1/10
issti1 2008 jún. 24. - 14:06:45 1/10
(1901/2021)
Néhány klasszikus, semmitmondó frázis tisztelt fórumtársaimtól(aki magáraismer, bátran gondolkozzon el!):
1.a személyeskedõ:
"Ti soha nem fogjátok megérteni, hogy az éremnek két oldala van" -eftársak, a zéremnek kettõ oldala van, ugye éértiik?! A krumplileves meg legyen krumplileves!!
2. a magát k. okosnak képzelõ-megmagyarázó:
"A rendszerváltás, azaz az egypártrendzserbõl a többpártrendszerbe történõ átmenet nem egyik napról a másikra megy végbe. Ezt végig kell szenvedni..a demokráciát tanulni kell, és nagyon drága.." -efftársak, a nemzetközi hejjzet fokozódiiik!!!!

3. és végül, a direkt pártpropaganda kritika nélküli átvétele:
"Ha Öszödre gondoltál, akkor csak azt mondhatom, hogy Te nem értited mirõl beszélt-tudok a sorok közt is olvasni.." -ezt konkrétan 1az1be át lehetne másolni a MASZOP KB Agitprop füzetébõl, oda-s, vissza!!

...hát nem érdekes, drágáim?? ;o)
1/10
issti1 2008 jún. 24. - 13:51:54 1/10
(1900/2021)
Folytasd, fejtsd ki, hozz legalább egy példát -mert igy csak a levegõbe vagdalkozol: "Következtetéseid pongyolák, a fogalmak között tele vagy logikai bakugrásokkal" -no, hadd tanuljak már, idézz ide legalább egyet, súlyos logikai bakijaim közül.

Dumálni bármit tud, bárki - lássuk mi a valóságalapja mondandódnak!
Tudsz valami érdemit is mondani, vagy már csak igy maradsz: a levegõbe vagdalkózva?
hungaricum 2008 jún. 24. - 13:51:21
(1899/2021)
ja, és gyuriferi pont olyan agyhalott magától is mint a pártja. Nem kell ezeknek egymés segítsége.
hungaricum 2008 jún. 24. - 13:50:14
(1898/2021)
én többször is végighallgattam azt a bizonyos öszödit, és állítom, hogy te nem értetted mit mondott az az elmebeteg, és miért tett, amit tett. Tõlem Viki is lemehet a WC-n, de én pedig egyet tudok: a MaSZoP és fletley soha!!!! Ezek már igen sokat bizonyítottak, most már az életfogyti jöhetne nekik a hûvösön. És ha csak a Viki vezér árán lehet ezektõl megszabadulni, hát legyen!!!
8/10
meszag 2008 jún. 24. - 12:56:01 8/10
(1897/2021)
A pannon puma úgy emlékszem Kóka butasága volt.
Ha Öszödre gondoltál, akkor csak azt mondhatom, hogy Te nem értited mirõl beszélt. Nem csak a két évrõl beszélt. Vagy nem akarod megérteni? Gyurcsány halála a pártja. Mint embert, nem ismerem, de választanom kellett, és azt tudom, hogy Vikikét soha.
Olyan embert soha, aki ennyire lebecsüli a híveit. Egyébként is én nem azért szavazok vkire, mert többet ígér, mint a másik, másrészt meg elõrelátó vagyok, és tudok a sorok közt is olvasni, mert a múlt rendszerben is ott volt a lényeg.
Ezt elmagyarázhatnád, hogy mi a fenéért rajong Vikiért az ifjúság?
hungaricum 2008 jún. 24. - 12:30:34
(1896/2021)
nem lemaradtál szerintem a vetítésrõl, hanem bevetted. Öszödön szépen kifejtette fletley, mit vetítettek (pár kulcsszó: pannonpuma, dübörög a gazdaság, "ezt a hazug kampányt, hogy itt valaki gyógyszerfelírási díjat akar bevezetni, ezt vonja vissza elnök úr", stb...)
8/10
meszag 2008 jún. 24. - 12:19:14 8/10
(1895/2021)
Ezt fejtsd ki bõvebben, mert lemaradtam arról a vetítésrõl.
hungaricum 2008 jún. 24. - 12:14:50
(1894/2021)
ja, mégvalami: az lehet, hogy a probléma sokkal szélesebb, mint a komcsi-zsidózás, de azért elsõ lépésnek tökéletes a komcsik kiírtása a közéletbõl, valamint a zsidók és cigóvezetõk szájára átadni a szájkosarat a mi szánkról, nem gondolod? Egy ház felépítése is sokkal szélesebb kontextusban értelmezhetõ, mint az alapok lerakása, de tudjuk, hogy alap nélkül sose épül fel a ház.
hungaricum 2008 jún. 24. - 12:11:44
(1893/2021)
már megint a zorbán? És ha a vikirõl ez a véleményed, kíváncsi vagyok mi a véleményed ElQró-ról? Azért az nagy dobás volt, amikor végigvetített 2 évet, és még ma is akad aki elhiszi neki
hungaricum 2008 jún. 24. - 12:09:31
(1892/2021)
kíváncsivá tettél a szélesebb látásmóddal, a tágabb kontextussal és a magasabb percepciós szinttel. Kifejtenéd?
8/10
meszag 2008 jún. 24. - 12:05:59 8/10 Előzmény hungaricum
(1891/2021)
A másik meg, hogy a demokráciát tanulni kell, és nagyon drága. Spiro György elõtt is már sokan jutottak arra, hogy a legvacakabb, leghazugabb dolog, amit ember kitalálhatott. Ezért vetem meg Vikikét például, mert tudva, hogy milyen sok a buta ember, és milyen egyszerû dolgokkal bolondíthatók, élt, él is vele.
Sehol se látom benne se az értelmiségi felelõsség tudatát, pedig neki is van összehasonlítási alapja az elõzõ (szoc.), és a mostani rendszerrõl. Neked valószínûleg nem sok emléked van e vonatkozásban.
Moldávia bánata 2008 jún. 24. - 11:57:45 Előzmény hungaricum
(1890/2021)
Hogy valami nem jól mûködik ebben az országban, azt mindenki látja. Csak kevesen képesek az absztrahálásra. Kicsikét tágabb kontextusban kellene nézni a dolgokat!
Sajnos ti megmaradtok komcsizó-zsidózó majomketrecen belül pedig a probléma sokkal általánosabb.
Ti soha nem fogjátok megérteni, hogy az éremnek két oldala van, s ezért nem lesz itt igazi elõrelépés jó ideig!
De egyébként minek is? A rendszerváltás, azaz az egypártrendzserbõl a többpártrendszerbe történõ átmenet nem egyik napról a másikra megy végbe. Ezt végig kell szenvedni, akár tetszik, akár nem. Még igencsak az elején vagyunk a folyamatnak, bár az elsõ tapasztalatok igen tanulságoak.
A többi probléma csak ezután jön. Ha a gazdaság fellendül, és rááll egy stabil pályára (akár Ferenc császárral, akár Viktor királlyal), akkor pl. egy-két évtizeden belül jönnek a migrációs gondok, elsõsorban az afrikai és az ázsiai bevándorlókra vonatkozóan. (copyright Hack Péter in: Friderikusz most)
Moldávia bánata 2008 jún. 24. - 11:51:04 Előzmény issti1
(1889/2021)
Isstikém! Következtetéseid pongyolák, a fogalmak között tele vagy logikai bakugrásokkal. Objektív látásmódra teljes mértékben képtelen vagy.
Érzelmi alapokat észérvekkel alátámasztani teljesen felesleges. De ezt már egy általános iskolás is tudhatná! ;)
8/10
meszag 2008 jún. 24. - 11:45:20 8/10 Előzmény hungaricum
(1888/2021)
Szívem, adókedvezményt a másik két jelölt is kínált, és az EU szabályozásnak megfelelõ mértékben adtunk. Érvényesült a németek pozitív diszkriminációja felénk, és ennek próbáljatok meg végre örülni, nem mindig fanyalogni.
Hátrányos helyzetû térségekben magyar vállalkozó is kaphat támogatást munkahely teremtõ beruházásra. Más kérdés, hogy magyar vállalkozónak saját tõkéje nagyon nincs hozzá.
Nem mondom, hogy nálunk minden oké, félre ne érts. Egyébként a magyar vállalkozó meg nagyon megtanulta elkerülni az adózást. Én azt nem értem, hogy a sok okos pasi- miután kiszámolták már azt is, hogy mennyi adó nem folyik be - hogy nem tudja kiszámolni, hoy akkor mennyivel lehetne csökkenteni az adót, persze csak fokozatosan, hogy ugyanennyi, de több adózótól befolyjon.
1/10
issti1 2008 jún. 24. - 11:40:04 1/10
(1887/2021)
Az a baj, hogy ez hiába van nagyjából csak igy: ha leirod tutira lenáciznak -ez következik az általad is leirt uralkodó álszent,"liberális" gondolkodásmódból..
Úgyhogy jelen állapotok közt nincs túl sok értelme a dolognak..
8/10
meszag 2008 jún. 24. - 11:33:27 8/10
(1886/2021)
Értem én, mit írsz, csak nem értem. Számomra ismeretlen ez a dolog. Miért lennék büszke pusztán arra, hogy magyarnak születtem. Egyes magyarok teljesítményére lehetsz büszke, de így általánosságban én ezt nem tudom értelmezni semilyen náció, közösség esetében sem.
Arról meg már írtam Neked, hogy én is úgy vélem, hogy messze lehetõségeinken túl vállalt szociális ellátó rendszert mûködtetünk.
Arról is társalogtam Istikével, hogy kemény kézzel kellene végre valakinek helyére tenni a társadalomunk értékrendjét, visszaadni a munka becsületét, a magyar intézményi rendszerek megfelelõ mûködését megkövetelni, felmérni reálisan, hogy hol tartunk - társadalom, és állampolgár egyaránt. Ehhez azonban a politikusainknak és az átlag embernek is meg kell változni. Érdekes kettõsség a cigány gyûlölet miatt a gárda elfogadása - a rendõrség mûködésének akadályozása.
1/10
issti1 2008 jún. 24. - 11:03:14 1/10
(1885/2021)
Amit irsz, az nagyjából megfelel a (szomorú)reális valóságnak. Amit diszkréten kihagytál belõle, az a kormányzat évek óta folyó példátlan lenyúlási-korrupciós folyamatával - de ezt leszámitva gratulálok a tisztánlátáshoz!

Úgy látom a Fityeszt most ebbõl a körbõl kihagytuk -de talán ez most nem gond..
hungaricum 2008 jún. 24. - 10:00:00
(1884/2021)
azért jön a Merci Kecskemétre, mert 1) meg lettek vezetve (nem kicsit, nagyon) 2) mert rengeteg adókedvezményt és állami támogatást adnak nekik. És ez a kettes pont az, ami szerintem a legérdekesebb, ugyanis mindig azt halljuk a Kúrcsány Fletley-tõl meg a Véres jancsitól, hogy az adócsökkentés nem teremt új munkahelyet, miközben õk csakis adócsökkentéssel képesek új munkahelyeket teremteni (lásd Hankook és most a Merci, de sorolhatnánk). Másfelõl pedig sokkal olcsóbb és kifizetõdõbb lenne, ha a magyar vállalkozásoknál tennék ugyanezt, mert így csak a külföldi jut elõnybe a magyarral szemben, miközben a magyar elsorvad (a pozitív diszkrimináció és az egészséges nacionalizmus kérdése, ugye). Miért kellett kiüldözni Ausztriába azt a magyar céget, amelyik elektromos autókat akart gyártani? Ugye, hogy valami nem jól mûködik itt nálunk?
hungaricum 2008 jún. 24. - 09:40:50
(1883/2021)
amit a hsz.-ed elején írsz (igaz kérdésként isstihez), azt írhattad volna kijelentõ módban is. A másik része (a kóros nacionalizmsról) számomra érthetetlen, ugyanis én nacionalizmusról és nem sovinizmusról írtam. De ha maradunk a te megfogalmazásodnál (ti: kóros nacionalizmus), akkor óhatatlanul felötlik bennem ismét a cionizmus, mint ennek legjobb példája. Amennyiben nem tudod mi az a cionizmus, akkor elmondom: a zsidók egy részének mozgalma, amely a világon a zsidók elõrejutását és térnyerését favorizálja és tettleg hivatott elõsegíteni kizárólag SZÁRMAZÁS és FELJEBBRENDÛSÉGI ÉRZÉS (amelynek vallási alapjai vannak) alapján. Ezzel nem is lenne gond, amennyiben a többi nemzetnek is ekkora mértékben lenne "megengedve" a nacionalizmusuk gyakorlása, csak sajnos akkor "antiszemitának" titulálják õket (ami egyébként a cionizmus egyik legerõsebb fegyvere), még akkor is, ha nem a zsidók ellen munkálnak, hanem önmagukért (egységesen mindenkivel szembeni érdekérvényesítés). Magyarország ebben a kérdésben még rosszabb helyzetben van, mrt a cionizmus mellett itt még a cigány identitással szemben is alúl kell maradnunk, ha nem akarunk rasszisták lenni. Ez a pozitív diszkrimináció az, ami megmérgezi és fékezi a többsgi békés együttélést. Még mielõtt lefasiztáztok (pedig nem is vagyok olasz), megismétlem: nem a kisebbségek diszkriminálásáért ágálok, hanem a pozitív diszkrimináció és a kettõs mérce ellen!!! Egyenlõséget szeretnék (érdekes, a homokosoknak szabad emiatt undorítóskodniuk, még akkor is, ha lassan több joguk van mint nekünk), csak ezt nekünk tilos kérnünk. És ha ezt ebbõl a szemszögbõl vizsgálod (úgy, hogy közben pár lépéssel hátralépsz, hogy ezt az egészet kívülrõl lásd), akkor ez egy abszurdum!!!!!
hungaricum 2008 jún. 24. - 09:24:41
(1882/2021)
a mosoly legalább egy egészséges dolog. Átfogalmazom amit korábban írtam: nem titeket vetlek meg, hanem amit képviseltek mert szerintem az egészségtelen. Nekem pedig elegem van abból, hogy nem lehetek büszke magyar, még akkor sem, ha anyám nem magyar, ezért csak félvér vagyok. Nálunk aki magyar, azt a perifériára tolják azok, akik azt képviselik amit ti. Ezért az indulat (gondoltam elmagyarázom). Orbán engem nem érdekel, mert egy petyhüdt broki, gazdasági kérdésekben talán meg tudja oldani az ország problémáit (mondom: talán, az azonban biztos, hogy a jelenlegi bagázs nem tudja), de a szociális alapon nyugvó, az egész társadalmat nyomasztó, rohasztó és ellehetetlenítõ problémákra õ sem nyújt megoldást. És persze az árokásás ellen sem. Csakis radikális eszközökkel lehet ebbõl a csávából kimászni: monoki modell bevezetése, pozitív diszkrimináció megszüntetése, nem a kisebbségek érdekeit helyezni az elõtérbe, hanem a többségét, és a válság (gazdasági és társadalmi) felelõseit azonnal meg kell találni és el kell ítélni!!!! És akkor idõvel az agyakban is minden a helyére kerül, jöhet a tényleges liberalizmus, amíg a társadalom, a nemzet érdekeit nem sérti!!!