Téma: Fûrész II.

idõjós1010 2008 nov. 06. - 21:17:56 Előzmény monnci
(70/190)
Eddig a 2. rész volt a legvacakabb.
(nálam)
monnci 2008 okt. 26. - 17:52:55
(69/190)
Na végre megnéztem és sokkal jobb, mint az elsõ rész.
Sokkal több cselekmény történik benne, maga a történet is jobb és a végén is meg lehet lepõdni.
Szal szerintem jobb, de lehet hogy a 3., a 4. meg az 5. rész ezt is lekõrözi..:P
monnci 2008 szept. 29. - 17:45:48
(68/190)
"Jó szaftos"?????!!!!.:P
monnci 2008 szept. 29. - 17:45:04 Előzmény Cullangka
(67/190)
A hétvégébõl jövõ hétvége lett...
Hát az 1. résznek jó a története meg minden, de vannak benne néha "üresjáratok"...
Cullangka 2008 szept. 25. - 19:19:24
(66/190)
sztem sokkal jobb!! az elsõ kicsit uncsi volt! de ez jó szaftos:)
monnci 2008 szept. 25. - 16:57:02
(65/190)
Nah, ezt a részt is szerdán kaptam meg...
Jobb, mint az elsõ????
(még nem néztem meg, hétvégén fogom)
Cullangka 2008 szept. 23. - 19:42:34
(64/190)
sztem a 2. a legdurvább rész!:) nekemt teccett! hát a 4es inkább csak válaszokat ad mit miért, szal az is jól jön:) de lessz 5 is! kivi vok abban mi lessz:)
1/10
Tako1952 2008 szept. 21. - 12:54:46 1/10
(63/190)
Szerintem a Fûrész 4 az eddigi leggyengébb rész.
bourne 2008 aug. 30. - 12:50:13
(62/190)
szerintem nagyon jó kis filmecske, az elsõ rész sem volt semmi, de ez nekem jobban tetszett, mint az ...
érdekes volt, h itt többen voltak összezárva ...
a fecskendõs résznél majd szétszedtem a karfát ... azt nagyon brutálisra csinálták ...
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 20:30:51
(61/190)
Hát, a második részt énis csak egyszer néztem meg, de egyik sem olyan rossz rész. A brutalitáson felül azért némi mondanivalót is bele lehet magyarázni. A történetek is pont elegek arra amire szánták õket. A figyelmet felkeltik, és meg is tartják a nézõben. Ha többedjére már nemis, de mikor még csak elõször látja az ember, abszolút rendben van. (sztem). Ezek a filmek, nem csak a brutalitásról szólnak, viszont sokan csak ezért nézik.
10/10
antika4 2008 aug. 29. - 20:11:01 10/10
(60/190)
A fûrész 2.3,4-részének értelmes története nincs, egyszerûen csak gusztustalan, ezért nézik meg az ilyen beteg emberek...(mint például sajnos én!)
8/10
Újvállalkozó 2008 júl. 14. - 17:16:54 8/10
(59/190)
viszont a Fûrész 2 végén nem akarod fejbelõni magad,mint pl a Kocka végén,ahol semminek nincs értelme. :)
Kettyi 2008 jún. 09. - 18:12:16
(58/190)
ne aggódj az lesz! de a 4 is durva!
10/10
.Cariba. 2008 jún. 09. - 17:57:36 10/10
(57/190)
Lehet, hogy most le fogtok hurrogni, de nekem ez jobban tetszett, mint az elsõ rész.

Ennek is a vége tetszett a legjobban, amikor mindenre fény derül, igaz ez az elsõ részben is nagyon jó volt.

Tetszik az olyan horror amiben a nézõ logikázhat, és megfejtheti a történetet.

Az elejétõl kezdve kiszúrtam magamnak Amanda-t (Shawnee Smith-t), hogy lesz vele valami különleges. És lett is.

Még a napokban meg fogom nézni a Fûrész 3-at, remélem az is ilyen ütõs lesz mint az elõzõ két rész.
9/10
attakket 2008 márc. 05. - 20:25:58 9/10
(56/190)
Egyet értek az elöttem szólóval.PHEIA te meg nehogy már úgy akarjál minösíteni egy sztorit,hogy egy négyes sorozatból megnézed a 2.részt.Persze hogy fogalmad sincs az egészröl...Sztem nagyon is jól ki van találva az egész,fordulatokban,meglepödésekben gazdag kegyetlen jó sorozat.9/10
10/10
pleb 2008 márc. 03. - 17:12:09 10/10
(55/190)
Egy remek folytatás. Hiába rosszabb lett az elsõ résznél, de nagyon jó még ez a rész is. Habár a csapdák a 3. részben ötltesebbek lesznek, de ez izgalmasbab, mint a 3. rész. Remek csattanó a végén:
***(Spoiler) Hogy mindvégig a nyomozó volt az áldozat, mert próbára tette a türelmét, amin eg is bukott. De ha az én gyerekemrõl lenne szó, lehet, hogy én is ezt csinálhattam volna, hiszen nem tudta, hogy nem élõ adás.
Pheia 2008 febr. 29. - 17:50:57
(54/190)
Nos, én kikérem magamnak hogy nem értek az ilyesmihez, meg mindent amit az a marczy vagy kicsoda mondott. Csak elmondtam a véleményemet, ugyanis ez a topic arra való. És láttam már kismillió horrort és azt is tudom, hogy a horrornak ez a fajtája nagyon távol áll tõlem. Viszont, az ilyen embereket sose fogom megérteni, akiknek tetszik az ilyesmi, mert ez simán szadista és nem feltétlenül mindig a látványvilágra kell menni. Egy fekete képernyõvel és síri csenddel többre lehet menni mint pár szétrobbant aggyal. ez is annak a példája, hogy a kevesebb néha több.
AVentura 2008 febr. 11. - 16:18:15
(53/190)
Nagyon beteg film sztem!Jó,de mégis beteg!
atro 2008 febr. 11. - 11:51:56
(52/190)
Én eredeti hangon, magyar felirattal láttam elõször, de szerintem nagyon bénák voltak a szikronhangok! Fõleg a házba bezárt n*gger magyar hangja volt hiteltelen, az ipse saját hangja valahogy meggyõzõbb ahhoz a kemény börtönviselt n*gger szerephez, amit a fickó eljátszott.
Az elsõ rész volt a legjobb, a negyedik a legrosszabb - szerintem.
Egyébként jó, hogy a TV2 néha normális filmeket is mûsorra tesz (szombaton a Vörös Sárkány), nem pedig csak az ultra gagyi negyed osztályú baromságokat, amiket egy videó kölcsönzõben legfeljebb az asztal lába alá tesznek, hogy ne billegjen az asztal :-)
7/10
Tenebra Mors 2008 febr. 11. - 00:11:54 7/10
(51/190)
Most lett vége nem olyan rég. Meglepett, hogy csak 1 reklám volt közben (de az azért jó 10 perc volt :S. )

Nekem az elsõ is tetszett, mint már írtam a topic-jában. Rám tudott hatni ez a rendkívül sokkoló, nagyon gyors vágás, a kritika szerint "giccses" kamerakezelés, és a flashback-sorozat a végén. Szerintem teljesen rendben volt az egész. Két szál, mely látszólag függ egymástól, de még sem.
***SPOILER***
Azt hinnénk, hogy azok az áldozatok, akiket a képernyõn látunk, de valójából a rendõrnyomozó az áldozat. Szerintem zseniális csavar, nekem tetszett.

A csapdák sokkal véresebbek voltak, mint az elõzõ részekben, és jóval öncélúbb volt itt-ott. De még ebben a részben sem billentek át a készítõk szerintem a ló másik oldalára. Néha az ordítás nagyon idegesítõ volt XD. Ezeken már erõsen elgondolkodtam, hogy ezek lehetnek-e valódi emberi reakciók. Szerintem nem. Az elsõ részben ott nagyjából úgy viselkedtek a szereplõk, mint az emberek. De itt már jóval túljátszottabbak voltak a dolgok.
A rendõr is egyre idegebetegebb lett, nem tudott koncentrálni. Most tényleg ennyire hülye vagy csak elvakította a fia iránti aggodalom? SPOILER: Hiszen az egésznek a kulcsa az lett volna, hogy figyel Jigsaw-ra, és követi a szabályait.SPOILER

Szóval a szereplõkkel, reakcióikkal már volt bajom, közel sem voltak olyan meggyõzõk, mint az elsõ részben.
Viszont a történet felépítése és kibontakozása, valamint a végén a felismerés(ek) zseniálisak voltak. Vagy ki tudja... Lehet, rám is hatott a sokk, és eltompította az agyam, ezért nem látom azt, amit sokan, hogy ez a film szar XD :P. Na, de komolyra fordítva a szót: szerintem nagyon jól volt felépítve az egész, és a felismerés megdöbbentõ volt, akár az elsõ részben. Megismételték? Lehet. De álmomban sem gondoltam volna, hogy ez a fordulat következik be.
***SPOILER*** Hallottam dolgokat már spoilerekbõl, hogy Jigsaw meghal, és valaki átveszi a helyét. Szóval volt bennem gyanakvás, illetve értetlenkedés. De én rohadtul elhittem, hogy a "szájpeckes" csaj még egyszer Jigsaw csapdájába került. Jó, azért halvány gyanú merült fel, hogy esetleg összejátszik Jigsaw-val. De soha nem gondoltam volna, hogy õ viszi tovább a játékot. SPOILER

Megértem azokat, akiknek nem tetszett, sõt, az egész nem tetszik, nem mindenki vevõ az ilyesmikre. S aláírom azt is, hogy a szereplõkkel nem lehet azonosulni. Nem is akartam, egy percig sem XD. De van mégis valami a filmben, ami megragad, ami valahogy vonz magához. Talán a történet? Lehet. Én együtt próbáltam nyomozni, kideríteni, mi lehet a kulcs, mi lehet a megoldás, mit ért Jigsaw azalatt, amit mond.

Én az elsõre anno 8/10-et adtam. Akkor ez legyen 7/10.