Téma: Gabriel Garko

10/10
Pink Pearl 2014 febr. 18. - 08:19:38 10/10
(53/413)
Szióka :)

Én nem tudom....de valahogy biz'Isten volt egy olyan pillanat amikor felmerült bennem, hogy Giulio és a bajuszos pali között FIZIKAI értelemben is volt valami?!....
Még Stella is úgy mondta, hogy "kapcsolata" volt Giulio-val.....
Hááát egyértelmûen nem derült ki :D

Valerio...háát nem tudom....lehet,hogy úgy értette,hogy nem lesz pap :) Ezt így is, úgy is lehet értelmezni:)
Én örülnék neki ha úgy lenne :) Sajnálom Gigliolat-t, hogy úgy szenved miatta :(

A Lara féle terhességi szálat én se értem...
De azt se értettem, hogy Lara miért "hazudta" azt a felügyelõnek,hogy nem tud arról, hogy találkája lett volna Lilianának?
Vagyis értem...mert õ akar bosszút állni...ahogy ott suttogta Giulio-t nézve,hogy "megfizetsz azért amit tettél"...csak így nem biztos,hogy sikerül...napersze tudom, hogy más a valóság és más a film :D

Valahogy olyan befejezetlen a film....igaz nyilván azért,hogy csigázza a nézõket a folytatás felé :D
De én abszolút nem ilyen "vég"-re számítottam :D

Én szoktam színészeket csillagozni :) Garko természetesen 10-es nálam :D
Ki adott neki xar pontszámot?? :D Biztos vmi irigy,rosszindulatú majom :D

Persze majd én is be-be nézek és ha van vmi fontos info, majd szólok :)

A L'onore 4. szériáját gondolom az idén fogják forgatni :) Ha követik az eddigi tendenciát a "3 évenkénti" új szériával, akkor 2015-ben kell jönni a 4. szériának,ahhoz pedig az idén le kell forgatni :D
Gondolom vagy nyáron, vagy õsszel lesz a forgatás :)

Ja errõl jut eszembe! Azt tudtad, hogy Alessandra Martines (aki a bírónõt játszotta a L'onore....-ban)tavaly januárban szült egy kisfiút? :) Hallottad?
A tõle 20 évvel fiatalabb szerelmétõl van a gyerek. Egy francia színésztõl.

A "Le tre rose di Eva" sori 2. szériáját megnézted már? :) Mert emlékszem azt mondtad(amikor legutóbb ott beszéltünk), hogy még nem :)
A 2. széria szerintem jobb volt mint az elsõ :)

Jajjj! Abszolút friss hír!!! MOST LÁTOM, hogy a Wiki-n már ki van írva, hogy LESZ 3. SZÉRIA a PECCATO soriból(6 részes) és 2015-ben (?) LESZ? :D
Mi a fene! :D Így belehúztak? :D Akkor lehet,hogy MÁR forgatják is a 3. szériát?? :D
Na majd kiderül! De ez most meglepett! :D
10/10
Bilancia 2014 febr. 17. - 21:01:55 10/10 Előzmény Pink Pearl
(52/413)
Szia!

Jajjj! Nem, az eszembe se jutott, hogy Giulio és Michele között van/volt valami:)) Én is azt gondolom, hogy egyoldalú volt a vonzalom, csak éppen ebbõl is látszik, milyen aljas Giulio: szavakkal alázza szanaszét azokat is, akiknek köszönetet kéne mondania...

Különben a végérõl mit gondolsz? Amikor Giulio haragjában - amiért Gigliolat Valerio hangja "hozta vissza" a kómából -, bemegy az öccséhez a szemináriumba, és ott jól összevesznek.
Azzal, hogy azt a papi szalagot kitépi a gallérjából Valerio, szerinted úgy dönt, hogy mégsem lesz pap?
A szövegbõl nem derül ki, de nekem esélyes:)))

Larara visszatérve, én csak saccoltam, hogy akár meg is szülhette a gyereket, mert akkor mi értelme volt az egész terhesség szálnak?

No, azért mert vége ennek a sorinak, be-benézek majd, remélem te is, ha valami fontos (vagy nem fontos) infót megtudsz Garkoról, jelentkezz:)))

Képzeld, én soha nem szoktam színészeket csillagocskákkal értékelni, de a napokban meg kellett tennem, mert valaki(k) nagyon leértékelhették kedvencünket:((
A múlt héten még 9,5 volt az arány, most meg már csak 8,8:( Nem mintha számítana... De azért kapott tõlem is egy tízest:)
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 17. - 14:53:28 10/10
(51/413)
Szia! :)

Nem,nem kerülte el a figyelmemet, hogy ki volt írva, hogy "6 hónappal késõbb" :) Tudom, hogy volt ilyen....DE az az esküvõn volt kiírva! Vagyis Gigliola Londonba távozása és az anyja esküvõje között annyi telt el.
De ha te arra gondolsz, hogy ez a Lara "szálra" is vonatkozik, vagyis ONNANTÓL is 6 hónap telt el...akkor pláne nem értem MIBÕL gondolod, hogy megszülte a gyereket?!
Max 1 hónapos terhes volt...ha hozzáadunk 6 hónapot, akkor 7 hónapos terhesnek kéne lennie mikor Rómába jött...?!
Szerintem elvetette a gyereket....

Az a dal nekem is nagyon tetszett :) A szövege fantasztikusan passzolt a történethez :))

Giulio iskolatársára igen, emlékszem! Te tényleg nem emlékszel rá?
Õ az az Othello nevû szemétláda akivel a katonai iskolában megölték a 3. társukat amikor az leesett a kerítésrõl mikor ki akartak surranni :( Jajj de mocskok :((

A néma film témában....ott sztem arról volt szó, hogy Stella leolvasta a szájmozgásról a "ti amo"-t és az, hogy hangilag is hallottuk mi nézõk, az Stella gondolatainak kivetülése volt. Így még hatásosabb volt.

De egy valami nekem nem tiszta....
Én is emlékszem arra a jelenetre amit te is említettél, hogy ha "legközelebb Stellával próbál szerelmeskedni, gondoljon rá..."
Ez mit akar jelenteni? Szted Giulio és az a meleg pasi FIZIKAI ÉRTELEMBEN is viszonyt folytattak?!
Én eddig azt hittem az a pasi csak "plátói" értelemben epekedik Giulio iránt....
De most kissé megkeveredtem....

Kösz a linket a Valentino filmrõl :) Reméljük igaz :D Habár én már semmit se hiszek amíg nem látom :D
A peccato is kb 4 hónapot késett :D

Na ha van még vmi gondolatod amit szted meg kéne vitatnunk akkor szólj :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 16. - 18:27:04 10/10 Előzmény Pink Pearl
(50/413)
Szia:)

Igen, a 9. résszel én fáziskésésben voltam, mert csak pénteken volt idõm megnézni, este meg ugye jött az utolsó rész, amit szombaton láttam...

Nagyjából ugyanazok a kérdések és kétségek merültek fel bennem is, amelyek benned, és gondolom sok más nézõben is:))

A Sylvie-féle "jeles" jelenetet én se tudtam hova tenni, szerintem ennek itt és így semmi funkciója nem volt, hacsak a készítõk nem azt akarták, hogy a 9. részben - ha csak pillanotakra is - szerepeljen Carmen. Mert sem elõzménye, sem folyománya nem volt a dolognak, szóval én sem értettem:(

Lara szerintem megtartotta a gyereket. Liliana is mondta neki, hogy ne döntsön elhamarkodottan, mert az fog történni ami vele is történt (gondolom, fiatal korában õ is elvetetett egy gyereket, csak ez számunkra eddig nem derült ki)
Valószínûleg elkerülte a figyelmedet, de most kiírták, hogy "Hat hónappal késõbb". Méghozzá nem sokkal azután a jelenet után, amikor a pruducernek mondta Lara, hogy néhány hetes terhes.
Mellesleg nem értem, miért kellett beleírni a forgatókönyvbe Lara terhességét, az ex-barátjának semmi jelentõsége nem volt a sorozat szempontjából:(((

Szóval, amikor a felvételt készítették Laraval, addigra akár meg is szülhette a gyereket, vártam is, hogy egyszercsak meglátjuk, de nem így történt...

Egyébként nekem tetszett az a dal, és jól összevágták, hogy az szólt, Valerio elutazása, Gigliola balesete és kórházba kerülése alatt. No, ott a kórházban életében talán elõször Giulio is könnyes szemmel nézte a szerelmét, aki soha nem fogja viszontszeretni.
Különben az "esküvõn" is gáláns volt, mert valójában Gigliola csókolta szájon, de magára vállalta, mondván, sokat ivott:))) Ettõl persze még egy szörnyeteg...

Nekem is feltûnt, hogy Stella felnõttként mennyire hasonlít a gyerek Stellára. Ugyanolyan szertelen (jellemzõ volt az a jelenet, amikor a párizsi divatbemutatóra érkezve a szállodában nem találta az útlevelét:))

Bakik most is voltak:(
El tudod te azt képzelni, hogy a '60-as évek elején Giulio Párizsból Rómába telefonál a tettestársának, és az rögvest ott terem, hogy megölje Lilianat és a Laranak hitt csajt?
Különben nem emlékeztem, hogy ez a fickó Giulionak iskolatársa volt. Te igen?

Én már korábban sejtettem, hogy Michele meleg és Giulioba szerelmes. Tök szemét volt Giulio, amikor azt mondta neki, hogy legközelebb, ha Stellaval próbál szerelmeskedni, rá gondoljon, hátha akkor sikerül:)

Az is egy jó nagy baki volt, hogy a néma film vetítésekor hallani lehetett, amint Michele azt mondja Giulionak: "szeretlek". Lehet, hogy a hanggal csak azt akarták érzékeltetni, hogy Stella most döbben rá, hogy a "fidanzato"-ja meleg, mert nem hiszem, hogy a szájáról le tudta volna olvasni. Figyeltem, és csak az látszott, hogy egymással szemben áll a két pasi és beszélgetnek...


A Valentino filmrõl az infot megpróbálom belinkelni:
http://www.tuttotv.info/2014/02/14/mediaset-palinsesti-aprile-e-maggio-2014/
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 16. - 07:22:30 10/10
(49/413)
Szia!

Hogyhogy a 9. részt nem beszéltük meg? :D Mármint ÉN, hogyhogy nem írtam semmit arról? :D Ezen csodálkoztam éppen :DDD
Aztán eszembe jutott,hogy miért :)))
Mert amikor én szóltam, hogy "majd szólj ha te is láttad"...nem voltál se aznap, se másnap, pénteken meg nekem nagyon zsúfolt napon volt, eszembe se jutott :D

Na akkor most "egybegyúrom" a 9. és a 10. részt :D

Szóval...

Az "ál" Larával kapcsban én rögtön gondoltam, hogy ez Giulio mûve....de...az tény, hogy annyira jól játszott õ is és a csaj is, na meg a privát detektív, hogy voltak pillanatok amikor elbizonytalanodtam, hogy talán tévedek (?)...és mégse Giulio szervezte meg?!
De sajna igaz lett a gyanúm :(( A magán detektív nagyon szemét volt, hogy segített ennek a "bastardo"-nak :((( Pfff :((

De Giulio TÉNYLEG maga az ördög!! Még azokat is megöli akik neki "segítettek"....:( Napersze így "nincs tanú"....
Micsoda szemétláda! :(((

Gigliola nekem is nagyon szimpi! Nagyon sajnáltam amikor annyira szenvedett a Valerio iránti (reménytelen) szerelme miatt :( Jól játszik a csaj! El kell ismernem, hogy tehetséges színésznõ!
Itt amúgy sokkal nõiesebb / sexybb a kinézete mint a L'onore...3. szériájában (Tripolina lányaként)...ott olyan kis egyszerû volt...

Azt én már a 8. részben is sejtettem, hogy az a bajuszos pasi (a neve most nem jut eszembe)nem "baráti" gesztusnak szánta azt a pénzt amivel kisegítette Giulio-t....gondoltam, hogy "forró" indoka van...habár elõtte nem sejtettem róla, hogy meleg lenne...

Jaaa és a másik dolog! Már többször akartam mondani csak mindig elfelejtettem :D Megfigyelted, hogy az a nõ aki Stella felnõttkori énjét játsza, ELKÉPESZTÕEN HASONLÍT a kislánykori énjére??? Mintha TÉNYLEG ugyanaz lenne idõsebb kiadásban!
Elképesztõ a hasonlóság! Nem? :)

Még a 9. részben volt egy dolog amit én õszintén szólva nem értettem....mármint azt nem értettem, hogy mire akartak ezzel célozni....Arra a jelentre gondolok amikor Sylvie, Carmen kriptája elõtt beszélt hozzá, hogy "adjon vmi jelet"...és akkor a kriptából kijövet talált a földön egy zöld követ...és akkor eszébe jutott az a régi jelenet amikor Carmen neki adott egy ékszert amiben az a kõ volt....jó! Ez nagyszerû! És? Most ezzel mit akartak mondani?!
Volt ennek vmi apropója?!

Ami Valerio figuráját illeti...õ az a tipus akirõl én azt mondanám, hogy "ilyen csak a mesében van"...
Szép dolog a szeretet...és az is szép ha valaki nem gyûlölködik...de...az,amit Valerio csinál...hogy...Giulio annyiszor "belerúgott"...annyiszor megalázta...folyton errõl beszél, hogy "gyûlöli és mindig is gyûlölte"....és EZEK UTÁN Valerio azt mondja, hogy "annyira szeretlek"....na tudod...ilyen NINCS! Max a mese könyvekben :)
Én pedig tényleg romantikus alkat vagyok és én is sok dologban hiszek de, ENNYIRE "birka" nem tudnék lenni mint ez a Valerio!
Ez már nem "jó"-ság, hanem együgyüség! Ilyen ember a valóságban NINCS! (én legalábbis nem hiszem...)

A vége nagyon fura volt...ez alapján tuti, hogy lesz 3. széria is...

Lehet,hogy a következõ szériában derül ki, hogy Giulio Nito fia? De akkor kb 30 évet kéne ugrani idõben,mert a DNS vizsgálat kb 1990 óta létezik...
Habár a sima vérvizsgálattal is kiderülhet (ahogy korábban is beszéltünk errõl)hogy kizárt,hogy Giulio egy Fontamara...
De persze az is lehet, hogy tévedek és Giulio valóban Giancarlo fia :) Ki tudja? :) Végülis nem én írtam a forgatókönyvet :D

Amikor Gigliola balesetet szenvedett,én elõször azt hittem meghalt...
De az nagyon megható volt,hogy attól ébredt fel a kómából,amit Valerio hangja üzent neki :)

Az is életszerûtlen volt amikor Gigliola azt mondta ott az esküvõn Giulionak, hogy "undorodom tõled,de megkefélhetsz ha akarsz" és erre Giulio azt mondta "Nem, én nem kefélni akarok veled, hanem szeretkezni"...
Ez megint egy filmes mese habbal...

Stellát is nagyon sajnáltam amikor azt a filmet megnézte és rájött, hogy valójában kicsoda az õ nagy szerelme (a bajuszos) :(( Stella egy olyan kis aranyos nõ :) Nem? :)

Jaa még az is undorító volt Ortensia részérõl, hogy "kidobatta" Sylvie-t a cégtõl! Ez undorító volt!
Az öreg Fontamarára is haragudtam, hogy ennyire hagyta magát a "farkánál fogva" vezetni...pedig õ alapból egy jó ember...
Az a jelenet nagyon NAGY volt amikor Gigliola bejött a vacsorára és kipakolta az anyjáról az igazat és letépte magáról a ruhát és hisztériásan azt mondta Valerionak, hogy "Miért nem akarsz engem"?! :((
Jajj ott annyira sajnáltam :( Õ tényleg nagyon szereti Valerio-t! :((
Az meg egy "hülye",hogy papnak állt..:( (már bocsi)...

De Lara végülis szted elvetette a gyerekét? Mert csak beszéltek róla,de nem konkretizálták, hogy megtörtént-e?!
De arra tippelek, hogy megtette, mert néhány hetes terhes volt amikor visszament a "tapizós" producerhez,hogy pénzt akar és hírnevet....és onnantól számítva nem hinném, hogy csak pár nap telt volna el amíg Rómába ment....sztem hónapok teltek el....
Habár az idõt most SEM írták ki...ez mindig úgy bosszant!!! :D

Na a Rodolfo Valentino áprilisban lesz? És hol olvastad? :) Már tuti? Igaz, hogy én se hiszek már el semmit amíg nem látom! :D
Rájöttem, hogy még a "hivatalos" infók se mindig hitelesek! :D
Amikor pl régebben azt írták Laura Torrisi-rõl, hogy itt õ lesz az egyik "legfõbb" fõszereplõ,ez is hivatalos info volt és amint látjuk kamu :D
Az tény, hogy most "nagyobb" szerepe volt mint az elsõ szériában, de az, hogy õ az egyik "legfõbb" fõszereplõ...ez nem lett igaz...
Habár lehet, hogy azt a cikket még akkor írták, amikor még úgy volt,hogy Laura Torrisi kettõs szerepet fog játszani (önmagát és a saját lányát)...

Várom még a te véleményedet :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 15. - 21:46:23 10/10
(48/413)
Az utolsó rész is bõvelkedett eseményekben, idõnként kellõképp meglepõdtem...

Szólj, ha te is láttad:)

Lesz harmadik széria is valószínûleg, azt olvastam.
Igaz, hogy 4 millió fölött volt végig a nézõszám (és kettõnket nem is számoltak bele), de amióta Nitot és Carment kiírták, csökkent a nézettség....
10/10
Bilancia 2014 febr. 14. - 21:14:12 10/10
(47/413)
Megvan:))))

"Mercoledì 16 aprile e giovedì 17 aprile 2014 andrà in onda la miniserie Rodolfo Valentino – La Leggenda, con Gabriel Garko."

Már persze, ha nem változik az idõpont (amin nem lennék meglepve, hisz tavaly õszre ígérték:))

Az Il peccato-t is elõször péntekenként akarták adni, aztán begyorsítottak a heti 2 részre....
10/10
Bilancia 2014 febr. 14. - 19:43:55 10/10 Előzmény Pink Pearl
(46/413)
Na, még csak most néztem meg a 9. részt, de jól szórakoztam, tetszett, pedig baromi hosszú volt. Eddig talán ez volt a leghosszabb, 93 perc.
Neked tetszett?

Várható volt, hogy Ortensia és Giulio így vagy úgy, de összejönnek, hát szeretõk is lettek, nem csak „szövetségesek”:(
Bírtam, amikor Valerio megkérdezte, hogy a nagyapjuk halála elõtt vagy utána kezdõdött a viszonyuk: „Természetesen utána. Két magányos egymásra talált”...mondá Giulio, ...álnok, számító, gonosz páros, fújjj:))))

Szegény Gigliola nagyon szerelmes Valerioba, de szimpatikus nekem a csaj:)

Lara negyon helyes. Tetszett a magabiztossága és a függetlensége, hogy merte a barátjának megmondani, másképp képzeli a jövõjét, nem kész még a házasságra.
Liliananak biztos tüdõbaja lesz, mint a kaméliás hölgynek (ó, de gonosz vagyok)

Kíváncsi vagyok, az ál-Lara hogyan bukik le. Szerintem Gigliola fogja lebuktani. Gondoltam, hogy Giulio benne van az „ármányban”, de olyan sokáig nem lehettünk benne biztosak, hogy kezdtem kételkedni.
Mindenesetre jól kijátssza még Ortensiát is.
Vagy szerinted õ is benne van?

Ma este az utolsó rész következik, izgi:)))
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 12. - 10:51:54 10/10
(45/413)
Na megnéztem a 9. részt! Ez most NAGYON SÛRÛ volt! :)))
Szólj ha te is láttad! :)

A L'onore ...sorival kapcsban...Antoniát nyílván azért játszotta más a 2. szériában mint az elsõben, mert a VALÓSÁGBAN a 2 széria forgatása között eltelt 3 év, a film szerint viszont semennyi idõ NEM telt el! Ott folytatták ahol abbahagyták...az Antoniát játszó kislány biztos "megnõtt" közben :D Gyerekeknél 3 év sokat számít :)
Én azt hittem a 3. szériában is más fogja játszani (hiszen az idõ ott is "állt"...még akkor is 1969-ben voltak :D)
Nyilván azért játszotta ugyanaz a 3. szériában, mert az a kislány nem sokat változott...

Garko igenis JÕ színész!!! Baromi tehetséges!!!! Aki mást mond, az vagy hülye vagy simán csak irigy rá! :D
Vagy pedig rabja annak a sztereotípiának, hogy "aki szép az tuti, hogy buta, tehetségtelen..."....
De ezt csak azok mondják akik maguk buták és/vagy tehetségtelenek :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 11. - 21:45:06 10/10 Előzmény Pink Pearl
(44/413)
Hát a L'onore e il rispetto sorozattal kapcsolatban nekem is az a véleményem, hogy Garko nélkül és az általa alakított Tonio Fortebracci nélkül nem létezhetne:))))

Én a három szériát egymás után néztem meg, így Antonia lecserélése nekem fura volt, jobban érzékeltem a változást, mint aki akkor látta, amikor az olaszok leadták.
Már mondtam, hogy nekem mindhárom tetszett, és amikor a harmadik szériának úgy lett vége, hogy Toniora di Maggio pisztolya szegezõdik, azt gondoltam, ki se bírom, amíg leadják a folytatást, ez emberkínzás:)))
Pedig akkor még csak azt lehetett tudni, hogy folytatják.
A forgatásról most csak elvétve hallok.

Most a Peccato...kapcsán is sok olasz mondja, hogy a fiatalok sorsa már nem érdekli õket, Nito és Carmen nélkül számukra vége a sorozatnak.

Gondolhatod, hogy megcsappanna a nézõszám a L'onore... esetében, ha Garko kiszállna. A kutyát se érdekelné:))

A Valentino filmrõl még mindig semmi hír. Korábban arról volt szó, hogy Garko februárban visszamegy Amerikába promótálni a filmet, de még itthon van...Szerintem csak az amerikai és angol bemutató után, vagy azzal egy idõben adják le az olaszok is. Várom...

Nem bánnám, ha a Io ti assolvo-t is folytatnák, vagy a Viso d'angelo-t (tudom, neked az nem tetszett, de én imádtam benne Garkot:)))vagy végre megcsinálnák a Le memorie di Adriana-t.
Olvastam a regényt, nem könnyû belõle forgatókönyvet írni, de Hadrianus (egyik) kedvenc császárom, és szerintem Garko egy jó forgatókönyvvel brillírozhatna benne:)

Te érted, hogy miért nem tartják jó színésznek sokan? Tudom, hogy a szép férfi színészek legtöbbjének nem nagyon becsülik a színészi képességeit, de akkor se értem.

Valószínûleg elfogult vagyok, de szerintem helytáll minden szerepében.
Most az Il peccato...2-ben elég egysíkú szerepet írtak rá, és a maszkmester sem remekelt azzal a bajusszal, úgyhogy ezt nem tartom egy szerencsés sorozatnak ebbõl a szempontból.

Visszatérve a L'onore... sorozatra, abban is voltak bakik. Szerintem elhúzzák a forgatást, és ez lehet a bakik oka:)Pl. amikor Angelicat elveszi és elhangzik a "Sono cazzi tuoi...amore" örökbecsû mondat a szájából, kimegy a templomból és földre dobja a jegygyûrûjét. Késõbb mégis ott van a kezén... Ez apróság, de bosszantó (ráadásul a jelenetet egy párszor megnéztem, mert az egyik kedvencem:)
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 11. - 06:52:36 10/10
(43/413)
Hááát ez érdekes...az a mondat amit bemásoltál...ez tényleg azt írja,hogy a titkos szolgálat a ludas az ügyben....
Nade HOL volt ez a filmben mutatva?? Sehol!
Akkor meg? Nekünk nézõknek ezt honnan kéne tudni?!
Én esküdni mertem volna, hogy Luigi tette a bombát a kocsiba! Különben MIVEL magyarázod,hogy a kamera többször mutatta a kezét és hogy NEM akarta elfordítani a kulcsot?! Mi más magyarázata lenne mint az,hogy TUDTA,hogyha elfordítja a kulcsot akkor ADDIO...?!

Nade...sztem is az lesz amit te is mondtál, hogy ez egyértelmûen nem fog kiderülni....

Carmeloval kapcsban....õ 1946-ban született, tehát "most" még csak 13 éves?! :DDD Jaajj ezeket a bakikat már nem is sorolom tovább :D

MÁS téma!

Most eszembe jutott vmi...amikor egyszer a L'onore...soriról beszéltünk...és te mondtad,hogy valahol olvastad, hogy állítólag úgy fog kezdõdni, hogy Carmela megszüli a gyereket és utána 18 évet ugranak az idõben...
Én kérdeztem, hogy ezt honnan veszed...te mondtad, hogy egy fórumon olvastad....és erre én mondtam, hogy ez szinte biztos csak találgatás....mert én is olvasgattam olasz fórumokat ahol ez volt a téma, hogy ki mit GONDOL? hogy mi lesz a 4. szériában....és mindenki elõadta a saját ötletét...
Hiszen BIZTOSAT csak a film készítõi mondHATnának...de nekik tilos :) Vagy menet közben is változhat.
Na emlékszel amikor errõl beszéltünk? :)

Ezzel kapcsban eszembe jutott vmi.
Az ilyen nézõi találgatásokat sose szabad komolyan venni :D

Na, egy példa!
Amikor a L'onore...3. szériáját adták, közben olvasgattam olasz fórumokat és az egyik helyen valaki azt írta, hogy õ "biztosan" tudja, hogy a 3. széria végén Tonio meghal és a lánya Antonia lép a helyébe és a következõ szériában Antonia lesz a fõszereplõ...
Még azt is mondta, hogy õ "látta" a forgatást (2011-ben)amikor Tonio meghal...
Amint tudjuk ez mind kamu....mert Tonio nem halt meg...
De az is eszembe jutott, hogy az illetõ talán összekeverte a 2 sorozatot :D Lehet,hogy a Peccato...forgatásán volt ott kukkolni?! :D

Egyébként a privát véleményem a L'onore...sorival kapcsban...
Nem tudom, hogy még hány széria lesz (momentán az biztos,hogy 4. az lesz)..de ha Garko vmikor úgy döntene,hogy kiszáll a sorozatból, vagy a készítõk "ölik meg"....utána KIZÁRTNAK TARTOM, hogy lenne még további széria! Utána!!

Tudom, hogy sok olyan sorozat volt/van/lesz ahol a fõszereplõt "lecserélték" egy másik színésszel, de a L'onore...sorozat esetében ki merem mondani, hogy 100%-ig kizártnak tartom, hogy Garko távozása vagy esetleges (filmbeli)"halála" után folytatódna a sorozat további szériákkal!
Ha Garko "menne", akkor a sorozat is "bezárna". :)
Napersze én is tévedhetek, de ebben a dologban valahogy nem hinném, hogy tévednék :)

Szerinted? :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 10. - 22:08:49 10/10 Előzmény Pink Pearl
(42/413)
Szia:)

Ez a bomba dolog engem is foglalkoztat. Elõször -ahogy írtam is - eleve arra gondoltam, hogy Luigi helyezte el a bombát a kocsiba. De ugye, õ akkor még úgy tudta a fõnökétõl, hogy Carmen meghalt, mert a piros kabátos nõ halott, csak éppen nem Carmen volt a piros kabátban.
A családnak be is jelentette, hogy Carmen meghalt, erre mondta Sylvie, hogy de hisz most beszélt vele telefonon, amin Luigi meglepõdött.

Aztán jött meg Carmen (csak õk nem vették észre), magához vette a pisztolyt és mentek le a kocsihoz. Tény, hogy amikor többször közelítettek Luigi kezére, amint be akarja indítani az autót, ott már lehetett sejteni, hogy valami nincs rendjén, ez a kocsi fel fog robbanni.
Egy olasz cikkben meg ezt olvastam:"Cerca di convincere Luigi a costituirsi alla polizia ma, una volta in auto, i due restano vittime di un’esplosione causata da una bomba piazzata dai Servizi Segreti." A cikk elõzõ mondat az, hogy Carmen megtudja, hogy a férje félrevezette, és veszélyben van az élete.

No, most a beidézett mondatot te hogy érted?

Persze Luigi is tagja volt a Titkos Szolgálatnak, de nekem mégsem egyértelmû ezek után, hogy tudott a bombáról, hiszen a Carmen elleni gázolásos merénylet kudarca után a pasi is veszélyt jelenthetett a fõnökére (elõzõ részben mondta is Luiginak, hogy "ismered a szabályt")

Szerinted?????

Bakik vannak bõven, szerintem ez a bomba-ügy sem egyértelmû, és nem kaptunk választ:(
Valóban a gyerekek korára sem figyelnek, Carmelo sem 14 évesnek nézett ki:)))
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 10. - 06:34:52 10/10
(41/413)
Szia! :)

Bocsi de ezt a bomba dolgot, hogy érted?! Hogy szerinted a titkosszolgálat tette bele bombát?! Honnan veszed?! Sztem nem volt ilyen....vagy csak én nem emlékszem rá? :(
Nekem pont az volt az érzésem, hogy a pasi (Carmen férje) "bombázta be" a kocsit, azért akarta olyan nehezen elfordítani a kulcsot benne. Ha emlékszel, többször mutatta a kamera,hogy odanyúl a kezével,de nem fordítja el a kulcsot...egészen addig amíg, ki nem mondta, hogy "egy percet se tudnék élni nélküled"...

Na én õszintén megmondom, hogy én NEM gondoltam, hogy Carmen meghal! A 8. részben pláne nem...
De így már tuti, hogy nem lesz 3. széria....a 2 fõszereplõ nélkül szted csinálnának 3. évadot? Én nem hinném...

Ja még a bomba témára visszatérve....azt írod: "De milyen szépen vallott szerelmet utoljára Carmennek.
Ha már annyira szerette, ki is szállíthatta volna a kocsiból, hogy csak sajátmagát robbantsa fel."

Na igen....de Luigi nem az a fajta ember aki az ilyen "nemeslelkû, grál lovag" kategóriába tartozik!!!
Ha olyan lenne,akkor nyílván nem "ölte" volna meg azt a férfit,akit Carmen szeretett...
Luigi "szerelme" amolyan beteges-szerelem....

Giulio.....jajjj....kicsiben is undorító volt....és most méginkább az :(
Képes volt megölni egy diáktársát azért,hogy õ ne kerüljön bajba??? TUdom, hogy a másik társával ketten csinálták...tök mindegy! Gyilkosság volt! Indok nélkül! Nincs rá mentsége! Morálisan sem!!!

És amit az anyja halála után mondott...hogy õ "mindig gyûlölte" az anyját.....iszonyat.....:(((

Ortensia egy undorító, számító dög!! Az a baj, hogy az öreg Fontamara viszont tényleg szereti...
De Ortensia még azért is szemét, mert még azokkal SEM szolidáris akik segítettek neki!
A cselédlány valóban sokat segített neki! És ez a köszönet,hogy kidobja?!
És még meg is fenyegeti, hogy a férje neki hinne és nem neki ha elmondaná az igazat?!
Undorító ez a nõ!
Még a "betyár becsületet" sem ismeri :(

Az viszont kellemes csalódás, hogy a lánya egy kedves, jólelkû lány. Azt hittem olyan lesz mint Ortensia....

Arra én is gondoltam, hogy Ortensia és Giulio között lesz valami...de nem biztos,hogy szeretõi viszony....mert Giulio Ortensia lányával is megpróbált kikezdeni, hogy "szórakozhatnánk"....és amikor a csaj kikosarazta, hogy leszólta, hogy "te csak a cseléd lánya vagy"....

Na visszatérve a filmkészítõi bakikra...Valerioval kapcsban sztem itt egy baki van!!!

Mert....most már tudjuk, hogy Carmen 1920-ban született és '59-ben halt meg.
Azt is tudjuk, hogy Giulio 1940-ben született , tehát "most" 19 éves (a szerep szerint).
Az is tény, hogy Valerio 5 évvel fiatalabb, hiszen õ 1945-ben született...
Tehát akor Valerio most 14 éves lenne??? Hát a tények alapján igen, de ez valahogy nagyon nem stimmel...

Elõszöris az,hogy egy 14 éves fiút egy 26 éves színésszel játszatni?!
Massimilano Mora '86-os születésû, tehát a forgatás idején (2012-ben) 26 éves volt.
Gyerekek esetében a 12 év óriási különbségnek számít.
20 éven felüliek esetében már nem nagy különbség (pl egy 32 éves színész simán játszhat 20 évest)
De a 14 és 26 az nagyon nagy különbség!
A dolog másik része, hogy nem hinném, hogy 14 évesen ilyesmit valaki eldöntHETne, hogy õ "pap lesz"....
És akkor pl Gigliola hány éves?! Õ is csak 14? Vagy még annyi sem...?!
Kizárt! Az elsõ széria végén (1945-ben) legalább 5 éves volt a kislány!!!
Valerio pedig késõbb született...

Egyszerûen sztem itt arról van szó, hogy a dolognak ezt a részét nem dolgozták ki jól a készítõk és van itt néhány baki!
A kinézet és az események alapján is, Valerio kb egyidõsnek néz ki Giulioval...
Valahogy nem hinném, hogy szándékosan akarták úgy írni a történetet, hogy egy 20 éves lány egy 14 éves fiúba lesz szerelmes....
30 éves lány már lehet 24 éves fiúba szerelmes....de 20 éves egy 14 évesbe?! NEm hinném...
Napersze tudom, hogy a szerelemre nincsenek szabályok...de valahogy nem hinném, hogy ezt így tervezték a film készítõi...
Sztem ez egyszerûen egy baki, amire nem figyeltek oda. Nem lett pontosan kidolgozva...

Most eszembe jutott,hogy a "Pupetta e il coraggio" soriban Massimiliano Mora szerelme volt Manuela Arcuri...itt meg az anyja :D
Vagy a L'onore...soriban Laura Torrisibe szerelmes, aki itt Giuliot játsza :D

Na kiváncsi leszek mi lesz a 2 ucsó részben. :) Kedden és pénteken :)

A Rodolfo Valentinoról még mindig nem tudok semmit...vajon az mikor lesz? :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 09. - 15:29:00 10/10
(40/413)
Bomba-ügyileg a Titkos Szolgálat a ludas, reggel benéztem:))))
10/10
Bilancia 2014 febr. 09. - 12:18:05 10/10 Előzmény Pink Pearl
(39/413)
Szia:)

Hát ez a rész, így a vasárnap reggeli ébredés után megnézve eléggé meglepett...

Elõször is: észrevetted, hogy a „sigla” alatt Garko már nem szerepel a stáblistában?
Jövõ résztõl gondolom Arcuri sem.

Ahogy írtam korábban, arra számítottam, hogy Carmen meg fog halni, de, hogy Luigi mindkettõjükkel végez, azt nem gondoltam volna. Persze, a politikai karrierjének úgyis vége lett volna, rá is a letartóztatás várt. De milyen szépen vallott szerelmet utoljára Carmennek.
Ha már annyira szerette, ki is szállíthatta volna a kocsiból, hogy csak sajátmagát robbantsa fel... Vajon ha a piros köpeny valóban Carmenen lett volna, és õt üti el az emberük, akkor is „utánahal” Carmennek?

Vajon mikor tette a kocsiba a robbanószert?

Giulio egy rémség (pedig egyébként szép fiú). Nem gondoltam, hogy a nagyapja elküldi katonai iskolába. Pont jó helyre:(

Viselkedése és tettei emlékeztetnek Nito elsõ évad-beli énjére...

Valerio egyáltalán nem 14-15 évesnek néz ki, röhej:)))
Gigliola helyes, õ is utálja az anyját, amiért egy számító dög, és még a lányát is manipulálja (a sírására gondolok, amikor a lány beolvasott neki)

Ortensia nagy játékos volt most is, végül is elérte a célját. Azt nem gondoltam, hogy Laurettával összejátszanak.


Lilianat bírom. Egész meghatódtam, amikor Laratól búcsúzott, mint ahogy a végén is, amikor Valerio megmondta a nagyapjának, hogy pap akar lenni...

Szerintem Ortensia és Giulio között lesz valami. A nõnek láthatóan tetszik a srác, Giulio is tudja ezt, és meglátod, szövetkezni fognak, hogy megszerezzenek mindent és tönkretegyék a többieket:((

Tipped?
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 08. - 11:09:19 10/10 Előzmény Bilancia
(38/413)
Na megnéztem a 8. részt és....LEESETT AZ ÁLLAM!!! Azt hiszem neked is le fog!! Erre totál nem számítottam!!!

De EGY dolgot azért mondok...kiderült,hogy most 1959-ben vagyunk és Carmen 39 éves...akkor EGY évet tévedtem :D
Ezekszerint Giulio 19 éves és Valerio csak 14?! Na itt vmi baki lesz megint...:D

Na majd szólj ha te is megnézted! :)
10/10
Bilancia 2014 febr. 07. - 18:51:17 10/10 Előzmény Pink Pearl
(37/413)
Szerintem se "támad" fel Nito. Igaz, az olaszok azzal érvelnek, hogy Garko azt nyilatkozta korábban, hogy Nito nem hal meg. No, de mondhat mást egy éppen forgatásban lévõ sorozatnál? :)
Bevallom, engem sem hagyott hidegen Nito halála, ahogy Carment és a fiát védte. De mégsem vehetjük semmibe a korábbi tetteit:((

Mindenképp a '60-as évek elején járhatunk, akkori képeken/filmekben látok hasonló ruhákat, amelyeket a szereplõk hordanak.
Igen, nekem is feltünt, hogy Carmen nem tud teherbe esni. Magamban mondtam is, hogy talán jobb, ha ettõl a "bastardo"-tól nem szül gyereket. Bár Valerio is milyen aranyos gyerek volt. Most felnõttként még nincs véleményem róla, de az õt játszó színész nem tetszik:(

Téged nem zavar, hogy ezekben a sorozatokban mindig ugyanazok a szereplõk?
Szinte minden jelentõs szerepet olyan színész játszik, aki a L'onore... valamelyik szériájában is szerepelt:(
Csodálom, hogy Cosima Coppola nem tûnt fel, bár õ a Rudolf Valentino filmben lesz fõszereplõ.

Megsúgom -de maradjunk köztünk:)))-, nekem Grimaldi soha nem volt szimpatikus... Nem is tartom jó színésznõnek, bár kevés filmben láttam. Nõi szemmel én szépnek sem találom, de Garko mindig szeretettel beszél róla.
10/10
Pink Pearl 2014 febr. 07. - 10:02:08 10/10
(36/413)
Szia Bilancia! :)

Én is totózgattam, hogy hogyan "jöhetne vissza" Garko...de sztem nem jön vissza...
DE sztem látni fogjuk még olyan "idõ-visszaugrálós" jelenetekben :)
De ez tényleg meglepett,hogy már a 7. részben "megölték"...és az ucsó 2 részben is alig szerepelt :(( Inkább Carmen most a "fõbb" szereplõ.

Az viszont nagyon megható volt amikor Nito észrevette a palit a puskával,ahogy odaugrott,hogy megvédje Carment és a kisfiút! :)) De ez annyira nem passzol össze a sok kegyetlenkedéssel...:(( Ilyen is csak filmekben van :(((

A film készítõi megérdemelnének egy kis "nádpálcát" :DDD Annyi bosszantó hülyeséget csináltak :DD

Pl megint NEM írták ki az ÉVSZÁMOT!! HOL VAGYUNK?? Nagyjából kikövetkeztettem mondjuk...a gyerekek korából...
Lara 10. születésnapja (az 1950-ben volt. Giulio is 1940-ben született) onnantól számítva sztem kb 10 évet ugrottunk most.
Onnan gondolom, hogy ugye az elhangzott Carmen részérõl, hogy Giulio "még nem nagykorú".
Olaszországban akkoriban 21 év volt a nagykorúság.Tehát Giulio vagy 20 éves vagy kevesebb.De nem hinném, hogy kevesebb lenne, mert Valerio 5 évvel fiatalabb és azt nem hinném, hogy Valerio 15 évesnél "kisebb" lenne (a szerep szerint) most.

Tehát akkor most kb 1960-ban vagyunk.

Azt is hülyeségnek tartottam, hogy Carmen hajába "õsz tincseket" tettek....ezzel akarták "öregíteni"?!
Ez több szempontból is baromság volt! Mégpedig azért mert....
1: 10 év nem olyan nagy idõ, hogy olyan "hude másképp" kell vkinek kinézni.(van aki még 20 év után is alig változik)
2: Nem tudjuk azt sem (pontosan),hogy Carmen a szerep szerint hány éves?! De ha a történet elején volt mondjuk 20 vagy max 25, akkor még most is csak 40-45. Vagyis egy fiatalasszony! Ilyen korú nõkre még nem jellemzõ az õsz haj!
3:Ha netán lennének is õsz tincsei, nyilván festené,mint a nõk legnagyobb része...PLÁNE egy ilyen elegáns,úrinõ!!!
Abszurd,hogy hagyná õszen a haját :)Ez egyáltalán nem életszerû :)

Arra nem tudom fölfigyeltél-e, hogy Carmen csodálkozik, hogy miért nem esik teherbe 10 éve,amikor a férje az esküvõ óta szeretne egy kislányt...A nõgyógyász azt mondta neki, hogy fizikailag minden rendben nála is...a "fejében" van a gond...

Pina nagyon meglepett!!! Ilyet mondani, hogy "sosem éreztem, hogy az én gyerekem Carmelo"???
Hogy mondhat ilyet egy anya??? Ha 9 hónapig a testében hordta és kb 14 évig õ nevelte???? Álmomban nem hittem volna, hogy az a nõ ilyen szívtelen :(((((( Eddig teljesen másnak tûnt!!! Nagy csalódás :(((

Ortensia lányával kapcsolatban meglepõdtem!! Azt hiszem neked is meséltem, hogy kb 2 éve olvastam egy interjút Laura Torrisivel, ahol a Peccato...2. szériájáról beszélt.Ott azt mondta, hogy kettõs szerepet fog játszani...õ lesz Ortensia idõsebbkori énje és a lánya felnõttkori énje...Úgy látszik a készítõk közben meggondolták(?!)...mert nem õ játsza a lányt amint látjuk :D
Hirtelen nem tudtam honnan ismerõs az a lány...aztán eszembe jutott! Õ játszotta a L'onore....3. szériájában Tripolina lányát, akit megerõszakoltak és megöltek!
És valahol olvastam, hogy állítólag a Rodolfo Valentino filmben is játszik egy szerepet...

Neked amúgy az Eva Grimaldi szimpi? Most nem a szerepére gondolok! Õ mint Eva Grimaldi?
Õszintén megmondom nekem nem szimpi...sose volt az....
10/10
Bilancia 2014 febr. 06. - 22:01:49 10/10
(35/413)
Most meg azt olvasom, hogy az olaszok mégsem hiszik el, hogy valóban meghalt Nito, mert a temetést sem mutatták.
Arra is tippelnek, hogy garko úgy fog visszatérni a sorozatba 8esetleg a 3. szériában, mint Glaucia felnõtt fia...
Szóval megy a találgatás:)))
10/10
Bilancia 2014 febr. 06. - 21:48:52 10/10 Előzmény Pink Pearl
(34/413)
Szia:)

Tényleg eseménydús volt a 7. rész.

Nito nem hazudtolta meg magát, halála elõtt azért még rondán végzett Italoval is.

A halálával kapcsolatban valahogy ambivalens érzéseim vannak, szerintem késõbbre is tehették volna. Persze egy szemét fasiszta, ezt nem szabad elfelejteni, de fene tudja, ebben a szériában nem õ volt a legálnokabb...

Fabrizio okozott izgalmakat, azt hittem Valeriot lövi le Carmen helyett, vagy mindkettõjüket.

Az idõugrást jól megoldották:)

Luiginak fel van adva a lecke, bõghet is (méghogy Carmen nem gyanít semmit a fotókról!!!! Hahaha)
Felvitte az Isten a dolgát, utálom õt is, meg a hazudós fõnökét is.

Liliana szimpi, megérdemli a jobb életet. Kíváncsi vagyok, mikor kerül kapcsolatba Lara a Fontamarakkal.

Giulio tényleg egy sátánfajzat, mennyire nem hajlandó elfogadni, hogy zsidó vér is folyik az ereiben. Igazad van, én sem tudnám szeretni, ha a gyerekem lenne:(((
Döbbenet volt az a közöny, ahogy az anyját otthagyta, amikor a koleszba ment még kisfiúként, meg ahogy Nitonak segített, hogy magával vigye az anyját és a testvérét, csakhogy megszabaduljon tõlük...
Persze õ tudja, amit Carmen elõször nem akart elhinni, hogy Giancarlo halálához Luiginak végül is van köze.

Pinat nem értem, miért kell Argentínába mennie, úgy, hogy a fiát itt hagyja.

Gigliola (Ortensia lánya) helyes, szerintem átlát az anyján. Sajnos az öreg Fontamara még nem, de majdcsak felnyílik a szeme. Szegény most még azt hiszi, hogy Ortensiaval kapcsolatban Luigiban szövetségesre lel.
Remélem Carmen résen lesz, ha a szemét férje el akarja tenni láb alól (illetve jelen állás szerint ha akarja, ha nem, meg kéne tennie a fõnök utasítására:(

Holnap jön a 8. rész:)))