Téma: Fûrész IV.

jigsawné 2008 jan. 28. - 14:35:47
(92/312)
sziasztok!!!


én még nem láttam a negyet de csak moziban vagyok hajlandó megnézni mert ugy az igazi es nagyon várom már. Az 1ben lawrence persze meghal elvérzik kb ahogy kikuszik a helyszinrõl. sztem mind a 3 kurva jo utanozhatatlan (bar nekem a 3 tetszik a legjobban:):) es remelem a 4 is jo veres lesz....
es ezen senki ezen a porton senki ne szidja egyik reszt sem mert a ferjemmel gyülik meg a baja:D
capriati 2008 jan. 23. - 22:53:08 Előzmény TaurusHUN
(91/312)
Rigg pedig simán meghalhat, nem tudom melyik elmélet miatt nem.. :P Hoffmannak viszont érdeke hogy meghaljon, mondta is hogy game over, hisz õ az egyedüli aki látta, hogy õ is segít jigsawnak...

Bár ki tudja, a Fûrész-filmekben bármi elõfordulhat..
capriati 2008 jan. 23. - 22:49:20 Előzmény TaurusHUN
(90/312)
Szia!

***SPOILER***
Hát egészen pontosan azt mondta, hogy amanda játékaiban nem lehet nyerni, csak áldozatok vannak, nem játékosok.

Matthewsról meg annyit, hogy jigsaw azt mondta, hogy ott hagyta holtan. Tehát vszínû hoffmann zárta el, õ húzta vissza a helyre és õ tartotta fogva, amanda nem is tudott róla lehetséges.
De lehet hogy ez kicsit tényleg zavaros része a filmnek. :)
capriati 2008 jan. 23. - 22:30:15
(89/312)
AKI MÉG NEM LÁTTA NE OLVASSA EL...

Hát ugye a 3. és a 4. rész egyszerre játszódik. Kivéve a 4. rész elejét és végét, a boncasztalos jelenetet, ami az amanda-jeffes sztori után játszódik..

Az fbi-os muki, akit bezártak nem tudom hogy kerül ki, de vszínû fõszereplõ lesz az 5. részben, állítólag õ fogja felkutatni jeff és lynn lányát. Mondjuk az elég vicces lesz, hogy jeff játékát õ játssza, de elég sanszos hogy valami ilyesmi lesz...

Meg hát ott van még Hoffmann játéka, de az lehet hogy csak a 6. részben lesz..
9/10
Kathe Smith 2008 jan. 23. - 11:38:09 9/10
(88/312)
Hi!
Ha valaki tud, akkor légyszi világosítson fel!
Jigsaw hogy került a boncasztalra, ha még mindig a harmadik részben lévõ helyszínen van a hulla? + ugyebár az FBI-os pasit is odazárták be? Nekem ez egy kicsit homályos.Légyszi aki érti mondja el!
Köszi

Amúgy szerintem nagyon jó mind a 4 Fûrész! Alig várom a többit!
i wanna play a game 2008 jan. 22. - 15:09:54
(87/312)
Sziasztok!

Sajnos már én is megnéztem DVD-n, bár jobb lett volna moziban, de ki tud 4 hónapot várni. Rigg játéka nagyon jól lett kitalálva, bár az elsõ 2 rész után nagyjából ki lehetett ismerni Jigsaw gondolkodását. Szerénytelenség nélkül, a 3. részben a film közepénél megmondtam a barátaimnak, hogy Amanda ismét játékban van. Amanda egyértelmûen gyilkolt, pl. õ ölte meg az elsõ részben szereplõ fényképész gyereket is, valamint a rendõrcsaj bordakitépése is az õ lelkén szárad. Sõt be is vallja Jigsaw-nak a III. rész végén. És ugyebár azért játszik, mert az õ játékaiból nem lehet menekülni. Az furmányos volt, hogy egy idõben játszódik a harmadik és negyedik rész, a második óta eltelt (a film szerint!) 6 hónapra lennék kíváncsi, bár biztos lesz szó róla a késöbbi részekben. Érdekes kérdés, hogy mi van a kislánnyal! Bár én még mindig azon töröm a fejem (bár a többi fûrész rajongó ismerõsöm szerint meghalt), hogy az elsõ rész dokijával vajom mi történt, miután kikúszott az ajtón. Szerintetek?
atro 2008 jan. 17. - 19:08:46
(86/312)
Kaptár alias Resident Evil??
Csak az elsõt láttam. Illetve, lehet hogy a másodikat is, de ebben most nem vagyok biztos. A harmadikat viszont biztosan nem.
DVD Rip: az még nem biztos, hogy tényleg az is, csak mert elnevezték dvd rip-nek. Láttam én már a közismert "aXXo" nevével jelzett dvd rip-et, amiben nem volt sok köszönet... A vicces, hogy már a "hamisítványt" is hamisítják :-)
TaurusHUN 2008 jan. 17. - 17:45:46
(85/312)
Ja, meg amit akartam még mondani, hogy a fûrész elõtt közvetlenül néztem meg a Kaptár 3-at (szintén fenn van torrenten, és a fûrész is DVDrip mindkettõ), ami már megfelelõ feelingszintre hozott. Így ajánlom a Kaptár 3-at is, kifejezetten jó lett. Pedig ritka, hogy egy nagyon sz*r második rész után csinálnak egy jó és látványosabb 3. részt.

Igen jól olvasod, ez a hozzászólás a Kaptár 3-ról szólt.
TaurusHUN 2008 jan. 17. - 17:41:39
(84/312)
Igen, a feliratban voltak hibák, de nem azért kellett még egyszer megnéznem a végét, hanem mert ugye mikor a feliratot olvasod a film maga a perifériás látókörödbe kerül, így olvasol és közben érzékeled, hogy mi van kb a filmen. ( Ezt lehet hülyén magyaráztam el.)
A lényeg, hogy nem tudtam egyszerre figyelni a filmre is meg közben olvasni, és ugyebár a Fûrésznél fontos, hogy lásd is a csattanót, ne csak olvasd. meg eleve csavarokkal van tele, amit követni is kell, meg megérteni.
atro 2008 jan. 17. - 15:49:23
(83/312)
"Kiadják dvd-n mire itt a mozikba kerül. Sok pénzt buknak el a hazai mozik azt már elõre megmondhatom. "
- Értem, hogy mire célzol :-) Bennem is felmerült, hogy esetleg jan. 22. (DVD release date) után körülnézzek-e esetleg néhány torrent oldalon... (sic!)
"feliratosan néztem, és hogy megértsem a poént a végén többször vissza kellett tekernem"
- Sok múlik azon is, hogy milyen a felirat. Ha félrefordították, akkor tényleg nehezebb megérteni, legyen szó bármirõl is.
TaurusHUN 2008 jan. 17. - 14:31:53
(82/312)
csak most olvastam itt, hogy lesz ötödik rész.
Ha lesz akkor valami nagyon új kell, mert a negyedik rész a másodikra épít ötletileg.
Ha nem láttad ne olvasd el!!!!!!!!!!!!!!!!
A második részben volt hogy nem egy idõben játszódtak az események és ez volt a poén. A negyedikben ugyan ez van, csak itt a 3. mellé építik a negyediket. és nem Amanda volt Jigsaw társa, hanem a pali.

A harmadik részben ugye le akarta tesztelni Jigsaw Amandát (mint utolsó esély), mert nem szereti a gyilkosokat, Amamnda meg ugye gyilkolt, vagyis azt hittük megölte a rendõrt akit a második részben bezártak a végén. De a poén az, hogy nem ölte meg. Akkor mirõl beszélt Jigsaw? Miért játszott Amandával, ha Amanda mésgsem gyilkolt meg senkit a saját kezével. Szerintem itt van egy kis bibi a filmben. Ez csak úgy magyarázható, ha Amandára eleve nem társként tekintett. Amanda drogos volt és egy drogos miatt vetélt el a felesége Jigsawnak.
Figyeljétek meg az 5. részben a Rigg (a néger) még szerepelni fog, mert Jigsaw elmélete alapján nem nem õlheti meg a f*szi.
TaurusHUN 2008 jan. 17. - 14:12:00
(81/312)
Úgy megosztanám valakivel, de nem akarom lelõni elõre a filmet...akik még nem látták.
TaurusHUN 2008 jan. 17. - 14:09:28
(80/312)
Jan. 10. helyett kitolták Feb. 7-re.
ROSSZ DÖNTÉS VOLT! Fõleg hog y afilmet ma láttam (jan. 17.). erre sem vigyáztak.
Azt sem értem, hogy október 26-án volt a premier amerikába, itt meg február 7-re tolták. Kiadják dvd-n mire itt a mozikba kerül. Sok pénzt buknak el a hazai mozik azt már elõre megmondhatom.

De a filmrõl:
Kicsit vesztett erejébõl, nekem még mindíg az elsõ rész a number 1. Nem mondanám, hogy vérengzõsebb volt, sõt talán a legszolidabb rész. Viszont a poén a végén OK, bár mintha ezt a második részben lõtték volna el.
feliratosan néztem, és hogy megértsem a poént a végén többször vissza kellett tekernem. Nos ez a moziban nem lesz lehetséges, így ha feliratos lesz sokan lesznek szerintem úgy, hogy nem értik a végét.
A második és a harmadik rész megtekintése ajánlott a negyedik elõtt, hogy világos legyen.
Nagyon öszekuszált a vége, nehezen hihetõ, hogy a végére másodpercre pontosan összejött minden.
atro 2008 jan. 17. - 13:41:56
(79/312)
Most febr. 7-én lesz a bemutató? Nem úgy volt, hogy már a mozikban lesz január közepétõl?
murci 2008 jan. 15. - 11:36:47
(78/312)
jaj valaki nem tudja lemásolni nekem dvd-re? (cserébe viszek persze egy üreset, meg a hálám) Lééééccccci :) Fûrész-rajongó vagyok!
ZAVI 2008 jan. 14. - 20:18:03
(77/312)
Hát nekem ez már kicsit túl kapkodós volt, az eddigiekhez képest! Annyi mindent akartak belepréselni, és olyan sok homályos szál volt, hogy nehéz volt felfgoni. Meg most picit a csapdák is ötlettelenebbek voltak az eddigieknél.De azért végig feszült, kemény, izgalmas volt!
Mr.Smith 2008 jan. 14. - 08:34:53
(76/312)
A 4. rész azért nem múlta felûl az elõdeit, mert túl sok benne a homályos rész, amire majd talán a folytatás vagy folytatásokban kapunk választ csak! Ez olyan félbehagyott érzést kelt az emberben.
8/10
Koma86 2008 jan. 13. - 21:49:10 8/10 Előzmény leopard26
(75/312)
a 4.et megnézve,nem mondom h. ez a legjobb rész,de abszolut beleillik az eddigiek sorába. lehet mondani h. pénznyerés az egész,de akinek bejön ugyis megnézi a többi részt is,akinek nem tetszik meg nézzen mást.)
amugy bizonyára tudjátok h. nemcsak 5. de 6.rész is készül már,amiben elvileg kiderül mi lett Jeff gyerekével pl,illetve vájkálás lesz a múltban..)a 4.részbõl pár dolgot nem értek,leginkább h. hoffmann zsaru a vége alapján gyilkologép lesz?.) na de majd a többi részt választ ad rá..)
leopard26 2008 jan. 12. - 11:36:26
(74/312)
Kalapács vs. Sarokcsiszoló!A Születés:)
murci 2008 jan. 12. - 01:00:02 Előzmény leopard26
(73/312)
Sarokcsiszoló 5.! :D