blowup 2007 dec. 29. - 20:16:59
(7/47)
Bakker, az a barom kozelkecske hogy leüvöltötte a végét!Mikor csinálnak már a Reteknél egy normális filmvége lekeverést?
sznúp 2007 dec. 29. - 00:19:26
(6/47)
Oh én is ( zseniális ) kosaras vagyok és én is ( zseniálisan ) írok fogalmazást Irodalom órán és akkor én is lehetek ilyen ? :D
10/10
BmCaesar 2007 dec. 28. - 19:50:11 10/10 Előzmény benetton
(5/47)
Hát megjelenni nem fog, deeee én felveszem és a szinkront rárakom a DVDRipre.
Ha érdekel akkor küldj mailt a bm.caesar@gmail.com címre
perry 2007 dec. 28. - 17:30:49
(4/47)
Elnézést, kéretik a sikítós gépíró összes betûjét odagondolni ahol kellene lenniük. :)
perry 2007 dec. 28. - 17:27:28 Előzmény benetton
(3/47)
Gus Van Sant önmagában is garancia az izgalmas filmre.
A Fedezd fel Forrestert az a mesélõs mozi mely két magányos ember szemérmes közeledését bontja ki egymás felé. A szó nemes értelmében van szó közeledésrõl, mielõtt bárki is rosszra gondolna.
Két személyiség egy idõs ember aki telve van élet tapasztalattal wiskyvel elzárkózással és egy ember gyermek aki csak most indul el az élet útján.
Talán soha sem találkoznának , ha a véletlen nem cselekszi ezt meg velük. Talán soha sem adnának egymásnak olyan értékes kincseket mint barátság ,
elfogadás, mester és tanítvány viszony.
A film ugyan nem szárnyal filmes mûvészeti magasságokban és bizony sok klasszikus szinonimáját is láthatjuk benne, ad notam Salinger és Thomas Pynchon, vagy Wallace zseniális kosár tudása és a zseni irodalmi zsenialitása egy emberben. Mint Polonius mondaná a Hamletben -Mark Twain nem elég könnyû és Coleridge pedig nem elég nehéz neki:).
Az íróvá válás részleteit pedig szépen komponált képekben kajuk meg Sant-tól. Egy pillantra sem unalmas formában.
Néha az az érzésem rettenetesen közel áll a film egy nagyon mûvszien kivitelezett amerikai
nyam - nyam filmhez, de ezt aztán Sean Connery
káprázatos alakítása feledeti velem.
Na és akkor ott van a zene Bill Brown fejébõl, mely kerek egészet alkot a film képi viágával.
Ja, és Miles Davis panaszos édes-bús trombitájának hangja....
10/10
benetton 2007 nov. 22. - 17:41:28 10/10 Előzmény sznúp
(2/47)
Régen láttam a filmet, de nagyon tetszett, jó lenne ha megjelenne már szinkronos formában is dvd-n.
sznúp 2007 nov. 01. - 12:09:07
(1/47)
Ez nagyon yó film lehet , még nem láttam sajna , de ez +fog változni :)

Írjatok ide :D