jani-wan 2014 júl. 14. - 15:09:18
(919/999)
Én bíráskodtam másik sportban, és tapasztalatból tudom, hogy igenis sokkal több esetet megtudnának helyesen ítélni. Több bíróval sokkal kevesebb lenne a tévedés. Ez kombinálva a videóbíróval elég lenne.
grace08 2014 júl. 14. - 15:04:31
(918/999)
Persze, nyilván nem várható el a tökéletesség, tudom, hogy õk is emberek, de azért itt kirívóan sok hiba volt, ráadásul nem is kicsik. Vagy csak nekem tûnt így? Az még "elmegy", hogy nem fúj le egy durva szabálytalanságot, de hogy még a szabálytalanságot elkövetõnek ad szabadrúgást, ill. az elszenvedõnek sárgát...:D Pl., amit te is említettél, Neuer esete tegnap. (Nekem amúgy õ volt a legantipatikusabb figura a vb-n, tegnap pedig feltette az i-re a pontot.)Elhiszem, hogy nem látja 20-30 m-rõl az esetet, de akkor inkább ne fújjon semmit. Nem értem miért dilemmáznak a videobírón, mindenkinek könnyebb lenne.
Meklód fia 2014 júl. 14. - 14:22:30
(917/999)
na így nyert 4X aranylabdát, mint ahogy itt VB aranylabdát. Nem is értem a játékát?!? Ha nincs nála a labda, akkor végig sétálja a meccset, ahelyett hogy letámadná az ellenfelet vagy valami beindulást csinálna. Fel kéne már valakinek pofoznia, hogy erõltesse már meg magát egy kicsit.
Meklód fia 2014 júl. 14. - 14:10:16
(916/999)
Higuaín a németek igazi hõse
cellasto 2014 júl. 14. - 13:33:27
(915/999)
ott konkrétan én sem értettem a bírót,legjobb esetben is bedobás lett volna az argentínoknak...
de mint említetted:a bíró is ember :)
-csengõzoli-- 2014 júl. 14. - 13:12:14
(914/999)
A videóbíró és az általad említett színészkedés megszüntetése összefügg, ugyanis csak akkor lehetne ezt alkalmazni,ha biztosra tudnánk,hogy színészkedett.
Arról nem is beszélve,hogy ennek eldöntése nagyon összetett, talán még egy videóbíróval se lenne egyszerû, ugyanis,egy futó játékost nem kell látványosan felrúgni, elég ha csak picit beletérdelsz abba a combjába,amelyikre nehezedik, jó nagyot fog esni.
Ilyen akár még véletlenül is elõfordulhat.
A másik dolog meg az,hogy néha rá kell játszani,hogy jó ítélet szülessen.
Pl David Luiz a kolumbiaiak elleni meccsen vitte tovább a labdát,miután belerúgtak, így mégegyszer jól hasbarúgták, arra se esett össze, elvették tõle a labdát és szó nélkül ment a játék tovább,nem ítélt semmit a bíró.
Ezt látva persze,hogy Robben meg elõadja a nagyhalált,mikor a 16-on belül szabálytalankodnak vele.
Tutira akar menni.

Egyébként ami érdekelne az Neuer tegnapi kirohanós karaterúgása.
Csinálhat ilyet egy kapus?
Oké,hogy határozottan kell kijönnie, oké,hogy el kell söpörnie mindenkit,de ezt egy picit túlzásnak tartom.
Szegény Higanynak majdnem leesett a feje konkrétan. :D
https://www.youtube.com/watch?v=674Xa3nlQF0
-csengõzoli-- 2014 júl. 14. - 12:58:59
(913/999)
Ez egy rossz logika szerintem.
Hiába van ott a világ legjobb bírói kara, hiába állítanak vonalbírót, akár beállhatna meccsenként 20 bíró is, a másodperc töredéke alatt lejátszódó eseményeket akkor sem tudnák helyesen megítélni.
Hisz emberek..., mi meg jelenleg még nem tudjuk a tõlünk 20-30méterre , egy szempillantás alatt történõ dolgokat 100%-ban felismerni.
Úgyhogy amíg emberek vezetik a meccseket,addig ez így marad.
Videóbíró kéne,ennyi.
grace08 2014 júl. 14. - 11:25:09
(912/999)
Azért ez a fifa átgondolhatná a játékvezetõi állományát, vagy valamit kezdhetne velük, mert valami elképesztõ, hogy mennyi téves döntés született. Szívesen megnéznék egy alternatív forgatókönyvet, hogy vajon mi lett volna a végeredmény, ha helyes döntések születnek. Lehet, hogy ugyanez, de lehangoló abba belegondolni, hogy a bírói tévedések akár kis részben is befolyásolhatják az eredményt. Nagy részük egyszerûen nem volt méltó arra, hogy a vb-n szerepeljen.
Ettõl függetlenül a németek megérdemelten nyertek, bár én kicsit sem szeretem õket.
döncimama 2014 júl. 14. - 09:50:59
(911/999)
Egyetértek. Nem is tudom, miért pont Messi Kapta? Talán a neve miatt.
döncimama 2014 júl. 14. - 09:49:28
(910/999)
Érdekes meglátás.
Nekem (és a családom férfi tagjainak is !!) inkább az a meglátásom, hogy többnyire a németek ellen fújnak. Ugyanolyan szabálytalanság: a németeknek azonnal sárga, ugyanez a másik oldalon sima szabadrúgás, vagy még az se!!!!!!!!!
döncimama 2014 júl. 14. - 09:44:47
(909/999)
Rosszul tetted, ez most nem volt unalmas.
Edmond Dantes 2014 júl. 14. - 09:19:01
(908/999)
Doktori címet kap (vissza)? Vagy rektor lesz? :)
offtopic
cellasto 2014 júl. 14. - 09:17:49
(907/999)
végül is,ha valaki tiszta szívbõl gyûlöl egy nemzetet meg egy csapatot,annak tény és való:
nehéz érvelni :)
Edmond Dantes 2014 júl. 14. - 09:12:35
(906/999)
50 éve hallom h a döntõ a legunalmasabb meccs a nagy tét miatt. Most ki is hagytam. Talán nem kell megbánnom. Ha igen, hát igen.
jani-wan 2014 júl. 14. - 08:33:19
(905/999)
Ja, mert az aki évi 10-20 millió dollárt keres, az simán eladja a világbajnoki cím lehetõségét. :D
Ennek egyedül akkor akkor lenne alapja, ha nem lenne mind kõgazdag, így ilyet kijelenteni meglehetõsen nagy ostobaság.
olahmiki1959 2014 júl. 14. - 07:02:36
(904/999)
Ja, még egy utolsó utáni megjegyzés a tv közvetítésrõl.
Nem tudom, ki hogy van vele, de én egy idõ után szabályosan megõrültem Gundel Takács Gábor közvetítésétõl, akinek a szája gyakorlatilag az egész meccs alatt egy pillanatig be nem állt, elmondta az össze futballista karrierjét, ki hány gólt lõtt 1996-ban, ki melyik meccsen NEM VOLT OTT 2003-ban, - õrület! - ki honnan jött, ki hová tart, kinek milyen sérülése volt 5 évvel ezelõtt, ki nem kapott tejbegrízt kiskorában az iskolai étkezdében, kinek az apja kísérelt meg öngyilkosságot 1962-ben egy Yardbirds szám hallgatása közben egy útszéli motelban, és még ennél is sokkal több és nagyobb õrületet is elmondott.:DDD
Ki a francot érdekelt mindez?
Ahelyett, hogy a pályán történt dolgokat közvetítette volna, teljesen más információkat tartott fontosnak megosztani a nézõkkel, anélkül, hogy erre bárki kérte volna.
(Hogy a stúdióból miért nem szóltak rá, hogy egy kicsit fogja már vissza magát, és idõnként vegyen levegõt is, az rejtély számomra. Félnek tõle esetleg?...:)
Néhány apró információmorzsa idõnként fontos lehet, vagy árnyalhatja a képet, teljesebbé teheti az élményt, de ez a megállás nélküli, nonstop szófosás az valami katasztrófa volt!...:)
Mondom ezt úgy, hogy ráadásul egyébként bírom Gundelt, de ez így embert próbáló feladat volt.
Azon vettem magam észre, hogy szabályosan megkönnyebbültem, amikor végre elhallgatott.
A poén, hogy még a díjkiosztó ünnepségen is állandóan másról beszélt, nem engedte érvényesülni az ünnepélyes hangulatot azzal, hogy legalább néha elhallgatott volna, nem, azt is agyonvágta.

Szepesi György, aztán a sokat szidott, néha túlságosan nyugodt, flegma Vitray, vagy éppen Knézy Jenõ, - nem a mostani bunyós, hanem az apja, az "igazi", aki sajnos meghalt, és akinek az ifjabbik Knézy a cipõjét sem törölheti le - milyen fényévekkel álltak ezek fölött a mostani kommentátorok fölött! - és most nem csak Gundelrõl beszélek, hanem sajnos általánosságban a mostani társulatról, - az õ közvetítéseik élményszámba mentek.:D
Rég volt, talán igaz sem volt...:)
olahmiki1959 2014 júl. 14. - 02:28:51
(903/999)
Miután nem vagyok focirajongó, - ne szedjétek le a fejem, ez van - összesen 2 meccset láttam a VB-bõl.
A 7-1-es német-brazilt, meg a mait.
Ég és föld volt a kettõ.
A német-brazil életem talán legnagyobb fociélménye volt, ráadásul 8 gólt kifogni!...
Tudom, az egy egészen különleges mérkõzés volt, - a németeknek minden "bejött", a braziloknak gyakorlatilag semmi - mégis, tempóban, látványban, történésben, hajtásban valami egészen különleges dolog történt akkor, szerintem a VB legjobb meccse volt, - nem értek hozzá, tehát mint laikus nézõ mondok véleményt.
A mai mérkõzés - szerintem - kínlódás volt a köbön, érezhetõ volt a görcs, nehogy gólt kapjon bárki is, állandóan hátrafelé adták a labdát, ahelyett, hogy elõre támadtak volna, és - ilyen a sors, - az a néhány támadás is elakadt a védõkben, az a nagyon kevés kapuralövés pedig vagy mellé, vagy fölément, vagy a kapus kivédte.
Ha az argentinok elsõ félidõben lõtt gólja nem lesgól, akkor sokkal jobban felpörgött volna a meccs, mert akkor a németek rá lettek volna kényszerítve, hogy támadjanak.
A végén, a hosszabbítás már sokkal színvonalasabb volt, és gyakorlatilag bárki nyerhetett volna, a németeknek szerencséjük volt, hogy Götze lövésénél az argentin kapus rossz irányba mozdult, - pedig, ha a helyén marad, elzárta volna a szöget a lövés elõl.
Összességében azt hiszem, a németek megérdemelten nyertek, a brazilokat pedig sajnálom, mert óriási pech, hogy annak ellenére, hogy õk rendezték a VB-t, és évtizedeken keresztül a világ élvonalába tartoztak, most még a 3. helyet sem sikerült megszerezniük.
A záróünnepség a táncosokkal,m zenekarral, Shakirával, és Santanával valamelyest vigaszt jelenthetett a nézõk számára, mert ennyi formás nõi hátsót egy rakáson valószínûleg nem fogunk egyhamar látni!
Maximum 2 év múlva, a riói olimpián, de ott aztán dögivel!
natelf 2014 júl. 14. - 01:26:15
(902/999)
Eddig 20 VB-t rendeztek. Négyszer volt a német csapat elsõ, négyszer ezüstérmes és négyszer bronzérmes. 20 VB-n 12 érem. Valóban rosszak a németek :)
stenimore 2014 júl. 14. - 01:17:08
(901/999)
Jó neked ,mert ezzel azt mondod hogy csakis úgy történhet minden, ahogy történt,miközben a jövõ soha nem lefutott, és véletlen dönt nagyon sokszor érdemtelen csapat javára akár.Pl az 54 es Vb döntõ ennek a tipikus esete.És ezt nemcsk a magyarok mondták, hanem az egséz világ kivéve a németeket.
cellasto 2014 júl. 14. - 01:12:23
(900/999)
volna,volna,volna.hagyjuk már ezt :)
aki eljut a döntõbe az megérdemli,szerény véleményem szerint :)