Téma: Feledés

9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 14. - 17:48:01 9/10
(56/416)
*9 pontot
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 14. - 17:46:47 9/10
(55/416)
Csak ez a mai világ már ilyen, ha valamit nem ért az ember azt már le kell sz*rozni. Nemhogy inkább utánajárnának a dolgoknak amit nem értenek, a Prometheus-nál is ez volt. Teljesen érthetõ az egész, és még piti dolgokba is belekötöttek, mert még véletlenül sem akartak egy kicsit sem gondolkodni rajta. :D Ez a film úgy ahogy van jó, erre ö pontot adtam, a Prometheus-ra 8-at, és az Elysiumra szeretnék 10 pontot adni, remélem az sem lesz csalódás. :D
offtopic
zottyo534 2013 ápr. 14. - 16:57:15
(54/416)
Annyira nem is volt rossz, pedig én aztán marhán utálom csurizt.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:21:36 9/10
(53/416)
ez így igaz :)
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:18:52 9/10 Előzmény dekapetra
(52/416)
SPOILER SPOILER

"Miért voltak õrszemek, minek törték magukat az idegenek a klónozással?

Freeman elmondja, hogy váratlanul pusztult el a hold. Aztán a földön kialakult káoszban megjelent több ûrhajó, amibõl több ezer Jack Harper lépett ki, akik könyörtelenek, és teljesen érzelemmentesek voltak. A klónozás azért kellett, mert a gép gépet készít, de mivel Amerika és a világ hõse volt az a pár ûrhajós, akik elindultak felfedezni a Titánt, mindenki szeretettel fogadta õket. Csak hát klónok jöttek gyilkolni.
Õrszemek azért voltak, ezt is Freeman meséli el, hogy a kisebb javításokat a drónokon elvégezzék, valamint mivel "emberek", ha összeakadnak igazi emberekkel, azok nem lõnek rájuk,mert nem gépek.

Miért nem küldtek egyszerûen több ezer dront a maradék túlélõ felkutatására kilõni a bunkerekben õket?

Ezt is freeman mondja el: azért van rajtuk az a lopakodó technika, a sisak és a hangtorzító, hogy a gépek ne találjanak rájuk. A föld alatt pedig elég jól el tudtak rejtõzni.

Miért csak egy hajójuk volt miért nem több. Szeretem az összes sci-fiben, hogy az un. gonoszoknak mindig van egy érzékeny pontjuk és ha az elpusztul akkor vége a filmnek.

Ez nem egy hajó volt, hanem maga az idegen életforma. Egy számítógép az egész hajó, benne az a központi agy, akivel a végén Harper kommunikál. A gép elhitte már magáról (Terminator -skynet), ahogy egyre többet fejlõdött, emberibb lett a gép, belépett az "isten vagyok" effektus, már elhitte magáról is, hogy egy élõ organizmus.Mivel maga a központi agy pusztult el, így semmi irányítás nem ment át többet a kutakba és a drónokba. Hiszen végig az volt, hogy a kamu csaj azt mondta, átirányítom a 123-as drónt ide, vagy oda, tehát 100%-ig a központi agy irányított mindent.

Az más kérdés, hogy valóban kicsit hülyeség az, ami volt a függetlenség napjában is,meg több filmben, hogy ahogy elpusztul a fõ hajó, elpusztul a többi is. Mivel próbálnak Hollywoodban is reálisan gondolkodni. Van egy fosszilis energiával mûködõ ûrrakétánk, aminek még az is kihívás,hogy a Holdig eljusson, egy ilyen fejlett fajjal hajók nélkül nem tudnánk felvenni a harcot. Ezért a forgatókönyvírók mindig beleírják, hogy kicsi a bors,de ravasz alapon,mi vírust küldünk a központi hajóra és azok beszopják, vagy felrobbantjuk a központi hajót és leáll minden. Más megoldás, technikai háttér nélkül elképzelhetetlen. Ez is, de inkább ez, mint hogy átalakított F-16-os vadászgépekkel vesszük fel a harcot és a földrõl indított atomrakétával lõjük ki a fõ ûrhajót :))))
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:03:09 9/10 Előzmény Horcsogg
(51/416)
Ezt a filmet mindenképp nézd meg. A zombisat is (azt ma nézem meg) biztos érdemes megnézni, de ha szereted a jó sci-fit, képes vagy odafigyelni, hogy ne tegyél fel a végén hülye kérdéseket,mint itt egyesek :))))) és nem utálod Tom Cruise-t, akkor élvezni fogod a filmet.
9/10
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:01:28 9/10 Előzmény Csodakapitány
(50/416)
Most õszintén,miért kell így ledegradálni ezt a filmet? Hogy beetetõ szöveg,meg kikövetkeztethetõ, meg az elõzõ hozzászólásod is..? Írd azt, hogy neked nem tetszett, de hidd el, a véleményünk (mindenkié) kialakít egy véleményt abban, aki még nem látta és talán pont ezért nem nézi meg, ami szerintem hiba. Ha te kikövetkeztetted az egészet úgy ahogy van, akkor nyiss jósdát. Én qrva sok filmet láttam, és nem tartom magam logikátlan embernek, elég gyorsan kikövetkeztetek dolgokat, de ahogy a sztori alakult, meglepett és tetszett.

SPOILER

Nincs benne csavar? Hát baszki, ahogy fel van építve Tom karaktere, maga a sztori, amit az elején õ elmond,amit a film nézése közben mi megtudunk, aztán szevasz dobozos, mert az egész nem úgy van.
Tom tudja már rég az igazat, amikor elmondja neki Freeman, hogy hazudtak neked? Te láttad egyáltalán a filmet? Tom az utolsó pár percben teszi össze és tudja meg a valós igazat, miközben hallgatja a saját ûrhajója fekete dobozát. Addig, amíg elkapja Freeman csak annyit tud, hogy a dögök ellen harcol, az emberek az ûrben és a Titánon élnek és ENNYI! Szóval ha nem érted a filmet, legalább baromságokat ne mondj,könyörgöm!
Az a baj, hogy pont néhány kritikus ilyen,mint te. lehúznak a béka segge alá egy filmet, mert utálják Cruise-t (mi a faszért nézi akkor a filmjeit? Pisztolyt tartanak a fejéhez?), mert qrvára nem figyelnek oda azokra a dolgokra,a mik kiemelik ezt a filmet abból a silány mocskos fos folyamból,amit újabban Hollywood ránk zúdít, hogy kapunk ilyen sztori nélküli látvány szarokat,mint G.I Joe.

SPOILER vége

Ez legalább egy igényes film.

Amúgy,ha értetted volna a filmet,amit ugye egybõl kikövetkeztettél, azokat a "logikai hibákat" le sem írtad volna, mert teljesen érthetõ és megmagyarázza a film vége is.
silentzsolt 2013 ápr. 14. - 14:57:54
(49/416)
Philip K. Dick íze (mondani valója és tartalma) volna az egésznek elsõre, de ez túl nagy falat lett a készítõknek (mint ahogy a Különvéleménynél is pedig az pont az õ írásából ferdítették, bocsánat, átírták))
A Prometheus (szerintem) az írók és a kiadó cég közbenjárása végett lett kissé középszerû.
Az eredeti (Alien) Ronald Shuset, Dan O'Bannon és nem utolsó sorba Walter Hill hathatós közremûködése miatt lett olyan remek amilyen.
Pontosan olyan lett, mint amit egy Tom Cruise filmtõl el lehet várni. Nem "ultragagyi", de nem is valami "extra"
Egyszer bõven belefér! 10/7!
Üdv Zsolt!
10/10
jmisi31 2013 ápr. 14. - 12:34:32 10/10
(48/416)
Nem értem a kedves filmnézõket, némely sci-fi rajongót, stb.!!!
Ez a film minden volt, csak nem nulla, meg szar, meg érthetetlen.... ez így a Prometheusra lenne inkább igaz, de még az is nyugodtan nézhetõnek és megosztónak nevezhetõ alkotás volt...
Ez a film az utóbbi évek sci-fi gyöngyszeme!!! A látvány, a zene, a cselekményvezetés és a színészi játék is a helyén volt. Én speciel sajnáltam, hogy véget ért... nekem nagyon átjött és igencsak a hatása alá kerültem! Ami már csak azért is nagy szó, mert nem vagyok kifejezetten sci-fi rajongó...
Aki nem értette, az nézze meg újra, mert teljesen érthetõ volt; kb. 5 perc az elején és néhány perc a közepén és máris teljes volt a történet!
Nálam a film 8-as, de 10-re értékeltem, mert érje csak el a neki járó 8,5-est az utóbbi évek szarabbnál szarabb hollywood-i sci-fi(Hold, Prometheus kivétel) baromságai miatt!!!
2/10
d112 2013 ápr. 14. - 11:11:23 2/10
(47/416)
Én nem szoktam a tömeg filmeket nagyon lehúzni mert többnyire általánosságában egyszer-kétszer elmegy kategória, ez a film szerintem egy gyenge kettest érdemel, de csak is a történet vezetés miatt, azt hittem ha Morgen benne lesz egy ütõs kis film lehet, de mégse. Egy kiszámítható egyszerû történet némi látvány világgal.
10/10
pumpika 2013 ápr. 14. - 10:17:16 10/10
(46/416)
mikor beültem megnézni, elõre direkt nem olvastam utána a filmnek, fõleg a szereplõk terén, mikor freeman szinkronhangja megszólalt és még nem láttam, akkor egybõl megéreztem, hogy ez õ lesz :) pedig nem is tudtam, hogy szerepel, annyira ki volt hegyezve az elõzetes cruise-ra, meg a két bébire
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 14. - 00:18:18 8/10
(45/416)
A film összességében élvezhetõ, de sok a beetetõ szöveg hozzá.

pl, hogy vannak csavarok fordulatok a filben. Ez így nem igaz. Ez marketing fogás. 100iq val minden kikövetkeztethetõ

pl nincs Mátrix, mint a Mátrixban

Hazudtak neked, ideje, hogy megtudd az igazságot. Szintén marketing fogás. Akkor egyébként már rég tudja. És semmi új nem derül ki.

Viszont vannak kisebb jó megoldások, pl a befejezés jobb minõségileg, mint amit várni lehetne.

A történet vezetés is jó.
4/10
wavrekordz 2013 ápr. 13. - 23:39:36 4/10
(44/416)
Sajnos csak egy újabb hollywoodi blöff... a látvány pazar, a sztori faék egyszerûségû, mindenhonnan összeollózott, mentes minden eredetiségtõl a történet hiányosságait pedig súlytalan, indokolatlan érzelgõsséggel próbálják elfedni, amit persze nevetségessé tesznek a színészi alakítások. Szegény Freemant sajnálom is kicsit, Tomikától mondjuk nem is vártam mást... a csajok legalább szépek voltak. Rég feszengtem ennyit filmen :P
9/10
_Freddy_ 2013 ápr. 13. - 23:38:59 9/10
(43/416)
Én is azok közé tartozom akiknek tetszett. Tom Cruise-nak mindig is jól álltak ezek a scifi-s szerepek. :D Az elején nehezen indul be a cselekmény, de aztán elkezd pörögni a film, egyik helyrõl ugrunk a másikra, Cruise nem áll meg. xD Olgy Kurylenko-n lepõdtem meg, hogy mond kb 5 mondatot a filmben, azon kívül remeg a feje meg mosolyog. De amúgy nem értem miért nem értitek azt, hogy hova lett az emberiség, ezt már a legelején elmondták amolyan alapozásnak, és a vége fele derül ki minden, én a vége fele jöttem rá, hogy ez egy nagyon jó film. Nem bántam meg, hogy megnéztem, látnom kell még legalább 2-szer, de majd ha kijön DVD-n. Morgan Freeman-t se felejtsük el, õ is jól játszott, mostanában megy neki a szekér ismét rendesen. :D Sok filmben kap szerepet. Megérdemli az öreg. :D Teljesen rendben volt ez a film, ja és kapott egy Függetlenség napjás lezárást, az tetszett. :D De 1-2 dolog nem volt oké, ezért csak 9 pont.

10/9
dekapetra 2013 ápr. 13. - 23:34:29
(42/416)
Kösz hogy leírtátok a tartalmát. Így már érthetõbb és élvezhetõbb a film.

Tudna valaki választ adni kérdéseimre. Logikai bakikat keresek hátha ezek azok...

SPOILER SPOLER SPOILER

Miért voltak õrszemek, minek törték magukat az idegenek a klónozással?

Miért nem küldtek egyszerûen több ezer dront a maradék túlélõ felkutatására kilõni a bunkerekben õket?

Miért csak egy hajójuk volt miért nem több. Szeretem az összes sci-fiben, hogy az un. gonoszoknak mindig van egy érzékeny pontjuk és ha az elpusztul akkor vége a filmnek.

Köszi
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 23:33:52 8/10
(41/416)
A film nézhetõ, nyugodtan ellehet rá menni, de extrát ne várjon senki.

Az elsõ perc egy szenvedés. Tom csattogós szinkronja sem jó. Szerencsére ez elmúlik. A filmzene általában nem kifejezetten jó. Az igazán jó képek kb 5 percet tesznek ki a filmbõl, szerintem kevésre sikerült. Inkább az olcsó, megoldások kötik össze a kevés jó jelenetet. Tom játéka néha erõltetett, néha mûanyag, a film fele elõtt ezek abbamaradnak. Nekem ami leginkább nem tetszett a zene. Emellett Andrea mûszempillái rémesen rosszul lettek megcsinálva, a vége fele egy fokkal jobbat tettek fel neki. Ezen folyamatosan megakadt a szemem és nem is értem.

Nem igaz, hogy logikailag minden a helyén van. pl: splr Miután átált az ellenállók oldalára és nem adta át a lányt, utánna beengedi magához egy szuperinteligens földönkívüli és elhiszi, hogy még is átadja neki. A többi lényegtelen ezután.

Vagy a lelõtt droidoknak mindig elég az aksit kicserélni és mûködik is. Ami pont a közepükben van. Az mellékes, hogy az érzékelõiket és a hajtómûvüket lövik szét.

Folyton gyilkolja a dögevõket, de soha nem látott még egyetse.

Sehol nincs sugárzásmérõ, de félnek a sugárzástól.

Mi a fenét esznek???

60 év alatt, hogy nem találták meg az alvó ûrhajósokat, és hogy tudtak azok leválni...

Amikor Tom nem engedelmeskedik és elkezd túl sokat tudni, miért nem lövik le egybõl, van belõle több millió.

Ha a lány élve kell, miért akarják lelõni a drónok.

Tomot és Olgát mindig 10 másodpercig próbálja beazonosítani, mielõtt lõne. Ez nagyon látványos, csak nem illik a gyilkológép képébe, amik pillanat alatt szétlövik máskor a dögevõket vagy az ellenállókat...

Az ellenállók miért nem képesek felvenni a kapcsolatot. Ez teljesen logikátlan.
3/10
elmouse 2013 ápr. 13. - 23:27:57 3/10
(40/416)
Egyértelmûen a zombisat.
Horcsogg 2013 ápr. 13. - 23:08:59
(39/416)
Nem tudom eldönteni, hogy ezt vagy az új zombis filmet nézzem a moziban :(
8/10
Csodakapitány 2013 ápr. 13. - 22:21:38 8/10
(38/416)
splr

Ha láttad a függetlenség napját, akkor képzeld el azt Tom cruise klónokkal.
9/10
Seemann 2013 ápr. 13. - 20:51:00 9/10
(37/416)
Ez a film fenomenálisan jó... Nem is értem a fanyalgást. Igen, hajaz korábbi filmekre, de az "átvett" ötleteket nagyon jó ötvözi (amennyiben persze "átvett"-nek nevezhetõ. Valójában már mindent egyszer elgondoltak, megírtak, sok gondolatot lelõttek, ezért nem annyira meglepõ, hogy egy adott megoldás, elképzelés már korábban itt-ott más filmekben is megjelent).

Az elképesztõ látványt szeretném kiemelni, ami szinte minden egyes másodpercben le tud kötni. Hasonlóképp a zene. A látvány, a zene és a történet tökéletes fúziója ez a film. Az izgalmat megfelelõen adagolja, elgondolkodtató, és közben nem unalmas; lassabb, ahol lassítani kell, gyorsabb, ahol gyorsítani kell. Nem ad annyira újat, de ahogy adja, az mindent megér.

A filmrõl kijöve egész délután a filmre gondoltam. Kevés az ilyen... fõleg a mai kínálat között.

Az origo meg egyéb portálok fanyalgó kritikái itt nagyon félrecsúsztak, jobban oda kellett volna figyelniük. Objektív szemmel egyszerûen érthetetlen az általuk megfogalmazott kritika.

A filmben megjelenõ technológia, a "drónok" félelmetes ábrázolása, a csavarok egyszerûen a maga "egyszerûségében" elképesztõen eltalált.

Tom Cruise színészi játékát külön ki szeretném emelni, mert vele kapcsolatban szinte már divattá vált a "fika". Nem ad sokat, de keveset se, teljesen középen mozog, kimérten, mégis abszolút a filmbe, a történetbe illõen.

Mindenkinek ajánlom a filmet!

SPOILER:
Érdekelne, hogy ki mit gondol Sally-rõl, tulajdonképpen errõl a földönkívûli "fajról", vagy Istenrõl, vagy mi ez???