Téma: Fertõzés

10/10
beszelo86 2011 okt. 17. - 17:11:51 10/10
(33/173)
A film értelme: a vírusos megbetegedések (és vedd a durvábbik esetet) manapság sokkal inkább a közelünkben vannak, mint hinnénk, és sokkal nagyobb veszélyt jelentenek ránk, mint azt bármikor gondoltuk volna. Ennek a filmnek NEM a szórakozás, hanem az elgondolkodtatás volt a célja. Kár, hogy sokan ezt nem így értékelik.
4/10
molnjudit 2011 okt. 17. - 16:57:22 4/10
(32/173)
Tegnap néztem meg moziban... Hááááát.... (4/10)

***SPOILER***
Nagyon vártam, de nagy csalódás ért. A bemutató alapján arra számítottam, hogy a 95-ös Vírus címû filmhez hasonló, de nyilván a technika fejlõdésének köszönhetõen a kivitelezést illetõen egy még inkább ütõs filmet láthatok majd.
Cserébe végignéztem egy unalmas dokumentumfilmet, ami tárgyilagosan végigpörgeti az eseményeket. Semmilyen szinten nem sikerült elérzékenyülnöm, de még csak minimális szinten meghatódnom sem, amikor pl.Kate Winslet-et "elvitte a kór". (Pedig az elérzékenyüléssel nem szokott problémám lenni, a hiba tehát nem vszínû, hogy bennem van...) Vszínû, hogy nem is az érzelmekre akartak hatni az alkotók, de akkor mi értelme van egy ilyen filmnek????
Véleményem szerint a többség azért ül be egy ilyen apokaliptikus jövõképet festõ filmre, mert szeretné valamilyen szintem elképzelni, hogy milyen is lenne egy ilyen világban, borzongani vágyik, sajnálni a társadalom áldozatul esõ tagjait, és konkrét drámákat megélni közben... Akinek hozzám hasonlóan ilyen elvárásai lennének a filmmel kapcsolatban, NE NÉZZE MEG!!!!!!

A cselekmény fonalával kapcsolatban is az volt az érzésem végig, hogy a VÍRUS ennél ezerszer jobb volt, fordulatosabb volt, és sokkal logikusabban követték egymást az események... Itt egyszer csak, minden elõzmény nélkül megtalálják az ellenszert, és megoldódik minden... Nincs jól kidolgozva az egész, az ember úgy érzi, hogy ebben a filmben kb. senki nem harcolt úgy istenigazából ez ellen a kór ellen....

De hogy írjak egy kis pozitívumot is: A film jól megfogta azt a részét a dolognak, hogy milyen egy szutyok világban is élünk, és hányan és milyen elképesztõ módokon próbálnak hasznot húzni mások a nyomorúságából...
blindemouse 2011 okt. 17. - 11:38:39
(31/173)
Eljátszottam a gondolattal, hogy nem azért ülök be erre a filmre, mert rajongom az egyébként parádés szereposztásban bárkiért is, hanem pl. azért mert érdekel a téma, akkor valószínûleg a felénél simán kijövök.
A színészek viszik a filmet, én is arra vártam, hogyan fogják megoldani, hogy Gwyneth-nek 5 percnél hosszabb szerep jusson, végülis megoldották.
Az egész valahogy erõtlen, nem akarom én sem, hogy az emberiség kihaljon, de ha már feldobnak egy térképet, amin Ázsia fele már piros, akkor a worst scenario ne százmillió haláleset legyen, vagy valami. Van benne még egy többszörösen félbehagyott elmagyarázása annak, hogy hogyan terjed egy világméretû járvány, egy feleslegesen odatett boncolás (na akkor tényleg majdnem kijöttem. Erõltetetten próbálják vegyíteni az akciót és a dokumentumfilmet, nagyon gyenge sminkkel, stb. Nem fogom dvd-n is megnézni, nekem 4-es 10-bõl.
7/10
tundeey 2011 okt. 16. - 22:13:37 7/10
(30/173)
A sok negatív kritika után megnéztem moziban a filmet és összességében tetszett, bár a végét sokkal jobban ki lehetett volna dolgozni, így egy kis hiányérzetem, azért maradt a végére.
10/10
beszelo86 2011 okt. 16. - 15:52:34 10/10 Előzmény Aygo
(29/173)
Nem tudom... Szerintem az emberek zömének az a baja, hogy egy pörgõs akciófilmet vártak... Pedig ez nem az, és sztem teljesen reális képet ad arról, mennyire "megfertõzi" az embereket a félelem, ha egy járvány úrrá lesz a világon. Nálam 10/10
2/10
Aygo 2011 okt. 15. - 00:16:53 2/10
(28/173)
HÁÁT:(

Ezért csak "elvetemült MATT fanok" fizessenek!:D
Szerintem elég uncsi film volt!
Ráadásul egy buta liba aki mögöttem ült egész film alatt a pasiától akarta megtudni mi is történik a filmben:(
Bár tudnám miért jár az ilyen moziba:(

Gábor
10/10
Kendy 2011 okt. 14. - 23:08:44 10/10
(27/173)
Most néztem meg a filmet!
:)

Nekem nagyon nagyon tetszett!
Szerintem zseniális és csak szuperlatívusz!
Nálam eddig az év filmje!

Szokás szerint mielött megnéztem még 1 bemutatót sem láttam a filmból.
Csak a stáblistát néztem meg.
Meg a tartalmat és egybõl kíváncsivá tett a film.
Csípem az ilyen típusú filmeket!

Amiket mostanában láttam filmek közül a Pánik a Szigeten volt ehhez hasonló.
http://www.port.hu/panik_a_szigeten_panic_at_rock_island/pls/fi/films.film_page?i_film_id=120452&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2
Csak az kisebb költségvetésû és tv alkotás volt.
De nekem speciel az is tetszett nagyon!

Vagy 1 régi szintén hatalmas sztárparédés film És a zenekar tovább játszik...
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=26222&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2

Nagy sztárok játszanak ebben a filmben és jól hozzák a karaktereket.
Nekem most Jude Law akakítása tetszett a legjobban.
De a többiek is jók nagyon.

SPOILER!
De erre nem számítottam,hogy ilyen keveset fog benne játszani Gwyneth Paltrow.
Ez már az elején ledöbbentett!
A vége is szuper a filmnek!
Mivel a neten néztem meg azt hittem valami lemaradt az elejérõl ami a feliratokat illeti!
De szerencsére nem!
SPOILER VÉGE!

Szerintem sok embernek tetszeni fog ez a film.
10/10
balintnilab 2011 okt. 14. - 18:37:21 10/10
(26/173)
Nekem nagyon tetszett. Szórakoztatott,el tudtam volna még ücsörögni rajta egy ideig.
Kellemes meglepetés volt. Egy jó utóérzet maradt meg bennem utána.kellemes.igen,kellemes.
7/10
hrrtyy 2011 okt. 14. - 12:47:38 7/10
(25/173)
Monoton.

Csak azért adok 10/7-et, mert színészi gárda nagyon erõs.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 14. - 07:03:17 5/10 Előzmény Bakufu
(24/173)
ezt én is láttam több filmnél...amugy meg egy Fertõzés címû film nekem vagy horror vagy scifi thriller, de hogy akciófilm...
offtopic
Bakufu 2011 okt. 12. - 22:48:33 Előzmény gyula_78
(23/173)
Hogy akciófilmként szerepeltetik az csak a port.hu balfaszsága. De ez igaz a legtöbb film adatlapjára itt.
Csak egy jó tanács mindenkinek. Ha érdemi információt szeretnétek szerezni az adott filmrõl, akkor az imdb-n nézelõdjetek, a címeket már magyarul írják ki egy ideje (ami miatt rühellem is egy kicsit). Ezzel elkerülve például a bugyuta ismertetõket, vagy éppen, mint jelen esetben is a film mûfaját (ami: Drama | Sci-Fi | Thriller).
Itt elég hozzászólni az adott filmhez, többet nem ér.
4/10
mangusztai 2011 okt. 12. - 22:35:25 4/10
(22/173)
Bûn rossz film, egyszerûen hihetetlenül unalmas! Komolyan mondom ilyen rossz filmet nem is tudom mikor láttam utoljára moziban, és ez nem túlzás! Ha jót akarsz magadnak ne nézd meg!
gyula_78 2011 okt. 12. - 21:47:13
(21/173)
Most jövök a premier elõtti vetítésrõl (amit köszönök szépen) és azt kell mondjam, hogy ezért nem érdemes kiadni a mozijegy árát. Akciófilmként szerepeltetik, de ez inkább egy rossz dokumentumfilm. Egy mi-lenne-ha agyalmány. A szereplõgárda zseniális, de sajnos hiába a nagy nevek a film max. 1x nézõs marad.
portponthinnye 2011 szept. 30. - 12:24:39 Előzmény Ford Mustang
(20/173)
Csak ne "katonás-hadsereges" legyen, hanem "kisemberes-összeesküvés kiderítõs".
Az ilyen filmeket úgy kell nézni, mint a Világkormány propagandafilmjeit :DDD XD, hogy ne érjen meglepetésként, ha véletlenül megtörténik - vagy ha nem is véletlenül.

:D ;)
mulao 2011 szept. 30. - 02:28:56
(19/173)
Az tényleg jó film, bár már régen láttam, de mondjuk lehet annál még jobb is, az nem lenne baj. :)
Ford Mustang 2011 szept. 30. - 02:27:06
(18/173)
Én is, szintén szeretem a vírusos filmeket, ha lesz olyan jó mint a '95-ös Vírus c. film, akkor helyben vagyunk. :)
mulao 2011 szept. 30. - 02:18:20 Előzmény Ford Mustang
(17/173)
Na, erre is kíváncsi vagyok, szeretem a "vírusos" filmeket és a szereposztás is sztár. :)
cellasto 2011 szept. 29. - 21:51:32
(16/173)
már nagyon várom.megyek moziba megnézni szerintem :)
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 29. - 13:26:49
(15/173)
Szerintem már leszinkronizálták azt is.
Ford Mustang 2011 szept. 27. - 18:14:02
(14/173)
Egy gyilkos vírus bukkan fel, ami egyszerre a világ több városban is felüti a fejét. A világméretû járvány során a társadalmak kezdenek összeomlani, és az emberek a láthatatlan elõl akarnak menekülni, csak nem tudják merre...

DVD megjelenése márciusra várható

<---- filmplakát