Téma: Fel!

benkewood 2009 okt. 26. - 14:51:08 Előzmény sylviebaby
(58/218)
Gyerekeknek való mese?? Kellemes animációs film??!! Úristen................... Szomorú, hogy így látod. Talán a te gyereked is megnézte? Nem pisilt be aznap este? Nem voltak rémálmai? Bocs, hogy így kifakadtam, de ezt a filmet legalább 16-os karikával kéne ellátni!!
benkewood 2009 okt. 26. - 14:47:00
(57/218)
A FILM NEM GYEREKEKNEK VALÓ!!! Rengeteg szörnyûség van benne. Még én is (34 éves fejjel) elborzadtam néhány dolgon... Bugyuta, agresszív, szívszorító film. Nem tudom ki volt az a barom aki a forgatókönyvet írta, de nyugodtan indíthatott volna onnan is, hogy van egy öregember... nem kellett volna bemutatni ahogy megházasodik, majd nem lehet gyerekük, végül a felesége betegségben meghal. Ez könyörtelen húzás volt!!! A filmre az ember úgy ül be, hogy megnéz egy vidám mesét, erre kap egy dráma-horrort (azok a vérengzõ kutyák, fujjj). A film egyetlen erénye a gyönyörû grafika, de a sztori jól hazavágja. Aki mesét akar nézni (fõleg gyerekkel) az ne üljön be erre a filmre, nem lesz jó élmény! Nálam a film 10/2-es, de a 2 pontot is csak a grafika miatt kapja.
norton15 2009 okt. 26. - 10:56:03
(56/218)
Részben spoileres.

Szerintem is jó animációs film volt.:) Bár ha úgy 5 évvel ezelõtt nézem, semmi gondom sem lenne a filmmel, így viszont elõjött az többször is, hogy nem igazán az én korosztályomnak szánták (gondolok itt a kutya idióta hangjára pl). Viszont volt néhány rész, amin nagyon jókat derültem. Pl amikor Fredricksen a végsõ párbajnál harciasan kihúzza a botját.:) És az elsõ 10-15 perc nagyon jóra sikerült.
mymy 2009 okt. 26. - 10:32:42 Előzmény bee eater
(55/218)
Szia!

Ment a partly cloudy a film elõtt, nagyon aranyos volt :) Mire vagy kíváncsi? Vagy csak ennyi volt a kérdés? :)

Üdv

mymy
10/10
sylviebaby 2009 okt. 26. - 09:23:53 10/10
(54/218)
Ajánlom mindenkinek, tényleg nagy élvezetes felnõtteknek és gyerekeknek egyaránt!! Nagyon megható, tanulságos "mese" volt. Rég láttam ilyen kellemes anim. filmet! :)

Offtopic: Apropó! Az egyik moziban menüben adtak a kólához és a patt.kukoricához egy mûanyag poharat, a tetején egy kis üveggömb-szerû Fel!-es mütyürrel! Sajnos lemaradtam róla, de szeretném valahogy megszerezni, mert kedves emlékeim fûzõdnek ehhez a meséhez! Ha esetleg lenne valakinek egy "felesleges" darab, szóljon kérem! Elõre is köszi, ha tud segíteni valaki:)
10/10
ogtrai 2009 okt. 25. - 09:13:59 10/10
(53/218)
Ez egy fantasztikus mese.Gyerekeknek szórakoztató,felnõtteknek elgondolkodtató.És ami a legjobb,ha a gyerekek felnõnek és egy tíz év múlva megnézik már teljesen másképp fognak erre a mesére gondolni!
10/11-es :D
bee eater 2009 okt. 24. - 15:47:24
(52/218)
A magyar mozikban a film elõtt nem ment egy másik Pixar 3D-s kisfilm Partly Cloudy (Részben felhõs) cimmel? Londonban azt vetitik a film elõtt, de itt a hozzászólások nem emlitik. Légyszi irjátok meg. Köszi.
Manoooka 2009 okt. 23. - 18:55:17 Előzmény Mr. D
(51/218)
Imádom ezt a mesét! A Pixar ismét nagyot alkotott!:)
Amikor beültünk a moziba, akkor láttam igazából, hogy milyen sok korosztályt érint ez a film, mert a terembe ültek kb. 4- 40 éves emberekig. Amikor pedig vége lett és jöttek kifelé az emberek, egy-két felnõtt arcán láttam azt a bizonyos gondolkodó arcot...Be kell vallanom, hogy amikor az elején bemutatják az életüket és amikor meghal Ellie, akkor elsírtam magam... Nem szoktam meséken sírni, de ez valahogy ráébresztett különbözõ dolgokra...
Csak annyi, hogy tényleg ajánlom mindenkinek!!!:)
Mr. D 2009 okt. 21. - 14:43:55
(50/218)
Varázslatos film, de a Pixar-tól ugye nem is várunk mást. Úgy veszem észre, hogy a stúdió egyre szomorkásabbá teszi a filmjeit. A Fel! szerintem végig nagyon szomorú volt, és a poénok nem oldották fel ezt. Már eleve az elsõ tíz perc megalapozza a keserû hangulatot. Miután Carl elveszíti a feleségét kap helyette valami olyasmit amire mindig is vágytak, egy fiút. Ettõl persze boldogan kéne távoznunk a moziból és elégedetten, az ember fejében mégis ott motoszkál a hiányérzet, milyen jó is lenne, ha Cart Ellie-vel együtt tapasztalhatja meg ezt a csodát. A karakterek imádni valóak voltak, és a szinkron is nagyon jól passzolt. Szerencsére nem a karaktereknek megfelelõ hangokat választottak, hiszen azt már megtette helyettük a Pixar, hanem inkább az eredeti hangokhoz leginkább hasonló szinkronizálókat kérték fel.
10/10
Charles Foster Kane 2009 okt. 21. - 11:49:20 10/10 Előzmény lenccs
(49/218)
Igen. Ismerem az érzést! Amikor jóhiszemûen beülsz egy mozira, és aztán kiderül, hogy mondani is akar valamit. Ezen én is durván fel szoktam háborodni. Tiszta lelohasztó. :S

Muldton! Ha nem olvastad el a hozzászólásomat, akkor csak simán egy rugóra jár az agyunk a képi humor, meg a mai túlmagyarázott poénokkal kapcsolatban. :)
10/10
lemonicetea 2009 okt. 20. - 21:47:30 10/10
(48/218)
Sziasztok!
Ajánlanám mindenkinek a filmet, amennyire egy 15 éves meg tudja ítélni ez halál aranyos volt és tök elvarázsolt, az eleje pedig olyan megható volt. Nagyon tetszett!!
10/10
Trombi 2009 okt. 20. - 15:00:50 10/10
(47/218)
Kösz Moldtun, h megfogalmaztad helyettem: én még most is hatása alatt állok:):):) Ga55re akartam elsõ dühönben írni, de rájöttem, h csak sajnálom, h ilyen sekély s vagyunk egy páran, akik tudtuk értékelni, h megalkották ezt a filmet:) Élmény volt, minden pillanatában, örülök, h láttam:):):):):):):):)
1/10
GA55 2009 okt. 19. - 21:55:43 1/10
(46/218)
Halálra untam. Kb. 2x, ha felröhögtem rajta... A legbénább animációs film, amit valaha láttam.
9/10
Swarm1 2009 okt. 19. - 21:25:17 9/10
(45/218)
Tartalmas, szép, aranyos.A Wall-e nekem jobban tetszett, de a Fel! is egy zseniális és tanulságos kis mese!Oscart neki!
lenccs 2009 okt. 19. - 16:05:41
(44/218)
Moldtun! Köszönöm az infot, értem én, csak én úgy ültem be, hogy egy kis laza mesét fogok nézni, erre bakker jött egy mély mondanivalójú valami... ezért voltam paff utána:-)
lenccs 2009 okt. 19. - 12:49:52
(43/218)
Huhhh! Elolvastam a kommenteket...Nekem kicsit megrázó volt szombaton ez a "mese"...

SPOILER!!!!!!

(Nos, gyerekekekt vittem egy mesefilmre...és megrázott felnõtt fejjel...én könnyed szórakozást vártam, nem pedig egy nagyon keserûen induló "valamit"...Határozottan nem tetszett, hogy a cukin induló mesefilm elsõ 15 percében kiderül, hogy a cuki kis párosnak nem lehet gyereke, ezért anyóka eléggé szomorú, aztán unalmasan tengetik életüket és anyóka "végelgyendülésben" kimúlik...Aztán szörnyû, h. a morgós apókát a telek miatt, amin a házikója van, egy kegyetlen építési vállalkozó be akarja juttatni az öregek otthonába, akarata ellenére...és jön a kis cserkész, aki cuki és mindemellé meglehetõsen túlsúlyos...a paradise fallsnál történteknél pedig ismét csak sajnálni tudtam az apókát, hogy a gyermekkori példaképe egy kegyetlen, gonosz valaki...brrrr....és a végén még a szegény kis cserkész feláll a színpadra kitüntetik, de az apja elfelejt ott lenni, hogy kitûzze neki az utolsó jelvényét...Nahhhh, lehet, hogy voltak benne vicces részek, de nagyon kegyetlen a forgatókönyv...de mint kidrrült, csak nekem, felnõttnek, a gyerekeknek tetszett....)
9/10
annette 2009 okt. 19. - 12:11:37 9/10
(42/218)
Aranyos kis mese,hol kissé szomorú,hol vicces,és ez így a jó. Jó látni h még tudnak értelmes,szívhez szóló meséket gyártani,ami nem az erõszakról,hanem az érzelmekrõl és az összetartásról szól...Bár az igaz,h gyerekeknek talán még túl "komoly" a témája és néhol nem biztos h megértik a mondanivalóját.
10/10
Saccco 2009 okt. 18. - 17:48:34 10/10
(41/218)
Hm, utólagos elnézés a hozzászólásban lévõ hibákért :D
10/10
Saccco 2009 okt. 18. - 17:26:43 10/10
(40/218)
Ízlések és pofonok, én jókat kacarásztam rajta :)
Azzal viszont, hogy nem gyerekeknek való, vagy legalábbis nem értik meg azzal egyetértek. Nem csak erre a filmre igaz hanem szinte mindegyik animációs filmre. (Volt - Bolt-nál is így volt az egyik jelentben mikor "lecserélik" -> eloldalog akkor is felhangzott a moziba gyerek szájából "most miért megy el" - ez is leginkább azért van mert a sok sügér azt hiszi ha rajzolva(szgppel vagy kézel) akkor az gyerekfilm... nagy tévedés, érdemes csak az anime-kre és mangákra gondolni)
nyunyedli 2009 okt. 18. - 09:50:36
(39/218)
Én pénteken láttam a rajzfilmet, szerintem fantasztikus, bár majdnem az egészet végigsírtam... Aztán nevettem, és sírva nevettem... nagyon ajánlom mindenkinek, szerintem is 10/10. :)