suxel 2015 nov. 04. - 23:36:11 Előzmény handi99
(2054/2174)
Jól beszéltél: http://masquetelenovelas.blogspot.hu/2015/11/maria-elisa-camargo-estrena-en-itunes.html
Szerintem hamarosan a No puedo vivir fenn lesz a youtuben is, vagy valahol lesz letölthetõ verzió. :)
suxel 2015 nov. 03. - 21:44:27
(2053/2174)
Újabb 5 részt letolva, már a 15nél tartok, a helyzet változatlan: nagyon nézõs sorozat a BEMC. Talán azért is, mert nem elrugaszkodott a valóságtól. Régen csíptem ennyire fõhõsnõt, mint Adelat, nem hibátlan ember, de megpróbálja jóvá tenni a dolgokat. Még a kocsifeltörésrõl is lemondott, és visszaadta Jacobnak is a pénzét. A munka pedig nem büdös neki, úrrá lett magán, és próbált nyelni, amikor közölte vele Deborah, hogy a 8 dolláros órabér helyett csak 5-ért dolgoztatja, majd pedig miután úgy látta, hogy csak veszélyt hoz Carlosék fejére, délebbre ment és beállt egy cukornádültetvényre dolgozni, ahol szintén nem túl jó fejek az urak. Nagyon tetszik benne a tökössége, nem riadt meg, amikor Willy fegyverrel támadt rá, rögtön a nyomába eredt. És továbbra is érzi a nézõ, hogy mekkora megpróbáltatást jelent az a számára, hogy a szerelmének a fia a legádázabb ellensége, és persze Laura szerint meggyalázza a testvére emlékét, ha a kertésszel van együtt.
Így egységesen látva nagyon tetszett Faier és Carlos találkozása, akárcsak Adela döbbenése azon, hogy Faier és Rodrigo ugyanaz a személy. Luis Ernesto Franco is jól hozza a bandavezér börtönviselt fickót, persze semmit sem akar tudni a családjáról, úgy néz ki Maria látogatása sem ért semmit sem. És mennyit változott a kapcsolata Greicyvel. Szinte ahogy megjelent a családja, és elõkerült egy fájó pont az életében, úgy vált aggresszívabbá az együttlétekkor is, ami a kis ápolónõnek nem tetszik, és persze Greicy számára kiderült, hogy Faiernek jól jött az is, hogy kihasználhatta a csempészésre. Jól bedurcizott természetesen, igaz látni azt is, hogy Faier félti, mert nem akarja többet bevonni ilyenekbe: csakhát próbálja az érzelmeit elrejteni. És ekkor jön a bejelentés 3 hétre: terhes vagyok.
Feliciat elnézve nem érzem 12 egy tucat villananak. Egyelõre úgy néz ki kezd révbe érni, bár a Willys fenyegetés, a Willys símaszkos támadás, és a zsarutesó ráküldése is eredménytelen volt, mert Adela önszántából ment el. Viszont Luist kezdi megnyerni magának, elõször a kocsikölcsönzés, az együtt iszogatás, és Luis kezd sodródni a sötét oldalra, csatlakozott Willy piti gengsztercsapatába, hogy könnyen pénzhez jusson, és majd villoghasson Susy elõtt. Azt hiszem lesz ez még rosszabb is, és szívesen megnézném a kiscsávónak a lebõgését, valami tanulságos leckével.
Folytköv...
suxel 2015 nov. 03. - 16:55:36
(2052/2174)
Szia Handi!

Ismét meglellek egy kérdéssel: a Sanders ház, nagy, szürke, szökõkút van az elején. Azt láthattuk már másik sorozatban, mert nekem nagyon ismerõs?
suxel 2015 nov. 02. - 14:57:14
(2051/2174)
Minusz 55 reszel jarok a rendes epizodok elott a BEMCben, tovabbra is bejovos a sorozat.
Mercedes Moltot eddig nem ismertem, de szerintem nagyon jol alakitja a kizsakmanyolo, rideg Beverly Hillsi szukat, egyaltalan nem jatssza tul, kimert kellokeppen Deborah Sandersnek.
Maria Elisa tovabbra is szenzacios, az elso reszekbe jol irtak meg a karakteret, aterzi az ember a helyzetet, es nem azt mondja, hogy egy ujabb, szanalmas, idiota fohosnovel van dolga a nezonek, akinek nem ertik a donteseit.
Greicy karakteretc is szeretem, amiota rakapott a szex izere, azota kb se hall se lat Dömötör lett belole, es vallalja meg a csempeszest is Faiereknek, szabaly szerint belebeszelte a sajat maga fejebe, hogy ezzel nem csinal rosszat, es ez alatt remeg, mint a nyarfalevel. Csori lanyt, hogy tudja manipulalni egyébként a srac, de úgyis bele fog szeretni rendesen is, nem csak a jó nõt fogja latni benne, akit felhasznalhat celjaira a nagy szemuveg, csurka, es nem tul szexi ruhak mogott. Irtatok is mar, hogy terhes lesz a kesobbiekben, valaki megleponek tarthatja, hisz apolono, en csak azt mondom erre, hogy aki ennyire meg lehet kapatni, annal nem kell csodalkozni, hogy a vedekezes es hasonlo dolgok kimennek a fejebol. Ezert ezt az elemet nem tudom 100%ban telenovellaklisenek ertelmezni, mert siman elofordulhatna ilyen helyzet a kepernyon tul is. :)
offtopic
handi99 2015 okt. 31. - 23:58:29
(2050/2174)
Szia! Pár héttel ezelõtt azt olvastam, hogy María Elisa Camargo énekli ezt a számot, de a címét senki sem tudta.
suxel 2015 okt. 31. - 18:39:49
(2049/2174)
Szia Handi!

BEMC 6. részben gondolom késõbb is, ki énekli Adela és Carlos témáját?
Ilyen részlet van benne: Porque tu despertaste este sentimiento y tengo que decir que no puedo vivir.. Sin tus besos... no fue fácil querer otra vez'.

Köszönöm szépen! :)
offtopic
handi99 2015 okt. 15. - 23:37:53
(2048/2174)
Nem kicsit, nagyon... (http://www.mediamoves.com/2015/10/premiere-of-telemundos-celia-reaches-over-2-3-million.html)
és a tegnapi rész nézettségi adata (18-49) is erõs: 0.7 és 0.8.
http://www.medialifemagazine.com/fox-wins-as-empire-declines-again/
Lichita erõs ellenfelet kapott.
(Egyébként hihetetlen, hogy nincs egyetlen 1.0-át meghaladó novella az Univisionon. Az idei év jó nagy bukta.)


"Te is jonak talaltad?"
Ha azt veszed, hogy milyen sorozatokat szoktam nézni, akkor ahhoz képest elég furcsa volt ez a zenés telenovella. A többihez képest szokatlan volt, hogy lassan halad a történet, de a jó zene miatt vevõ vagyok rá. Azzal megvettek kilóra.
suxel 2015 okt. 15. - 19:40:18 Előzmény handi99
(2047/2174)
Hat nem tudom, hogy vagy vele, de szerintem a Celia 2,1 millios nyitanya uberbrutalmegadurva.
Te is jonak talaltad?
offtopic
handi99 2015 okt. 12. - 20:55:44
(2046/2174)
Szia!
A semmibõl. :D Ha már lecsaptak Edith Gonzálezre, akkor mindjárt megdobták egy fõszereppel is. Szerintem ez a Lucero fõszereplésével tervezett sorozat helyett jön.

A Celia holnap kezdõdik a Telemundon 8-kor (az Avenida Brasil helyén). Azt hiszem Kolumbiában már adják.... és igen, ez engem is érdekel.

Láttad már a QEQ-trailert?
https://www.youtube.com/watch?v=H62UiYEIVpk
Így elsõre pont olyan gagyinak néz ki, mint az eredetije. Ez biztos, hogy kimarad.
suxel 2015 okt. 12. - 07:23:57
(2045/2174)
Ez a La trailera honnan a fenebol eredt, es mikorra varhato az erkezese? Lattam, hogy Arap Bethke es Edith Gonzalez lesznek a fohosok. A negativ szerepek pedig Jorge Luis Pila es Erika de la Rosa kezei kozt landoltak. S a tortenetet Valentina Parraga irja, es hamarosan kezdik a forgatasokat. Ez a sorozat most azert kerult berendelesre, mert a TMnek 2007 után ismet sikerult lecsapnia Edithre? Oszinten szolva ez még lattatlanban is erdekel, nem ugy mint a Quien es Quien, azt lattam októberben startol a Galavisionon.

Egyebkent a Celia az mikor es hol indul?
suxel 2015 szept. 26. - 18:35:43
(2044/2174)
Arra a penzkolcsonozos dologra azota rajottem: Maximotol penzt vett fel, aki rogton kert egy nagyobb osszegu torlesztot, hogy kepes lesz e egyaltalan Carlos visszafizetni, amit odaadott neki, es ehhez kellett a sporolt penz, a tv ara es Mariatol a kolcson. A cipok meg ugy vannak, ahogy sejtettem akkor.

BEMC 1-5. resz:
Magam se tudom, hogy fogom beerni a reszeket, ha visszatertem a varosba, de majd megprobalok hajtani. Itthon is lassan ertem el az 5 reszig, de ez koszonheto annak is, hogy volt olyan este, hogy 3 oran keresztul csak jeleneteket porgettem vissza.

Carlos es Adela/Mati: rohadt jo a parosuk, nagyon jol alakitanak mind a ketten. MECet csak a Televisas Porque el amor mandaban lattam, ott mellekszereplo volt es a fogonosz szeretojet jatszotta, nem is ertettem mit latott benne a Telemundo, hogy atvitte magahoz. Basszuskulcs, ez a szerep egyertelmuen nekiirodott, senkit se tudnek jobban elkepzelni a vadoc ex-bandtag lanynak. Rengeteg arcat lathattuk mar, es nagyon elveztem, ahogy Carlossal evodnek. Nagyon tetszett az is, ahogy megvaltozott a kapcsolata Luissal, es cimborak lettek. Nalam MEC az ev meglepetese. (tavaly Adriana Louvier volt az)
Luis: Speitzertol, amit vartam. A kissrac is megvett kilora, itt egy pozitiv szemelyiseg alapvetoen tinedzseri eretlenseggel parositva. Teljesen mas, mint a Mentir para vivirben volt, es mashogy is jatszik. A Sharon nevu rufke azonban idegesit, aki odavan erte, es csung rajta. A 4. reszben csak lestem, amikor Luisnak felvillantottak a pisztolyt, hogy a Willy Luis feszko elsimitasara, "testveriseg" megerositesere nyomjanak Egy orosz rulettet.
Faier-Greicy: komolyan, mint Chuck Norris. Ahogy lerendezte a 3 tamadojat a csajnak a bortonben, majd szinte kivegezte oket. Brutalis volt. Imadom a parosukat nekik is, jobb munkat nem is kaphatott volna, mint a bebiszitterjenek lenni. Amúgy minden rab csak Greicyre cuppan ra, haha.
Felicia: latom EDLR is elvezi a szerepet, es én is. A karaktere a latottak alapjan szuperul van megirva, a szerencsetlen multu no, aki mindenre kepes azert, hogy a boldogsag bekoltozzon az eletebe. Tetszik a Willyvel valo kapcsolata, szabadulna tole, de a ferfi ezt nem hagyja.
El Colmillo felelmetes, kb ilyennek kepzelek el egy bandavezert.
Noemit sajnaltam, Hogy kiirtak lehetett volna vele meg mit kezdeni, de remekul alakitott minden egyes percben a bizonyitasi kenyszeres kislany.
Maria és Rudolfo szala az, ami nem hoz lazba, de szerintem csak azert, mert nem jott nekem meg kepbe a masik csaladja a ferfinek.
Na es az 5. reszben felbukkant a Sanders hazaspar is. Jacob tok szimpi, viszont Deborah meg inkabb az, tetszik ez a felszines no, két jelenet es lattam imadni fogom. Brian is tokeletes a sznob sracnak, Susy helyere valami vilagosabb haju, es szebb lanyt képzeltem el, de kivancsi leszek mit mutat majd a kesobbiekben Oka Giner.
Viszonylag elethu a bemutatas is, vannak az illegelais bevandorlok/szegeny-kozepreteg, Sandersek a gazdagok, ahol ezek dolgoznak, illetve ott van az alvilag is. A hatterzenek nagyon jok, eltalaltak eddig mindenhol, es nekem most nagyon jol jott, hogy ez full Mundos sorozat, es nem mas tarsasaggal valo koprodukcio. Tele van remek elethelyzetekkel is a sorozat, es hozzaadva ehhez a telenovellakliseket, plusz a mundos akciotomeg meg is ertem a pompás nezettseget. Az akciotomegnel erzem a leginkabb azt, hogy nem arra mentek ra, hogy minel tobbet rakjunk bele, mert milyen lenne egy ilyen bandahaborus, sok bortonos jelenettel jaro sorozat ezen elemek nelkul.
Tobbet nem is varhatnek el ettol a sorozattol, igy nekem ez eddig az elso 5 resz alapjan 10/10
offtopic
handi99 2015 szept. 13. - 22:14:26 Előzmény suxel
(2043/2174)
6. Más-más volt a helyzet Carlos és Faier részérõl. Carlos azzal az érzéssel ment be a börtönbe, hogy hamarosan találkozni fog a fiával (ez hamarabb bekövetkezett, mint amit remélt). Faier viszont tényleg nem számított rá, hogy látni fogja az apját.
offtopic
handi99 2015 szept. 13. - 22:09:38 Előzmény suxel
(2042/2174)
1. Nagyjából így volt.
2. Noemí mondta Adelának, hogy Faier parancsára ölték meg Matíast, aki a rivális bandával üzletelt droggal.
3. Passz. Ezt vissza kell néznem. Csak halványan emlékeszem erre a jelenetre.

Azt viszont megértem, hogy neked is bejövõs a sorozat. ... és az se lep meg, hogy a Faier-Greicy páros jött be neked is. :D
offtopic
handi99 2015 szept. 13. - 22:01:05
(2041/2174)
Szia! Ha az eredeti La bamba alatt a mexikói (veracruz-i) népdalt érted, akkor, igen, annak a feldolgozása.
Mi Ritchie Valens-tõl ismerjük ezt a dalt.
suxel 2015 szept. 13. - 17:11:37
(2040/2174)
A focimzenevel kapcsolatban is lenne egy kerdesem:

Ez most az eredeti La bamba dalnak egy feldolgozasa, avagy gettositott verzioja? Mert nekem akadnak benne nagyon ismeros sorok.
suxel 2015 szept. 12. - 17:16:57
(2039/2174)
Huh, hat ez nagyon bejovos sorozat.
Megneztem az elso reszt teljesen, jo visszavonom, hogy mindent ertek a spanyoljat kicsit szoknom kell. Egy kerdojel maradt a szamomra vagyis ketto. Segitenel benne Handi?!

1; Carlos megszerzi a penzt az autora. Erre honnan is szedte ossze a penzt? Vett fel nagy osszegben kolcsont Maximotol, aki igy segit az illegalis bevandorlokon, es o altala rendezodtek a papirdolgok is a kocsit illetoen, plusz egy kis megtakaritas, plusz eladta a sikkepernyos tevet, plusz a hugatol is kapott vagy ketezret. Ez igy oke?

2, Matias a La Colonia tagjakent droggal uzletelt a Skorpiokkal, es Faier az konkretan kiadta az utasitast, hogy Matiast oljek meg. Adela megbelyegzeset a rasutessel azt ertettem, ettol olyan lesz mint az uldozott vad, ha meglatjak rajta a jelzest, akkor nyugta nem lesz. Matiasban csak azert ketelkedtem, mert mikor Adelat kinoztak, akkor szabadult ki fogvatartoi karjabol es ugy lottek hatba. Bar az meg evidens nekem, hogy az arulokat megolik. (Plusz visszaolvasok mindjart, de mintha te is irtal volna olyat, hogy Faier olette meg Matiast, es kesobb Adelat is megakarja. Es ez a kerdes azt szimbolizalja, hogy sokkal jobban megjegyzek valamit, ha latom is, es csak nem olvasom)

3; A felkotott cipok meg azt szimbolizaljak a negyedben, hogy egy bandatag meghalt, amolyan feldobta a bakancsat modra? Es mikor Carlos meglatja ezeket, mindig eszebe jutnak a fia szavai, hogy meghalt Carlos a szamara, es csatlakozik az egyik los angelesi bandahoz. Az amugy tetszett, hogy kabalanak az autojaba a ket gyerekcipot rakta fel, a Luiset es a Rodrigoet.
suxel 2015 szept. 11. - 22:14:11
(2038/2174)
Na vegre tegnap eljutottam odaig, hogy rendes netet hasznalhattam, es azonnal letoltottem az elso 5 reszt belole. Kesobb velemenyezem is, de elso meglatasok.

1; Entrada: elso nezesre borzalmas, horror. Tekergetve az elso reszt, meg a többi reszt, hihetetlenul passzol a sorozat stilusahoz. A masodik resz utan mar dudoltam az egeszet. Rakerestem a teljes dalra, ugy mar megint kevésbé tetszett, de a sorozat ala a leheto legjobb részeket sikerult bevagni.

2; A spanyolja: hallgatva, problemat nem okozott egy szalat se. A fleget flagnak ejtik, a truckot hasznaljak a teherautonak, vagy a Migra szo hasznalata, ami elsonek feltunt, nem veszes.

3; 5 részbe beletekerve, ezt imadni fogom

4, Mit csinaltam a toltogetesek mellett tegnap este: Faier y Greicy es Luis y Susy jeleneteket csekkoltam a youtuben. A Luis es Susyba egyelore nem folytam bele annyira, de a Faier-Greicy paros az elso talalkozas óta a kedvencem lett. Nagyon jo a fegyenc es a szende szuz parosa. Nem ertem a Carayosok miert nem csipik Kendrat, nekem nagyon szimpi es nem mellesleg szep is a kiscsaj. Es nem hinnem, hogy a kulso vakitana el. Luis Ernesto Francot sem talalom utolso szinesznek.

5; Handi igazad volt, ez sem a regi mundo style, viszont bejon ettol fuggetlenul.

6, Persze a youtuben lattam a Faier-Carlos talalkozast is. Porras reszerol nem ereztem azt a hatalmas dobbenetet, hogy vagy 18 ev utan ismet lathatja az eltunt fiat, de LEF reakcioi igazan elethuek voltak. Mondjuk nem mondhatom, hogy Porras nem volt elethu (olelgetes a tiltas ellenere), csak itt egy kicsivel tobbet vartam tole
offtopic
handi99 2015 szept. 02. - 22:24:16
(2037/2174)
Rating tegnapról (18-49)
ESDLC: 9-10: 0.9 és 1.0 ; 10-11: 1.2 (!) és 1.3(!)
(forrás: http://www.medialifemagazine.com/big-surge-for-senor-de-los-cielos/)
offtopic
handi99 2015 aug. 31. - 20:51:40
(2036/2174)
Szia! :D
Igen, a TDR lett az "év novellája", viszont nem kellett versenyeznie a narkónovellákkal. Külön kategória volt a novelláknak (Novela del Año) és külön a narkónovelláknak (Súper Serie del Año). Az elõbbiben csak a TDR, a RDC és LM volt. Az utóbbit simán nyerte az ESDLC 3. évada, ahogy az egyébként várható volt. Csak a TDR tarolása volt meglepetés, az, hogy 1-2 díj sem jutott a másik két novellának.
(Egyébként a TDR utolsó kb. 30 részét megnéztem.)

BEMC: tippelhetek? :D Rodrigo és Greicy? :D Érdekes páros lett.
Jó volt az az angel salvador. :)

"mindenesetre kezd érdekelni a sztori, bár Porras kicsit fiatal nekem nagypapinak (hirtelen is jött az a baba :D :P) :D"
Szerintem ez tipikus novellás klisé volt. A naív jókislány rögtön terhes lesz. :)
Neli 2015 aug. 30. - 03:11:33
(2035/2174)
halihó :) ahogy olvasom, Fabi és a TDR díjat kapott (bár ti jobban örültetek volna a narkócuccoknak, amibõl nekem kicsit már sok... mondjuk párszor még nézhetõ, na de a sokadik bõr után... :S) :D :P Aaron két szép szeme megért ennyit :D :P ja persze, õ kimaradt a díjesõbõl :D :P Fabi halálánál mondjuk mesteri volt, szinte már érzelmeket láttam rajta :D na és Fabi, miközben a mocsárba süllyedéskor is csak fröcsögött meg átkozódott tovább véres szájjal, hát zseniális volt :D :P csak a szokásos :D Sonyával nagyon jól mûködtek, ha nem is szerette igazán :P
amúgy ez az új porrasos cucc, a Bajo... akármi felkeltette az érdeklõdésem a beszámolók után, és ha nem is a soriba, de egy pár, "valakikre" kihegyezett vidibe belenéztem (konkrétan órák óta ezzel foglalkoztam :D :P) :P :D sztem Handi sejteni fogja, kiket néztem ;) :P ha nem is ájultam be rögtön, de határozottan érdekesek voltak, mondjuk az a hatásvadász zene az MSED-bõl mint "örökség" és az az áthallásos "angel salvador" szöveg kicsit sok volt... na sztem ennyibõl rá lehetett jönni, kikre gondoltam ;) :P a pasitól nem vagyok mondjuk elájulva, de nem vészes, a csaj a szokásos naiva karaktert hozza ("tudom, hogy szeret és megváltozik értünk", miközben a pasi mintha csak kihasználná és az állampolgárság miatt akarná õket... vagy az egy újabb ok? és lelépett a busszal... :S aztán meg fizetett egy prostit :S olyan tipikus)... mindenesetre kezd érdekelni a sztori, bár Porras kicsit fiatal nekem nagypapinak (hirtelen is jött az a baba :D :P) :D a fia se tûnik vmi fiatalnak egyébként... nekem meg tök ismeretlen is a színész :S na mindegy, sztem azért bele fogok még nézni, de meséljetek is, ha lesz vmi érdekes ;) :P