Téma: Feledés

9/10
GéPLovaG X 2013 aug. 03. - 18:17:24 9/10 Előzmény thsaco
(216/416)
Kb. utána válik az egész sztori érdekessé. Kicsit kifordítják az egészet.
k11zoltan 2013 aug. 03. - 13:55:47
(215/416)
Tegnap este neztem. Tetszett, de a Napfeny, es a Kulonvelemeny jobb volt.

De ez sem rossz.
3/10
thsaco 2013 aug. 02. - 15:42:58 3/10
(214/416)
Egy órán át bírtam aztán kikapcsoltam. Nem értem az "A" kategóriás szinészek miért vállalnak el ilyen szerepeket?
Talám a pénzért? Egyik filmben általam feledhetetlent alakít a másik meg Feledés-t!
WayneGace 2013 júl. 31. - 17:55:13
(213/416)
Spoiler: Pedig elég egyértelmû, hogy, akit 3 év múlva odavittek az az 52-es szerelõ. Mutatják is. Õ vele verekedett. Mivel a sok klón közül csak õ találkozott a nõvel és a klóntársával, neki volt egyértelmû, hogy itt valami nagyon nem oké. Majd elkezdte megkeresni a nõt. A sok "Tom", pedig kb. ugyanolyanok voltak, érzéseik, mentalitásuk. Ez abból is kiderül, amikor a 49-es találkozik a másik Viktóriával és gyakorlatilag ugyanazokat mondja, mint, amit a másik szokott neki. "Ne hozza fel azt a témát, hogy leviszi." Tehát mindegyik klónban meg van az a kétely és kíváncsiság, ami a fõszereplõben megvan.
4/10
szubjektív 2013 júl. 31. - 16:30:12 4/10
(212/416)
"Viszont szerintem nagyon jól elkapja a kezdést a film, teljesen át lehet érezni ezt a magányos, rideg világot, amiben Jack és Vika dolgoznak. Vika karaktere szerintem nagyon jól ki van dolgozva, mert bár gyanakvó és beszûkült látásmódú, de mégis szereti Jacket, és nem alakul át olcsó hollywoodi húzással teljesen gonosszá."


Jól mondod. Csak ezzel és a látvánnyal nagyjából ki is merültek a film erényei. Sajnos.
4/10
szubjektív 2013 júl. 31. - 15:52:41 4/10
(211/416)
Ennek a filmnek semmi értelme nem volt, a sztoriját mintha egy óvodás rakta volna össze, ráadásul az egész zavaros, no meg tele van logikai hibákkal, a figurák és az alakítások egyszerûen röhejesek, élén cruis-zal. Értékelhetõ alakítása szerintem utoljára a Különvéleményben volt.

SPOILER

Azt értette valaki, hogy ugye tom bácsiból van ezer, az egyik felrobban a piramisban, aztán egyszercsak beállít egy darab tom a csipet csapattal a bájos erdei kunyhóba és hát mindenki boldog? Az most ki? Hol kódorogtak ezek három évig? Egyáltalán ki kicsoda, és mi vaaannn ??? :DDD
A látvány és az atmoszféra kezdetben rendben volt tényleg, de aztán annak is lõttek. És én is azt hittem, (ahogy már más is írta)hogy mikor találkozik a másik klónnal, akkor valami értelmes fordulatot vesz a film. De ellenkezõleg, továbbra is teljesen nélkülözött valami alapvetõ értelmet vagy történetet.
Na mindegy, ízlések és pofonok, szerintem egy kalap szar ez a film úgy ahogy van.
WayneGace 2013 júl. 31. - 15:18:26
(210/416)
Szerintem korrekt, jó film. Spoiler. Persze a vége a szokásos ûrhajóra felviszünk egy atomot és diadal, leállnak a földiegységek is. Teljesen automatizált egység miért áll le az más kérdés. Hisze volt amikor a Tet offline volt, mert a Föld másik oldalán volt éppen, mégis minden mûködött tovább. Ezt már annyi filmben ellõtték. De itt valamennyire hihetõ volt a feljutás, hisz akarta magának Juliat Saly. Csak azt nem tudom miért. Meg persze, miért nem küldött le 10 ezer drone-t és irtotta ki a maradék túlélõt? Viszont az remek volt, hogy az emberi viselkedést gyakorlatilag csak a rövid ideig tartó kapcsolatból mintázta az idegen. És több dolog is jól ki volt találva, mint például a sugárzással elkülönített szektorok. A végén azért mosolyogtam, amikor Olga kisasszony elvileg 3 év utáni farmoskodást követõen is felrak egy kis sminket. Valahogy nem hihetõ, hogy leugrott a boltba egy kis szempillaspirálért.
Egyszer érdemes megnézni.
magicvoice 2013 júl. 31. - 09:46:15
(209/416)
Remek film. Különleges atmoszférát teremtettek az alkotók a történetnek, ami egyetlen csavarral képes magába szippantani a nézõt.
mrbyu 2013 júl. 31. - 00:19:34
(208/416)
A néhány komment alapján kicsit félve kezdtem el megnézni, mert nagyon finnyás vagyok, és gondoltam, ha már itt port-on is páran lehúzzák, akkor valószínûleg tényleg egy tucatprodukció lesz. De meg kell hogy mondjam, nekem összességében nagyon jó filmélmény volt!

A negatívumok: a sztori néha egy kicsit tényleg leült, néhol kiszámítható volt, és dehogy Mátrix koppintás, hanem a "Moon" címû filmbõl vesz át jó pár ötletet, azt mindenképp nézze meg, akinek ez tetszett!

Viszont szerintem nagyon jól elkapja a kezdést a film, teljesen át lehet érezni ezt a magányos, rideg világot, amiben Jack és Vika dolgoznak. Vika karaktere szerintem nagyon jól ki van dolgozva, mert bár gyanakvó és beszûkült látásmódú, de mégis szereti Jacket, és nem alakul át olcsó hollywoodi húzással teljesen gonosszá. Mivel direkt kerültem a trailereket és egyéb kritikákat, tehát a spoilereket, ezért engem legalább kétszer-háromszor meg is tudott lepni a film, és biza voltak félelmetes, izgalmas jelenetek is. A drónok nagyon jól ki lettek dolgozva, szabályosan érezni a parát, félelmet, amikor a képernyõn vannak. Vannak tehát apró hibái a filmnek, de összességében végig érdekes, izgalmas tud maradni, nagyon ütõs látvánnyal, úgyhogy nálam ez legalább egy 7 csillagos alkotás. :)
Peppo 2013 júl. 29. - 19:29:43
(207/416)
SPOILER lesz benne!

Nem mondom, hogy életem filmje, de azért nem volt rossz. Kicsit hullámzó, az eleje rendben volt, aztán leült egy kicsit, a közepe megint jó volt, ekkor jött a csavar is, aztán a végéig megint kicsit el volt nyújtva, és végül a befejezés megint egész jó lett. Valamiért a végére vártam még egy csavart, de be kellett látnom, hogy túl sokat vártam Hollywoodtól. :)

A színészek rendben voltak, a látvány elsõ osztályú, és nekem a zenéje is nagyon bejött. A sztori nem rossz, bár túl sok újdonság nem volt benne, és sajnos többször is kiszámítható volt, így egy igazán eredeti sci-fi mozira tovább kell várnunk. De azért volt benne csavar, ami tetszett, és logikai bukfencek is, ami kevésbé.

Összességében még mindig az utóbbi évek egyik legjobb sci-fi filmje volt, a hibáival együtt is.

Erõs nyolcas a tízbõl.
vacak91 2013 júl. 29. - 00:57:03
(206/416)
az eleje nagyon tetszett és kíváncsivá tett de aztán szerintem elhúzták :)
a látvány nagyon jó :)


SPOILER!

a legjobban az tetszett, hogy végre nem az volt, hogy lejöttek az idegenek(idegen) a légtérbe/talajra és lövöldöztek. ez így sokkal hihetõbb volt, hogy kb magunkkal irtottak ki minket stb stb :)
de sajnos az elõzetes miatt már kb a harmincadik percben lehet tudni, hogy mi a csavar.
kíváncsi lettem volna mit eszik és iszik a jó nép :)
Függetlenség nap (Spoiler #2) feeling a végén megvolt
10/10
Ancen 2013 júl. 27. - 22:06:15 10/10
(205/416)
10/10 lehet, hogy azért mert épp rá tudtam hangolódni, de nekem a rendezés, a jelenetek, és a színészek alakítása is nagyon tetszett :)
Hippiusz 2013 júl. 25. - 22:12:01
(204/416)
10/5 nálam, nem volt a filmnek olyan eleme, amit nem láttunk már többször, sokkal jobban kidolgozva. Fantázia legkevésbé sem jellemzi sem a történetet, sem a szövegeket, végkifejlet meg pláne.
Ha nem ezek a színészek játsszák ezeket a felületes szerepeket, simán B kategória.
Amúgy megéri 20perc alatt végigpörgetni a látvány miatt, de kb ennyi.
5/10
Pip 2013 júl. 25. - 18:10:57 5/10
(203/416)
Rég unatkoztam ennyire egy filmen...:( A látvány néha lélegzetelállító volt, de ezek az óriási logikai bakik, na meg a rengeteg mátrix copy...:(
Kár érte.
6/10
pimpusek 2013 júl. 25. - 16:50:38 6/10
(202/416)
A zenérõl sokan írják, hogy mennyire jó. Valóban, nekem is tetszik. De nagyon hasonlít Steve Jablonsky munkájára, A sziget c. filmbõl...
6/10
gejuhasz 2013 júl. 25. - 16:11:41 6/10
(201/416)
Csak a látvány miatt 7 pont, az alapötlet jó volt, de fatális lyukak vannak a történetvezetésben. A csúcsinteligens TET, ami pl: felismeri a pulzusszám növekedésébõl és a retinamozgásból, hogy emberünk nem mond igazat, az simán hagyja, hogy egy ekkora bombát bevigyenek a magjába. Valamint fel sem tûnik a droidoknak és a TET-nek sem, hogy nem a lány van a kabinban...
8/10
Ze74 2013 júl. 25. - 12:49:56 8/10
(200/416)
Nagyon jó volt a képi megvalósítása,csak kár hogy maradtak homályos foltok a történetben,így csak 8-as.
11messi87 2013 júl. 24. - 19:40:26
(199/416)
Nekem nagyon zavarosnak tûnt, nem jött át az üzenet.
bgabor911 2013 júl. 24. - 19:15:51
(198/416)
Nem tudja valaki, van már neve a filmben látható jövõábrázolási stílusnak? A grafika, a zene, a Mass Effect nevû játéktriológiában pont ugyanez a stílus volt, és egyszerûen lenyûgözõ!
8/10
stomachh 2013 júl. 23. - 21:16:09 8/10
(197/416)
Nagyon jó volt, egy összeszedett sztorit kapunk, csodaszép képi megvalósításban, két eyecandy nõvel. No meg Morgan Freemannel, bár kicsiny szerepe van, de abban is kiváló. 8/10.