Téma: Fel!

10/10
BabyBaba07 2009 nov. 05. - 01:04:53 10/10
(78/218)
....amikor szavak nélkül is milyen csodálatos tud lenni egy történet egy meseszép aláfestõ zenével:
http://www.youtube.com/watch?v=klJcD6HyeOg&feature=related
10/10
BabyBaba07 2009 nov. 05. - 00:50:42 10/10 Előzmény atamuster
(77/218)
Végre valahára sikerült megnéznünk ezt az animációs filmet...
Nagyon tetszett, minden várakozásomat felül múlta!! Egyszerre mosolyogtam és potyogott a könnyem. Nagyon megható és emberi az alapstory.Valóban gyerekeknek kissé komoly, de talán nekünk felnõttekre is gondolt ezúttal a Pixar, de azért voltak benne aranyos gyerekes poénok is.
Amit még mindenképpen kiemelnék, az a FANTASZTIKUS ZENÉJE!!!!!!!!!!!!! SZENZÁCIÓS!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=LaLegF2hAxI&feature=related
Összeségében mindenképpen csak pozitív!!! Nagyon édes :).
10/10!
atamuster 2009 okt. 31. - 15:57:29
(76/218)
egy végig-röhögös vidám laza jégkorszakszerû filmre számítottam...ehhez képest inkább egy szomorkás dráma volt néhány poénnal megspékelve...sztem egyáltalán nem gyerekeknek szól-a kissé túlzottan fantáziadús sztori és bárgyú szereplõk álcája alatt elég sok komoly mondanivaló lapul...nekem kissé kisherceges beütést keltett
valamit 2009 okt. 29. - 23:43:11 Előzmény maukaar
(75/218)
A madárt én is nagyon bírtam.
5/10
baz00kahu 2009 okt. 29. - 17:24:00 5/10
(74/218)
MEGNÉZÉSRE 12 év körüli gyermek társaságában ajánlott.
Minden grafika azt tudja, mint amit az összes hozzá hasonló animáció. Aranyos kiskamasz ötlettel állt a rajzoló kisfia az apukája elé: csináljunk egy filmet! Olyan is lett. Élvezhetõ, bárgyú, délelõtti matinévetítések sztárja.
Mr. D 2009 okt. 28. - 15:11:34
(73/218)
Hát én még nem néztem ezt a filmet olyan szemmel, hogy mennyire lehet ijesztõ egy gyereknek, de szerintem azért el lehet bírni, csak hát eléggé szomorú, amit a gyerekek gondolom nem szeretnek és inkább a humort preferálják. De én azon vagyok, hogy a gyerekeknek inkább a DreamWorks és a Fox által kreált anim. filmek valók, mert a Pixar mindig is olyan stúdió volt, ami elsõsorban arra törekedett, hogy a felnõtteket újra gyerekké varázsolja, és a gyerekeknek pedig szórakozást nyújtson és hát igen talán ebben a filmben kicsit elbillent a mérleg az elõbbi felé de nekem ez így nagyon tetszett.
maukaar 2009 okt. 28. - 09:31:55
(72/218)
Nekem az utóbbi idõk animációs filmjeinek legszeretetereméltóbb figurájá vált a qtya és a madár.
Dius 2009 okt. 27. - 13:57:04
(71/218)
miért, mi a vége? megírod priviben? :)
10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2009 okt. 27. - 12:10:14 10/10
(70/218)
"Baromi nagy impulzusok" természetesen...
10/10
Charles Foster Kane 2009 okt. 27. - 12:04:48 10/10
(69/218)
Az ilyenekrõl mindig eszembe jut A buborék srác...

Különben meg azt a gyereket, aki fél a nagy képi- és hanghatásoktól, nem kell moziba vinni. A Lolka és Bolka nem lesz mûsorra tûzve, a mainstream animációs filmekben meg kivétel nélkül van akció, üldözés, csata, stbstb. Baromi nagyon impulzusok érik a gyerekeket, ez tény. De ezzel számolni kell. Ez van.
Komolyan nem értem egyébként az itt felháborodó tisztelt szülõket. Mégis mi a fenére vitték eddig csemetéiket? G-Force? Volt? Coraline?


A Fel!-nél nyugodtabb hangulatú rajzfilmmel évek óta nem találkoztam mozikban, talán csak a Wall-E, de a gonosz, zsarnokká váló, emberek életét fenyegetõ gép, és a változatos üldözési jelenetek, vagy Wall-E "halála" ugyanígy fennakadhat a gyermekük ép ítélõképességéért küzdõ szülõk rostáján.

A Fel! szól életrõl, halálról, kalandról, nyugalomról, és borzasztó pozitív kicsengése van. Szívet melengetõ az egész történet a karaktereivel, figuráival, mondanivalójával együtt. Ha valami, akkor ez pozitívan befolyásolja a gyerekek szellemi és érzelmi fejlõdését. Aki meg felnõtt létére rettegve jött ki a filmrõl, sajnos azt kell mondjam, hogy vele valami nincs rendjén...
10/10
karabaszmarki 2009 okt. 27. - 11:55:05 10/10
(68/218)
Szerintem nagyon szép történet és aranyos mese, végre már egy olyan, amiben igazi értékek is vannak. Nincs korhatár, mért a tv-ben, amilyen mesék mennek, ott van korhatár, ölik meg verik egymást állandóan, mindenféle robotok, meg szuperemberek rohangálnak... ott sincs korhatár, sok szemét, amivel elárasztják a gyerekek fejét. Ez a mese legalább megmutatja, hogy a szeretet a legfontosabb az életben. 11/10 részemrõl. Az, hogy a végén így végzi a gonosz szerintem teljesen jól van így, más mesékben is megtalálhatjuk ezt... Emlékezzetek csak vissza pár szép igazi mesére! Üdv.
norton15 2009 okt. 27. - 11:41:27
(67/218)
Nyehh, hát akkor nem a kutyák a legdurvábbak.:) Azzal lehetne magyarázni ezt a durvaságot, hogy már az ingerküszöb is magasabb, egy-két gyilkosság már simán elmegy. 30 éve a Keresztapa számított durvának.
Dius 2009 okt. 27. - 11:34:58
(66/218)
Addig el sem jutottam a történetben. :)
norton15 2009 okt. 27. - 11:22:49
(65/218)
Nem a Pixar határozza meg a korhatárokat, hanem a forgalmazó. Õk megcsinálták a mesét, és ennyi. Mellesleg annyira nem durva szerintem, habár elõször én is meghökkentem egy-két dolgon, de leginkább azon, ahogy a fõgonoszt elintézték. De ezen is túl lehet esni.
Dius 2009 okt. 27. - 11:21:03
(64/218)
4 éves.
Hol ijesztõ? Pl. mikor viharba kerülnek, mikor a kutyák üldözik õket, stb.

Félreértés ne essék! - nem azt akarom kifejezni, hogy a film szar! Csupán az ellen van kifogásom, hogy korhatárra való tekintet nélkül hirdetik, amibõl azt következtethetõ ki, hogy 4 éves is megtekintheti.
Dius 2009 okt. 27. - 11:17:54
(63/218)
Azt egy 4 éves is felfogta, hogy mennyasszony volt a néni, és a bácsival élt, feküdt az ágyban öregen, aztán egyszer eltûnt a képrõl, a bácsi meg szomorú. Neki összeállt valamiért, és még a kocsiban hazafelé is ez foglalkoztatta, hogy miért halt meg a néni.
Az azért bevallható, hogy nem egy könnyed mesefilmbe való történet-szál.
Nyilván az élethez tartozó szerves rész a halál, amit tudomásul kell venni, de legyen az a szülõ döntése, mikor vezeti fel a gyereknek.

A tanulság: nincs keresnivakója egy 6-10 évesnél fiatalabb gyereknek még moziban hollywoodi animációs flmeken. Nekem ez most bevésõdött az agyamba.
RixosWalerius 2009 okt. 27. - 09:58:38 Előzmény benkewood
(62/218)
Ne viccelõdj nár:-D 16-os karikával? Ezt te sem gondolhatod komolyan! Azért mert 'beszélnek róla' a filmben. Valóban szomorú, de van ilyen! És akkor a Jancsi és Juliska 18as? Ahol meg akarják enni a gyerekeket?
RixosWalerius 2009 okt. 27. - 09:55:50
(61/218)
Ez a film hol volt durva? Szerintem nagyon értékes film volt... Ami meg ijesztõ, arról tudjuk, hogy csak egy film:-D Bár nem tudom hány éves a kislányod:D
Dius 2009 okt. 27. - 09:35:48 Előzmény benkewood
(60/218)
Abszolút egyetértek!
Tegnap a fórumon épp azt a hozzászólást olvastam el, amire te is reagáltál, illetve, hogy korhatár nélkül megtekinthetõ kategóriát -és elmentünk a 4 éves kislányommal a filmre.
Nem akarok lelõni poént - ezért SPOILER!!! - de könyörgöm, korhatár nélkül? Meghal a néni, dobermanok üldözik õket, és megharapják, a vihar ábrázolása, stb.... A kislányom elõször csak ugrált, mikor megijedt, de mikor már folyamatosan szorította a kezem, elegem lett, és kijöttünk. Jött is egy szó nélkül, mert teljesen be volt tojva.

Nem szabadna engedni a bevételek miatt, hogy "korhatárra tekintet nélkül" kategóriába essenek ezek a filmek, mert a gyerekekre nemhogy jótékony, hanem káros hatással vannak! Sok az ijesztõ jelenet benne, és olyan dolgokat mutat (pl. halál), amelyekre ráérnek még megismerni.

Eddig egyetlen filmet találtam megfelelõnek ennek a korosztálynak, az pedig a Halász Juditos Csiribiri volt.
5/10
kacsanyuszi 2009 okt. 26. - 15:29:51 5/10
(59/218)
Nekem is az a problémám, hogy miért nem korhatáros?? A mese nekem még mindig azt jelenti, hogy elvarázsol, kirepít a hétköznapokból és nem kell bõgnöm azon, hogy egy ember elvesztette "idõ elõtt" a játszótársát, nem kell félnem a vicsorgó kutyáktól akik szét akarják tépni a "hõsöket". Persze, nem lehet minden tündérmese, de akkor a Pixar igenis tüntesse fel, hogy felnõtt"mese".
Látvány, grafika lenyûgözõ, talán az eddigi legszebb. Mondanivalót persze értem, de kissé bizarr a sztori, mert kõkemény realitással indít, majd teljesen abszurd és bugyuta amerikai lesz.. nem éppen kettesben összebújós vagy nagycsaládos esti film.