barna pólós 2014 jún. 13. - 12:28:06
(79/999)
Korábban én is úgy gondoltam, hogy tönkretenné a focit az a technika, ami egyes amerikai sportágakban használatos, de mégis használni kéne a csalások és tévedések kiküszöbölésére minden érdemi szituációban, mint pl. egy tizenegyes befújása vagy be nem fújása. Az, hogy benn volt-e a labda, az csak egy szempont. A leshelyzet felismerése/téves beintése is ide tartozik.

Azért ezt még nevezném olyan nagy csalásnak, a brazilok úgyis továbbjutnak, és elég jól eljátszotta a csatár is, tényleg odanyúlt a védõ. Egy ilyen döntés nem mindig azért születik, mert le van zsírozva a dolog, hanem a bíró is elfogult lehet egy nevesebb vagy a hazai csapattal, és a közönség nyomása is hatással lehet rá. A dél-koreaihoz képest, ahol rúghattak volna 10 gólt is a spanyolok, akkor sem nyertek volna, ez semmi.
filoszemitabélus 2014 jún. 13. - 12:20:33
(78/999)
Mi kikkel játszunk?
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 11:40:12 1/10
(77/999)
Mindenki figyelmébe egy cikk:
"
Bírók nélkül remek vébé lett volna
Kakas Péter2014. 06. 11. 13:29
33komment
Címkék:


foci-vb 2014

A 2002-es világbajnokságon úgy nyomták Dél-Koreát, ahogy eddig talán még egyetlen házigazdát sem. A spanyolokat kiejtették, az olaszoknak nem adtak meg öt gólt. Ronaldót azért élmény volt nézni, még azzal az idióta hajjal is. Az Origo Sport rovatának munkatársai az utóbbi nyolc vb-rõl õriznek személyes emlékeket, sorozatunkban ezeket idézzük fel.
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 11:28:25 1/10
(76/999)
Meglehetõs naivitásra vall, hogyha valaki ezt a baromira szemet szúró "tévedéseket" ,amelyek mindig és minden VB-n egyirányban a hazai csapatnak kedveznek, technikai hiányosságokra próbálja kenni mint te.Valóban vannak tévedések is ,de nem tudnék egy komolyat sem mondani ,ami a brazilokat érintette volna.Majd meg lehet figyelni a jövõben is hogy lesz e ilyen.lenne rá egy fogadásom.
Ami pedig az olvasást illeti,néha vannak komolytalan beírások ,amire nem feltétlenül kell válaszolni szerintem.
1/10
stenmore- 2014 jún. 13. - 11:12:26 1/10
(75/999)
Elfelejtettük a franciákat pedig ha sikerülne egységes csapatot kovácsolni belõlük, akár símán végsõ gyõztesek is lehetnek.Ezen fog múlni a dolog.
Quinzhee 2014 jún. 13. - 10:46:23
(74/999)
nemrég bevezették a nagyobb tornákon a 6 bírós rendszert, de aztán rájöttek, hogy így csalni is nehezebb, mert azt még belehet adni a népnek, hogy a távol álló bírónak kiesett a kontaktlencséje vagy valami, de az már nehezen hihetõ lenne, hogy az alapvonali bíróval is megtörtént ugyanez ugyanabban a pillanatban.
Érdekes módon ezek a bírói bakik mindig a kisebb csapatok kárára mennek.
respect77 2014 jún. 13. - 09:37:15
(73/999)
Mégis az én bejegyzésemre válaszoltad ezt...
jani-wan 2014 jún. 13. - 09:26:58
(72/999)
stenmore
LKJH
Quinzhee

te nem olvasol?
Quinzhee 2014 jún. 13. - 09:15:50
(71/999)
mindenki láthatta mi volt tegnap. Ki volt adva a parancs a bíróknak hogy, Brazíliának nyerni kell vagy így vagy úgy.
barna pólós 2014 jún. 13. - 09:06:32
(70/999)
A belgákkal az a gond, hogy mindenképpen összekerülnek egy náluk erõsebb csapattal a következõ körben. Az angolok sose igazán jók, most se lesznek, pláne ha összekerülnek a brazilokkal. Olaszok sokáig juthatnak akár, bár lehet, hogy összetalálkoznak majd a spanyolokkal. A brazilok biztosan verik majd a hollandokat, de tavaly a spanyolokat is alázták. Ez a holland csapat nem tûnik olyan erõsnek most a keret alapján. Azért nem rossz ez a brazil csapat, nagyon jók a védekezõ játékosaik (gyakorlatilag az egész védelem sztárokból áll, még a cseresor is), és vannak ügyes játékosaik, pl. Oscar, aki szép gólt lõtt. Örülök, hogy Neymarnak jól sikerült az elsõ meccs.
respect77 2014 jún. 13. - 08:46:38
(69/999)
És ki kiabált csalást?
jani-wan 2014 jún. 13. - 08:26:34
(68/999)
Na látom megy a bírózás.
Kétségtelen hogy sz@r volt jó néhány ítélet ami jelentõsen befolyásolta a mérkõzést, de egybõl csalást kiabálni, mint itt néhányan, az jelentõs mértékû tudatlanságra utal.
Eleve a hibás a FIFA, mert még mindig csak egy bíró van, márpedig egy bíró nem láthat mindent mert nincsenek szemei a fején körbe. Nem beszélve akkor ha 8 szeme lenne mint a póknak, de a fején körben, akkor is jónéhány akció takarva lenne.
Amerikai fociban kisebb pályán 7 bíró figyel, és már kísérleteznek a nyolccal.
A jégkorongban sokkal kisebb pályán 2 bíró és 2 vonalbíró van a pályán.
Fociban miért csak egy? Nem fér el több vagy mi?
Ha legalább két bíró lett volna, akkor valószínûleg nem lett volna 11-es, és sárgát kap a brazil ahogy az dukál.
respect77 2014 jún. 13. - 07:55:25
(67/999)
Remélem nem olyan játékvezetés fogja jellemezni a VB-t, mint amit a nyitó mérkõzésen láthattunk.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 13. - 06:24:01 5/10
(66/999)
Hát hiába szurkolok a braziloknak, a tegnapi játékuk alapján nem jutnak a legjobb 8-ba sem ha a spanyolokat ha a hollandokat kapják. Jó értem én, hogy megnyitó meg nagy a nyomás rajtuk, de azért az az öngól, meg a csapat viszonylag gyenge játéka...remélem javulni fog a következõ két meccsükön a színvonal, mert bõven több van ebben a brazil válogatottban, ha összekapják magukat akkor akár még meg is nyerhetik a tornát, de nem lepõdnék meg ha legjobb -ba se jutnának. Én német gyõzelemnek pl nem örülnék, mert szerintem szánalmas az a szedett-vedett válogatott: Khedira, Özil...akkor 2 de 1 feka biztos...+ alapból gyûlölöm a német mentalitást.
breeder 2014 jún. 13. - 01:58:16
(65/999)
Gyenge lövés volt, ez tény. Még egy törpe vagy üregi nyúl is kivédte volna, nem hogy egy elsõ osztályban játszó kapus. Amúgy nagyon utálom ezeket a színlelt elvetõdéseket, mert lehet látni, hogy alibi az egész, és csak azét csinálja a kapus, hogy lássák mekkora sztár. Közben itt meg a labda szépen becsorogott.
LKJH 2014 jún. 13. - 01:38:28
(64/999)
Hát azért mindkét lövésük amibõl gól lett elég gyenge volt és olyan volt mintha rosszul lõtte volna meg, egy rendes kapus ezt, azért védi. Bár jól helyezett lövések voltak, kérdés mennyire tudatosan, de a kapusnak oda kellett volna érnie, ilyen távolságból ilyen gyenge lövés.
breeder 2014 jún. 13. - 01:34:33
(63/999)
Én is azt szeretném, hogy európai csapat nyerjen. De azért annak jobban drukkolok, hogy jó játék legyen, meg hogy ne hibás bírói döntéseken múljon egy-egy meccs!
breeder 2014 jún. 13. - 01:31:12
(62/999)
Ezt a mai meccset csak félszemmel néztem, de úgy láttam a brazilok elég jól lövik a labdát elõre és
pontosak a passzaik. De azért itt még nagyon az elején járunk, hogy objektíven meglehessen ítélni, hogy egyik-másik csapat mire képes valójában, és hogy mennyire összeszedett.
LKJH 2014 jún. 13. - 01:30:58
(61/999)
Mondjuk én azt szeretném, hogy európai csapat nyerje a vb-t. Erre elég nagy is az esély, igazából csak Brazília tud ebbe beleszólni. Esetleg Argentína, de õk meg ha megy Messinek akkor... és most tavasszal nem igazán ment Messinek.
LKJH 2014 jún. 13. - 01:27:48
(60/999)
Hollandokra és az olaszokra én is kíváncsi leszek, megy majd nekik vagy nem, mindkettõben benne van a végsõ gyõzelem és az is, hogy 0 ponttal hazamennek a csoportkör után. Mondjuk elõzõ Eb-n az olaszokat a spanyolok nagyon elintézték a döntõn, de kíváncsi leszek rájuk. Belgáknak meg jó játékosaik vannak, de szerintem az lesz velük mint az angolokkal mindig, mindig várják tõlük a csodát, de nem jön. Mondjuk a belgák most könnyû csoportban vannak, onnan simán tovább kell jutniuk, de az egyenes kieséses szakaszban, szerintem elsõ komolyabb ellenfél ellene elvéreznek.