszélni arról, hogy belemenjen az alkuba. Mukaddes otthon Meryemet cukkolja a Kadír iránta érzett szerelmével, amire Hümeyra célzott. Meryem kínosan érzi magát és megpróbálja elhallgattatni.
A börtönbe megérkezik az újság, a rabok nézik, benne van Rahmi képe is. Cukkolják, mire Rahmi méregbe gurul elveszi és megtapossa az újságot.
A Musztafa háza elõtt lévõ õr jelenti, nem látta távozni a férfit. A háznak nincs másik kijárata, mondják neki az arra sétáló rendõrök is. Eközben Musztafa már az útlevélosztályon intézi az ügyét. Yasar elmegy a Rózsa Konyhába is, de Mehmet elküldi, zárva vannak.
Kerim nem kíséri haza Fatmagült és Kadírt, a lány attól tart, hogy mekeresi a Yasaranokat. Kerim a kórházba megy, Fatma felhívja és könyörög neki, ne tegyen semmit. De kerim a doktornõvel akar beszélni. Elmondja neki, hogy adja át az üzenetét Erdogánnak: Fatmagül nem enged a zsarolásnak és nem fogadja el az ajánlatukat. a nõ kíváncsiskodik, mi is az az ajánlat? A nõ tiltakozik, neki nincs köze az ügyhöz, de azért végighallgatja kerimet, aki óva inti õt ettõl az embertõl.
Erdogánt kihallgatja a rendõrség, elõtte Resat oktatja Erdogánt, hogy mit valljon. Persze ez már a harmadik variáció, amit a rendõröknek elõadnak: csak véletlenül találkoztak, hosszasan beszélgettek, beértek az aluljáróba, ahol a lány bátyja megtámadta....
Otthon Rahmi kilátásairól beszélgetnek, Mukaddes csak eléri, hogy neki is beszéljenek a Yasaranok ajánlatáról. Mukaddes rögtön követeli, hogy Fatmagül tegyen eleget az ajánlatnak, megint ordítozik egy strófát, nem hagyhatja a bátyját a börtönben. Murat meghallja, hogy mit mondanak és elszökik hazulról. Az utcán elkapják ugyan, de a kisfiú hisztizni kezd, hogy az apja a nénje miatt van börtönben, ezért nem szereti õt. Fatmagül egyre rosszabbul érzi magát a nyomás alatt.
5/10
napraforgó 2017 júl. 13. - 05:10:11 5/10
(1313/1535)
Szegény Rahmi, azt látják rajta, hogy nem egészen komplett, de annyira azért nem bolond, hogy az a büntethetõségét kizárhatná.
Én inkább azon csodálkozom, hogy semmiféle jogos védelmet nem próbáltak találni. Adva van egy férfi, aki megerõszakolta a nõt. Aztán késõbb egy éjszaka betört a házukba, tört-zúzott, halálra rémítette a nõt és egy kisgyereket, agyba-fõbe verték a férjét, késõbb is mindenféle módon zaklatták, össze-vissza hazudoztak róluk a sajtóban, meg a bíróságon, stb., na ez a férfi egy kihalt átjáróban egyszercsak megragadja a nõt, ordibál vele, ráncigálja, nem ereszti, ez ne minõsülne zaklatásnak? Önvédelmi helyzetnek? Hát ki tudja, mit tett volna vele, ha a báty le nem csapja.
És akkor a rendõrség elutasítja, merthogy nincs rajta sérülés??! Hát mi kellett volna? Vérnek kell folyni ahhoz, hogy védekezhessen? És a báty nem feltételezhette azt, hogy a támadó megint bántani akarja a húgát? Azok után, amiket korábban tett? ott, azon a helyen akár újra megerõszakolhatta volna. Na igen, akkor nyilván elengedték volna a bátyját, akkor meglett volna a jogos védelem.
5/10
napraforgó 2017 júl. 12. - 17:51:23 5/10
(1312/1535)
Erdogánt megoperálják. Hilmiye aggódik a fiáért. Resat azt mondja Nilnek, hogy az unokaöccsét csapdába csalták, elcsalták és megtámadták Fatmagül meg a bátyja.
Rahmit kihallgatják, sajnos elég rosszul megy, õ nem tud ügyesen nyilatkozni. Sinen is megtudja, mi történt, fölkeresi Fatmagült, akinek már nagyon elege van mindenbõl. Münír az ügyészségi folyosón beszólogat nekik. Rahmit bilicsben viszik el, kórházba kerül, hogy megállapítsák, nem bolond-e. Egy doktornõ teszteket végeztet vele.
Fatmagül és Kerim a kórház elõtt várnak. Münír telefonon rossz hírt kap. Meghalt? kérdi. Fatmagül megijed, azt hiszi Erdogán halt meg. De Münír közli velük, hogy Leman halt meg, kiugrott a kórház ablakán. Rahmit kihozzák, aki vigyorogva közli, hogy büntethetõnek találták. Nem tudja, hogy ez jó-e vagy sem.
Mukaddes otthon hisztériázik, hogy az idegeskedéstõl elapad a teje. És mindenért egy ember, Fatmagül a felelõs! Nagyon súlyos dolgokat vág a lány fejéhez. Az ordibálásából a fia is megtudja, amit eddig titkoltak elõle, hogy az apja börtönben van.
Fatmagül a bátyjáért aggódik, nem tud õ a börtönben lenni, bûnözõk között, félni fog.
A börtönben a férfiak teázni hívják Rahmit, majd kiröhögik, mert látják, hogy kicsit dilis.
Erdogán mûtétje jól sikerült. Resat arra kéri a fõorvost, hogy tüntessék föl az állapotát súlyosabbnak, mint amilyen. Tartsa az intenzíven még egy darab is tiltsa meg a látogatását. Nem kell, hogy a rendõrök kihallgassák még néhány napig. Csak had féljen a Ketenci-Ilgaz család.
Perihán és Münír Lemanról beszélgetnek, elment Vuralhoz, mondják.
Nil doktornõnek hazudnak, Szelim azt mondja, hogy Erdogán õmiatta kereste meg Fatmagült, hogy bebizonyítsa neki, hogy az a lány hazudott.
Fatmagül a kisbabát dajkálja, amíg Mukaddes a hisztizõ Muratot próbálja elaltatni.
Kadír hazajön és a szemükre hányja, hogy nem szóltak neki, Ömertõl tudta meg, mi történt. Mukaddes neki is elõadja magát. Kadír a helyzetet vázolja nekik. Kerimet meg fölhívja, hogy fegyelmezze magát, a dührohamok csak ártanak nekik. Meryem az antalyai útjáról kérdezgeti Kadírt, aki mesél a barátairól, az anyósáékról, hogy mennyire örül a látogatásának. Majd arról beszél, hogy a családdal új remény költözött az életébe, tervei vannak a jövõre.
Amikor a ház elcsendesedik, Mukaddes titokban felhívja Perihánt. Perihán kerekes székben ül, hogy ne legyen ágyhoz kötve. Mellette ott van Resat és Münír is, hallgatják a beszélgetést. Könyörög neki, ne jelentsék fel a férjét. A fiai még most is zaklatják õket, õk kényszerítették bele a férjét ebbe a helyzetbe. Münír röhögve mondja resatnak, hogy ki kell használniuk, hogy Fatmagülék családja is meghasonlott, veszekszenek egymással. Perihán borús arccal nézi õket.
Kerim és Fatmagül a börtönbe készül Rahmihoz Kadír úrral. Meryem gyógynövényeket hoz Mukaddesnek, hogy több teje legyen.
Az iskolában csúfolják Muratot, hogy az apja börtönben van. Murat tiltakozik, összevesznek. A tanítónõ hazaküldi a kisfiút.
Musztafa az ablakból lesi, hogy a háza elõtt Resat embere strázsál. Hacer és Halide orvoshoz mennek, Musztafa meg a parkolón keresztül a szomszéd házon át elszökik, mert útlevelet akar szerezni. Közben felhívja Serdart, hogy vegyen neki egy hajót, mert majd Görögországba mennek nyaralni. Serdar nem érti, miért sürgõs, hisz tél van.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 11. - 21:50:11 10/10
(1311/1535)
Az a helyzet, hogy van tapasztalatom ( hál' Istennek) gyors szülésbõl. Sajnos a magas vérnyomásom miatt be kellett feküdnöm 2 héttel idõ elõtt a kórházba. És ez volt a szerencsém. Hajnali negyed 1-kor ébredtem, 5 perces fájásokkal. Ha otthon vagyok, biztos nem indulok el, mert hátha csak elõfájás és elmúlik. Na a lényeg, hogy 1:42-kor megvolt a fiam. Nem tartott másfél órát, és az elsõ szülésem volt, 10 nappal idõ elõtt . Nem volt nagy baba (2880 gramm, és 51 centi). Volt aznap éjjel egy hidegfront, az orvosok azzal magyarázták, hogy megindult. Fiatalon, 20 évesen, elsõ terhesség. Én szerncsés vagyok, barátnõm 38 órát vajúdott (ráadásul Münchenben), igaz a kislánya 4 kiló fölött volt. És mégsem császározták. Megszenvedett, de kibírta. Bocs, vissza a témához. Isztambulban nem tudom milyen sûrûn vannak kórházak. Valamelyik Törökországgal kapcsolatos oldalon olvastam (wikipédián csak a területe van meg), ha kell visszakeresem, hogy kb. 150 km ( Pécs - Dunaföldvár 141km ) hosszú és 75 km ( Pécs - Kaposvár 67km ) széles városról beszélünk. Mivel pécsi vagyok, ezért ezt vettem alapul. Régebben Tolna-Baranya-Somogy megyében dolgoztam üzletkötõként, ezért pontosan tudom, milyen távolság. Emiatt az a 15perc, vagy fél óra kiérkezés városi forgalomban reggel......hát nem tudom. Ha van kedved egy kicsit csavarogni Isztambulban, mellékelek egy linket. Jó játék!
https://www.google.hu/maps/@41.0794954,29.0754363,3a,75y,356.16h,100.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1si0LD2OaWeI8hv0wd_MHEkg!2e0!7i13312!8i6656
10/10
bezsuzska 2017 júl. 11. - 20:37:33 10/10
(1310/1535)
Na akkor nézzük Mukaddes hálószobatitkait. Török (eredeti) verzió. Ennyi a képileg megjelenített éjszaka:

1. bölüm 48:55 Ez az a "lovaglós" jelenet. Musztafa a szüleivel Fatmagüléknél vacsoráztak, és miután elmentek, Murat már alszik, Fatmagül lefekvéshez készül, még simogatja kicsit a Musztafától kapott kelengye ládát. A másik szobában Mukaddes a fekvõ Rahmira ül.
8. bölüm 51:44 Kerim a fürdõszobában a Güksüi házban. Mukaddes meglesné, de Meryem arra megy és lebukik. Bemegy a szobájukba próbálkozik Rahminál, de az már félig alszik, elutasítja. Mukaddes hátat fordít neki és láthatóan vágyakozik.
25. bölüm 52:40 Ez az után van, hogy Kerim és Fatmagül hazaérve a kertben meghallja,hogy Mukaddes Sahlival beszél telefonon, és megtudják, hogy Rahmi nem Murat apja. Kerim, Fatmagül és Meryem Elmennek "sétálni" egy étterembe az otthoni sült csirke elõl, hogy átbeszéljék Mukaddes pasizását. Otthon ezalatt, Mukaddes berángatja Rahmit a szobájukba, hogy "eltöltsék" az idõt, míg a többiek hazaérnek. Mire Keriméhk hazaérnek, már túl vannak a dolgon.
54. bölüm 31:40 ahogy elõzõleg írtam, Mukaddes megígéri Rahminak, hogy majd betakargatja. De ennyi. Itt semmi olyan nem történt, ami miatt beindulhatott volna a szülés. Az a lányka csak jött. Gyorsan.
5/10
napraforgó 2017 júl. 11. - 20:21:44 5/10
(1309/1535)
Én sem találtam, mert rákerestem.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 11. - 20:15:21 10/10
(1308/1535)
Nem " ficánkoltak", csak azt ígérte, hogy átmegy hozzá és betakargatja. Hogy ez megtörtént-e nem tudjuk, mert ez képileg nem szerepelt (a török verzióban sem).
5/10
napraforgó 2017 júl. 11. - 17:54:43 5/10
(1307/1535)
Elhiszem, akkor ezt szépen kihagyták a magyar változatból. Talán nem is délutáni mûsorba való, gyerekek is nézik a sorozatot.
5/10
napraforgó 2017 júl. 11. - 17:50:39 5/10
(1306/1535)
Kadír telefonál, Antalyába megy a bartátaival. Kerim elindulna Fatmagülért, amikor Fatmagül felhívja. Kerim kéri, üljön taxiba, ne mászkáljon egyedül. Yasar és Musztafa is figyeli Fatmagült. Az a tervük, hogy Musztafa megmenti Erdogántól a lányt... Fatmagül épp egy aluljárón megy keresztül, amikor Erdogán rákiált. Kéri hallgassa meg, majd egyre erõszakosabban azt követeli, hogy vonja vissza a vádakat ellenük. A lány el akar futni, de Erdogán megragadja mindkét karját és nem engedi. Fatmagül ijedten próbál szabadulni, majd segítségért kiált. Ekkor hirtelen Rahmi tûnik fel a semmibõl és egy lapáttal fejbecsapja Erdogánt. Majd mégegyszer lesújt. Erdogán véres fejjel terül el a földön. Fatmagül sikoltozva megállítja Rahmit, mielõtt az újra lesújtana. Mit tetté, mit tettél, megölted, jajj. Azzal hívja a mentõket. Mindezt látja kissé távolabbról Musztafa, majd sarkon fordul és elmenekül. Fölhívja Resatot, hogy a terv befuccsolt, Rahmi lecsapta Erdogánt.
Erdogánt kórházba viszik. Rahmit még a kórházban kihallgatják, majd beviszik a rendõrségre, ott újra kihallgatják. Fatmagül felhívja Kerimet, aki Nine mamával rögtön rohan.
Resat teszi magát, hogy nem tud semmirõl, egy értekezleten ülnek, mikor a rendõrség értesíti õket, hogy mi történt. Mennek a kórházba.
Mukaddes is megtudja, mi történt, odarendeli a házba Mehmetet, rábízza a két gyereket és megy õ is.
Kadírt nem tudják elérni, így Ömert hívják, hogy segítsen. Késõbb sem zavarják meg Kadír szabadságát.
Erdogán magához tér, Resat faggatja, mi történt, majd utasítja a fiút, hogy színleljen alvást, ne tudják kihallgatni. Szidja, hogy megint õ kezdte zaklatni Fatmagült. De aztán késõbb a maguk javára akarja fordítani az esetet. Azt találta ki, hogy Fatmagülék csalták csapdába Erdogánt, aztán megtámadták. Erogánt saját kórházukba vitetik át Erdogánt, ahol a fõorvos a zsebükben van. Perihán gúnyos megjegyzést tesz Resat kitalációjára.
Mukaddes megérkezik és Fatmagült vádolja, hogy gyilkost csinált a bátyjából. Mi lesz vele, két gyerekkel, támasz nélkül! (Ja, mert Rahmi akkora nagy támasz volt). Rahmi ostoba vallomást tett, szándékosan bántotta Erdogánt. Bár eleinte állandóan azt hajtogatta, hogy megvédte a kishúgát, a rendõr szerint ez nem lehet önvédelem, mert a nõn nincs semmiféle sérülés (!), õ meg hátulról ütött.
Musztafa is megjelenik a kórházban és beszámol Resatnak, aki mérges, hogy megint mindent elszúrt. Szelim véletlenül meglátja és kihallgatja õket, így rájön, hogy Resat mindenrõl tudott, sõt õ küldte Erdogán nyomába Musztafát. felelõsségre vonja az apját, aki azzal védekezik, hogy magukat akarta menteni, a lány hibáztassa csak Erdogánt. Musztafa észreveszi, hogy követik. (Resat keze)
Rahmit elviszik az ügyészsége. A folyosón Münír és Kerim mûsort rendeznek, Münír cukkolja õket, Kerim meg dührohamot kap, alig tudják megfékezni. Ráadásul még Mukaddes is nekikesik. Münír röhögve lesi, hogy Mukaddes szidalmazza Fatmagült, minden miatta történt, õ keverte bajba az egész családot.
Musztafa otthon elmesél mindent Hacernek, szándékosan keverték bajba Fatmagüléket. Musztafa el akar menekülni ebbõl a helyzetbõl, de nincs útlevele.
Egy kolléganõje szól Nil doktornõnek, hogy Erdogánt most hozták be a kórházba, mindjárt mûteni is fogják, mert repedés van a kopnyáján és bevérzett az agya.
zsazsa777 2017 júl. 11. - 15:57:48
(1305/1535)
Nem akarok vitatkozni, meg kell nézni az eredeti törököt (nem szinkron, nem feliratos) ott "lovagol"
5/10
napraforgó 2017 júl. 11. - 11:14:32 5/10
(1304/1535)
Itt is volt rólas zó, hogy elküldte a gyereket aludni, meg a férjét is és mondta,hogy majd megy betakargatni.... Elég egyértelmû volzt a jelzés. De Rahmi azt felelte, hogy álmos és aludni akar. Na erre Mukaddes az elaludni nem akaró fiával maradt és reggelre meg már el is ment a magzatvize.

Amúgy nekem van még egy észrevételem, Murattal, a most már 7-8 éves kisfiúval kapcsolatban. Látom az étkezéseknél, hogy úgy pakolják a szájába a kaját, mintha csak másfél-két éves lenne. Ezen én döbbenten kiakadtam. Miért kell egy ekkora gyereket etetgetni (na nem egy-egy különleges falatot raktak a szájába mintegy extraként), minden falatot úgy nyomtak a szájába. És a poharat is tartották, mintha egyedül képtelen lenne inni. Hát.... meg amúgy is el van kényeztetve az a kisfiú, ha nem akar valamit (iskolába menni, lefeküdni, a szobájába menni, hogy ne legyen láb alatt, akkor azt nem kell.
zsazsa777 2017 júl. 11. - 08:13:41
(1303/1535)
Csodálkoztok, hogy olyan gyorsan megszült, ráadásul 7,5 hónapra? A török eredetin elõtte este ficánkoltak a férjével, mert már nem fért a bõrébe, ez pedig nem tett jót a magzatnak!
5/10
napraforgó 2017 júl. 11. - 07:41:44 5/10
(1302/1535)
Sajnálom, hogy egyeseknek nem jön be a magyar szinkron. Szerintem meglehetõsen jó, igényes. Na persze, nem hasonlíthat minden hang egy-az-egyben az eredetire, de szerintem ez nem is annyira fontos. A fontos az, hogy illik a karakterhez, az alkathoz, stb. És ilyen szempontból ez a sorozat ennek eleget tesz. Dõre dolog azt várni egy sorozatnál, hogy minden szinkronhang pont olyan lesz, mint az eredeti, mert az ugye lehetetlen. Ujjlenyomat sincs kettõ egyforma, hát hang se. Nekem ez nem is annyira fontos.
Nekem az a fontos hogy az a szereplõ úgy, azzal a hanggal hiteles-e. És igen, szerintem igen. Kerim magyar hangja bársonyosabb, mint az eredeti! Beren Saat akármilyen hangokat is tud produkálni, Vágó Bernadett nekem hitelesebb fiatal lányként. És igen Mukaddes hangja is jobb, egy erõszakos némberhez nem illik (!) az a kislánykás, csilingelõ kis hangocska, ami az õ eredetije. Ennyi erõvel akár Bogdáni Titanilla is szinkronizálhatta volna, aki pedig leginkább gimnazista lánykáknak adja a hangját...
Én megértem, hogy ha valaki kezdettõl az erdeti hanggal nézi, akkor megszokja, hozászokik. No de ettõl még nem rosszabb a szinkronhang! Tapasztaltam már, hogy nézhetetlenül ócska latin-amerikai sorozatot a szinkron mentett meg, mert a szinkronszínészek olyannyira odatették magukat, hogy a harmatgyenge sorozat nézhetõ közepessé változott.
Na de errõl kár vitát nyitni, ki ezzel szereti, ki azzal. Õszintén szólva, nekem ez nem annyira fontos, lévén, hogy botfülem van, ezért nekem inkább az a fontos, hogy mit mondanak és nem az, hogy milyen hangnemben. Én, ha a hang kicsit is illik a karakterhez, akkor gond nélkül el tudom fogadni.
10/10
baba24 2017 júl. 11. - 02:05:17 10/10
(1301/1535)
Én õszintén meg mondom nekem nem jön be a szinkron!
Feliratosan a saját hangjukkal sokkal de sokkal jobb nézni az adott részt!
Szóval én se értek veled egyet,én is sokszor le is írtam hogy nekem nem tetszik.
Igazából Mukaddesz mind a két verzióban írtál,de ha választanom kell akkor a szinkronosban jobban!
Tudom,hogy kell a sorozatnak,de akkor se szeretem!
És nekem a saját hangjukkal sokkal hitelesebbek a karakterek,jobban együtt tudok érezni ha sírnak és azzal is ha boldogok és nevetnek!
Nekem így Fatmagülnek és Kerimnek is jobban átjönnek az érzelmei!
kisbalaton 2017 júl. 10. - 23:39:30
(1300/1535)
Mi-akik a feliratosat nézzük,-aligha fogunk egyetérteni veled abban,hogy jobb a magyar szinkron! Ez bizony óriási tévedés,Kedves Napraforgó!Már a Mukaddes hangjáról írt véleményeddel sem értek egyet,nem beszélve Fatmagül hangjáról! Beren Saatnak olyan hangja van,amilyent akar:magas,mély,sírós,nevetõs,kislányos,asszonyos,nyafogós,határozott stb.stb.Még a sorozat elején,amikor sokat sírt,már akkor megállapítottam,hogy Beren klasszisokkal jobban sír,mint a magyar hangja.És nemcsak a sírást produkálja jobban,hanem minden más érzelmet is.Ami pedig Kerim magyar hangját illeti,-hát az kimondottan pocsék.A szinkron volt az egyik ok,amiért abbahagytam a sorozat nézését a TV-ben.Persze tetszhetnek neked a magyar hangok,de én már csak maradok az eredeti hangoknál.
5/10
napraforgó 2017 júl. 10. - 18:39:46 5/10
(1299/1535)
Én nem tudom, hogy van ez, de minden filmben, sorozatban, akármilyen nemzetiségû is az, olyan hirtelen, percek alatt születik meg a baba. Itt is, mire kiértek a mentõk (negyedóra? vagy tán félóra is volt?) már túl is volt az egészen (nyilván már a méhlepény is megszületett addigra...). Honnan veszik a forgatókönyvírók ezeket az ostobaságokat? Fájás egy szál se, de a gyerek már ki is pottyant.

A másik az, hogy Erdogán ugyan mire gondolt? Egyedül kapja Fatmagült, aki majd egybõl megértõ lesz és már megy is visszavonni a feljelentését, illetve a vádat. Ja, és majd elõtte elkerülnek Nil felé, hogy elmondja neki is, bocs, tévedtem. Vagy hazudtam...
Ha pedig rá akart ijeszteni a nõre, vagy megfenyegetni, akkor ez biztos nem lesz jópont a tárgyalásukon, még ha nem is tud Fatma tanút felmutatni.

Kerim meg miért nem rohan Fatma elé, csak érdeklõdik, hogy merre van, meg elkísérte-e Rahmi. Olyan nagy súlyt helyezett arra, hogy a nõ soha ne mászkáljon egyedül, most meg csak úgy lófrál a nõ az utcákon, ahelyett, hogy a ház elõtt taxiba ült volna. Kerimnek már száguldania kellene arrafelé, pláne, hogy a nõ telefonja ki is van kapcsolva. Annál jobb, ha még nem ért véget a terápia, akkor legalább megvárhatta volna. Na de nem, õ ott trafikál az étteremben.
5/10
napraforgó 2017 júl. 10. - 17:50:49 5/10
(1298/1535)
Mire a mentõk megérkeznek, Mukaddes megszülte a kislányát. Hálálkodik Meryemnek nagyon. Az anyát és a gyermeket beviszik a kórházba. Nine mama elsírja magát, majd telefonon értesíti a taxiban ülõ Fatmagüléket, hogy a baba megszületett. Kerimék is bemennek a kórházba megnézni a kis jövevényt. Mukaddes a sok stresszel magyarázza a koraszülést. Majd elnevezik a babát Elifnek.
Szelim hiába keltegeti Erdogánt, az elzavarja. Aznap kell hazahozniuk Perihánt a kórházból. Resat a tengerparton találkozik Musztafával és hosszasan magyarázkodik neki. Erdogánt vádolja, aki bajba sodorta a családot, õ ezért kénytelen keménykedni, pedig nem akarna... Mindenki életét tönkretette, miatta haltak meg oly sokan a családból. Nem igazán fájna a szíve érte... Szívesen föláldozná, hogy a saját fiát megmentse. Erdogán veszélyes fickó, meg kell állítaniuk. Megbízza Musztafát beszéljen Ender Alagõzzel és gyõzze meg, hogy csak Erdogán a bûnös mindenben.
Musztafa beszél Enderrel és Meltemmel és próbálja meggyõzni õket, hogy Yaseminnek nincs köze a Yasaran családhoz, talán valami politikai rivális volt, aki Turanerre szabadította. De lehet, hogy valódi kapcsolat volt, ki tudja? Resat figyelteti Musztafát, így minden lépésérõl tud.
Perihán hazakerül. Még fizikoterápiára van szüksége. Nil két ápolóval eljön megnézni a beteget és meglepõdik, hogy Erdogán is ott lakik.
Kerim bemegy a kórházba a Mukaddes mellett örködõ Fatmagülhöz, édességet visz neki. mivel két napig együtt voltak, most hiányzik neki a lány.
Nine mama az erkélyrõl véletlenül meglátja, hogy Kadírt egy nõ hozza haza, és puszival búcsúznak. Meryemnek ez rosszul esik...
Murat sokat rosszalkodik, zavarja a felnõtteket, aki a szobát és a gyerekágyat készítik elõ, hogy másnap Mukeddeszék hazajöhessenek.
Nil távozik, Erdogán rátapad és erõsködik, hogy be fogja bizonyítani, hogy ártatlan. Elviszi majd hozzá Fatmagült, aki bevallja majd, hogy hazudott. Nil elküldi, nem érdekli.
Erdogán figyelteti Fatmagült és megmondja az emberének, hogy egyedül akarja találni a nõt.
Fatmagül elmegy a terápiára és beszámol az erdei házban történtekrõl, az érzéseirõl Kerim iránt. De hiába szereti õt, a többieket látja álmában és ez az emlék Kerimhez is kötõdik. Majd a babáról beszélgetnek a doktornõvel. Szeretne õ is anya lenni egy napon.
Kerim benéz az étterembe, ahol Meryem egyedül szorgoskodik. Elmondja, hogy megkapta a munkát.
Erdogán és Yasar Fatmagülre les, aki egyedül távozik a terápiáról. Erdogán a nyomába ered és követi.
5/10
napraforgó 2017 júl. 10. - 03:41:14 5/10
(1297/1535)
Mikor a '80-as években a Dallast néztük, mindenki utálta az intrikus Jockey Ewingot. Sõt, imádtuk utálni. Közben meg szerettük az alakítóját, Larry Hagmant.
Egy kicsit hasonló a helyzet ezzel a Mukaddessel is. Utáljuk, utáljuk, na de ha nem lenne, hiányozna.... A színésznõ meg nagyon ügyesen formálja meg ezt a minden lében kanál, gonoszkodó, pletykálkodni szeretõ nõtipust.

Ami nekem furcsa - belenézegettem a felíratosba is, így hallom, hogy Mukaddesnek eredetileg milyen kislányos hangja van, magasabb, mint amit a szinkronban kapott. A magyar változatban sokkal sprõdebb, durvább, asszonyosabb a hangja. Mondjuk jobban illik egy ilyen karakterhez, mint az eredeti csilingelõ, kislányos tónus. Ott pl. Fatmagülnek van sokkal mélyebb és merem állítani, durvább tónusú hangja. Nem egy fiatal lányka hangja az övé...
A magyar szinkronban Rahmi hangja is jobban tetszik, a Rahmit alakító színész eredetileg is nagyon jó, de a szinkronja ehhez még hozzátesz, annyira jól hozza azt az egyszetû, ámde csupaszív emberkét.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 09. - 19:26:29 10/10
(1296/1535)
Persze, hogy idegesítõ a karakter, de az õt alakító színésznõ, és a karaktert megíró forgatókönyvíró zseniális. Biztos, hogy ki van sarkítva a jelleme, de ha megnézed a hozzászólásokat, a két fõszereplõ után róla írnak véleményt a legtöbben. És ezzel még az elvileg harmadik fõszereplõ Musztafát is lekörözi.