Sz. Péter aug. 15. 20:01:39 Előzmény kékibéla
(51/51)
Eddig leadtak a sorozatból 62(!) darab, egyenként kb 45 perces részt.
Ebből te megnéztél 30 percet.

"Te láttál benne ilyet?" - És ezt egy komoly kérdésnek szántad? :)

kékibéla aug. 15. 08:18:32 Előzmény Sz. Péter
(50/51)
Te láttál benne ilyet? Jó, nem nézem másodpercről másodpercre végig az ilyen D-Zs kategóriás sorozatokat, de az alatt a fél óra alatt, amit láttam belőle, annyi vér sem folyt, mint az említett Harry Potterben...
Sz. Péter aug. 13. 18:35:45 Előzmény kékibéla
(49/51)
Talán az emberevő zombiktól, a fröcskölő vértől, a záporozó belső részektől, trancsírozástól?
De lehet tévedek.
kékibéla aug. 12. 22:10:24
(48/51)
Ez mitől horror? Ennyire a Harry Potter is az...
axis85 2018 nov. 12. - 11:46:54
(47/51)
Az anyasorozatot is csak nemrég fedeztem fel magamnak úgy isten igazából, és pörgettem le kb. másfél hét alatt az eddigi évadokat. Most hétvégén meg belekezdtem a Fear-be.
Most kezdem a 3. évadot, az eddigi tapasztalatom a következő:
Látszik, hogy más hangulatot próbálnak megfogni. Tetszett, hogy a kezdeteket mutatják, de sajna nagyon hamar ugyan olyan állapotok vannak, mint a TWD-ben. A hangulata ettől függetlenül eltérő, ami nagy részben a helyszínek másságán múlik. Ez valahogy kevésbé sötét képi világgal is jár.

Egy nagy bajom van a sorozattal, és azok a karakterek. Két évad alatt sem tudok senkiért izgulni, ami nagyban levesz a sorozat élvezhetőségéből. A legtöbb karakter simán unszimpi, aki meg nem az, az meg semmilyen.

Menjünk sorrendbe (SPOILER lehet):
Medison: Az a fajta kemény nő, akivel amúgy nem barátkoznál, ha egy helyen dolgoznál. Azt hiszi mindenben neki van igaza, a saját érdekein kívül gyakorlatilag semmi nem érdekli. Idegesítő, ahogy utasítgatja meg basáskodik mindenkin, főleg a gyerekein.
Travis: Istenem, nyírja már ki valaki! Hogy 2 évadon keresztül a hurrá optimizmusát, meg a „majd minden rendbe jön”-t kell hallgatni tőle, az már komolyan kiüti a biztosítékot. Akkora egy pipogya, papucs, hogy már nekem fáj.
Chris: Na, belőle ki lehetett volna hozni egy majd visszatérő „gonosz” karaktert, de amint elindult ezen a vonalon, ki is nyírták.
Nick: Ő még egész érdekes, bár kicsit könnyen lejön a hernyóról, de ettől tekintsünk most el. Ahogy el kezd kapaszkodni a „holtak nem is holtak” baromságba, az lehet egy érdekes vonal, de sajna úgy látom, ezzel sem fognak semmit kezdeni. Teszem hozzá, az érdeklődésemhez nagyban hozzájárul, hogy irtó jól játszotta gyerekként a fiatal Voldemortot a HP-ban.
Alicia: Kedves, és szimpi karakter, de túl sok fejlődésen nem ment eddig át. Szóval olyan semmilyen. Legalább nem ütném amíg mozog, ez bíztató.
Victor: Na, benne bízom hogy erősebb karakter lehet. Egész talpraesett, néhol még humoros is. Ha lenne kedvencem, ő lenne az.
Daniel: Ő is egész rétegelt, marhára nem kedveltem, de aztán voltak szimpi megnyilvánulásai…aztán elvileg meghalt, gyakorlatilag nem hiszem, mert túlságosan illik egy ilyen kegyetlen világba.
Ofelia: Semmilyen. Komolyan, számomra egy biodíszlet, akit majd nagyon kell sajnálni, ha meghal. Apukának, ha mégis él, remek lélektani sokk lesz.
Luciana: Semmilyen. Ha Alicia, Ofelia és az ő személyiség jegyeit kéne elemezni, hogy mi a különbség, nem nagyon lenne.

Én nem mondom, hogy a TWD-ben nincs rengeteg lapos karakter, de azért ott van Daryl (aki lehetne a legerősebb kultúr sztereotípia valaha, de még sem az), Rick (aki az erkölcsösség szónokából, a „mindenki ott dögöljön meg ahol van, aki nem a csapat része” lesz) Carol (lépni nem merő, félénk nyusziból a leg badass-eb női karakterévé válik) Eugene a nagyon sajátos stílusával és persze ott van Negan, a valaha volt legrétegeltebb és szórakoztatóbb „istenem de egy elmebeteg, gyűlölöm de szeretem is” főellenség, hogy csak a legerősebbeket írjam.

A Fear-ben őszintén szólva nem érzem a kémiát sem, az egyes karakterek között. Egyébként valahol olvastam, hogy a készítők eleve azt akarták, hogy a karakterek ne legyenek szimpatikusak, ez végül is sikerült. Csak sajna, egyenlőre így is maradtak.
Azért reménykedem, hát ha, lesz ez még jobb is. Azért kicsit szomorú, hogy a legnagyobb motivációm az, hogy kíváncsi leszek, hogy kötik össze a két sorozatot Morgennel.
1/10
Hayk92 2018 okt. 06. - 12:06:14 1/10
(46/51)
Kínzásnak jó az egész évad. Másra nem.
1/10
Hayk92 2018 aug. 08. - 20:30:19 1/10
(45/51)
A 4.évad minősíthetetlen és mérhetetlenül unalmas. A 4-8.ig részeket szó szerint fizikai fájdalomként érzékeltem, annyira rosszak voltak. Akik készítették nem nézték vissza mit csináltak? Borzalmas volt.
1/10
davidosz 2018 ápr. 27. - 00:18:43 1/10
(44/51)
borzalmasan béna színészek, gyenge forgatókönyv, az egész egy nagy nulla.
8/10
Csaba Ébert 2018 ápr. 18. - 00:40:42 8/10
(43/51)
A 4. évad első része nagyon rendben volt remélem hogy sikerül ezt tartani :)
2/10
Natika96 2018 febr. 10. - 14:19:56 2/10
(42/51)
Hát elég gyenge a Walking Dead után...
Kevés akció, infantilis, öntörvényû, egoista, tipikusan buta amerikai karakterekkel, akik többnyire csak a szerencsének köszönhetik, hogy túlélik az adott helyzetet.
Ja meg persze az elmaradhatatlan homokos propaganda + egy idegesítõ drogos...
10/10
adri.97 2017 dec. 04. - 13:34:29 10/10
(41/51)
Szerintem egész jó, bár szinte csak negatívakat olvastam róla... Viszont a harmadik évad nekem se tetszett annyira.

***Spoiler***
Szerintem baromira idegesítõ, hogy ilyen helyzet van és mindenki makacskodik és a saját útját akarja járni...
***Spoiler vége***

Szerintem aki a Walking dead-et szereti annak érdemes belenézni :)
8/10
Nores 2017 szept. 11. - 15:25:57 8/10
(40/51)
Duplával nyit megint, vagy hova lett a 10. rész?
1/10
mojszio 2016 aug. 29. - 16:26:07 1/10
(39/51)
Ja mert szerintem ha egyetlen másodpercig is benne van egy filmben, akkor a legborzasztóbbat is érdemes végig ülni, még ha akár hosszú órákon át tart is. :-DDD
(mondta egy teljesen elfogult rajongó)
1/10
mojszio 2016 aug. 29. - 16:20:43 1/10
(38/51)
Ez egy iszonyat, iszonyat, iszonyat rossz film. Viszont Alycia Debnam-Carey benne van. Ez az egyetlen értéke. Így végigszenvedem, még ha beledöglök is. :-)
9/10
ammok001 2016 máj. 09. - 21:11:25 9/10
(37/51)
Most nézem majd 2.évad 5.részt.Ha olyan lesz,mint az elõzõ,és nem lesz semmi karakterfejlõdés Chris,és Nick-en kívûl,akkor megy a levesbe nálam ez a sorozat.
Antónia12 2016 ápr. 20. - 13:11:16
(36/51)
Az utolsó negyed óra lemaradt, "technikai baki" történt. Tegnap este 10-tõl leadták újra a teljes részt.
Antónia12 2016 ápr. 16. - 10:01:30
(35/51)
Gondolom alapozó résznek szánták mind a történet, mind a karakterek szempontjából, azért volt "unalmasabb", bár évadindító részként lehetett volna dinamikusabb is, illetve ahol meg az volt, alig lehetett látni az akciót, úgy kapkodták a kamerát, kidolgozatlanok voltak a jelenetek. Azért jó pár szálat elindítottak, a film végi cliff is megvan, én várom a következõ részt, bár posztapokalipszis rajongóként, egy kissé elfogult vagyok. Jó az alapötlet nagyon, a vízi helyszín, még itt sem lehetnek biztonságban, sem embertõl, sem zombitól..., meglehetõsen kiszolgáltatottak, ezt a csendes feszültséget én azért érzékeltem végig a filmben. Az viszont nem tetszik, hogy a szereplõk neveire még most sem emlékszem, pedig már a második évadot tapossuk, nem tudom miért,(a TWD-nél ilyen problémám nem volt), talán a történetvezetés,vagy a gyenge színészi játék miatt, nem tudom.
raven1011 2016 ápr. 15. - 00:16:05
(34/51)
2évad-1rész....gyengeeee...ember ember ellen máris. Nem tetszett
_goldie_ 2016 febr. 15. - 21:14:02
(33/51)
egészségükre! :)
4/10
Senhora 2016 febr. 14. - 09:16:48 4/10
(32/51)
Nem emlékszem, hogy hány részt bírtam megnézni, hatot biztosan...
Az elsõ rész még tetszett, akkor még bizakodtam.
Nincs azzal baj, ha másképp indul, mint az elõd.
De olyan unalomba fulladt! A karakterek sem túl izgalmasak.
Maradok a The Walking Dead-nél, de már azt sem várom olyan izgalommal, mint az elsõ pár évadnál. :)
4/10