Téma: Godzilla

9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 18. - 19:09:48 9/10
(162/382)
Ezzel az a "baj", hogy az imdb-n nem lehet elõre szavazni, ellentétben a magyar port-al.
7/10
Semprini 2014 máj. 18. - 17:45:23 7/10
(161/382)
Igen, megosztó, aminek bizony oka van. Ez pedig többek közt az, hogy sokan csalódtak benne mert a trailerek alapján sokkal jobbat vártak, és lehetett volna jobb is valóban, (pl. ha tényleg Godzilla lenne a fõszereplõ és mutatnák is rendesen). Le merném fogadni, hogy pár héten belül az IMDB-n is 7 alatt lesz az átlaga, aztán valahol 6,5 körül fog megállni, ami kevesebb, mint amennyit én adtam rá, de én vállalom, hogy felpontoztam, mert szeretem az ilyen filmeket, nekem az Emmeriché is tetszett, ez meg igazából nem jobb annál, csak jobban hasonlít a japán verzióra a szörny, ez kétségtelen. De a sztori meg a színészek vonatkozásában legalábbis partiban van a két film, ha ugyan nem az Emmeriché a jobb. Az 16 éve készült és gyakorlatilag még mai szemmel is egy élvezhetõ darab, ez meg most, új bemutatóként is csalódást okoz sokaknak. Ez azért beszédes...
Vrahno 2014 máj. 18. - 17:36:55
(160/382)
"Szerintem imdb-n sem véletlenül áll 7,6-on."

Tényleg nem, mert sokan felpontozták 10-re, még mielõtt kijött volna a film. Eredetileg 9 fölött állt, azóta folyamatosan csökken a pontszáma.

De nem is akarok túl negatívan hangozni (fõleg mivel nem sikerült elmennem moziba, tehát személyes véleményt nem nagyon tudok alkotni a filmrõl), szerintem nem fog olyan mélyre zuhanni az átlag, mint sokan gondolnák. Rotten Tomatoes-on jelenleg 78% nézõi értékeléssel bír, ami meglepõen magas a szélsõséges visszajelzésekhez képest, de valószínûleg még lejjebb fog menni. Szerintem reális, hogy megmarad 7 illetve 70% körül, ami kábé tükrözné is a kritikusok össz-értékelését. Attól legalábbis nem kell tartani, hogy olyan mélyre süllyedjen, mint a '98-as névrokon, ami a kritikák alapján 20-30%, nézõi visszajelzések alapján 20-50% között mozog.

Jó, persze itt a magyar port.hu-n más világ van, és itt a film nem is nagyon számíthat rajongói támogatásra, szemben az angol oldalakkal.
9/10
_Freddy_ 2014 máj. 18. - 16:16:34 9/10
(159/382)
Ez csak a TE véleményed, attól még nem gyenge egy film mert te azt mondod. Mindenkinek legyen saját véleménye, ez meg ilyen tipikus magyar mentalitás, hogy a földig próbálnak alázni egy új filmet ha az kicsit sem hasonlít arra amit elképzeltek, vagy ha tudják valami régebbi filmhez hasonlítani amit nagyon szerettek, hiába vérzik az is 1000 sebbõl.
Szerintem imdb-n sem véletlenül áll 7,6-on. :D Megosztó film lett, ez van.
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 18. - 15:36:04 3/10
(158/382)
A helyzet akkor sem változna, ha mindenki 10-et adna. Ez a film gyenge.
10/10
ddt500 2014 máj. 18. - 15:26:50 10/10
(157/382)
Arra a komoly 51 szavazatra gondolsz?:D Az imdb-n meg 43 000 szavazatból 7,6-on áll.
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 18. - 13:13:39 3/10
(156/382)
Nézzétek meg az értékelést a Port-on, milyen gyönyörûen csúszik le... már csak 6,1. Szóval lehet, hogy sokan megnézik, de akkor csak sokan csalódnak, hiszen nem véletlenül csúszik le az értékelés napról napra, ami nem rég még 8,0-nál volt. Ezzel azért nem igazán lehet vitatkozni. Persze biztosan van akinek tetszik, de közel sincs ahhoz, hogy jó filmnek nyilvánítsam, akár ésszel nézem, akár csak másfélóra kikapcsolódásként. Bárcsak azt mondhatnám, hogy az év filmje, mert akkor vélhetõen nem bánnám a rá költött idõt és pénzt.
10/10
ddt500 2014 máj. 18. - 12:51:42 10/10
(155/382)
Hát miután pénteken 38,5$ milliót hozott így nem lesz gond a nyugati világgal sem.:)
shfanfic 2014 máj. 18. - 11:33:23
(154/382)
Ne forgasd ki, amit írtam, mert ami a reagálásodban szerepelt, tõlem nem hangzott el. Egy szóval sem említettem, hogy a szereplõk jók, azt sem, hogy ez volt életem legjobb filmje. A mögöttes mondanivaló viszont szerintem világos. Nem tehetek róla, hogy megpróbáltam ésszel nézni a filmet, nem úgy, mint egyesek, akik csak végtelen akciót és agyatlan zúzást vártak, és így is nézték:agy kikapcs, zúzzunk. Pedig a Godzilla-filmeknek mindig volt mögöttes tartalma. Kivéve, a '98-as változat, mert annak mondanivalója nem volt. Tény, hogy nem is vette magát komolyan. :) Ez a film jobban kötõdött a japán mondavilághoz mind kivitelezésben, mind pedig tartalmában. Ott biztosan sikeresebb is lesz, mint a nyugati világban. :)
1/10
Vik100 2014 máj. 18. - 09:54:36 1/10
(153/382)
Hajaj hát ez nagyon rossz volt :( Az elsõ egy órában nem történik konkrétan semmi:) A fõszereplõk nagy nullák. Az óriási hidraulika szörnyeket nem tudtam hová tenni, mikor elõször megláttam õket sírva röhögtem h ilyen nincs h mi ezt a filmet nézzük. Kéthetente leadják a régi Godzillát vmelyik csatornán, ha rákapcsolok általában maradok is mert még mindig leköt és a jó színészek miatt még mindig élvezetes, ha ezt az újat leadják a TV-ben és véletlenül rákapcsolnék, már nyomnék is tovább. Amúgy a 3D nemtom hol volt benne, de én nem nagyon találkoztam vele. 10/1
Meklód fia 2014 máj. 18. - 09:37:28
(152/382)
nem tudom, de nagy múltja van a legendás összecsapásuknak. Elértük azt az idõt, amikor ilyen megalátványos filmekre lenne szükség.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 18. - 08:54:59 9/10
(151/382)
Én nem így látom, szerintem pont a látvány volt az erõssége a filmnek és a nyomasztó hangulat, de el kell fogadni mások véleményét is.
3/10
Mpytyu 2014 máj. 18. - 01:19:53 3/10
(150/382)
SPOILER veszély

Ma néztem meg a moziban, úgy ültem be, hogy akkor most lássunk egy jó kis látvány akciót...nos, a bevezetõ túl hosszú és slampos, semmi érdekes dolog, sok dráma a semmiért, a szereplõk nem adták át amit kéne. Ken Watanabe alakítása megérne egy "oszkárt", ugyanis egész vilm alatt bamba értetlen, meglepõdött fejet vágott nyitott szájjal amibõl helyenként elõtört valami iszonyatosan egyértelmû, vagy épp egy japán közmondás. Akció alig volt benne, többet láttuk Gozsdila lábát mint õt magát, a filmben túl sok volt az érzelmi szál ami igazából nem érdemelet volna ennyit, ráadásul logikátlan, és bugyuta volt néhány rész. Ennek tükrében: 3,5/10

SPOILER veszély
2/10
Pénzes Ádám 2014 máj. 18. - 00:00:02 2/10
(149/382)
Miért, van bármi is amit ebbõl a filmbõl pozitívumként ki tudnál emelni? Ezt a látványt ma már akármelyik B kategóriás marhaság hozza, semmi kiemelkedõ nem volt benne. Ennél még a Pacific Rim is ezerszer jobb volt, nincs ezen mint szépíteni, az utóbbi évek egyik legrosszabb moziélménye volt.
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 17. - 23:46:08 3/10
(148/382)
Csodálatos mondanivaló, könnyes gondolatok, fantasztikus képi megjelenítés, emlékezetes színészi alakítások, felejthetetlen atmoszféra, izgalom a tetõfokon az elsõ perctõl az utolsóig, és számtalan nyitva hagyott társadalmi kérdés... például, hogy tud-e sérülten is úszni a jóságos Godzilla?

Gyerekek! Ha ez nem kap Oscar-t, akkor semmi!
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 17. - 23:42:05 9/10
(147/382)
Ha szerinted gyenge ennek a filmnek a látványvilága akkor te nem tudom milyen filmet néztél, szerintem ne járj moziba. :D Az a baj, hogy itt páran túlságosan is ragaszkodnak a 98-as verzióhoz, semmi köze a kettõnek egymáshoz. Szerencsére nem ugyanazt a filmet láttam. Ráfért már erre a filmre a reboot. Nem gondoltam, hogy ennyire megosztó film lesz ez. :D
shfanfic 2014 máj. 17. - 23:34:01
(146/382)
Lehet, hogy azt pont átaludták, amiért igazából nem is lehet hibáztatni senkit. Nem egy tipikus amcsi film, végtelen harccal. Viszont, mondom, nekem a mögöttes mondanivalója tetszett: a való világban is minden az emberek feje felett dõl el (ahogyan Godzilla és Mutók harca is) és mi maximum csak nézhetjük, bele nem szólhatunk. A legtöbb, amit tehetünk, hogy megpróbáljuk túlélni. Szerintem, ez a film errõl szólt. Hogy valakinek Godzilla csak Godzilla, az is egy nézõpont. Ha valakinek Godzilla a természet, ami megpróbálja helyreállítani az egyensúlyt a Mutókkal, vagyis az emberekkel szemben, akik mindent megtesznek, hogy kiirtsák egymást, ez egy másik nézõpont. Minden esetre, nekem bejött, hogy nem az amcsik a világmegmentõk. Õk is csak próbálkoznak és elszúrják a dolgokat, mint a való életben is teszik. Azt hiszik, hogy õk a világ urai, pedig nem. Ahogyan az ember sem uralhatja soha a természetet.
2/10
Pénzes Ádám 2014 máj. 17. - 23:27:24 2/10
(145/382)
Aki számára ez a film szuper volt, az nemtudom mit nézett. Egy unalmas, sztori nélküli dög unalmas kliséhalmaz az egész. A párbeszédek és a karakterek szintén nevetségesek. Technikai fejlõdés ide, vagy oda, az 1998-as változat fényévekkel lekörözi ezt a filmnek nem is igazán nevezhetõ valamit. Azt hittem, ha már a sztori nulla, akkor legalább igényes látványvilágot és jó kis harcjeleneteket kapunk, de sajnos a látványvilág is harmat gyenge, Godzilla alig szerepel, hát gyerekek, egy szónak és száz a vége, ez egy kalap szar volt. Nagy rajongója vagyok a 98-as Godzillának, azthittem valami hasonlóan igényes alkotást kapunk, de ez szégyen gyalázat.
Scarecrow 2014 máj. 17. - 23:22:15
(144/382)
Összességében nekem is tetszett a film, de szerintem is túl keveset szerepelt benne Godzilla. A Mutok nagyon jól néztek ki, de összességében én inkább a címszereplõre lettem volna kíváncsi, és az õ megjelenését vártam. Szerintem méltatlanul elhagyagolták a játékidejét, holott a kinézetét iszonyat jóra megcsinálták. Kicsit olyan érzésem volt, mintha egy film második részét néztem volna. Persze, utalgattak rá, hogy már korábbról is ismerték a lényt, sõt, el is akarták pusztítani, de... mikor felbukkan, mert megjósolták, hogy fel fog, persze megdöbbennek az emberek, és sikoltoznak, de alapjában véve a jelenlétét teljesen természetesnek veszik. Ott van, kicsit lövöldözünk rá, de fõ fenyegetésként nem a Godzilla neve hangzik el, hanem a Mutoké. Godzilla a megmentõ. Még ez is oké lenne, mivel illeszkedik az eredeti Japán vonulatba, de mivel keveset van színen a lény, ez sincs kellõképpen megalapozva. Miért menti meg Gondzilla az embereket, ha a vesztére törtek régebben? A Mutokra lett kihegyezve a film. Én azt a filmcímet adtam volna a filmnek, hogy "A szörnyek királya", vagy valami mást, nem azt, hogy "Godzilla" mert ez így csalóka. Az elsõ Muto felbukkan az elsõ 20 percben, de Godzilla megjelenésére majd háromnegyed órát kell várni, és utána is gyorsan visszamászik a tengerbe. Nem igazán volt arányos ilyen szempontból a film. Tetszett, hogy az eredetihez visszatérve Godzilla ebben a filmben több volt, mint egy egyszerû állat, de... jobban ki kellett volna ezt fejteni, és többet kellett volna szerepeltetni, mert ez így egy Japán folytatás volt, ami majdnem ok... de... így nem egészen tûnik önálló filmnek. Egyébként bátran ajánlom! Szerintem kellemes 2 órás kikapcsolódás.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 17. - 23:08:24 9/10
(143/382)
Pedig Godzilláról szól, hogy hogyan menti meg az embereket és arról hogyan állítja vissza az egyensúlyt. :D
Én szerintem szerepelt eleget, nem elég hogy róla szólt és õ volt az emberek utolsó reménye, de még 5-ször meg is mutatták külön a nagy fight elött + a film legvégén az utolsó 20 percben majdnem végig jelen volt.