Téma: Fegyvernepper

boldogito 2009 jan. 16. - 21:45:50
(36/216)
A film szerintem is kifejezetten jó, valamint én sem mondom, hogy NC rossz színész lenne. Igen, a mondat végén nincs de, csak egy pont:)
A film legjobb mondata: "Több pénzem volt, mint amennyit valaha is hazudtam."
10/10
Crush 2008 dec. 14. - 15:25:33 10/10
(35/216)
Nekem nagyon tetszett, és nemcsak azért, mert a kedvencem (NC) játszott benne. Bármikor újranézném a filmet.
Ajatollah 2008 dec. 12. - 17:53:51 Előzmény Rammsteinport
(34/216)
Valos szemelyrol mintaztak Cage karakteret, a neve Victor Bout, egy kozepazsiai pofa akit iden marciusban tartoztattak le Thaifoldon.

A filmben a parbeszedek jok, es egy igen komoly problemat boncolgat, de nem lehetet mentes a hollywoodi tulkapasoktol.
Ez alatt arra gondolok hogy egy komoly fegyverkereskedo kozelebe sem megy a harcoknak, eleg embere van akik intezik az ilyesfajta logisztikat. Lelkiismeret? Ennyi erovel keszulhetne egy film Hitlerol vagy Sztalinrol amint a bunkereikben ragodnak moralis kerdesekrol.

Egy fegyverkereskedo tokeletesen tisztaban van a tetteivel, es leszar minden moralitast.

Sierra Leone es Liberia abrazolasa teljesen hiteltelen volt. Par hete jartam mindket orszagban, sivatagot nagyitoval sem talalni arra fele, nyugat afrika azon reszet klasszikus dzsungel bortija. Az a szel elegge kidolgozatlan volt...
Ajatollah 2008 dec. 12. - 17:46:57 Előzmény Rammsteinport
(33/216)
Valos szemelyrol mintaztak Cage karakteret, a neve Victor Bout, egy kozepazsiai pofa akit iden marciusban tartoztattak le Thaifoldon.

A filmben a parbeszedek jok, es egy igen komoly problemat boncolgat, de nem lehetet mentes a hollywoodi tulkapasoktol.
Ez alatt arra gondolok hogy egy komoly fegyverkereskedo kozelebe sem megy a harcoknak, eleg embere van akik intezik az ilyesfajta logisztikat. Lelkiismeret? Ennyi erovel keszulhetne egy film Hitlerol vagy Sztalinrol amint a bunkereikben ragodnak moralis kerdesekrol.

Egy fegyverkereskedo tokeletesen tisztaban van a tetteivel, es leszar minden moralitast.

Sierra Leone es Liberia abrazolasa teljesen hiteltelen volt. Par hete jartam mindket orszagban, sivatagot nagyitoval sem talalni arra fele, nyugat afrika azon reszet klasszikus dzsungel bortija. Az a szel elegge kidolgozatlan volt...
10/10
Rammsteinport 2008 dec. 01. - 15:16:01 10/10
(32/216)
Valaki megtudná mondani nekem konkrétan, hogy milyen sztorira épült a történet és, hogy valóban élõ ember a mesélõ vagy csak annyi a valóságalap, hogy Ukrajnából fegyvert loptak?
Top 10 kedvenc filmem közt van nekem is, nagyon jó.
pancserpanna 2008 nov. 16. - 15:23:36 Előzmény alex4427
(31/216)
leleplezni való lenne, de elöbbre való mindenféle élöshow és természetesen az is, hogy a hírességek hogyan ölelgetik egymást mijük és mennyi látszik ki. Ja és mindezt természetesen fömüsoridöben.
idõjós1010 2008 okt. 19. - 12:22:13
(30/216)
A sztori az remek volt, igazán ötletes, de a kivitelezéstõl többet vártam, sokkal többet.
Nálam ez a film nem ér többet 7 pontnál.
alex4427 2008 aug. 27. - 21:35:09 Előzmény Fenom-én
(29/216)
Kösz! Akkor megin' a "nép" a hülye!
Fenom-én 2008 aug. 27. - 14:01:59 Előzmény alex4427
(28/216)
Anno a magyarországi megjelenés elõtt az origo.hu-n lett kiírva pályázat a címadásra, szóval civil halandó a felelõs:) Asszem premier elõtti vetítésre lehetett jegyet nyerni.
alex4427 2008 aug. 04. - 11:28:32
(27/216)
A nepper egy pitiáner kis üzletelõ, házaló. Ennek a filmnek a fõszereplõje viszont a Háború Ura (Lord of War)! Tehát megint sikerült gagyi magyar címet adni egy nagyon komoly témájú filmnek!
Ez a film ugyanis "mindössze" annyit mond, hogy ha lerántjuk a háborúkról az ideológia maszlagot (pl. a demokrácia exportja), akkor a háború nem egyéb mint a lokális és globális hatalom megszerzésének eszköze. Ráadásul: egyeseknek remek biznisz!
Nálunk miért nem készül 20 év óta egyetlen leleplezõ film sem? Mi vagyunk az egyetlen ország a világon, ahol nincs leleplezni való!?

(Ajánlott "irodalom": Kubrick/Acéllövedék!)
10/10
WARD 2008 júl. 22. - 20:56:32 10/10 Előzmény Hörcsögg
(26/216)
10 Ennyi!
leopard26 2008 júl. 07. - 14:13:53
(25/216)
Elég nagy megkönnyebbülés volt látni jó szerepben Nicolast!A Szellemlovas után már kezdtem elkapálni
9/10
Hörcsögg 2008 jún. 13. - 21:41:51 9/10
(24/216)
Jó, izgalmas film, 9/10 !
maukaar 2008 máj. 21. - 15:36:42
(23/216)
Az eleje kimondottan eredeti, mármint "a világ egy lövedék szemszögébõl" rész, nagyon tetszett.
wolody 2008 jan. 30. - 11:57:18
(22/216)
Nagyon tetszett a film! Jó volt, hogy Cage nem vált valami maffiózóvá, nem nyiratta ki azt aki neki keresztbetett, õ tényleg "szállítmányozó" volt. A végét nem kell túlbecsülni, semmi újat nem mond. Hiányoltam a számokat, hogy ezzel, meg ezzel az üzlettel ennyi meg ennyit kerestem, nem csak hogy jó nagy házat vettem. Bár lehet még ma sem lehet megtudni, mennyiért kelltek lábra a szovjet cuccok. Az öccs pánikja szerintem sem fért bele, de a feleségé igen. Tetszett mikor felsorolta mi mindenben megbukott, de emberként nem akar. Pont a férj ellentétje.
Kay 2007 aug. 27. - 11:17:16
(21/216)
én ezt a filmet tulajdonképpen csak azért néztem meg mert benne van Jared
Leto.. :P szal elég rossz volt látni h hirtelen meghal!Ráadásul a pánikszobában is kinyiffan.. :(
Redfield 2007 aug. 03. - 12:57:37
(20/216)
Igen. Pontosan ez az! A film nem tûnteti fel szivárványos fényben, mert õ a hibás az egészért, és még csak meg sem bánta annyira, hogy abbahagyja. Bemutatja az áldozati mivoltát, de pont csak annyira amennyire még el lehet hinni. Tehát a film nem színezi ki.
Redfield 2007 aug. 03. - 10:47:32
(19/216)
Ez nem reális? A pasi élvezetbõl, valami alternatív kis hatalomvágyból, és a pénzért csinálta. Ezek alapján szar alak lenne, de mivel van családja, és az élete lassan összeomlik, sajnálni kezdjük. Pontosan úgy, mint Depp-et, a Betépvé-ben, csak azzal a különbséggel, hogy õt a végén lehet is, míg ebben a filmben Cage pont azt ábrázolja: mi mozgatja a bûnözést. Az érzelmes, jó erkölcsû családi élettõl teljesen külön életet él, hogy tudd csinálni, és ha valamelyik megszûnik, a másik megy tovább. Egytálalán nem mese habbal a sztori, mert pozitív fényben látjuk Cage-et, sõt, el sem tudjuk dönteni a végére, hogy sajnáljuk, vagy megvetjük inkább? A leghatásosabb fegyver a filmekben, az: hogy valakit vagy valamit közel hoznak, megismertetnek velünk, aztán amikor megváltoztatják, már minket is megváltoztatnak.
Bov 2007 máj. 03. - 22:15:59
(18/216)
Nagyon tetszett a film, a befejezés, meg minden jó volt :)
Ethan + Cage beszélgetése a legjobb ( a végén)
Jared, ehe )
Newcastle United 2007 márc. 26. - 16:32:54
(17/216)
Szó szerint nem háborúk, hanem háború ura. A fegyvernepper és fegyvercsempész pedig megint mást jelent. A nepper megfelelõje az árus.
Ebben az esetben ez a Fegyvernepper cím azért nem tetszik, mert ugyanúgy utalhatna egy kisstílû feka fegyverkereskedõre is a gettóban. Itt már azért kicsit többrõl szólt a dolog, mint a nepperkedésrõl. Az eredeti címben ez benne is van.
A magyar címfordításokkal meg az a legnagyobb baj, hogy a címmel általában mindig utalni akarnak a stílusra is, így pedig néha elég nagy marhaságok születnek.