Téma: Feledés

ChripkoD 2013 ápr. 15. - 22:04:44
(76/416)
A kedves Forgalmazónak csókoltatom a kedves hozzátartozóit, hogy feliratos formában nem látható a moziban :-/
blowup 2013 ápr. 15. - 21:27:53
(75/416)
Szándékosan nem olvastam róla semmit, lepjen meg gondoltam. Kezdetben sikerült is, aztán mint hagymáról a rétegek, fokozatosan mállott a burok, igen ez innen, az onnan, na erre is számítottam stb. „…úgy kaparta össze a filmet hatvan másikból…” plusz még Solaris és Csillagkapu is.
A lukak, következetlenség és nyál ellenére azért ez moziban nézõs, pláne az utóbbi idõk ótvar vonulat Föld inváziója…, District9-hoz képest.
Látvány és zene a topon, hangulatban nagyon erõs.
Azt meg, hogy sci-fi-bõl szinte már mindent megírtak nagyságrendekkel jobban, feledjük el erre a két órára.
Az az átkozott szkript, a vesszõparipám…

7/10 az elegáns kiállításért
1/10
VectraZo 2013 ápr. 15. - 20:36:34 1/10
(74/416)
Bûn rossz volt!
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 15. - 20:08:02 8/10 Előzmény Seemann
(73/416)
Én az írásommal, próbálom vissza adni azt, amit valaki várhat a filmtõl. Mivel elsõ sorban azoknak írok, akik még nem látták. És elsõ sorban ahhoz viszonyítok, amit a trailerbõl láttak. Amire te gondolsz, az nekem eszembe se jutott. Mivel nem egy 100% precíz leírást akartam adni. Csak ízelítõt. Amit a trailerbõl kihagytak. Ha az unalmas szerelmi jeleneteket, és Tom Cruise unalmas bézbólsapkás fûben fetrengését és gramofon zene hallgatását vágták volna bele, akkor arról írtam volna, hogy vannak izgalmas jelenetek is.

Egyébként én az átlaghoz képest jobbra értékeltem a filmet.
10/10
T3v 2013 ápr. 15. - 18:02:54 10/10
(72/416)
Nem túl bonyolult a történet, de mindenképpen megéri a mozijegy árát! A hangeffektek fantasztikusak. A drónok hangjától a hideg kirázott.

8/10
4/10
galileo29 2013 ápr. 15. - 18:01:01 4/10
(71/416)
Az alapsztori alapján nagyon jó lehetett volna ez a film, de sikerült a legrosszabbat kihozni belõle. Sajnos az átlagnál is gyengébb. Simán 'B' kategóriás. Persze sokan sokat fizettek érte, hogy megnézhessék és sokan emiatt azzal nyugtatják magukat, hogy magas pontszámot adnak rá - "igen, én egy szuper filmet néztem a pénzemért". Pedig nem. Sima B, de az elvárásaimhoz képest hulladék. 4 pont.

SPOILER!
Lényegében mintha egybegyúrták volna a "Hold", és a "Függetlenség napja" címû filmeket, csak sajnos(?) mindkettõ jobb ennél.
9/10
Seemann 2013 ápr. 15. - 16:53:28 9/10
(70/416)
Utólag lehet jönni azzal, hogy "nincs csavar", de erre a többség filmélménye cáfol rá egyszerûen. Tökéletesen vannak adagolva a csavarok... az egész dramaturgia erre épül, ahogy fokozatosan tárul fel a valóság a fõszereplõ, és egyben a nézõ számára. A film egyre feljebb kúszó értékelése is világosan mutatja, hogy bõven meg vannak vele elégedve.

Egyébként a zene is szenzációs, errõl eddig sajnos nem beszéltünk...
Superalonso 2013 ápr. 15. - 15:09:35
(69/416)
Valóban vannak kisebb-nagyobb logikai bukfenc-ek a filmben, de ettõl ez még egy igazán kiváló sci-fi szerintem az utóbbi idõk egyik legjobbja....bár megjegyzem szerintem a Prometheus sem volt rossz csak szarul vágták össze a filmet ezért volt egy kicsit zagyvaság, ráadásul ott az emberi élet eredetét keresték, ami szerintem picit nemesebb ügy, mint megvédeni a még néhány életben maradt embert a földönkívüliektõl, mert ugye a Feledés-ben ez a lényeg (a Horatius idézet viszont kifejezetten tetszett, mégha kicsit olyan "vidámvasárnapos" feelingje is volt :)))))....
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 15. - 14:15:01 8/10
(68/416)
Te elolvastad amit írtam, vagy láttad a filmet?

splr

Amikor látja, hogy a dögevõk emberek, akkor szerintem magától is rájött. A fekete dobozról nem mond semmit. Az ûr háromszögrõl meg semmi újat nem tud meg, amikor benne van, akkor is annyi a szöveg, hogy nem tudja micsoda, és honnan jött, nem is érdekli és kinyírja.
Aztán Freeman azt is megosztja, hogy a kis földi rombuszok szívják a vizet. Ezzel kezdõdik a film, és a munkája az, hogy ezeket védje, hogy átköltözzenek. Ekkor már nem túl nagy meglepetés, hogy talán az átköltözés se igaz, és a droidok nem az emberekkel vannak. Egyszerûen ebben a filmben semmi csavar és fordulat nincs. Nyíl egyenes.
Morgen nagyon bölcs szerepet kapott a filmben, elmondja amit láttunk.
10/10
freeware 2013 ápr. 15. - 12:21:59 10/10
(67/416)
Szerintem nagyon jó film, ez végre megérte az árát!!! Egy pici negatívum a végén volt, kicsit többre számítottam az idegenek terén.
offtopic
Sz Peter 2013 ápr. 15. - 11:22:03
(66/416)
"moziba csak akkor megyek ha elõtte letöltöm és megnézem"

De akkor már minek mész a moziba? :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 15. - 09:26:13 9/10
(65/416)
Egyetértek :) Vele tuti nem egy filmet láttunk :D
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 15. - 09:25:24 9/10
(64/416)
Elolvastam,de nem gondolom másképp :)

SPOILER

A TET-rõl igazából semmit sem tudunk,csak annyit, amit a film mutat. Erre írtam, hogy pont olyan volt,mint a Terminátorban a Skynet. Maga az egész hajó egy szerves egész a mesterséges életformával.Akit a végén látunk,amihez beszél Harper, az a központi agy,de ez szétválaszthatatlan a "hajótól", tehát klasszikus értelemben nem egy külön hajó+az agy, hanem egy komplex egész. Akkor lenne igazad a csak egy hajóval, ha kiszedve onnan a központi agyat, más által is vezethetõ, irányítható lenne a hajó, de nem az. Ahogy a skynet központ sem irányítható maga a skynet mesterséges értelem nélkül. Egy terminátort át tudnak programozni, miután elfogják, ahogy egy Drónt is a filmben, miután lelövik, de ez nincs hatással a teljes hálózatra, csak annak az egy drónnak tudnak utasítást, más parancs file-t adni, de ennyi.
9/10
Seemann 2013 ápr. 15. - 09:01:28 9/10
(63/416)
teljesen alaptalan a véleményed...
Lenoks 2013 ápr. 15. - 00:47:01
(62/416)
Igazat adnék abban az esetben, ha a szerelmi szál nem lenne a sztori szerves része. De az. Akár pl. az Eredetben vagy a Mátrixban.
Mastercry 2013 ápr. 15. - 00:40:09 Előzmény pumpa11
(61/416)
Ez volt az a film ahol véglegesen eldöntöttem, hogy moziba csak akkor megyek ha elõtte letöltöm és megnézem.
A film látványvilága fantasztikus, elképesztõ és szép.
És a film ennyi is összesen.
A rengeteg hibát nem sorolnám (mind fizikai, mind realisztikus, mind összes egyéb súlyos bakik tömkellege), de ez meg bele is férne.
Azonban az a pillanat ahol átcsap tömény nyáladzó brazil szappanoperába, baltával faragott faarcú szereplõkkel - az volt az a pillanat amikor meghoztam a döntést. Soha többet.
Elvetem én a star wars romantikus részét a 80-as években 12-15 évesen, de ugyanezt leadni 20 évvel késõbb.
Epic fail.
Szörnyû volt végigszenvedni.
9/10
Seemann 2013 ápr. 15. - 00:07:27 9/10
(60/416)
Egyáltalán nem biztos, hogy valamiféle idegen nép "járõrhajója" volt a TET... Lehet, hogy önmagában egy intelligens létforma volt, amelynek az eredetérõl semmit sem tudni egyszerûen. Vagy pedig, egy hajdani gép, amelyik valóban öntudatra ébredt és "elszabadult", és saját magát fejlesztette, építette...
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:41:11
(59/416)
Ezt írtad: "Ez nem egy hajó volt, hanem maga az idegen életforma.+

Olvasd el amit a spoileres részben írtam és másképp fogod gondolni. ;)
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:20:07
(58/416)
Szóval nem a cselekmény soványságát hiányolom (ki hiányolná azt :D ) hanem sovány a cselekmény. :) Sorry. :)
Lenoks 2013 ápr. 14. - 23:17:53 Előzmény dekapetra
(57/416)
Ezt nem csak neked válaszolom, de itt a válasz ha nem lett volna egyértelmû, de lehet csak én nézek /olvasok/játszok sok sci-fit és azért volt egyértelmû:

SPOILER!!!!!


Azért kellett a klónozás mert a TET csak egy gép, egy automata volt amit az idegenek - akikrõl nem tudunk semmit és nem is kell tudnunk semmit a történet szempontjából - építettek és járõröztetik a galaxisban, hogy ha olyan bolygóra lel, ami számukra hasznos nyersanyagokat tartalmaz akkor azt kebelezze be. Egy ördögi és nagyon fejlett mestergése intelligencia vezérli ezt a gépet - a TET-et - ami mindig alkalmazkodik az adott helyzethez és a bolygó élõvilágához. A Föld esetében egy jó számítógéphez méltóan gyorsan felismerte, hogy hogyan is tudja gyorsan és hatékonyan végre hajtani ezt. Ezt láttuk a filmen. Tehát a klónok azért kellettek mert az idegenek nincsenek is itt, csak automatizált egységük (TET) ami saját belátása - mesterséges intelligencia lévén - szerint végrehajtja a programját.

SPOILER VÉGE!!!!!!

A film nekem tetszett, mert old-school, lassú, "lelkizõs" sci-fi. Hiányolom viszont a cselekmény soványságát mert igazából sok minden nem történt a filmben. Valamint a feszültséget is sokkal feljebb lehett volna tornázni több helyen, nem egy alkalom volt rá, hogy az idegeket pattanásig lehetett volna húzni.
A látvány elsõ osztályú, köszönhetõen, hogy sok helyszínt valóban megépítettek pl. a 49-es torony körül az égbolt sem animáció volt, hanem egy az egyben megépítették a tornyot egy stúdióban ami köré óriási kör alakú vászonra vetítettek felvételeket amiket elõtte egy vulkán csúcsáról rögzítettek. Igen dícséretes a sok hagyományos trükk 21. századi technikával elkészítve, látványosabb, természetesebb mint a full CG.
Nálam 7,5/10 mert klasszikus is lehetett volna, ha a feszültésget itt - ott még hegyezik és a cselekmény bõvebb. Még ilyen filmeket és boldog leszek. :)