Téma: Feledés

9/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 20. - 21:40:58 9/10
(116/416)
Amikor elõször hallottam a szcientológiáról, pont leszartam. Aztán egyre többet mondták,hogy így veszélyes úgy szar, na mondom,akkor utána olvasok. Nem voltam rest és amit Hubbard-tól el lehetett olvasni (és érdekelt is),azt elolvastam. Volt gondolat,ami tetszett,de volt,amitõl a hajamat téptem :DDDD
Csak halkan jegyzem meg, hogy full ateista vagyok,meg sem vagyok keresztelve,de elolvastam a bibliát, a Koránt, amit lehetett a talmudból, és sok vallásos könyvet, hogy megértsem, ki miben hisz,miért harcol. Továbbra is ateista vagyok, sem a szcientológia, sem a mohamedán, vagy zsidó vallás nem fogott meg :)))))), de elfogadom õket olyannak,amilyenek,de nem igazán tudom megérteni, hogy képesek a vallás miatt embereket ölni :(
De én ebben a filmben sehol sem éreztem szcientológiai nyomást! Szerintem sokan már Tom Cruise szcientológiai hovatartozása miatt is elítélik a filmjeit és mindegyikben keresik a "Hubbardizmus" jeleit :D
10/10
Phoenixy 2013 ápr. 20. - 19:52:18 10/10
(115/416)
Ma néztem (néztük) meg moziban. (Nagy kár, hogy nálunk nem adják IMAX-ben, hamár 4K-s kamerákkal vették fel "specially formatted for IMAX")
Elképesztõen jó volt a film, a zenével együtt nagyon ütõs volt! Sok érdekes fordulat is van a filmben, az utolsó pillanatig értek meglepetések, ez aztán az igazi sci-fi. Tudtam, hogy a zene és a kép nagyon jó lesz, dehogy még a történet is ilyen izgalmas legyen, na ezt nem gondoltam.
Sokan hozták fel példának a Hold címû filmet, tény, hogy hasonlít, és azt is szeretem, de ez kb. háromszor olyan jó. Mostantól ez is az egyik kedvenc filmem(AVATAR, Tron, A Sziget, Terminator 1-3, Az utolsó Szamuráj(ez tudom teljesen más mûfaj) - ilyenek a kedvenc filmjeim), és bármikor nagyon szivesen megnézném IMAX-be, de tudom, hogy nem fogják úgy leadni... :(
DoctorMorreau 2013 ápr. 20. - 18:06:49
(114/416)
Én úgy gondolom, hogy a szcientológiai ráhatás azért többször is elõjön és érezhetõ.

Például a karakterek ábrázolásánál, az emberi magatartások motivációinak, céljainak megvilágításánál és persze, maga az egész háttértörténet jól összhangba hozható a szcientológusok vallásfilozófiájával.

Ez kicsit zavaró szerintem, meg amikor kijön az ember a moziból, néhány percet gondolkodnia kell, miután rájön arra, hogy valójában mennyire is másról szól az emberi élet...
Superalonso 2013 ápr. 20. - 12:22:27
(113/416)
A Horatius idézetnél kicsit azért igen fellelhetõ volt benne a vallásfilozofia, de az sem volt zavaró...sõt még fel is dobta a film végét....nagyon jó film....szerintem.
Sonic8 2013 ápr. 20. - 12:19:15 Előzmény Bigpapa
(112/416)
Hú baszki.
Ez ennyire jó?
Én is megtudok néhány filmzenéért õrülni, ajánlom neked Hans Zimmer zenéit nem semmik.

Amúgy meghoztad a kedvem a filmhez, szerintem még a hétvégén meglátogatom a vásznat! :D
9/10
Seemann 2013 ápr. 20. - 11:49:33 9/10
(111/416)
Elõször én is azt hittem, de valójában annyira mégsem jött át...
DoctorMorreau 2013 ápr. 20. - 00:21:32
(110/416)
Szcientológus filozófia azért olykor zavaróan átjön a filmbõl.
DoctorMorreau 2013 ápr. 20. - 00:19:37
(109/416)
Jó film, látványos film, nem több.

4D-ben volt szerencsém megnézni, az összhatás pedig jó volt - igaz, ár-érték arányban legközelebb azért meggondolom jobban, hogy bevállaljam-e.

Néhány esetben feltûnõen hajaz olyan filmekre, mint a Függetlenség napja, a Hold, a Predator, stb. Azonban mégsem zavaró ez összességében.
Itt a látvány tényleg nagyon sokat dob a filmen, sok esetben élhetõ át vizuális élmény.

A történetrõl annyit, hogy kb. 5 perc után egyértelmû volt, hogy mi fog történni nagyjából.
10/10
bubble 2013 ápr. 19. - 22:40:18 10/10
(108/416)
Nekem nagyon tetszett. Elsõre hiába tûnik lassúnak és vontatottnak az elsõ egy óra, mégsem unatkoztam egy percet sem. Jó volt a képi világ, a történet na meg a zene se utolsó. Szerintem nagyon jól rakták össze, jó kis film.
10/10
jmisi31 2013 ápr. 18. - 21:55:33 10/10 Előzmény Csonger
(107/416)
Amit írsz, nagyjából igaz is elfelejtve azt, hogy a Hold egy szimpla egyszemélyes sci-fi, míg az Oblivion egy több szerepõs lenyûgözõ zenével és képi világgal megáldott romantikus sci-fi akciófilm, ami nemcsak ebbõl az egy filmbõl "lopott". Önálló témájú filmet már jó régóta nem látott a nagyérdemû... mindenki a Mátrixot emeli ki, miközben az meg a Terminátorra hajaz! Mindenesetre a Holdnál nem jobb, de legalább izgalmasabb... és már ezért is megéri :)
10/10
jmisi31 2013 ápr. 18. - 21:31:03 10/10 Előzmény eIemes
(106/416)
Sajna igen... bár nekem ettõl még az egyik legjobb filmélményem volt és már alig várom, hogy újra megnézzem!

Ilyen se volt még :)
Kovács kolléga 2013 ápr. 18. - 21:05:19
(105/416)
Olvasgattam a lapokban a film kritikáit, és nagyjából megegyeznek a vélemények. A többség egyértelmûen pozitív jelzõket hozott fel, és nemcsak a látványvilág vagy a zene, hanem a kidolgozott karakterek, illetve forgatókönyv miatt is (színészileg egyébként Andrea Riseborough alakítása érdemli az elsõ helyet és nem véletlenül). Mert lehet, hogy a jelenetek többségét már láttuk valahol, de szemmel látható volt az igyekezet, hogy a történetben ne legyenek bosszantó logikátlanságok, és a cselekmény ne süllyedjen a gagyi színvonalra vagy ne fulladjon nyáltengerbe. Mivel a szó klasszikus értelmében vett sci-fi mûfajnak messze nincs akkora rajongótábora, mint a képregényfilmeknek vagy a fantasyknek, ezért szerintem inkább dicsérni kell az igyekezetet és szurkolni azért, hogy meglegyen a kasszasiker. Ez esetleg a többi producert is felbátoríthatja, hogy belevágjon hasonló vállalkozásokba. A jó sci-fi a filmvásznon pokolian drága mûfaj...
9/10
GéPLovaG X 2013 ápr. 18. - 16:42:28 9/10
(104/416)
Bár nem az én stílusom, de én is imádom a zenét. Mondjuk a a Waking Up kicsit nekem a a Deus Ex: Human Revolution zenéjét juttatja eszembe, legalább is az Icarus c. fõcímdalt. Alig tudok a késztetésnek ellenállni, hogy megnézzem megint. Na majd BD-n.
Kovács kolléga 2013 ápr. 18. - 12:16:44
(103/416)
A Volt egyszer Vadnyugat magyar nyelvû wikipedia-oldaláról ollóztam össze az alábbi szöveget:

A forgatókönyvírók több híres western alapján dolgozták ki a történetet. A következõ felsorolás tartalmazza az ihletadó filmeket, illetve az átvett motívumokat.

Délidõ (1952): A nyitójelenetek hasonlítanak. Fred Zinnemann híres westernjének az elején három bandita (Lee Van Cleef, Sheb Wooley és Robert J. Wilke) várja az állomáson a vezért, akit mellesleg szintén Franknek hívnak. (Ian MacDonald játssza.)

Ben Wade és a farmer (1957): Delmer Daves alkotásában több olyan motívum szerepel, amelyek a Volt egyszer egy Vadnyugatban is megtalálhatók. Így például a seriff és Cheyenne rövid beszélgetése, amikor a banditát Yuma börtönébe küldik. A rosszfiút Davesnél Glenn Ford játssza, aki általában éppúgy pozitív figurákat formált meg, mint Fonda. A Ford által játszott szereplõ az egyik jelenetben elfütyüli a film zenei témáját, ami Leone alkotásában Harmonika alakjára utal. A Ben Wade és a farmer egyik jelenetében éppúgy az emberei akarják megölni a fõszereplõt, mint ahogyan Franket a Volt egyszer egy Vadnyugatban.

Jó fiú és rossz fiú (1961): McBain és az általa megálmodott város, Sweetwater neve ebbõl a filmbõl származik. Bertolucci ugyanakkor azt állította, hogy egyszerûen a térképrõl választott egy városnevet: Sweetwater a valóságban Arizona államban található.

Johnny Guitar (1954): A Joan Crawford által játszott Vienna adta részben az ötletet Jill személyéhez, míg a Sterling Hayden által megformált címszereplõ Harmonika figuráját befolyásolta. A telepesek és a vasút motívuma ugyancsak ebbõl a filmbõl származik.

The Iron Horse (1924): A nyitó, illetve a befejezõ képsorokban a vonat beérkezése mindkét filmben hasonló beállításokban látható.

Shane (1953): Joey és apja vadászatának jelenete erõsen hasonlít McBain és kisfia, Timmy vadászatának jelenetére a Volt egyszer egy Vadnyugatban. A McBain család temetésének jelenete szinte kockáról kockára ugyanaz, mint a Shane-ben.

Az üldözõk (1956): Leone maga sem tagadta, hogy a McBain család lemészárlását közvetlenül megelõzõ, veszélyt éreztetõ képsorok ötlete John Ford filmjébõl származik.

Cowboyháború (1959): Henry Fonda e film végén majdnem ugyanolyan öltözéket visel, mint Leone alkotásában. Ezenkívül a Dorothy Malone által játszott szereplõvel olyan beszélgetést folytat az anyákról, mint amilyen Jill és Cheyenne között zajlik le a Volt egyszer egy Vadnyugatban. Végül a film egyik jelenetében Fonda éppúgy kirúgja egy nyomorék ember mankóját a férfi kezébõl, ahogyan Mortonnal teszi Leone westernjében.

A hét mesterlövész (1960): Charles Bronson éppúgy egy darab fát farag az egyik jelenetben, ahogyan a Volt egyszer egy Vadnyugatban is teszi, csak éppen a motivációk mások.

Aki megölte Liberty Valance-t (1962): A Lee Marvin által játszott Liberty Valance és emberei olyan köpenyeket viselnek, mint Frank és bandája Leone alkotásában. A film választási jelenete meglehetõsen hasonlít a Volt egyszer egy Vadnyugat árverési jelenetére.

Az utolsó napnyugta (1961): A Kirk Douglas és Rock Hudson közötti párbaj erõsen emlékeztet Frank és Harmonika végsõ leszámolására.

Párbaj a napon (1946): A Lionel Barrymore által játszott figura ihlette Morton alakját Leone filmjében.

Django (1966): Jill figurájának egyik ihletõje a Django nõi fõszereplõje Maria, akit Loredana Nusciak játszott. A filmet rendezõ Sergio Corbucci jó barátja volt Leonénak.

A nem western mûfajú filmek közül állítólag Luchino Visconti A párduc (1963) címû filmeposza hatott Leonéra. Mellesleg Claudia Cardinale és Paolo Stoppa mindkét filmben szerepelt.
Kovács kolléga 2013 ápr. 18. - 12:12:16
(102/416)
A Volt egyszer egy Vadnyugat - ami a filmtörténet egyik legnagyobb hatású filmje - ugyanúgy jelenetek sokaságát emelt át más filmekbõl, mint a Feledés (a nyitánya például egy az egyben rímel a Délidõ cselekményére). És ez a tény egyáltalán nem csökkenti az értékét.

Ahogyan a Gladiátor sem lesz rosszabb film attól, hogy sok elõdjétõl koppintott.
Csonger 2013 ápr. 18. - 11:11:21
(101/416)
SPOILER

Amit leírtam a Holdról, azt mind átemelte a Feledés. Tehát nem csupán egyetlen momentumot.

Ha csak egy momentum lenne (nevezetesen hogy a fõhõs rájön, hogy õ egy klón), akkor említhettem volna a Hatodik napon-t vagy a Szigetet is. De itt a Hold-ból jóval többet átvettek ennél.
Kovács kolléga 2013 ápr. 17. - 22:20:23
(100/416)
Csak elmentem a moziba, és egyáltalán nem bántam meg. Jó film, megéri az árát.

9/10

Bármibe lefogadom, hogy azok, akik leszólták a filmet, a nyáron majd azon fognak csatázni, hogy ki tud jobban elájulni az új Superman-filmtõl (annak ugyanis a nagy Krisztofer Nolen is ott szerepel a stáblistáján, tehát kizárólag remekmû lehet).
offtopic
eIemes 2013 ápr. 17. - 21:30:47
(99/416)
nincs pénzed mozira, vagyis... te is avi-ban nézted?
10/10
Gaben26 2013 ápr. 17. - 21:16:29 10/10
(98/416)
azt kell hogy mondjam hogy az elöttem szóló elmondott mindent ez egy fantasztikusan jó film a látvány a story.....nekem nagyon át jött sõt még az asszonynak is tetszett pedig nem egy nagy scifi rajongó :)
10/10 Tom Cruise nagyon jó színész ...... sajnos mindig lesznek IQ bajnokok akik Film+ os Zs kategóriás filmekhez vannak szokva és leszólják ......
aki szereti a scifit neki tetszeni fog
aki nem érti az nézzen mónika show és a többi sz*rt
....:)
10/10
jmisi31 2013 ápr. 17. - 21:08:49 10/10
(97/416)
Megint hsz-re adom a fejem, pedig nincs értelme vitázni a sok értelmi képességekkel nem megáldott mozirajongó fenoménnal, így újabb saját véleményt alkotok...

1. Aki szereti a sci-fit, annak tetszett - ha mást nem a képi- és a zenei világa -!
2. Aki nem értette, az inkább nézzen Tom és Jerry-t vagy Hupikék Törpikék rajzfilmet!
3. Majdnem minden sci-fibõl(Hold, Mátrix, Függetlenség Napja, stb...) vett egy kis elemet, amiket nagyon jól gyúrtak össze a készítõk, de én az utóbbi sci-fik közül csak a Hold és a Pitch Black címû filmeket tudnám elé helyezni!!!
4. SPOILER gyanús...

Mivel a hajóról lekapcsolták deltaálomban levõk egységét, attól az még vette a "fõhajó" és a NASA közti adást, hisz abban volt eleve a fekete doboz(nem kell belekötni, hogy az mért nem az irányító "fõhajón" volt)!!!

SPOILER vége

5. Tom Cruise szerintem nagyon jó színész, sajna az elsõ filmjei ráragasztották a nyálas szépfiú szerepét, de ne feledjük... MI 1-4, Jack Reacher, Különvélemény, Világok Harca!!!!
6. Aki képes ezt a filmet a Prometheushoz hasonlítani... hagyjuk már azt a filmet!!!
7. A film jó két órás, mivel kisgyereket nevelek, nincs pénzem mozira, de nekem így is nagyon bejött és átjött az egész film mind történetileg mind a hangulata... egyszóval TÖKÉLETES nekem!!! Nagyon kevés film van, amit kétszer néznék meg egy napon belül, de ezt egyedül, majd a barátnõmmel és szüleimmel együtt is megnéztem és már zenéje is megvan...

Tudom, hogy ez egy fórum, ahol mindenkinek lehet véleménye... és nem is szólok le senkit, de ennek a filmenk több volt az önálló megvalósítása, mint egyesek IQ szintje!!!