hungaricum 2008 jún. 19. - 23:55:07
(1861/2021)
én valóban ember vagyok. De hogy te mi vagy, az egy nagy kérdõjel, komám...
Moldávia bánata 2008 jún. 19. - 23:15:27 Előzmény hungaricum
(1860/2021)
S mint tudjuk: a stílus maga az ember. ;)
hungaricum 2008 jún. 19. - 13:54:19
(1859/2021)
írtam egy rövid mondatot, amiben benne volt a holokauszt szó, ezért (jó liberális módra) egybõl ki is moderálták.
hungaricum 2008 jún. 19. - 13:44:13 Előzmény Moldávia bánata
(1858/2021)
inkább az igazság szókimondó stílusban, mint a sötét hazugság és gyávaság aranypapírba csomagolva. Ha a szóból nem értetek, a stílusomból kikövetkeztethetitek, mennyire megvetlek titeket.
1/10
issti1 2008 jún. 19. - 09:40:30 1/10 Előzmény hungaricum
(1857/2021)
..kár, hogy kipontozták, szivesen elolvastam volna a hsz-t.
1/10
issti1 2008 jún. 19. - 09:31:23 1/10 Előzmény meszag
(1856/2021)
Válaszul idézném Hungaricum helytálló értékelését:"a magyar liberós párt olyan messze van a liberalizmustól, mint ide Nagykáta" -vagy inkább mint ide Jeruzsálem, teszem hozzá és a folytatást is ajánlanám elolvasásra, de úgysem teszed, úhogy hagyjuk!

Szóval hidd el: amit ti itt Magyaro.-n "liberalizmusnak" csúfoltok, az nagyjából csak a liberális eszmék meggyalázása, lejáratása.

Még annál is jóval kevesebb köze van a valós eszmevilághoz, mint a magyar "jobboldalnak" a valós jobbos eszmékhez- pedig az sem egy matyóhimzés, mint tudjuk..
Moldávia bánata 2008 jún. 18. - 20:01:59
(1855/2021)
Igen! Mi kihalunk, mert buzik vagyunk, s nem tudunk szaporodni! Örülsz, hogy most már tudod, ugye? ;)
Moldávia bánata 2008 jún. 18. - 19:58:42
(1854/2021)
Hungaricum, az ízlésesség, a pédaértékû magatartásmód megtestesítõje! Keresztényi szellemiség, erkölcsi magaslat, amelyet a jövõ nemzedékének is követni kell!
Azért remélem meggyónod, hogy állandóan moderálkodsz! ;)
hungaricum 2008 jún. 18. - 17:58:51
(1853/2021)
**moderálva**
hungaricum 2008 jún. 18. - 17:56:37
(1852/2021)
**moderálva** ja, hogy jól megélsz abból, hogy ide írogatsz brokiságokat? Bocsika, ezt nem tudtam eddig. Szállj magadba, te nemzet szégyene!!!!
hungaricum 2008 jún. 18. - 17:52:10
(1851/2021)
a magyar liberós párt olyan messze van a liberalizmustól, mint ide Nagykáta. Azt lehet tenni/mondani amit õk megengednek, és azt is csak nekik szabad!!! Ez miféle liberalizmus? Akiket pedig felkarolnak és pozitívan diszkriminálnak (magukfajtájukat, a cigányokat, a buzikat stb... szóval a kisebbséget és a devianciát), azokat is csupán azért, hogy szavazóbázisuk legyen. Ti hol éltek? Az a böszme bánat, tudom, moldáviában, nem is csodálkozom, hogy lövése sincs arról, mi folyik itt Mo-n, de ezt a meszag-gyereket, hogy honnan szalajtották, lila pukim sincs róla. Nem is fecsérelem rájuk az idõmet tovább, javaslom issti te se tedd!!! hagyd rájuk, majd egyszercsak kihalnak, és kész. Ezek olyan okosak, hogy még biztos azt is tudják, mi az a Zyklon-B (lássuk mire mennek a nagy "gondolkodásukkal")!!!
Moldávia bánata 2008 jún. 18. - 13:06:45
(1850/2021)
Na, ez nagyjából korrekt. De az, hogy korrupt továbbra is csak egy szépnek tûnõ szófoszlány. A politika sajnos errõl szól. Rengeteg a korrupció pártállástól függetlenül. Bár, nem minden nap akad egy olyan ügy, mint a Gripen-botrány, de majd Viktor király bizonyára megteszi a feljelentést, amit már annyian várnak tõle. Hazudni pedig nem szép dolog! Ferenc császár is sokat hazudik, s mint politikusnak, ez szinte már kötelessége, sajnos itt tart a világ (nem az ország!). Hazudott Billy Clinton is, bár az csak szexbotrány volt, nem korrupciós. Kéne már valaki, aki még soha nem hazudott! Tud valaki ilyet? Állítólag van egy ilyen a világon, aki ezt állítja magáról. Meg kell választani, 'oszt jó napot! Hátha nem lesz választási csalás. Apropó csalás! Csal az SZDSZ az elnökválasztáson, lebukik. Állítólag csal a MaSZoP a 2002-es választáson (aminek törvényes lebonyolításáért a fidesz felelt Pintér Sándor belügyér személyében). Sajnos csalók vannak, az egész világon, kár elrelativizálni úgy, hogy csak egy valaki csal, más nem. Ez persze senkit nem ment fel semmi alól, de egy összetettebb gondolkodás kíván az, hogy valaki belássa, az éremnek nem csak egy oldala van.
Az pedig milyen dolog, hogy valaki elkezd komcsizni, ugyanakkor kokettál is az egykori "nemzetnyomorítókkal"? Csak nem felülírnak bizonyos érdekek bizonyos erkölcsi minimumot? (Szûrösgate, Pozsgaygate). Persze ezt csak úgy általánmosságban kérdezem.
8/10
meszag 2008 jún. 18. - 10:57:30 8/10
(1849/2021)
NA szeretném már, ha a mai magyar valósággal foglalkoznál Te is, nem a köldöködet nézegetnéd. Állandóan '56. MAjd egyszer, sok-sok év múlva a történészek kielemzik, nem a mi dolgunk mostmár, ha egyszer politikusaink a rendszerváltás kezdetén direkt nem rendezték ezt el. Minden oldalon akad csaló, légy nyugodt, és örülj, hogy mostanság ez legalább kiderül, nem úgy mint a Fidesz éra alatt.
Te mindenhez értesz, amiben döntened kell? Vagy sosem kerültél még olyan helyzetbe? Nem hiszem. Tegyük fel, hogy aki dolgozik, az tévedhet is.
Ahogy Viktorka változtatott 180 fokot, más nem tehet legalább 90-et????
Egy liberális gondolkodó aki csak az egyik oldal hibáit veszi észre.....o:)
8/10
meszag 2008 jún. 18. - 10:36:22 8/10
(1848/2021)
Na ez új volt bocs, de eddig nem tapasztaltam, hogy liberális elveket vallasz. Szidtad õket is.
Nem tudom kit, mit tartasz álliberálisnak? Bár én sem kedvelem a jelenlegi liberálisok mindegyikét, de Te? Tiltakoztál eddig szerintem azon elképzelések ellen, amit képviselnek.
Liberális elveket eddig konkrétan, néha durván én fogalmaztam meg. Tõled ez
1/10
issti1 2008 jún. 18. - 09:50:15 1/10
(1847/2021)
Igazán nem akarlak kiábránditani, de ismételten el kell mondjam, én nem vagyok "jobboldal", sõt még jobboldali szimpatizáns sem: egyszerûen a józan eszemmel gondolkodom, s ennek alapján alkotom meg független véleményem. Ha mindenképp be akarnál kategorizálni, sokkal inkább liberális beállitottságú vagyok -persze nem a mai magyar hazug, áruló, jellemtelen álliberálisokkal összetévesztendõ módon!
1/10
issti1 2008 jún. 18. - 09:43:42 1/10
(1846/2021)
Akkor azok kedvéért, akik most csöppentek ide a holdról(ezek sz. az elmúlt éveket te is valamely más bolygón töltötted -hogy irigyellek érte!), elmagyarázom:
1.korrupt: kormányunknak minden héten újabb és újabb korrupciós ügyei buknak meg -jelenleg miniszter, államtitkár és egyéb (ex)vezetõ beosztású személyek ellen folyik korrupciós, sikkasztási, csalási ügyben eljárás, illetve több esetben már biróság el is itélte(ki milyen birósági szakban van).
2. csaló: lásd elõbb, plusz pénzeink lányúlásának egy legújabb csalás-szagú esete - 200milliós kormányszóvivõi "webszájt". A királyi TV Hiradója veblap készitõket kérdezett, akik egybehangzóan max. negyedéért bármikor készitenek ilyet..
3. hazug: a választások óta folyamatos hazudozásban vannak -erre konkrét példát százas nagyságrendben sorolhatna bármelyikünk, aki az elmúlt éveket nem az agyhalál állapotában egy klinikán töltötte.
4. komcsi: az MSZMP nevû komcsi, önkényuralmi párt felvállaltan egyenesági leszármazottai alkotják népünk kormányát, melynek tagjai mind-mind jól kipróbált kommunista elvtársak -ki milyen szinten: volt aki részt vett az '56-os megtorlásokban, s van aki koránál fogva, csak a szocializmus habjain fényesitette politikai és persze egzisztenciális karrierjét -természetesen a többiek kárára.

Persze mindezen tények a minimális morális érzékkel rendelkezõ ember számára egyszersmind "hangulatkeltõek" is: bizony, kinyilik tõle a bicska sokunk zsebében!

De ez természetesen rád nem vonatkozik, hisz ha jól sejtem a te esetedben az "izlések és pofonok különbözõek" axióma érvényesül - van akinek ettõl felfordul a gyomra, s megint másnak személyes szimpátiája indul be, s lelki társra talál e körben.
De hiszen ezek a mi kis kelet-európai létünk diszkrét bájai..
Nem is akarlak eltériteni utadról, csak egy kis izelitõt adtam neked a mai magyar reális valóságból - amelyhez való viszonyulás mindannyiunknak lelkiismereti és magánügye!
8/10
meszag 2008 jún. 18. - 08:05:33 8/10 Előzmény issti1
(1845/2021)
Egyébként megint összekeverted. Fridi nem átáll, hanem nem hosszabbított szerzõdést, miért, azt sosem tudjuk meg. Aki átáll, az pl. a köztv-nek csúfolt képzõdmény,
Ki a hibás? Pl. a pocsék médiatörvény, és a gumigerincû, magukat tévesen újságírónak hívõ percemberkék.
8/10
meszag 2008 jún. 18. - 08:01:35 8/10 Előzmény issti1
(1844/2021)
Igen, TE lehetsz büszke, vagy a jobboldal mindegy, nõ a hívõk tábora. o:)
Moldávia bánata 2008 jún. 17. - 23:25:39
(1843/2021)
"korrupt-csaló-hazug komcsi-álliberális "

Tudod, az a baj, hogy amíg ezeket a foghegyrõl odavetett akármiket nem magyarázod el, nem fejted ki, addig csak hangulatkeltésnek minõsülnek, aminek túl sok értelme nincs.

Mert ízlések és pofonok különbözõek. ;)
1/10
issti1 2008 jún. 17. - 23:15:23 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(1842/2021)
Kivételesen egyet kell értsek veled, sõt meg kell álapitsam, e találó megállapitás rád fokozottan igaz!
És általánosságban is a totális szelleminek nyomor jeleként értékelhetõ, hogy még jelen stádiumban is vannak, akik ennek a korrupt-csaló-hazug komcsi-álliberális rendszernek hivei, támogatói, kiszolgálói.

Elkeseritõ, mondanám, ha nem lennék eredendõen optimista- igy azonban inkább ezt mondom: mulatságos, szórakoztató jelenség..