Téma: Firefly

jani-wan 2015 ápr. 30. - 10:24:16
(78/98)
"Jó volt a marketingjük, bebeszélték az embereknek, hogy ez a menõ."
Ezt a hülyeséget mondták neked, vagy te tényleg így tudod odabenn az agyadban.

"a Ki vagy doki egy-két része (a David Tennant elõtti) még elfogadható"
Melyik? A képen látható? Vagy inkább te nem vagy képben?
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 29. - 20:13:28 10/10
(77/98)
nekem ne példálózz a star trek-el,mert nagyon nem csípem
meg eleve ez csak 14 rész,az meg ezer,vagy mittomén mennyi..
egy elkaszált egy évados sorozatot nem azért szeretnek az emberek,mert"bebeszélték"nekik
mire elérte volna a marketing a hatását,már vége is lett :P

ez vagy bejön valakinek-vagy nem..azért nem fogok semmit szeretni,mert megpróbálják elhitetni velem,hogy jó :)

lehet lehúzni ezt a sorozatot,de nem sok jobbat tudnék mondani ebben a témában
10/10
cellasto 2015 ápr. 29. - 18:24:35 10/10
(76/98)
biztos azért van ekkora rajongótábora,mert annyira szar,ahogy leírtad :D
nem neked készült,ilyen egyszerû...
viszont lehúzni az asylum szintjére azért nem kéne :P

a képi világa és a hangulata egyedülálló
nálam kiemelkedõ helyen van a mai napig

az pedig,hogy az 5.résztõl indul be,elég nagy hülyeség
elejétõl a záró serenity filmig lendületes végig
6/10
sawyerx 2015 ápr. 29. - 18:16:50 6/10
(75/98)
Az elsõ részt megnéztem, eddig én sem értem, mit esznek annyira rajt. Asylumos színvonal, sablonos, olcsó húzások vannak benn, a képi világtól sem estem hanyatt. Az írók a párbeszédekkel sem tündökölnek. Az alaphelyzet nem derül ki teljesen, annyira nem is zavar, de a fõszereplõ nagyon. Egy retardált abban a csizmában, a helyes pofikája pedig abszolút nem illik a vakmerõ, gyilkolászó karakterhez.

Ismerõsöm mondta, hogy az 5. résztõl indul be és lesz izgalmas, de egy 14 részes sorozatnak ez az egyharmada... A pilot eléggé kötelezõ köröket futó pilot lett, a folytatás ez alapján nem érdekel.
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 17. - 22:15:41 10/10 Előzmény Atis88
(74/98)
üresjárat? :DD

hát ez jó volt,rajtad röhög az egész firefly és serenity közösség :D
5/10
Atis88 2015 ápr. 01. - 20:20:22 5/10
(73/98)
Hát elég sok üresjárat van benne amik nekem unalmasak. 3 rész után úgy döntöttem, hogy elég is volt belõle. 5/10.
10/10
offtopic
cellasto 2015 márc. 26. - 15:05:58 10/10
(72/98)
ülj le,ez egyes :D

csak eredeti hangon,ha rám hallgatsz :)

vannak szép full hd rip-ek bizonyos oldalakon :))
10/10
cellasto 2015 márc. 26. - 12:40:08 10/10
(71/98)
IMDB 9.2

ez azért tényleg brutális egy elkaszált sorozattól,ami csak 14 részt ért meg...
10/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 12. - 16:10:24 10/10
(70/98)
"U.i.: Ellenben a lezáró film, a Serenity sztem nagyon jó, nagyon egyben van, meg is nyaltam utána mind a tíz ujjam :) Sztem eleve csak a filmet kellett volna megcsinálni, mert ebben pont ennyi volt :X"

bárhogyan is sírsz a moderátoroknál,ez akkor is ostobaság...
10/10
offtopic
cellasto 2013 szept. 21. - 20:32:24 10/10 Előzmény patee
(69/98)
szerintem nem
nekem is úgy van meg,hogy a dvd-s szinkron van ráfabrikálva
mondjuk én mindig eredeti hanggal nézem :)
zora 2013 szept. 21. - 09:57:31
(68/98)
patee 2013 máj. 15. - 23:53:07
(67/98)
Üdv!

Meg tudná nekem valaki mondani, h. kiadták-e Magyarországon a Firefly-t Blu-ray-en? Köszi!
optimusx 2013 máj. 04. - 14:11:10
(66/98)
Én is valamelyest hasonlóan látom a sorozatot, mint Convar: Eddig 3 részt néztem meg, de nem érzem leküzdhetetlen vágyat, hogy most egyben nekiessek az egész évadnak. Ettõl függetlenül meg fogom nézni, mert érdekel, hogy mi lesz. (Illetve már csak Jewel Staite miatt is kötelezõ számomra, aki az SG: Atlantis óta nagy kedvenc.) Viszont ugyan az az érzésem, mint a Farscape-nél volt, amit az elsõ évd után abbahagytam, mert olyan össze-vissza volt kavarva az egész történet. (Plusz a Farscape végtelen mennyiségû misztikus része nekem nem jött be.)
Viszont, ahogy ennek a sorozatnak a rajongótábora hiányolja a folytatást, én úgy hiányolom az SG: Universe folytatását, ami szintén ment a levesbe, pedig szerintem igazi unikum volt az is... :(
sztinka 2013 ápr. 27. - 00:06:07 Előzmény convar
(65/98)
Hmm...

Az az helló!

Dark angel? Az meg mi a ....? Ha õszinte akarok lenni.

1:Mi történik ebben a sorozatban?
Válasz: a 99%-hoz képest? Nincs kamu erkölcs. Teszik a dolgukat. Valódi problémákkal küzdenek. Van eksön.

2: "nehogymá mindenhol, minden bolygón az 1800as évekre akarjanak nosztalgiázni :)"
Válasz: mert a többi agymosott hülyeség teljesen reális. Itt legalább nem volt mellé beszélés. (Nem Dark Angel, hanem nagyjából az összes).

Amúgy igazad van, neked kellet volna ráérezni vagy sem. Olyan mint az Unicum: vagy szeretik vagy brrrrr.....

Most õszintén: a sok sz@r helyett, ez klasszis buli, nincs mellé beszélés, akit meg kell ölni azt megölik,
a kurva az kurva, stb... Nincs elsõdleges irányelv, ami hülyét csinál a tanult emberbõl is.

Saját vélemény, lehet támadni.
6/10
convar 2012 febr. 29. - 00:16:08 6/10 Előzmény convar
(64/98)
"Ezért is nagy köszönet Joss Whedonnak hogy a TSCC ennek pont az ellenkezõje lett!"

Ezért miért szóltatok? Most jöttem rá hogy Whedonnak semmi köze a TSCChez, mivel kevertem Josh Friedmannel LOL
6/10
convar 2011 szept. 17. - 17:21:35 6/10
(63/98)
Vegyes érzelmeim vannak :)

Amikor elkezdtem nézni még nagyon tetszett, szórakoztatónak találtam, tetszett egy a scifi-western háziasítás is. Aztán ahogy haladtam az epizódokkal, úgy lankadt a lelkesedésem. Kezdtem üresnek, céltalannak érezni az egészet. Mert igazából mi történik a sorozatban? Történik benne egyáltalán vmi? Tart vmerre a történet? Nem. Igazából semmi másból nem áll az egész mint hogy egyik kalandból csöppennek a másikba. Hurrá. Nincs mondanivalója a sorozatnak, nincs központi kérdés amellyel a sorozat foglalkozna (mint pl. a Dark Angelben a genetikai módosításokkal járó társadalmi, etikai és morális kérdések). Nekem eszempontból hiányérzetem volt.

Szal én úgy érzem a történet nem olyan horderejû, hogy sorozatként funkcionálhatott volna. Mint látjuk nem is funkcionált, bár ez a Foxnak is köszönhetõ, elismerem. (Filmként már annál inkább, de errõl majd a hsz végén külön.) Ehelyett inkább a Dark Angelt kellett volna folytatnia a Foxnak, abban sokkal több volt még 2 évad után is...

Az egyetlen érdekes, izgalmas szál az Riveré volt, de azt meg 1-2 epizódot leszámítva pont nem erõltették, az õ karaktere csak a filmben került igazán a középpontba.

Idõvel ezt a western imidzst is túl erõltetettnek éreztem, azé ennyire nehogymá mindenhol, minden bolygón az 1800as évekre akarjanak nosztalgiázni :)

A dialógusok néhol kínosan nevetségesek, ezek egy pillanatra sem engedték hogy egy kicsit is komolyan vegyem a sorozatot. (Ezért is nagy köszönet Joss Whedonnak hogy a TSCC ennek pont az ellenkezõje lett! :) )

Egyik kedvencemrõl, Summer Glauról külön is egy pár szót: nem hittem volna a TOK-715 után (valójában elõtt :) ) még1 ilyen erõteljes alakítást láthatok tõle, egy ennyire testhezálló szerepben. Viszont be kell ismerjem, eyecandy szempontból itt esélye sem volt Morena Baccarinnal szemben :) Észbontóan szép az a nõ. Hozzá, pontosabban Inarahoz kapcsolódik az egyetlen "érdekesség" avagy újdonság, amivel a sorozat elõállt. A hetérák, vagyis a prostitúció elfogadása a társadalomban. Ez merész, de szimpatikus elképzelés volt Whedonéktõl :)

Am volt még1 húzás a készítõk részérõl amiért külön pirospont, mivel nem kevés öniróniáról tettek benne tanubizonyságot. Erre a részre gondolok, s1e14:

-Látnok? Mintha csak egy scifit hallanék.
-Mi egy ûrhajón lakunk.
-És?

:D


Összegzésül: tehát nem értettem meg hogy mitõl lett olyan nagy kult ez a sorozat (és mástól meg nem érdekel, erre magamtól kellett volna rájönni), de 1x azért nézhetõ volt, okozott pár kellemes percet... Csak én ettõl többet vártam.


U.i.: Ellenben a lezáró film, a Serenity sztem nagyon jó, nagyon egyben van, meg is nyaltam utána mind a tíz ujjam :) Sztem eleve csak a filmet kellett volna megcsinálni, mert ebben pont ennyi volt :X
jani-wan 2011 máj. 29. - 10:15:27 Előzmény Yzma
(62/98)
Én sem tudok magyar címekrõl.
De valahogy így lehetne õket fordítani:
1. Serenity (nem kell fordítani)
2. A Vonat Meló
3. Csapdában
4. Az Estély
5. Biztonságban
6. A Kapitány Felesége
7. Jayne Városa
8. Sodródva (eléggé szabadon értelmezve)
9. Ariel
10. Háborús Történetek
11. A Szemetes Meló
12. Az Üzenet
13. Aranyszív
14. Tárgyak az Ûrben
10/10
valinagyi 2011 máj. 29. - 07:09:22 10/10 Előzmény gerhajdu
(61/98)
Hát,nem vagy egyedül!
Végre lesz megint CASTLE, június 1-én,a COOL-on!
gerhajdu 2011 máj. 13. - 07:57:37
(60/98)
Még mindig imádom Nathan Filion-t.
zora 2011 ápr. 17. - 15:43:55
(59/98)
Mit találtam!:
http://firefly.scifi.hu/