Téma: Fejvadászok

jooasszony 2013 nov. 30. - 10:59:40
(39/59)
Szeretem a Jo Nesbro könyveket, ez a film ha nem is a legsikerültebb filmrevitel, de krimi mûfajban még így is kiemelkedõ. A film eleje nagyon hitelesen mutatja be a yuppie-szemléletet és stílust de utána a fókusz a kriminalizálódásra csúszik át, a fejvadász szál az mellékes marad. Én is úgy gondolom, hogy nem egy tipikus "skandináv krimit" látunk , hanem nagyon is amerikaiasodott megvalósítást.

Szerintem a színészek jók, különösen a fõszereplõ, de tetszett a fõgonoszt alakító, GOT szívtipró Jamieje is.
Cross 2013 nov. 14. - 11:38:52
(38/59)
Nem a film rossz...
...az ízlésed pocsék.
Gringabringa 2013 nov. 13. - 23:17:36
(37/59)
Jó film! Éljenek a skandik!
garancsia 2013 nov. 13. - 20:27:20
(36/59)
Dögunalmas, együgyû film. Szerintem egy általános iskolás gyerek írta a forgatókönyvet. Ezek az úgynevezett "fordulatok" annyira erõltetettek és sablonosak, hogy szinte nézhetetlen. Összeollózták egy tucat ZS kategóriás akciófilmbõl a jeleneteket, belenyomtak egy kis romantikát és erotikát, és kész a moslék.
Méghogy európai film! Bár norvég, de a legrosszabb, legolcsóbb általános filmkliséket dobálták bele, semmi köze az európai filmmûvészethez.
9/10
megatron90 2013 nov. 07. - 00:45:59 9/10
(35/59)
az elsõ fél órában átlagos thriller/drámanak tünik,de utána beindul.rég láttam ilyen jó filmet 10/9.
d112 2013 okt. 28. - 14:57:22 Előzmény feeco
(34/59)
off: Én csak azt állítottam hogy jók a skandináv filmek, és nem mûfajilag hoztam fel példának a filmet. Ja ügyi fogyi jobban be jönne, de törp Papa a király.
8/10
offtopic
feeco 2013 okt. 27. - 12:10:43 8/10 Előzmény d112
(33/59)
hogy jön a Bates Motel a skandináv krimikhez, Okoska..??
8/10
feeco 2013 okt. 27. - 12:01:21 8/10
(32/59)
szórakoztató, lendületes, ötletes, profi munka..
offtopic
Nagy1A 2013 okt. 23. - 22:53:16 Előzmény Britt
(31/59)
Elnézést, hogy megjegyzem, nem unszimpatikus, hanem antipatikus! Nincs olyan görög szó, hogy unszimpatikus.......csak a magyarok használják így - rosszul!!
d112 2013 okt. 23. - 01:34:22
(30/59)
Elég erõsen indított a film, A KÖTELEZÕ erotikus jelenetek le is mentek az elején, aztán jöhetett az izgalmas fordulatokkal teli ha kell vérben fürdök és akkor is megcsinálom és szórakoztatni fogok áradat. Aztán csak nézek nem gondolkodok, és csak csodálkozok hogy milyen intenzíven leköt a film. Láttam már skandináv filmeket de azt tapasztalom hogy sorra jelennek meg a piacon és elég jó teljesítménnyel (most ép a Bates Motel amit utoljára láttam utoljára)
ZxOxLxI 2013 jún. 24. - 15:45:55
(29/59)
Eddig 5 Jo Nesbo könyvet olvastam, és egyik sem okozott csalódást!
Fejvadászok film lenyûgözõ! Azt gondolom ezzel mindent elmondtam!
Britt 2013 máj. 27. - 23:07:36
(28/59)
Ma vettem meg a könyvet. Elkezdtem olvasni, de annyira unszimpatikusnak tûnt a fõhõs az elsõ "pár" oldalon, hogy legszívesebben visszavittem volna (bár könyvet nem lehet/szabad visszavinni), hogy ez mi ez???:) És ekkor jött a fordulat. Megnéztem a filmet.
Egyszerûen elképesztõen jó volt a film!
Ezt a filmet látni kell! Nem egyszer, hanem többször. Alig várom, hogy tovább olvassam a könyvet, amit ma délután még abba akartam hagyni.
9/10
Bellavita 2013 márc. 21. - 00:28:51 9/10
(27/59)
Szórakoztató, fordulatos, eseménydús, nagyon jó színészi játékkal, ott van a toppon!!!!
10/10
Filmes Babyke 2013 márc. 18. - 21:12:49 10/10
(26/59)
Egyértelmûen 10 pontos! Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert talán az eddigi legjobb skandináv film!
10/10
Viki1080 2013 márc. 16. - 11:12:14 10/10
(25/59)
Szenzációs film,már többször láttam,de sosem elég.Eddig is tudtam,hogy az északiak batár jó filmeket készítenek,ez is felkerült arra a bizonyos listára,ahol a tetovált trilógia és az engedj be tanyázik nálam:D
Azt mondják h a dõl a monét errõl nyúlták az amcsik,azért érdekes h egy krimibõl készítettek vígjátékot,mert ugye egy az egyben szokták lenyúlni nem pedig változtatni rajta,így talán adok majd annak is 1 esélyt,hátha itt nem lõttek mellé az amcsik.
9/10
beo71 2013 márc. 11. - 10:56:56 9/10
(24/59)
Már elõre rettegek, hogyan fogják az amcsik ezt is lesilányítani.
Északon tudnak filmet csinálni.Nem olvastam a regényt, a film lenyûgözött.9/10.
Minden percét élveztem, akárcsak Lisbeth Salander története, ez is magával ragadó, feszült, élettel teli hihetetlen és gondolkodtató is.
Nagyon sajnálom, hogy a tengerentúliak nem tudnak olvasni, akik elõbb látták a svéd A tetovált lány filmet a Fincher félénél, azok tudják mirõl beszélek.
7/10
sanderb 2013 jan. 30. - 15:51:09 7/10
(23/59)
Bárcsak el tudnék szakadni a regénytõl(!), de nem megy, ezért a két mû összehasonlítása az értékelésemet nagyban befolyásolja. Úgy érzem, hogy a történeten kívül a forgatókönyv maga rém gyengére sikerült: alig van normális karakterábrázolás, a dialógusok harmatosak, a színészek játéka unalmas és darabos. A vágás pedig idõnként ütemtelen.
Eredeti nyelven volt hozzá szerencsém, így nagyon át tudott volna jönni a színészi (rendezõi) erõfeszítés, de ezt hiába vártam...
Összességében fogyasztható, hozza a skandináv 'hûvösséget', és maga a történet -amit a regény alapján hûen követ a dramaturgia- eladhatóvá teszi ezt a filmet. Lehetett volna sokkal jobb is. 10/7
10/10
Cicamaci 2012 dec. 29. - 00:09:05 10/10
(22/59)
Dvd-n és Blu-rayen ki sem fogják adni??? Kb tavasszal jött ki a film, és még sehol semmi. Ennyire nem lehet rá kicsi a kereslet. Nagyon mérges vagyok. Még nyomát sem látom annak, hogy egyáltalán lesz valamikor megjelenése.
9/10
Lalabácsi83 2012 dec. 08. - 12:19:13 9/10 Előzmény FElepHánt
(21/59)
Nagyon jó film!
10/10
FElepHánt 2012 aug. 02. - 14:39:52 10/10
(20/59)
FeHér ElepHánt Kulturális Ajánló Portál
FEJVADÁSZOK Morten Tyldum norvég film
A Harry Hole-os Jo Nesbo regényekhez képest egyszerûbb vonalvezetésû, sima üldözéses
krimi a könyv, természetesen a szerzõhöz méltó frenetikus fordulatokkal, káprázatos stílusban elõvezetve. Könnyedebb áttekinthetõsége révén filmre nagyon is alkalmas, a forgatókönyvírók: Lars Gudmestad és Ulf Ryberg ki is használtak minden lehetõséget.
A fõszereplõ maga is bûnözõ, már ha a mûkincs-lopás annak számít, gyilkolászik is, bár öndelembõl, alávaló ellenfelének szavai találóan illenek rá: "olyan vagy, mint én." Nem mentség, hogy mindez a 10 centivel magasabb, szõke bombázó feleség, a keményarcú, ám érzelmesen szépséges Synnove Macody Lund-ért történik.
Aksel Hennie a fejvadász képtolvaj szerepére alkatilag tökéletes, metszõ racionalitása kisebbségi érzéseket palástol, gazdag arcjátéka ellentmondásos lényének legapróbb rezdülését is híven tükrözi. Akcióban fürge, mélázva kicsit még szentimentális is, menekülését
együttérzõn éljük át. Alakítása messze kiemelkedik a thrillerekben megszokottak közül,
hányattatatása végére már rokonszenvünket is elnyeri. Clas Greve, a volt kommandós támadó, Nikolaj Coster-Waldau szimplább eset: gránitkemény támadó, aki nõcsábászként
is megállja a helyét.
Hogy tudnak ezek a norvégok filmet csinálni!!! Romantikus vígjáték, szerelemi tandráma,
kisemberi hétköznapok, avagy feszült akció-krimi, - egyre megy: minden mûfajban bravúrosan teljesítenek. Morten Tyldum már a bevezetõ monológ képsorával egybõl megteremti a dermesztõ atmoszférát, melyet aztán jelenetrõl jelenetre képes fokozni, hitelesen követve Nesbo eszement fordulatait. Búvóhely a fekáliában, nyársra húzott kutya, száguldás a traktorral, a végzetes kamion fenyegetõ képe: - csupa extremitás tökéletes
realizálásban.
Valószínûleg egyike az évad legjobbjainak, hacsak nem borítja fel a papírformát a versengõ svéd, finn és dán filmgyártás, - a skandináv fölény persze akkor is biztosított. Ajánlatunk: elõször vegyük kézbe a letehetetlen könyvet, aztán jöhet a film, amely ritka kivételként, az írott alkotással egyenrangú, komoly filmmûvészeti teljesítmény.