Binky 2010 márc. 04. - 23:43:07
(51/151)
Szerintem minden rendben van ezzel a sorozattal. Sok benne a klisé, meg a lopott szöveg, de mégis mûködik az egész. Totál lekötött, és mire észbekaptam vége is lett és jött az a förtelmes zárónóta. Miért nem tudtak valami jó zenét benyomni már? A Tûzvonalbannak emlékszem a Hooligans nyomta a végén a zenét, az jó volt.
Na mind1, a sorozatról inkább: Erdélyi Timivel sztem semmi baj nincs, jól játsza a rossz kislány szerepét. Stohl Bucinak jó kis szövegeket adnak. Tegnapi részbe a kígyóubi, ma meg a Tom Hanks féle pécsi Da Vinci kód, meg a füves cigis duma kinyomta a biztosítékot. Alföldi Robi meg tök jó, bár lehet elfogult vagyok, mert õ az egyik kedvenc szinkronszínészem. Az esti boros-kardos jelenet is jól mûködött Tenki Rékával.
kgyuri0 2010 márc. 04. - 23:39:19
(50/151)
Igazam volt, amikor rossz érzésem volt.

A 2. rész még rosszabb, mint az 1. És lefogadom, hogy a befejezés még ennél is rosszabb lesz.
Az nagy szerencséjük, hogy annyira car, mint a nagy minta(a daVinci kód), úgy sem lesz, mert az elvi és gyakorlati lehetetlenség.

Még hogy a nõk bájosak benne?!
az a borzalmas rikácsolás, amit ma rendezett a csaj, amikor megtudta Alfölditõl, hogy „mandul fa”!
Hát, álmomban elõ ne jöjjön!
Aztán Alföldi meg a jó pap jóllakott napközisként ájult lihegéssel veszik körül, hogy „jajj de okos is a mi kis napsugarunk”! Szupergagyi!!!!!!

Persze megnézem holnap a befejezést is. Kiváncsi vagyok, mennyire képes süllyedni a tömény foschban egy hajdan volt intelligens kis ország filmgyártása. Én annak idején a Szabócsaládot is szinte rendszeresen meghallgattam, az embernek lépést kell tartania. Ha nem a fejlõdéssel, hát azzal, ami helyette van. És könnyebbség, hogy három részes, a teljes agyzápulás úgy nagyjából a 4-5 folytatásnál lépne föl, egyszerûen nem tart el addig, igen derék!
feeco 2010 márc. 04. - 23:17:01
(49/151)
bizony, míg a Tûzvonalban rengeteg igazi karakter-figura (Jordán, CérnaAnti, Hollósi, BedeFazekas, stb..)jelenléte garantált egyfajta színvonalat, ebbõl a sorozatból ez nagyon hiányzik.. és hát egy kicsit sok az egy négyzetméterre jutó Társulat-osok száma. már attól tartottam, Szikora Jani bácsi mafla ábrázata is megjelenik egy titkosított tükörfeladvány mögött..
ezt még megfejelik Tildácskával, a "szexistennõ"-vel.. annyi tényleg dögös színésznõnk van.. miért pont ez a vézna kislányka??
feeco 2010 márc. 04. - 23:10:01 Előzmény kgyuri0
(48/151)
..soha nem gondoltam volna, hogy egyszer majd ennyi mindenben egyetértek veled, György Bátyám.. ;)

CASABLANCA után szabadon: "This is the beginning of a beautiful friendship.."
Na, azért sörözni nem fogunk együtt eljárni, ugye? :P
kisoroszlan 2010 márc. 04. - 22:32:42
(47/151)
A 2. rész valóban sokkal jobb volt mint az elsõ. Igazán tetszett! Izgalmas volt, és nagyon lekötött. Tudtam, hogy nem szabad azonnal ítélni.:)
mazsi1028 2010 márc. 04. - 22:27:35
(46/151)
Azért az Egyetemi könyvtár elég messze van onnan, ahol Buci kitette Alföldiéket. Szegényeknek elég sokat kellett onnan gyalogolnia a könyvtárig. Legalább a hõerõmûig vitte volna el õket, onnan egy 20/a-sal a Konzumig bejutnak és akkor már csak 5 perc gyalog.
10/10
gandalfi 2010 márc. 04. - 22:27:23 10/10
(45/151)
A könyveknél is csak az elsõ 20 oldalon kell átverekednie magát az embernek, a többi már jó. Az elsõ rész nem volt olyan nagy szám, kicsit sok volt a szál, de ez a mai rész nagyon ott volt! Kíváncsian várom a folytatást
smooker 2010 márc. 04. - 22:25:20 Előzmény ficereg
(44/151)
én mondtam, hogy a 2. az már jó lesz.
stampo 2010 márc. 04. - 22:03:46
(43/151)
Tíz percet láttam belõle, elég volt. Annyira rossz, hogy az már rossz. Pontozni sincs kedvem.
alex4427 2010 márc. 04. - 18:10:56
(42/151)
Pécs (ahol forgatták a filmet) azért gyönyörû. Volt pl. egy elképesztõen szép felvétel a négy tornyú székesegyházról. Vagy pl. a Klimo könyvtár, az ország egyik legrégebbi és legszebb könyvára. Én nem sokkal a Géniusz forgatása után voltam ott.
http://kulongyujtemenyek.lib.pte.hu/kk-klimokonyvtar
4/10
mf5hd 2010 márc. 04. - 17:02:17 4/10
(41/151)
A beharangozó és a színészek miatt sokat vártam a Géniusztól de sajnos elég gyengécske lett. A sok lopás sajnos elég nyilvánvaló. Kár mert az ötlet nem volt rossz. 4/10
saibor 2010 márc. 04. - 16:29:35
(40/151)
Hû de izgalmas -lehetett- mert sajnos többször elaludtam és nyilván az izgi részeket így nem láttam.
Forzando 2010 márc. 04. - 14:57:04
(39/151)
Mindezektõl eltekinve nekem tetszett, és már csak azért is megnézem a többi részt.
1/10
Deszpina 2010 márc. 04. - 14:45:15 1/10
(38/151)
Nekem Alföldi beharangozása miatt nagy elvárásaim voltak a minisorozattal. Megvallom, nekem az elsõ rész egyáltalán nem tetszett. Egy csomó ötletet vettek amerikai krimikbõl, de a megvalósítás pocsék, a párbeszédek szörnyûek, az operatõri munka gyenge. Alföldi alulmúlja magát.
Nem tudom, egyáltalán a másik két részre kiváncsi vagyok-e?
smooker 2010 márc. 04. - 14:03:40
(37/151)
nem vagyok titokzatos. sokat nem árulhatok el. féltem az állásom. teknikus voltam a filmben. annyit azért elárulhatok, hogy azért vivtak a tetõn, mert annak a még a késöbbiekben jelentõsége lesz.
kisoroszlan 2010 márc. 04. - 13:48:59
(36/151)
Sok negatív hozzászólást nem tartok jogosnak. Például miért a színész a rossz és a hibás, amikor egy olyan karaktert kell eljátszania, akit valaki más írt meg? Vagy miért amatõr Alföldi, mert elmond egy olyan mondatot, amit a forgatókönyv író írt? Hahó, azért gondoljuk meg mit, kit szidunk és miért.
Én nagyon vártam ezt a sorozatot, édeklõdve kíváncsian. Jobbra számítottam az tény, de még a következõ két rész javíthat rajta és nem is húzom le. Addig értékelni sem fogom, amíg meg nem néztem az összes részt. Így korrekt. Kíváncsian és nyitottan várom a folytatást.
László Zsoltnak nagyon jól áll ez a gonosz szerep, nekem hiteles. Alföldi is tetszett, bár kihozhat még magából többet is, amit szerintem meg is fog tenni a folytatásban. Erdélyi Tímea és a zsaruk személye szerintem rossz választás volt, a többiekkel nincs gondom. Várom az estét!
Kovács kolléga 2010 márc. 04. - 13:00:10
(35/151)
Az elsõ rész után enyhe csalódást érzek, de természetesen még megvárom a következõ kettõt, mielõtt kiosztanám a bizonyítványt.

Az alapötlet nem rossz, de túlságosan sok mindent vettek át Dan Browntól, ráadásul a Tûzvonalban címû sorozattal ellentétben nem sikerült a külföldi minták hazai viszonyok közé átültetése sem. Sokat ront az összhatáson, hogy nem maradt rejtély, hiszen az elejétõl kezdve tudni lehetett, ki a gyilkos, és nagyjából azt is, hogy miért öl.
Úgy érzem, a három részes minisorozat koncepciója nem lett jó. Egy 120 perces pörgõs mozifilm vagy egy hosszabb 6-8 részes sorozatformátum szerencsésebb lett volna.
Alföldi Róbert óborzalom, tökéletes szereposztási tévedés. Stohl és László Zsolt nem lennének rosszak, de olyan szélsõségesen karikírozták õket, amivel inkább egy paródiába illenének. Kolovratnik Krisztián idegesítõ és tehetségtelen. Pozitívumot inkább a színésznõk jelentenek, akik viszont jól játszottak, és elfogadható a két zsaru is.
ficereg 2010 márc. 04. - 12:43:56
(34/151)
Sokmindenben igazat adok neked, a vívást én sem értettem, egyébként vajon tényleg õk vívtak, vagy helyettük vki más ?? De bájtalannak nem nevezném õket, szerintem szépek, Timi is, Bogi is, Réka pedig különlegesen szép...
ficereg 2010 márc. 04. - 12:35:44
(33/151)
Nagyon titokzatos vagy...elárulod, hogy mit dolgoztál a filmben? Vannak még esetleg más infóid ,mondjuk a szereplõkrõl???
smooker 2010 márc. 04. - 12:02:30
(32/151)
ha rá szánod magad, hogy megnézd a 2. részt, akkor garantálom, hogy meg fogod nézni, az utolsót is. nem kell azért ezt a filmet ilyen csunyán leírni. nem kell tölle túl sokat várni, és akkor nem fogsz benne ekkorát csalodni. ez nem egy nagy költségvetésû amerikai film. itt egy olyan sztorit probáltak 3 részbe belesûriteni (anyagi okokból) amihez 8-10 részre lett volna szükség.