Téma: Feledés

systemseven 2013 ápr. 17. - 20:50:01
(96/416)
"Sajnos" a Daft Punk nevet nyugodtan ki lehet húzni a zenekészítõk sorából itt a port leírásánál. Anthony Gonzalez (M83) és Joseph Trapanese (társszerzõ) készítették ketten. Trapanese besegített Gonzaleznek az "orkesztrálásban", mint ahogy tette ezt a Tron Legacynál is - onnan jöhet a Daft Punk bekeverés. A zene tökéletes, filmet még sajnos nem láttam.
9/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 17. - 20:45:56 9/10
(95/416)
Ilyet is rég csináltam, megvettem a film zenéjét CD-n :))))) A Waking Up címû szám olyat szól a kocsiban, hogy kész :)))), na meg az Oblivion feat. Susanne Sundfør. Hatalmas. Ahogy hallgatom, kedvem lenne beülni újra a moziba és csak bámulni ki a fejembõl :) Rég volt ilyen..
Utoljára a Támadás a fehér ház ellen-t néztem meg 2x moziban. Az elõtt a TED-et 2x, Paul-t 2x és az Elrabolva 1-et 3x :)))
2/10
ProgramSeeker 2013 ápr. 17. - 18:32:37 2/10
(94/416)
Nem tetszett :( Pedig imádom a sci-fit. A látvány 10 pontos, szuperül néz ki minden (elképesztõ a kéglijük :)), de a sztori eléggé egyszerû lett. Kicsit olyan Függetlenség napja, Csillagok háborúja 4. epizód (a lövöldözéses résznél), meg valamilyen katasztrófafilm összegyúrva. Sokkal izgalmasabbra is meg lehetett volna ezt csinálni!
mrchapel 2013 ápr. 17. - 18:20:30
(93/416)
Nagyon tetszett a film. Jó történet, jó szereplõk, tán a karakterek lehettek volna kicsit "élesebbek", mindent egybevetve remek szórakozás. A mozi tömve volt még a premier után több mint 1 héttel is, így sejtettem, hogy jó a film fogadása a közönségben.

Engem is kicsit a Hold c. filmre (remekmû) emlékeztetett, de valóban csak egyetlen ötlet erejéig. Ami különösen tetszett a vizualitásban, az a drónok megoldása és az alattuk futó hanghatások :)

Filmzene tekintetében is jól teljesít, a betétdal jó, hogy a végére van bevágva egy Bourne jellegû stáblista megoldással.

Nálam abszolút respekt az alkotóknak, csak ajánlani tudom mindenkinek.
9/10
GéPLovaG X 2013 ápr. 17. - 15:34:28 9/10 Előzmény Gabeee
(92/416)
Vezeték nélküli kapcsolatról hallottál-e már? :D

A film szerintem nagyon jó volt. Többet kaptam a pénzemért mint vártam és ez legfõképpen a történet miatt van. A látvány is a helyén van természetesen, de sajnos a trailerek a cselekmények és a látvány nagy részét elsütik, legalább is sejtetik mi lesz, de még így is tudott meglepetést okozni a film és ennek örültem igazán. Nem mondom, hogy idén ezt a scifit vártam a legjobban, de ezután a többieknek legalább ezt a színvonalat hozniuk kell.
eIemes 2013 ápr. 17. - 14:03:29 Előzmény Csonger
(91/416)
*** NE OLVASD TOVÁBB ***

amit leírtál, az a hold kerete, bár ennél több.
a feledés ebbõl egyetlen momentumot emel át.
eIemes 2013 ápr. 17. - 14:01:59
(90/416)
OFF

miért b-kategória a hold?
eIemes 2013 ápr. 17. - 14:00:18
(89/416)
A prométeuszt szóba se hozd mert felforr az agyvizem, az egy zs-kategóriás film.

*** NE OLVASD TOVÁBB ***

A moon-ból átemelt egy ötletet (talán túlságosan is), de a sztori fõ vonalait semmiképp.
eIemes 2013 ápr. 17. - 13:57:30 Előzmény dekapetra
(88/416)
még csak aviban láttam, biztos sokat veszítettem a moziélményhez képest, de a lényeg így is lejött.

*** NE OLVASD TOVÁBB ***

asszem 1930 óta ismert, hogy nem létezik tökéletes rendszer, mindegyiknek van gyenge pontja. persze nem kellett volna, hogy ennyire gyenge legyen (pl mi értelme a személyes odautazásnak és még ezer értelmetlenség, ami csak a magamfajta reálértelmiségi túlsokatgondolkodó fejeket zavarja).
mayer333 2013 ápr. 17. - 10:03:04
(87/416)
Nekem kellemes olyan galaktika magazinos érzésem volt miután megnéztem a filmet.Aki olvasott régi sci-fi folyóiratokat tudja mirõl beszélek.Egyébként a rendezõ jól összegyúrta a filmet a Prometheus látványvilágából zenéjébõl és a Moon történetébõl.Old school science-fiction rajongóknak kihagyhatatlan.Aki nem tudott mit kezdeni a filmmel azt szegényes ,földhözragadt ,fantáziátlan, kicsinyes, világába zárt önmagától nehezebb megmenteni mint a földet az idegenektõl!
Apacsek_ 2013 ápr. 17. - 07:38:33
(86/416)
Olvasván a sok kommnentet, én úgy érzem hogy a scifit igazán szeretõk, azok mind pozitívnak látták a filmet, és a kommentjeik is intelligensebbek. Akik meg nem szeretik a mûfajt azok szûk "bûn rossz-*" meg hasonló címekkel illették. Na akik nem szeretik az ilyen stílusú filmet azok miért írnak ide fikázó megjegyzést? Azok nézzék azokat hollywoody tucatfilmeket amin szocializálódtak. Végre egy jó film (persze minden filmbe bele lehet kötni) a hibáival együtt is jól összevan rakva: van benne a klasszikus filmekbõl is "érzés" meg az újabb vonulatokból is. Én egy nyolcast adok rá.
Apacsek_ 2013 ápr. 17. - 07:25:30 Előzmény galileo29
(85/416)
Istenkáromlás a függetlenség napját egy lapon emlegetni ezzel a filmel.
tenerif78 2013 ápr. 17. - 03:37:34 Előzmény Seemann
(84/416)
SPOILERES! :)

Sally... Õ egy létezõ személy volt, tkp. a 60 évvel ezelõtti expedició földi irányítója. A végén, amikor hallgatja a fekete dobozt, ott lehet megérteni azokat az állandósult mondatokat, amivel az idegenek minden bejelentkezés alkalmával köszöntötték pl. Victoriat. Mivel egy idegen civilizáció, akiknek sikerült ugye leigázni a Földet, stb. stb. így ergo - a sci-fi mûfajának megfelelõen -, sokkal fejlettebbek. Egyszerûen csak "átvették" azokat a dolgokat, amik 60 évvel azelõtt történtek, amikor a két faj (az emberiség és õk) találkoztak. (és aminek valószínûleg az lett a vége, hogy az igazi Jack és Victoria már 60 éve a múlté) Az, hogy valójában kik is ezek az idegenek, hogy néznek ki stb. mindenkinek a fantáziájára van bízva. Hogy a "hajóban" benne ülnek-e a "mérnökeik", akik megtervezik az egész balhét :), vagy csak egy központi agy, egy számítógép az egész... nos ez szerintem teljesen mindegy.

Ui.: Annyira azért nem okosak, a szerelemmel se egy számítógép, se egy soklábú vagy háromszögfejû földönkívüli se tud mit kezdeni... nem csak Hollywoodban... de jelen pillanatban én sem... :D :D

Nézzétek meg, szerintem érdemes!
9/10
Seemann 2013 ápr. 17. - 00:18:48 9/10 Előzmény Csonger
(83/416)
A Hold ügyes film, de a kivitelezés "b" kategória. Ez a film részben hajaz rá, másrészt azonban jelentõsen el is tér.
Csonger 2013 ápr. 16. - 20:46:54
(82/416)
=====SPOILER=====

Legyen a sztori háttere a nyersanyag-kitermelés! Lakjon a bázison egy gépész, akinek a gépek karbantartása a feladata! Legyen neki még hátra pár nap, amíg haza nem mehet! Derüljön ki, hogy õ egy klón, és hogy a fõnöke, akitõl az utasításokat és ígéreteket kapja a képernyõn, nem is létezõ személy! Legyen az egésznek nagyon steril körülményeket idõzõ tiszta díszlete! És ez legyen egy nagyon jó sci-fi!

Na, ez a Hold címû film!

Aztán mindehhez adjunk hozzá szerelmi szálat, már ezer filmben látott szakadtruhás földalatti mozgalmat, önfeláldozó idõs vezért, aki egyedüliként hisz a fõszereplõben, némi akciójelenetet, lenyûgözõ látványt... és kész a Feledés.

Inkább nézzétek meg a Holdat! Ugyanaz, de sallangok nélkül.
5/10
Cullangka 2013 ápr. 16. - 19:59:17 5/10
(81/416)
Szerintem túlsztárolták a filmet. Mindenki az egekig dicsérte, én is úgy ültem le, hogy fúú végre megnézem, egy jó kis kikapcsolódás... Talán az volt a baj, hogy sokat vártam. Amiket halottam 10bõl 11es film, 2013 legjobb filmje stbstb... hát nálam a felét nem érte el.
Sajnos végig vontatott... sokat akart a szarka... :D
Látványos jól megoldották, de az elsõ, még nem is mondhatni, hogy nagy fordulat, és ezzel együtt a film egyetlen fordulata a 75. percben jött el, ami kicsit illúzió romboló.
Kb vettek pár kassza siker filmet és a jó ötleteket kivették, sokszor volt starwars, transformers, mátrix érzésem, nem beszélve tom c. többi filmjérõl, semmi egyediség nem volt benne.

nekem 10/5-6 sajnos:/
10/10
benkewood 2013 ápr. 16. - 13:57:35 10/10
(80/416)
Aki szereti a scifi-t, annak ez a film kötelezõ! Engem végig lekötött, izgultam, gondolkoztam, meglepõdtem. Szerintem ez a scifi mûfaj célja. Mellette még a látvány- és hangvilág is tökéletes volt, és a színészi játék is rendben volt. Sokat fogok még gondolkozni a filmen, biztosan megnézem mégegyszer, hátha többmindent megértek. Persze, vannak logikai bukfencek (legalábbis annak tûnnek), de mivel scifi, ezért nem is vártam tõle, hogy teljesen logikus legyen. Nagyon jól szórakoztam a moziban (a szinkron is tökéletes), szerintem a Matrix óta az egyik legjobb scifi-vel van dolgunk! :-) Nálam 10/10-es, mert mindent megkaptam tõle amit vártam, sõt... :-)
5/10
Gabeee 2013 ápr. 16. - 11:53:52 5/10
(79/416)
Tegnap néztem meg, de kár volt pénzt kiadni érte :)
Az elsõ egy óra elég nehezen indult be, de mint utólag kiderült, ez volt még a jobb része.

***SPOILER***
Engem ott vesztettek el, amikor Jack meglátta a klónját, valahogy reméltem, hogy más irányba viszik el a dolgot...
Aztán ott van egy elég nagy baki a fekete dobozzal, aminek a felvételeit Jack akkor hallgatja vissza, amikor épp megy beteljesíteni a kicsit sem sablonos küldetését. Viszont még akkor is tart a felvétel, amikor már elvileg lecsatolták az ûrhajó hátsó részét a hibernált emberkékkel :D És ugye a film közepén a lezuhant részben találták meg a fekete dobozt, akkor hogy vette még fel a vörös bige utolsó mondatát? :D

Meg ez a feleséges dolog is, mind1 melyik klón, csak Tom Cruise legyen? Ilyen alapon a végén valószínûleg több klón is akadt a Föld különbözõ pontjain, össze kéne szedni mindet és élhetnének együtt, mint egy nagy boldog család :P
TommyGun 2013 ápr. 16. - 08:07:47
(78/416)
Azért érdemes nem elfelejteni hogy a Blade Runner is megbukott a mozikban, épp hogy visszahozta az elõállítási költségeket...És mégis kultfilm, a sci-fi alapmûvei közé tartozik, és az egyiik legjobb adaptáció...
5/10
spizzer 2013 ápr. 15. - 23:41:06 5/10
(77/416)
Nem volt egy nagyon cucc, én 4DX-ben néztem meg. Egyszer érdemes kipróbálni, de magáért a filmért nem éri meg kifizetni egy mozijegy árát. Én megbántam. 10/6