6/10
itsme1 okt. 16. 15:24:16 6/10
(13/13)
Csípem a valósághű ábrázolást egy bűnügyi történetben. Az amerikaiknak ez ritkán sikerül, most majdnem.
7/10
dandelion83 okt. 02. 20:38:36 7/10
(12/13)
Nem rossz film, de azért nem egy kiemelkedő alkotás. Maga a történet jó, a szereposztás szintén.
6/10
Sachinho aug. 26. 09:03:25 6/10
(11/13)
Fura, hogy érződik a ZS kategória végig az egész filmen, valamiért mégis nézhető.
tortura júl. 15. 17:17:41 Előzmény Retetet45 újratöltve
(10/13)
Kb. igen.
Meg aztán mindig lesznek olyan kretének, akiket neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem érdekel ez a film, nem kíváncsiak az afroamerikai igazságtevőkre, de azért nézik, idekattintanak, még kommentelnek is. De nem érdekli őket. Mily érdekes. Én olyankor lapozni szoktam.
10/10
Retetet45 újratöltve jún. 26. 17:32:21 10/10 Előzmény cellasto
(9/13)
Lehet a filmet nem a mostani helyzethez kellene nézni,hanem kikapcsolódásként?
cellasto jún. 26. 06:59:09 Előzmény Retetet45 újratöltve
(8/13)
Lehet a mostani helyzetben senki nem kíváncsi az "afroamerikai igazság tevők"-re?
10/10
Retetet45 újratöltve jún. 26. 00:56:20 10/10
(7/13)
!Nem is értem miért van ennyire eldugva ez a film,holott sokkal nagyobb figyelmet érdemelne! Utóbbi idők egyik legfeszültebb akció-thrillere! Mivel itt nagyon kevésnek érzem ezt a 6.4-et ezért egy 10-essel felpontozom,egyébként meg egy erős 8-cas. Témája,meg minden egyéb miatt is,nézzétek!
9/10
nefefe jún. 19. 16:24:51 9/10 Előzmény tortura
(6/13)
Az, hogy a nő kiállt az elvei mellett, szerintem abból ered, egyrészt, hogy onnan származott, másrészt az Afganisztáni küldetése és az ott szerzett tapasztalatai miatt.
A lőtt sebbel valóban kicsit valószerűtlenül tudott mozogni, de ezt betudhatjuk az edzettségének (katonai múltjának) na meg persze az életösztönnek is.
A rendőrségi problémákról csak annyit, hogy az amerikaiak átestek a ló másik oldalára, ha rosszul mozdul valaki, már lőnek. Utána kérdeznek. (mint a klasszikus western-filmekben). Mivel nem nagyon korlátozták őket eddig ebben, hozzászoktak a túlzott erőszakhoz. Talán a történtek után ez megváltozik.
Nálunk meg ellentétes a helyzet, többszöri felszólítás, fokozatos intézkedés (korlátozó, egyéb eszköz stb.) és csak a legvégső esetben lehet lőfegyvert használni. Addig a magyar rendőrt ötször megölhetik. Nálunk meg ez a baj, a rendőrnek semmi ráhatása nincs, állandóan nagyítóval figyelik és mindenért előveszik. Nem ragozom, sokat tudnék erről mesélni...
tortura jún. 19. 15:25:48 Előzmény nefefe
(5/13)
Szerintem is. Ezt a gyönyörű nőt most egy kevésbé nőies szerepben láthatjuk. Érdekes dolog, hogy a nő eléggé következetesen áll ki az elvei mellett, ez szimpatikus. Viszont pár helyen nem igazán életszerű a film. S
SPOILER-ezni nem nagyon akarok, de azért egy lövéssel ennyi ideig menekülni, harcolni, verekedni, futni, stb. szerintem lehetetlen. Bár tudom, az életre vagyunk kódolva és az életösztön hajt bennünket. No mindegy.
Igen, igazad van, most nagyon időszerű ez a film. Nekem az az érzésem, hogy a rendőrség állományában komoly problémák vannak. USA-ban is másutt is.
6/10
sexykex jún. 19. 07:11:32 6/10
(4/13)
Szentimentális pátosz lengi be a filmet. Az afganisztáni hős katona színvak. Sem kéket, sem feketét nem lát, de szerintem fehéret sem. Ő mindössze embereket akar szolgálni és védeni, ahogy az a Nagy Könyvben meg van írva. Ebben a szent küldetésben korrupt zsaruk és hagyománytisztelő nigger bűnözők próbálják megakadályozni.
9/10
nefefe jún. 16. 21:50:19 9/10
(3/13)
KÓRkép az amerikai rendőrségről? Ennyire rossz a helyzet az USA-ban? Az nagy baj...
A George Floyd - eset után nagyon aktuális ez a film. És nagyon jó film.
10/10
Drizari jún. 15. 20:42:17 10/10
(2/13)
Van történeti alapja? Akár meg is eshetett. A film eleje viszont pontosan adja a viszonyokat, ki hol helyezkedik el a társadalmi piramis struktúrájában. Ez a társadalmilag kijelölt helyzet köszön vissza a mostani BLM (Black Lives Matter) megmozdulásokban.
10/10
6/10
pihes jún. 15. 14:49:19 6/10
(1/13)
Azért, hogy teljesen nézhetetlen legyen, legalábbis az első kettő szerint...
Mert nem hibátlan, és nem is egy nagy film, de nyugodtan nézhető!

6/10