Téma: Felhõatlasz

1/10
Koboll1983 2012 dec. 29. - 11:55:33 1/10 Előzmény Antisuli
(180/580)
Azt gondolom
6/10
taylor88 2012 dec. 27. - 14:45:05 6/10 Előzmény GermanEagle
(179/580)
A keleties beütés nekem se jött be.
6/10
taylor88 2012 dec. 27. - 14:37:58 6/10
(178/580)
Hát számomra tagadhatatlanul izgalmas és érdekes film volt. De õszintén szólva, és az eddig elhangzott kritikákhoz kapcsolódva, sok pontja eléggé rendezetlen volt és néhol egészen szájbarágós. Azt meg végképp nem értem, hogy minek kell öt különbözõ szálon mozognia a történetnek (elég lett volna három). Semmivel sem adott több filmélményt ellenben rohadt hosszú lett és egyszerûen emészthetetlen. Azt hiszem igaz erre a filmre ez a mondás: a kevés az néha több.
painkiller21 2012 dec. 27. - 01:42:29
(177/580)
A film elgondolkodtat dolgokon.Ezért jó ez a film.Sajnos itt is megvoltak a kötelezõ dolgok (egynemûség,holokauszt stb.)
Bazsarózsa23 2012 dec. 26. - 17:29:38
(176/580)
Beteg elmeszülemény.
Vecsey Tibor 2012 dec. 26. - 15:34:52
(175/580)
Ritka nagy fos, az elmúlt évtized legnagyobb gagyija, amit ráadásul sokan be....nak, mint nagy filmet. És ráadásul meg is magyarázzák. Egy kétmondatos alapigazság zavaros ragozása. Azért mert Tom Hanks állítólag jó színész, még nem kellett volna elmennem rá. Olvassátok el inkább bármelyik világirodalmi klasszikus regényét, vagy olvassatok József Attilát. Esetleg ha látvány hiányzik akkor egy olyan mese, ami nem akar ilyen lenni: pl. Avatar.
1/10
GermanEagle 2012 dec. 26. - 11:49:15 1/10
(174/580)
ÉLETEM LEGBORZASZTÓBB FILMJE!
A történet gyakorlatilag követhetetlen, emiatt élvezhetetlen is. Az ember várná, hogy a végkifejletben minden a helyére kerül de ez nem történik meg. Ezenkívül rengeteg fölösleges, abszurd jelenetet tartalmaz ami teljesen elszakítja a realitás talajáról a filmet, és még jobban összezavarja a nézõt. A mozinak nincs egy egységes hangulata. Egyik pillanatban bugyuta humorral próbálkozik ahol idõsek szöknek egy otthonból, másikban már véresen komoly drámai harc bontakozik ki, liberális eszméket éltetõ, gusztustalanul csöpögõs, Coelhot megszégyenítõ közhelyekkel tarkított fennkölt beszédekkel. Mindezek ellenére el kell ismerni hogy a vágások nagyon találóak és a képi világ is kifogástalan a film döntõ hányadában, leszámítva persze a jövõben játszódó jeleneteket. Itt gyakorlatilag az Ötödik Elem látványvilágával dolgozik a film (4tappancson lebegõ autók, egyen fehér kozmodiszket és bubifrizurát hordó nõk stb...), ami valljuk be borzasztóan gagyi 2012 végén kiadott alkotáshoz. A színészek "színváltásai" a jelenetek között sem sikerültek éppen a legjobbra, nevetségessé teszik az egészet. Ha röviden kéne összefoglalnom hogy mirõl szólt a film ezzel röviden lefedném: "homoszexuálisok vágyairól, idõutazásról, reinkarnációról, karmáról, központi gondolata pedig az a lássuk be csöppet sem velõs és jól elkapott gondolat, hogy minden mindennel összefügg!"
Mindezek alapján az ellenségemnek se ajánlanám ezt a filmet! :)
10/10
d112 2012 dec. 21. - 15:21:25 10/10
(173/580)
Az elején elég nehezen követhetõ volt, és idegesített is kicsit az ide oda ugrálás, de 40 perc után egyre jobban kezdett tetszeni, és hozzá is szoktam az ide oda ugráláshoz.Az biztos kétszer meg kell nézni hogy a kisebb össze kapcsolások is feltûnjenek számomra, mert bevallom volt mit követni a történetben. Összességében egy egyedi különleges film ami mint többen is írják mostanság nagyon ritka.A színészi alakítások nagyon jók, a zene, vágások, szóval sorolhatnám, ajánlom mindenki számára.
B.Evil 2012 dec. 21. - 02:39:24
(172/580)
Aki még nem látta, de majd elmegy rá moziba, az figyeljen arra is, hogy milyen jelenetváltások és vágások vannak. Nagyon sok helyen az egyik jelenet folytatódik egy egészen más szituációban.

SPOILER:
Például mikor a hajón a mérgezett srác fekszik, a következõ jelenetben pedig ugyanúgy a fekete férfi fekszik az autó hátsó ülésén a lövöldözés közben. Vagy mikor az egyik jelenet olyan mondattal zárul, hogy "és kinyílik az ördög kapuja", mire a következõ képkockán valóban kinyílik az "öregek otthona" nagykapuja... és még több hasonló dolog van benne, ezeket is érdemes értékelni, hiszen nem csak a megszokott képi átmenetek vannak benne, hanem tartalmiak is.
SPOILER VÉGE
10/10
Antisuli 2012 dec. 20. - 22:10:10 10/10
(171/580)
ÉLETEM EGYIK NAGY FILMÉLMÉNYE VOLT! Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki szereti a minõségi, értelmes, az igazán színvonalas filmeket. Viszont õszintén szólva pont ezért nem tudom ajánlani mindenkinek. Például ha úgy érzed túl fiatal vagy (én 20 éves vagyok) akkor ne menj el rá, lehet nem fogod teljesen érteni. Aki pedig csak kikapcsolódni megy a moziba, és az agymunkát nem kívánó filmeket szereti, az sem fogja élvezni.
De pont ezért osztja meg a közönséget! Pont ezért fantasztikus!
Eddig nekem ez volt 2012 legjobbja :)
7/10
pelu 2012 dec. 19. - 15:37:28 7/10 Előzmény erolly
(170/580)
Igen, van mondanivalója, viszont számomra nem volt különösebben izgalmas. Ízlések és pofonok. És Oscart azért nem fog kapni a fontosabb kategóriákban, mert annyira meg nem erõs a film. A zene, az operatõri munka és a vágás kiváló, ezekben a pontokban szerintem jelölve lesz, de többen nem valószínû, még ha Tom Hanks és Jim Broadbent újfent pazarul alakították. Nekem talán az utóbbi játéka tetszett a legjobban, Timothy Cavendishként nagyon szerethetõ volt. :)
7/10
pelu 2012 dec. 19. - 10:48:02 7/10
(169/580)
Oscar-t biztos nem fog kapni, MERT nem csak értelme és mondanivalója van, hanem még izgalmas és látványos is. Hosszú ideje az egyetlen film amire nem sajnáltam utólag a jegy árát. Aki viszont csak egy sima akció/sci-fi filmet szeretne látni, popcornt rágni közben az ne nézze meg. Itt figyelni és gondolkodni kell.

Igen, van mondanivalója, viszont számomra nem volt különösebben izgalmas. Ízlések és pofonok. És Oscart azért nem fog kapni a fontosabb kategóriákban, mert annyira meg nem erõs a film. A zene, az operatõri munka és a vágás kiváló, ezekben a pontokban szerintem jelölve lesz, de többen nem valószínû, még ha Tom Hanks és Jim Broadbent újfent pazarul alakították. Nekem talán az utóbbi játéka tetszett a legjobban, Timothy Cavendishként nagyon szerethetõ volt. :)
6/10
Bigpapa 2012 dec. 18. - 16:48:17 6/10
(168/580)
"Ami az õrültségeket illeti, Lana és Andy Wachowski Tom Tykwerrel együtt hosszú éveken keresztül küzdött, hogy megfilmesíthesse David Mitchell nagyszabású regényét, a Felhõatlasz-t, amelyet olcsón képtelenség lett volna megcsinálni a rengeteg (részben múlt- és jövõbeli) helyszín és szereplõ miatt. Egyik nagy stúdió sem bízott a sikerben, így végül független filmként, több millió dollárnyi saját pénzüket is belerakva csinálták meg, összesen kb. 100 millióból. Míg a Mátrix esetében anno a tamáskodó stúdiók pofára estek (a trilógia csak az USA-ban majdnem 600 millió dollárt hozott), most igazuk lett: az amerikai közönség nem kért egy olyan háromórás filmbõl, amelynek már az elõzetese is hatperces volt, mégsem derült ki belõle, hogy mirõl szól a film. A Felhõatlasz az USA-ban csak 26,5 millió dollárt termelt eddig, és világszerte is csak 60 milliónál tart."

Hát nem valószínû, hogy Oscar gyanús :)))))
10/10
erolly 2012 dec. 18. - 16:32:35 10/10
(167/580)
Oscar-t biztos nem fog kapni, MERT nem csak értelme és mondanivalója van, hanem még izgalmas és látványos is. Hosszú ideje az egyetlen film amire nem sajnáltam utólag a jegy árát. Aki viszont csak egy sima akció/sci-fi filmet szeretne látni, popcornt rágni közben az ne nézze meg. Itt figyelni és gondolkodni kell.
10/10
10/10
erolly 2012 dec. 18. - 16:30:44 10/10
(166/580)
Oscar-t biztos nem fog kapni, mert nem csak van értelme és mondanivalója is, hanem még izgalmas és látványos is. Hosszú ideje az egyetlen film amire nem sajnáltam utólag a jegy árát. Aki viszont csak egy sima akció/sci-fi filmet szeretne látni, popcornt rágni közben az ne nézze meg. Itt figyelni és gondolkodni kell.
10/10
7/10
pelu 2012 dec. 18. - 11:43:18 7/10
(165/580)
Zseniális alakítások, egy közel sem annyira zseniális filmben. Közhelypuffogtatás magasiskolája, csili-vili köntösbe öltöztetve. Ennek a filmnek is nagyobb a füstje, mint a lángja. A téma jó, remek bölcseletekkel találkozhatunk, de ezt inkább hallgattam volna hangoskönyv formájában, vagy simán csak olvasok róla, mint hogy egy olyan 3 órás filmben találkozom velük, ahol a köré épített történetek egyike sem igazán állja meg a helyét, és nem fog meg igazán. Hosszú ideig fenntartotta az érdeklõdésemet a film, de nem tudtam igazán egyik szereplõért sem izgulni, és nem éltem bele a helyzetükbe. Pedig én azt szeretem a moziban, ha beletudom élni magam. Ebbe sajnos nem sikerült...
1/10
Hannibal Lecter 2012 dec. 18. - 00:28:46 1/10
(164/580)
Nem értem, hogy a Mátrix rendezõi hogyan csinálhattak ilyen rossz filmet.
8/10
zsolt885 2012 dec. 17. - 19:22:38 8/10
(163/580)
Tom Hanks miatt néztem meg és nem bántam meg.
Nem egy habkönnyû akció vagy vígjáték az biztos,
kicsit elgondolkodtat és az jó szerintem.
Történetileg is jó és technikailag is szépen nem van csinálva.
Nálam 8 pont.
macilaci87 2012 dec. 17. - 01:25:49
(162/580)
hát én kerestem az értelmét de nem találtam. szerintem aki megnézi csak az idejét vesztegeti de lehet csak azért mondom ezt mert túl fiatal vagyok vagy nem tudom.
10/10
spotlight 2012 dec. 16. - 23:02:55 10/10
(161/580)
Nagyon tetszett! Klasz film!