Téma: Felhõatlasz

dyro 2013 jan. 01. - 11:51:43 Előzmény Fimro
(200/580)
Sokszor nem pontosan értem, hogy ha valaki leírja egy-egy filmrõl - vagy másról - a véleményét, akkor azt miért kell megcáfolni vagy vitatkozni vele? Egy véleménnyel nehéz vitatkozni, ezért nem is látom értelmét, hiszen ha nekem nem ízlik a halászlé, csak egy bizonyos formában elkészített módon, akkor fölösleges arról vitázni, hogy melyik halászlé az igazi! Az, hogy az én véleményem az "igazi" a másik emberé "tévedés", az a felfogás némileg diktatórikus és kissé undormányos is.
A filmrõl alkotott saját véleményem (ami nem az igazság keresése és bizonygatása), tehát CSAK egy vélemény arról, amit láttam, gondolok és érzek.

Aki nem is hallott vagy nem is érdeklik az olyan témák, mint pl. a karma, a lélekvándorlás, az elõzõ és elkövetkezendõ életek, a szellemi és spirituális fejlõdés, annak egy elkapkodott, de mégis hosszú és tömény sûrítménynek tûnhet ez a film.
Aki ezoterikus beállítottságú, annak szerintem viszont kevés lehet, ami teljes mértékben érthetõ. Nem lehetett elsõsorban nekik megfelelni, mivel ez egy nem túl nagy és jelentõs réteg, így sok szempontból is bukás lett volna. Az, hogy az ilyen emberek közül sokan fanyalognak, azt viszont kénytelen kelletlen, de el kell fogadni, többet tudnak sok dologról, mint ez a filmes csapat. Ennek mélységeibe nem nagyon mennék bele, mert ha már kimaradt és nem úgy lett elkészítve, akkor a felesleges nyafogásnak nincs értelme. Itt-ott felszínes, néhol közhelyes, futólag érinti az olyan fontos, elõremutató és elgondolkodtató részleteket, amit keményebben meg kellett volna fogni. Sajnos muszáj fájó pontként kiemelni, hogy a spirituális fejlõdésnek követhetõ és egyértelmûen tisztázott nyoma sem található a filmben, ami pedig óriási baki.

A Wachowski testvérek ismét elkövettek olyan bosszantó hibákat, amit a Matrix is magával húzott. Olyan mértékben húzta le az akkori tini és kamasz korosztályt, aminek gyakorlatilag csak a negatív befolyása lett maradandó. Képesek voltak szédületes látványvilágba ágyazva elhitetni velük azt, hogy amiben most élnek az egy álcázott szar, nekik nem is kell igazán tenniük semmit ebben a világban, mert õk a rohadt nagy szuperzsenik, akikre majd egyszer valaki rábök és elviszi õket csodaországba. Na bakker, a szülõk meg azóta is csak lesnek, hogy a hülye gyereket le se lehet vakarni a számítógéprõl, nem lehet kirobbantani a természetbe (se), alig vannak fizikai és érzelmi kapcsolataik a világgal, nem akarnak se tanulni, se dolgozni, de mégis kurvára okosnak hiszik magukat. Az ilyen, könnyen befolyásolható, gyerekként kiégetett fiataloknál ezt érték el, gratulálok nekik innen a távolból.

Helytelen ábrázolás most is jócskán akad, sajnos ismét hitelesnek tûnõ és hihetõ formába öntve. Lehetsz a mostani életedben kapzsi, gyilkos, sunyi, tolvaj, zsarnok stb. de a következõ életeidben majd jól jársz és akár hõs leszel! Hát nem és nem, nem ezt kellene tudatosítani még szép formában sem, mert ez viszont már-már hazugságnak és félrevezetésnek is nevezhetõ. Ilyen témához nyúlva minden alkotó feladata pont az lenne - az anyagiakon túl is -, hogy ha már gondolkodtatni, netán tanítani is akar, akkor azt hitelesen tegye. Valóban olyan nehéz azt sugallni, hogy MOST gondolkodj, MOST élj becsületesen és szeretõ, megértõ, elfogadó emberként, akkor is ha szegény és buta vagy?!
Talán lehetne hosszan elemezgetni azt is, hogy pl. mennyire erõs és jelentõs Larry (átoperálása után ugyebár most már Lana) Wachowski lelki és testi átalakulásának kivetítése, pontosabban befolyása filmre. Biztos vagyok benne, hogy ez sokakat zavar, összefogva egyszerûbb, könnyebb menekülni bárhova, mint megoldani a nehézségeket (Matrix hatás). Lana Wachowski fotóit elnézve, tökéletesen érthetõ némely filmbeli szereplõ kinézete. Természetesen ez sem baj vagy ítélet, csupán magyarázata lehet sok nézõ értetlenkedésére, mivel nekik készült a film, szeretnék megkeresni az okokat és némi háttérinfót is.
Tom Tykwer hatása is jelentõsen érezhetõ a film egészén, illetve pont az az egyik gond, hogy élesen elkülönül a többiek stílusától. Szintén zavaró lehet sokak számára, a Tykwer által erõltetett, néhol már-már degeneráltságokkal teletûzdelt, ázsiai nõkkel szembeni (nem is annyira burkolt) perverzitása.

Persze buktatók mindenhol vannak és lesznek, az általános ízlésnek és gondolkodásmódnak nem lehet megfelelni, tökéleteset pedig lehetetlen alkotni!
Ez a film minden hibájával és erényével együtt is csak egy film, inkább sajnálom, hogy nem sikerült belõle azt kihozni azt, amit még lehetett volna...kicsit másképp...egyszerûbben, tisztábban, a valódi emberi értékekre alapozva. A Matrix hatás ismét érvényesítésre került, nem a jelenben kell megoldást keresni és cselekedni, inkább áttolni a jövõ nemzedékére, oldják meg õk, akkor is, ha már saját otthonukat is szargolyóvá teszik.
Számomra ebbõl a filmbõl Tom Hanks alakítása hagyott maradandó és pótolhatatlan élményt, természetesen az eredeti nyelven.

Megtekintését elsõsorban azoknak ajánlom, akiknek szerintem készült: nyitottak, fogékonyak, de nem akarnak egyik irányba se túl mélyre vagy messzire menni, illetve nincsenek is ilyen jellegû elvárásaik.
10/10
pearra 2012 dec. 31. - 15:59:32 10/10 Előzmény Sz Peter
(199/580)
Megnéztem ma a filmet, kijöttem a moziból és mosolyogtam. Az emberek már néztek körülöttem. Az egyik legjobb film volt, amit valaha láttam. A mondandója erõs, egyedi sztori, a látvány nagyon jól meg lett csinálva. Idejövök az oldalra, és meglep, hogy van aki nem 10-esre értékeli ezt a filmet. Másrészrõl örülök annak, hogy azok közét az emberek közé tartozom, akire hat ez a film. Hezitáltam, hogy ma nézzem-e meg az év utolsó napján, de jól döntöttem, öröm az általa kiváltott gondolatokkal átmenni az új évbe.
offtopic
Sz Peter 2012 dec. 31. - 09:52:58
(198/580)
" 3 órán keresztül olyan depressziós érzés fogott el amilyenrõl eddig még csak mástól hallottam. "

Akkor te vagy egy hõs, vagy mazochista vagy. ;)
10/10
Sampion 2012 dec. 31. - 01:57:21 10/10
(197/580)
10/10 Alig találok szavakat. Hatalmas élmény volt számomra, hiányzott egy különleges film, ami nem hasonlít a többihez, aminek mondanivalója van,elgondolkodtató és ezeket mind megkaptam a filmtõl. Emellett nagyon jól lett elkészítve, a vágások figyelemre méltók és némi humor, romantika meg érzékiség is megkoronázza.. már-már azt mondom életem egyik legjobb filmje volt... Csak azoknak a figyelmébe ajánlom, akik hajlandóak odafigyelni a több szálon futó történetre és elgondolkozni a film mondanivalóján, akinek ehhez nincs kedve, inkább ne nézze meg, mert aztán lehurrogja, hogy õ nem érti ezért milyen borzasztó..
Fimro 2012 dec. 30. - 23:46:29
(196/580)
Ém 2-est adok rá kib*szott nagy jóindulattal...
Fimro 2012 dec. 30. - 23:42:03
(195/580)
Gyötrelem. Bõvebben: 3 órányi gyötrelem. Én alapvetõen jól érzem magam a bõrömben, de megértem azt aki rosszul lett a film közben és ki kellett mennie. Én soha nem éreztem ilyen rosszul magamat. 3 órán keresztül olyan depressziós érzés fogott el amilyenrõl eddig még csak mástól hallottam.
Számomra szörnyû volt ez a film és nehezen, nagyon nehezen tudom megérteni,hogy valakinek ez tetszett...
Mi? Mi tetszett benne?? Õszintén! Mi volt ebben a filmben ami bárkinek is tetszhetett?

Nem olvastam a könyvet, és most már biztos, hogy nem is fogom soha. A barátnõm kérésére mentem el megnézni ezt a filmet, bár már a leírásából is rájöhettem volna: semmitmondó szörnyûség. Sem abban a pár sorban a leírásban sem a trailer-ben nincs semmi izgalmas, bár én mégis többre számítottam.

Miért? A színészek miatt... Milyenek voltak a színészek? Baromi jók. Baromi jól teljesítettek egy Zs-kategóriás filmben, de biztos vagyok benne, ha nem ezek a színészek lettek volna szerzõdtetve a kutya sem nézné meg.

Leginkább nem a pénzt sajnálom rá, hanem az életembõl elvesztegetett 3 órát, ennél rosszabb moziélményem nem volt még, pedig a Sebezhetetlent is végigszenvedtem...

Sok sikert kívánok mindenkinek aki arra vállalkozik, hogy megnézi ezt a filmet, és nem hisz azoknak, akik õszintén szeretnék megóvni ettõl a borzalomtól!

Üdv:

Fimro
10/10
molnibalage 2012 dec. 30. - 22:55:50 10/10
(194/580)
Megérdemelne nem technikai - zene, smink, vágás. stb. - díjat, de az ilyen filmek sorsa sajnos az, hogy ne kapjon semmit. Amennyire ismerem a jelölés, elõre lefogadom egy fél rekesz sörbe, hogy talán még jelölni sem fogják semmire. Férfi/nõi fõ/mellékszereplõ egyáltalán ki lenne a filmbõl kiválasztva?
jmisi31 2012 dec. 30. - 22:51:51
(193/580)
Szerintem nagyon jó film!
A cselekményvezetés nagyon jó, odafigyeltek arra, hogy mikor pont leülne kissé, akkor jön valami triplacsavar, és máris megint figyelmet kíván.
Nem mondom, hogy teljesen hibátlan - de hát melyik film az -, de bennem mély érzelmeket és kérdéseket vetett fel... és ez nem sok filmrõl mondható el!
Én erõs 9-ast adnék rá, és szerintem OSCAR várományos :)
10/10
molnibalage 2012 dec. 30. - 18:11:06 10/10
(192/580)
Soha nem értettem, hogy mit esznek az emberek a Mátrixon. Az elsõ része még szódával elmegy, de egyébként egy Zskat akciófilm, elsõ osztályú CGI technikával, semmi több. A másikdik részét egy sikeres vizsga után néztem meg. Nem kellett volna, elronotta a napomat. A 3. részt azért néztem meg, hogy a haverokkal együtt mentük. Én a felnél ki akartam menni és inkább leinni magam, mert rosszul lettem attól, amit a képembe toltak. Egy mondatban leírni a Mátrixot és azt, akkor sértés a Felhõatlaszra nézve, hogy legszívesebben okádnék tõle. Már a mûfaj miatt is ökörség összehasonlítani. A mátrix egy akciófilm volt, semmi több.

Sajnáloatos, hogy a W testvérek azzal lettek ismertek, mert sokan sajnos azt emlegetik fel, mint valamiféle példát vagy alapot. A V for Vendetta is egy összelopkodott film, de annak ellenére nagyon tetszett nekem, viszont egyszerûen sütött róla az, hogy 1984 felcicomázva és az akkori trendeknek megfeleõ remake más fõszállal. Nincs benne semmi korszakalkotó.

A Felhõatlasz egy olyan film, amihez hasonlót nem tudok mondani. Egyedi. Én nem csak azért jó, mert egyedi, egy szar film is egyedi a maga módján. A Felhõatlasz szerintem azért jó, mert jól is van megcsináva. A film végi zene meg az átfûzõs részek zenéje most itt cseng a fülemben, pedig egy napja láttam. Nagyon egyben volt a film kép- és hanganyaga, a szálak vezetése, a sok apróság, ami összeköti jelképesen a korokat, a szimbolika amit használ a film. És még sorolhatnám. Van egy olyan sejétsem, hogy még egy ilyen hasonló film nem is lesz, mert annyira egyedi.
sushi 2012 dec. 30. - 16:10:13
(191/580)
jobbra számítottam... elsõ körben az volt a problémám hogy 3 órás film, nekem túl hosszú volt...mikor már azt hittem volna hogy vége még rányomtak 1 órát (ami ráadásul belassult a film többi részéhez képest), pedig volt a filmbe egy pont, amikor vége lehett volna számomra(repülõgép felrobbanás). Akkori pillanatban arra számítottam, hogy mindengyik fõszereplõ meghal, amit egyébként jó befejezésnek tartottam volna. Így sajnos, mint minden film ez is happy end-el végzõdik.
A másik, hogy iszonyú giccses film lett. A Sonmi-451 minden megnyilvánulása, szinészi játéka, szövege egy über nagy giccs volt, ami engem személy szerint nagyon zavart. Nem ezt vártam a Wachowski fivérektõl... Egy kicsit csalódott vagyok.

Azért voltak jó dolgok is a filmben, tetszett, mert humoros volt, mert minden apró részletnek jelentése volt, tetszettek a szálak összefûzése, a tárgyak átkerülése a különbözõ idõkben, a színészek kimaszkírozása, (amit én egyébként nem nagyon szeretek, mert túl mûies lesz tõle a film) belekerülése egymás jelenetébe. Tetszett, mert a világ problémáiról, elnyomó rendszerekrõl szólt, mert elgondolkodtatott... Szóval jól ki van ez találva, csak mégse tudom 10/10-re értékelni... inkább adnék rá egy 10/7-8.
Egyébként tényleg nem egy átlag film, sokkal mélyebb és színvonalabb (Wachowskiék már csak ilyenek) ... Az élet nagy dolgairól szól. De azért azt is hozzá fûzném, hogy nem egy Mátrix vagy egy V mint vérbosszú, ezek nálam még mindig ütõsebbek.
emszitaxi 2012 dec. 30. - 14:44:51
(190/580)
Nagyon érdekelt a film mondanivalója, nyitott és fogékony is vagyok ezekre a témákra. De másra is érzékeny vagyok, és sajnos a képi és hangi megjelenítés annyira erõteljes volt számomra, hogy megfagyott az ereimben a vér, felfordult a gyomrom és nem jutottam el addig, hogy a mondanivalót megismerjem.
Olyan kár, hogy az általános ingerküszöb ennyire magas lett és máshogy nem jön át a mondandó csak ilyen borzalmak egy az egyben megmutatásával és iszonytató hangeffektekkel. Gondolom azt fogjátok tanácsolni, hogy olvassam el inkább, ha nem bírom a mozit. És lehet hogy így fogok tenni, mert nagyon szerettem volna megtudni az összefüggéseket de ki kellett jönnöm, mert rosszul lettem. Talán a filmkészítõk túllõttek a célon egy kicsit. Ja és 16 már kétszer is elmúltam, szóval aki érzékenyebb, az gondolja meg kétszer is. Sajnos Bana hozzászólásait csak most utólag láttam.
10/10
molnibalage 2012 dec. 29. - 23:00:01 10/10
(189/580)
A Hobbitra is egy ásványvízzel ültem be, megittam. Nem volt rossz, de olyan jó sem. Szóval olyan "oké" volt. A Felhõatlasz alatt elfelejtettem inni, mert annyira lekötött a film...

Hazajöttem és leszedtem eredetiben megnézni, hogy milyen lett a szinkron. Szerintem nem lett rossz. Én eredeti nyelven szerettem volna megnézni, de a társaság akivel voltam, annak nem volt az idõpont a MOM parkban, itt maradt a szinkronos változat.
9/10
Polluther 2012 dec. 29. - 22:18:53 9/10
(188/580)
Furcsa, hogy míg itt porton minden szar filmet 9-10-es értékeléssel illetnek, addig ez rosszabb értékelést kapott itt, mint imdb-n. Nem igazán tudom, mi lehet az oka, bár látom, hogy a vélemények egész szélsõségesek. Nekem személy szerint nagyon tetszett, a befejezõ jelenetet mondjuk másra csináltam volna, de ez már csak az én "európai" látásmódomnak köszönhetõ. Érdekes film volt; nem maradt ki belõle az erõszak, az izgalom, de olykor a humor és a romantika sem. Egyes jelenetek nagyon el lettek találva, már-már mûvészfilm-jellegûek voltak. Kevés olyan filmet látok manapság, ami majd' 3 órán keresztül le tud kötni (például a Hobbitot is csak a látvány, illetve a popcorn miatt bírtam végignézni), és ez nagyrészt Wachowskiék érdeme. A mondanivaló is érdekes, összességében elgondolkodtató (volt némi Ember tragédiája utánérzésem :D), a látvány hibátlan, a színészek alakítása – szerintem – példaértékû. Ezért kap tõlem egy 9-est. Mindenkinek ajánlom! :)
10/10
molnibalage 2012 dec. 29. - 21:43:43 10/10
(187/580)
Nekem nagyon bejött, simán az év filmje. Sõt, életem egyik nagy moziélménye volt, nagyon kevés ilyen jó filmet láttam moziban vagy úgy bárhogyan.
1/10
Koboll1983 2012 dec. 29. - 19:26:35 1/10 Előzmény Shiviatar
(186/580)
Távol áll tõlem, hogy bárkit is lenézzek, fõleg, ha éppen egy film jó élményt okozott neki, végül is azért csinálják a filmeket. Az igaz, hogy Hollywood zuhan, kevés európai vagy más kontinensrõl származó film kap reflektorfényt. De abban amit az amerikai filmvilág nagy része csinál vagy inkább gyárt, az egy termék amit el kell adni, itt a más és a nagy ugyanaz. Ez a szakma nem ökumenikus szolgálat, ha nem adnak rá pénzt hozzáértõ emberek, nem ok nélkül nem adnak... A könyvet nem olvastam, a filmet láttam, láttam a Mátrix trilógiát, jó volt, de az se ütött akkorát mekkorát elvártak tõle, legyünk õszinték. Ez a film -és ez az én véleményem- teljesen nézhetetlen, olyanok a jelenetek mintha bárddal vágták volna,borzalmas a szereposztás, dialógusok túl hamar váltják egymást, az operatõr mondjuk nem rossz és a képvilága tényleg jó, de ez erõs "B". Wachowskiéknak szerintem ez meghaladta a tudásukat, nem szégyen, csak én se tervezek toronyházat, mert nem tudok.
10/10
Shiviatar 2012 dec. 29. - 12:37:10 10/10 Előzmény csincsilla72
(185/580)
Az aszfalton szétplattyanó jelenetnek az volt a lényege ha jól megfigyelted, hogy nem az autóra esett (mint bevételhajhász látvány filmektõl megszokhattuk), ami ráadásul ott volt mellette, hanem mellé az aszfaltra, ahogy azt kell. Azaz szembe ment a tucat-rednezéssel. A következõ jelenetben el is lett ütve egy kis poénnal, hogy azért ne vegyük túl komolyan. (fekete humor, nem pedig brutalitás. A fûrész, az a brutalitás.)
Kár hogy nem értetted. Én ennél a jelenetnél is elégedetten csettintettem.:)
10/10
Shiviatar 2012 dec. 29. - 12:29:10 10/10
(184/580)
10/10. A sok szemét között itt már az is nagy szó hogy "nagyot" akartak alkotni. De ez így nem igaz. Nem nagyot. Hanem mást. A filmben elmennek rabszolgát felszabadítani. Itt meg a Wachowski fivérek próbálják a szürke szennybe fulladástól megmenteni a világot, úgy, hogy saját zsebbõl is hozzátettek a költségvetéshez.

Ez már öngamában többet ér bárminél.

Nem kell leszólni azt aki fellélegezve jön ki a filmrõl. Én átérzem.

Tessék, ez a film azon a héten a top 2. lett: Hotel Transylvania – Ahol a szörnyek lazulnak.

A Wachowski fivérek nem süllyednek le erre a szintre. Könnyûszerrel forgathatnának nagy bevételt hozó könnyen emészthetõ szennyt. Egy gyerek is tudja a Hollywood-i siker 3 ismérvét: szex, erõszak, látvány. Ja meg max. 90 perc, utána az átlag már felakar állni hogy az ajtón kilépve már el is felejtse hogy milyen filmre ült be, és mehessen bulizni.

Respect a Wachowski-aknak. Jöhet a következõ film.
1/10
Koboll1983 2012 dec. 29. - 12:05:21 1/10 Előzmény Antisuli
(183/580)
Azt gondolom Antisuli, hogy a klasszikus értelemben vett jó film jelzõi közé nem tartozik a minõségi, értelmes, igazán színvonalas megkülönböztetés, ez igaz egy több funkciós villanyborotvára :) De a Te fogalomtárad szerint ez a film minden más valóban volt, csak nem minõségi, értelmes stb. Inkább monoton, szegényes, unalmas, ha dimenzióddal akarok példát hozni, szerintem ez egy tipikus olyan válasz, mint amikor láttad a bemutatóját, megtetszett, megnézted, észlelted, hogy nagyot akartak alkotni, de nem sikerült, csak a hiúságod ezt már nem engedte beismerni. Azt hiszed, hogy láttál jó filmet, lehet, de ez nem az. Nagyon nem, ne foszd meg magad a jó filmektõl. Ez egy klasszik bukott film, volt már ilyen a történelemben. Nem azért , mert szerinted a többség hülye hozzá, hanem ez ennyi.
1/10
offtopic
Koboll1983 2012 dec. 29. - 12:04:52 1/10
(182/580)
Azt gondolom Antisuli, hogy a klasszikus értelemben vett jó film jelzõi közé nem tartozik a minõségi, értelmes, igazán színvonalas megkülönböztetés, ez igaz egy több funkciós villanyborotvára :) De a Te fogalomtárad szerint ez a film minden más valóban volt, csak nem minõségi, értelmes stb. Inkább monoton, szegényes, unalmas, ha dimenzióddal akarok példát hozni, szerintem ez egy tipikus olyan válasz, mint amikor láttad a bemutatóját, megtetszett, megnézted, észlelted, hogy nagyot akartak alkotni, de nem sikerült, csak a hiúságod ezt már nem engedte beismerni. Azt hiszed, hogy láttál jó filmet, lehet, de ez nem az. Nagyon nem, ne foszd meg magad a jó filmektõl. Ez egy klasszik bukott film, volt már ilyen a történelemben. Nem azért , mert szerinted a többség hülye hozzá, hanem ez ennyi.
10/10
Shiviatar 2012 dec. 29. - 12:02:41 10/10
(181/580)
A film önmagában egy csoda! ...szellemi felüdülés, fellélegzés a mai tucat, ketrecbe zárt, amerikai központú kényes kérdést nem feszegetõ, nem bíráló, istent és sorsot elõre vetítõ bibiliai noé bárkája világmegmentõs hõsös filmek között.

A film végén megnéztem ki rendezte, és igen! Wachowski fivérek! A Mátrix után a második film 10 év távlatából, ami nyújt is valamit, és nem csak mozgóképek sokaságát nézed a drága mozijegyen.

Ez a film nem veszi le a válladról a döntési felelõsség terhét a sors kérdésével, itt nem menti meg a hõs a világot úgy hogy senki nem hal meg, itt támadják az olaj lobby-t.
Ez a film nem az a tipikus hollywood-i, gondolatoktól mentes egyszerû giccs, ahol a tömegnek készítnek filmet, és ha tömeg IQ-ja és igény szintje 70-es, akkor a film szinje 65-ös lesz.

Nem. De ehhez Wachowski fivérek kellettek újfent. Kicsit párhuzamot lehetne vonni velük, és a "tenni akarókkal" a filmben. "Csepp a tengerben."

Ok-okozat, itt és most döntöd el a jövõdet, választások, tettek, döntések sokasága, legyen jó vagy rossz, és azok következménye....végre egy film a Matrix után, ami nem vetít elõre semmilyen sorsot, hanem a gondolkodó önálló emberhez szól. Persze hogy nem tetszik amerikában. Oda CGi meg transformes kell a népéért imádkozó hõs elnökkel.

A Mátrix azért is hozott olyan sok bevételt, mert aki nem volt képes felfogni a filozófiát ami a film mögött rejtõzik, vagy felfogta de nem értette, azoknak még mindig ott volt a remekbe szabott látvány, és a futurisztikus "sci-fi".

Örömmel tölt el, olvasva a kommenteket a többség inkább áradozik eme mûrõl. Az meg hogy néhány tizenéves korosztály csak buzikat meg 6 szálon futó unalmas zagyva cselekményt lát 3 órán keresztül élete legrosszabb filmjének titulálva, nos nekik akkor ez a nagyon erõsen nem ajánlott kategória.