Téma: Godzilla

9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 17. - 23:05:21 9/10 Előzmény Meklód fia
(142/382)
Aztán King-Kong mit csinálna Godzilla ellen? Lebokszolná a kislábujját? :D
szkatasz 2014 máj. 17. - 22:57:37
(141/382)
Nem mondom, hogy nagyon rossz volt. Amikor a szörnyek harcolnak egymás ellen, az elég élvezhetõ...
Egy a baj ezzel a filmmel: csak épp Godzilláról nem szól! Alig van benne a filmben!
Mindegy..a film 70%-át végig unatkoztam...
2/10
Deeep90 2014 máj. 17. - 21:46:12 2/10
(140/382)
Csalodás ,enyhén szólva,sajnálom ,mert benne rejlett egy jo film lehetösége,unalmas,és gyenge film,nem is irok rola-
2 dolog tetszett benne,de ez nem javit a filmminöségén.
10/2
5/10
adi223 2014 máj. 17. - 20:53:27 5/10
(139/382)
Utálom, ha elveszik a kedvemet a fórumokon, de ezt tényleg tényleg ne nézze meg senki! Ez a film annyira szólt Godzilláról mint mondjuk rólam, vagy rólad.(kb 10 perce ha volt összesen és a gagyi fõszereplõ srác sokkal többet kapott, sõt még a másik 2 szörny is). A látvány nekem nem tetszett, teljesen nyomasztó volt( aki nagy CGI szörnyeket akar látni az nézze meg a Pacific Rim-et) a hang meg elég gyenge volt, a házi mozin jobb hang van itthon..Megmondom õszintén, nem szeretem az ilyen filmeket (fõleg a barátnõm miatt néztük meg) és tudtam is hogy szar lesz, de azt nem hogy ennyire :(
4/10
crazyhungary 2014 máj. 17. - 20:03:54 4/10
(138/382)
Én úgy ültem be a filmre, hogy semmilyen infót nem tudtam róla, még elõzetest sem láttam.

Én mindig a filmek mellett állok, még ha mások számára egy egy film rossz is, nagyon ritkán adok 6 pont alatt.

De ez a film egy nézhetetlen pénzbeszedõ semmitmondó unalmas alkotás.

Spoieler:

A filmben csak két figura háttere van kidolgozva, mindenki más szinte statiszta. A lényekrõl való handa banda is zavaros érthetetlen. A régi godzillában jó sztori volt, jó színészekkel (az kb. tízszer jobb).
A film kivitelezése:
Nem nagyzolásból mondom srácok de az itthoni 3D-s Samsung tévémen van ilyen 3D élmény(ami nem 400 ezres). A hang kritikán aluli (Dunában néztem szinkronosan) amikor nincs dialógus akkor tûrhetõ, de amint a rátett szinkron megy akkor a hang olyan volt mikor itthon este lehalkítva nézem a meccset.

Az utóbbi évek legrosszabb mozi élménye volt.
10/10
ddt500 2014 máj. 17. - 19:45:43 10/10
(137/382)
Miután kinyilvánítottam, hogy tetszett így nekem nem hülyeség. Általában havi 3-4 alkalommal megyek el moziba és nem okoz gondot sem a pénztárcámnak sem az idõbeosztásomnak.
Ha neked igen akkor sajnállak.
Abba meg ne menjünk bele, hogy mi a hülyeség. Olyan filmek mint a Bosszúállók, Gyûrûk Ura, Avatar milliárdos bevételt hoz és a Godzilla semmivel nem nagyobb hülyeség mint ezek.

shfanfic
Csak próbáltam az átlag gipsz jakab szemével nézni a dolgot. :D
Tudom, hogy atomláng. :D
Balu64 2014 máj. 17. - 18:52:26 Előzmény ddt500
(136/382)
Vaooo... Neked ennyi idõd meg pénzed van, hogy két nap alatt képes voltál kétszer megnézni ilyen hülyeséget???
Hmmm... Irigyellek!
i'mperfect 2014 máj. 17. - 18:31:47
(135/382)
Rohadtul nem értem, hogy ha meg akarok nézni egy filmet, akkor miért kell ismernem minden egyes elõzményfilmet, sõt a rendezõ összes eddigi filmjét, valamint minden olyan filmet, amire ez a film hasonlít, vagy emlékeztet, vagy éppen pont ellentétes. Én a moziba szórakozni megyek be, nem pedig filmtörténeti esszét írni. Nekem a 98-as film is nagyon tetszett, lehet, hogy az eredetihez nem hasonlít, de pont lesz@rom. Ezt is meg fogom nézni, remélem, hogy nem a fanyalgókhoz kell csatlakoznom utána.
gergo1010 2014 máj. 17. - 18:12:53
(134/382)
Ez egy nagy rakás "kaki" szépen kifejezve. Nem tudom minek újítják mert maga a történet is rossz... 10/3
Vrahno 2014 máj. 17. - 17:16:16
(133/382)
"Oké, de ne kérjük már számon Emmerich-en, hogy nem ott folytatta, ahol a japcsik abbahagyták, akkor valószínûleg még nagyobbat bukott volna és még jobban szidnák a gagyisága miatt."

Mernék ellenkezni, ha nem gond. Az Emmerich filmjével szemben leggyakrabban felállított kritikák egyike pont az alapanyaghoz való hûtlensége, pontosabban szólva annak teljes figyelmen kívül hagyása volt. Nem tudom, hogy ez mennyiben járult hozzá a bukásához, mert mint írtad, voltak bõven hibái ezen kívül is, de tény, hogy a film úgy vált ismertté, mint a filmtörténelem nagy félresikerült adaptációinak egyike. Maguk a készítõk is belátták, hogy hiba volt ennyire eltávolodni a forrásanyagtól, ahogy azt a folytatás helyett elkészített rajzfilm is mutatja, ami visszatért a gyökerekhez és még a japán fanatikusok közt is népszerû lett.

Emmerich rossz választás volt több szempontból is, mert saját bevallása szerint nem szerette Godzillát, és az azóta kikerült infók alapján õ volt, aki egyszerûen elhanyagolta a japán stúdiótól kapott kb. 70 oldalas elõírásokat is arról, hogy a szörny megjelenítésének milyen szabályokhoz kell ragaszkodnia. Persze érteni lehet, hogy mit akart, mert azt mindenki elvárta, hogy újítson, de õ nem "újított", hanem "lecserélt". Az emberek, fõleg akik ismerték a film történetét és a korai terveket, azt várták, hogy egy modern, szélesebb nézõközönség számára befogadható Godzillát kapnak, ami még mindig felismerhetõen Godzilla. Ehelyett egy amolyan "majd én megmondom a tutit akkor is, ha fingom sincs a témáról" alapon Emmerich-ék valami teljesen mást vittek a vászonra.

Kicsit már én is kezdek belekavarodni a mondandómba, de a lényeg, hogy ha nem is érdemli, hogy karóba húzzák, meg miegymást szánnának neki a rajongók, azért õ is felelõs, amiért elidegenített egy már meglévõ, stabil nézõi réteget, akik akkor is befogadták volna a filmet, ha a szörnytõl eltekintve ugyanolyan rossz lett volna. Ha jól közelíti meg az alapanyagot, nem pedig leszarja, akkor szerintem semmivel lett volna gagyibb a film.
7/10
Semprini 2014 máj. 17. - 16:03:44 7/10
(132/382)
"nézzétek már meg, hogy néz ki az igazi -japán, eredeti- Godzilla, jó? A '98-as változatban egy T-Rex üldözte agyatlanul az embereket. Annak a lénynek köze sincs Godzillához."

Kérésem: állította-e valaki, hogy az Emmerich-féle az igazi, japán Gojira? Mert sztem még maga Emmerich sem állítana ilyet, sõt azt sem, hogy az a film zseniálisan tökéletes lenne, megvannak a maga gyengéi annak is. Õ a saját, amerikanizált változatát csinálta meg, szerintem nem is rosszul (T.rexnek nevezni azért erõs túlzás). A japán eredetiket én mai szemmel már nézhetetlennek tartom, annyira gagyik, hogy már fáj, persze elhiszem hogy a MAGA KORÁBAN(!) korszakalkotónak számított és nekik, japánoknak sokat jelentett, tudjuk, miért. Oké, de ne kérjük már számon Emmerich-en, hogy nem ott folytatta, ahol a japcsik abbahagyták, akkor valószínûleg még nagyobbat bukott volna és még jobban szidnák a gagyisága miatt. Ezt az új Godzillát is érte már vád pl. azért hogy miért lett ennyire kövér. Szóval bármibe vele lehet kötni, ha az ember nagyon akar. Természetes, hogy mindenki a saját kedvencét védi, pláne ha még elfogult is vele. de azt is vegyük már tudomásul, hogy nem tetszhet mindekinek egyformán az összes film, még akkor sem, ha Godzilla a címe.
Charlie Sheen 2014 máj. 17. - 15:50:47
(131/382)
Hát már a premier elõtti vetítéseken (csütörtökön) 9 milliót kaszált kint, ami eléggé jónak számít ,ha úgy vesszük ,hogy a Kapitány 2 (ami egy eléggé erõs filmnek számít bevétel tekintetében) 10-et szedett össze ugyanígy, akkor nyilván szépen fog teljesíteni a film a hétvégén.
http://boxofficemojo.com/news/?id=3843&p=.htm
shfanfic 2014 máj. 17. - 15:47:38
(130/382)
Ja, és az elõzetes várakozásokkal ellentétben Amerikában 90 milliós nyitóhétvégét várnak az eddigi 65 millióhoz képest. Nem tudom, hogy az amcsik egoja hogy bírja majd, hogy idén nem õk mentik a világot. :))
shfanfic 2014 máj. 17. - 15:45:22 Előzmény ddt500
(129/382)
"Kék lángot okádó õsgyík?" Öööö, kicsit utána olvastam Godzillának. Az nem kék láng, hanem atom láng. Ez az eredeti japán mondakör része.

Ez most nem neked szól, hanem azoknak, akik a '98-as verzióval példálóznak, csak lusta vagyok egyenként válaszolni mindenkinek. :) Légyszi, nézzétek már meg, hogy néz ki az igazi -japán, eredeti- Godzilla, jó? A '98-as változatban egy T-Rex üldözte agyatlanul az embereket. Annak a lénynek köze sincs Godzillához.

Nálam pedig nagyon nagy piros pont, hogy végre nem Amerika menti meg a világot! :) Õk is csak tehetetlenül nézik a helyzetet. Haleluja!
Charlie Sheen 2014 máj. 17. - 15:42:08
(128/382)
Valami 700 ember dolgozott félévig csak Godzilla pikkelyein, úgyhogy szerintem ha a bemutató mondjuk jövõ januárban lett volna, akkor belefér egy nappali jelenet is :D
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 17. - 15:38:57 3/10
(127/382)
"Aki meg nem szereti az ilyen filmeket az mi a pöcsnek megy be?" - szereti az ilyeneket, csak amikor kijön, akkor nem elégedett... elõtte még az volt, azért ment be. :)
7/10
Semprini 2014 máj. 17. - 15:23:33 7/10
(126/382)
"Ja és aki szerint sötét meg nem látja Godzillát az menjen el szemészhez. Lehet, hogy a 3D-s verzió nem jó de 2D-ben tökéletes volt."
Mivel én is azt írtam, hogy sötét a film (rendkívül sötét SAJNOS, és ezen a 3D-s szemüveg csak tovább ront!) válaszolok.
Továbbra is fenntartom, hogy nem látni RENDESEN Godzillát, részben mert irtó keveset van a vásznon - helyette a mutókat meg az embereket mutatják, s amikor mégis õ kerülne középpontbe, akkor a sötét, por, köd, stb. miatt nagyon keveset látni belõle. Ellenpéldának fel lehet hozni az Emmerich-féle verziót, ahol nappal és sokat mutatták, persze ott is voltak éjszakai jelentek de nem azok domináltak, itt viszont egyszer SEM mutatják meg rendesen világosban (na jó, a legvégén amikor visszamegy az óceánba, kb. 15 másodpercig látni). Ez tény, nem érdemes rajta rugózni. Sokkal többet kellett volna mutatni és sokkal világosabb jelentek kellettek volna, ha már annyit beleöltek, lássunk is valamit a pénzünkért!
Azt meg a legtöbb kritika felrója a filmnek, hogy az emberi karakterek elnagyoltak és a színészek pocsékul játszanak, amiért csak részben hibásak, mivel a párbeszédek is rosszak. Ezen sincs mit szépíteni, így van. Vitázni legfeljebb azon lehet, hogy kinél hol van a tûréshatár, és van, akinek ez még "pont elmegy", van aki meg felhúzza magát rajta, hogy hogy szúrhatták el ennyire. Ismétlem: nem a Godzillás jelenetekkel van a baj (abból "CSAK" túl kevés van és sötétek), hanem a túlnyújtott felvezetõvel és a karakterek kidolgozatlanságával. És ha már ennyire papírmasé-figurák, legalább kevesebbet szerepeltek volna, de nem!
Ettõl még persze egy nézhetõ film marad és valószínûleg be is hozza az árát mert sokan látni akarják de sokan csalódni fognak.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 17. - 13:38:37 9/10
(125/382)
100%-ban egyetértek, amúgy én sem értem mit várnak el egy ilyen témájú filmtõl, hogy zs kategóriás filmekhez hasonlítsák, a 98-as filmhez hasonítja mindenki, pedig ott teljesen más volt az alapkoncepció. Én örülök, hogy nem ugyanazt láttam mégegyszer, hanem egy sokkal epicebb filmet. Nekem is nagyon bejött.
10/10
ddt500 2014 máj. 17. - 13:33:05 10/10
(124/382)
Azt a trailer alapján adtam mielõtt megnéztem volna. :D
Egyébként ma megnéztem újra direkt kritikus szemmel. Másodszorra jobban tetszett mint elsõre. Most szétspolilerezem a filmet szóval aki meg akarja nézni és nem szereti ha lelövik a poénokat az ne olvassa tovább:

--------------------SPOILER--------------------------------

1.Szakasz
Pár szereplõ megismerése, bonyodalom, lárva kikelés, atomerõmû "baleset". Valami okostojás kiemelte a szülinapos részt benne hát neki üzenem, hogy éppen ez volt a lényeg. A fickónak végig a tortáról stb. beszélt az asszony de õ meg sem hallotta úgy lekötötték a gondok. Akinek ez nem esik le az.....na mindegy.
Maga a baleset tökéletes. Full hihetõ, a szereplõk jól alakítják amit kell. 10/10 abszolúte hibátlan.

2.Szakasz

15 év eltelt stb. Második család megismerése, ugrás Japánba, vissza a házba-atomerõmûbe, lárva kikel, Apu meghal. Apró hibával indítunk. Ha én 14 hónapos kiküldetés után elõször látom a feleségemet akkor nem megyek el az Apámért Japánba a hazaérkezésem estéjén. Inkább megdöngetem az Asszonyt és másnap reggel ülök repülõre. Pláne ha a Fiamnak megígértem, hogy otthon leszek reggel is. Apuci kibírja még egy napig a börtönben. :)
Mindegy Craston megint nagyot alakít iszonyat jól adja a félig õrült, idegösszeomlásos, lelkiismeret-furdalástól gyötört özvegyet. A kihalt Japán nagyváros fantasztikusan meg van csinálva.
A lárva kikelése érdekes, Craston meghal ezt sokan bírálják de nem tudom helyesen teszik-e? Ha életben marad talán bedob pár ötletet vagy elsüllyed a nyáltengerben ahogy a fiát meg az unokáját védi meg szentbeszédeket tart nekik. Õ úgy száll ki a filmbõl, hogy 10/10-et érdemel. A második szakasz 9/10.

3.Szakasz

Hawaii lerombolása. Kurva jó!! A hanghatások egészen kiválóak és full drámaira sikeredett. Godzilla elsõ teljes alakos feltûnése mindent visz. Ahogy a robbanástól sikoltoznak az emberek majd meglátják Godzillát is mindenki elnémul a döbbenettõl az fenomenális. A vonaton én azért meghúztam volna a vészféket és a kisfiúra sem volt semmi szükség emiatt csak 9/10.

4.Szakasz

Második lárva kikelése, Las Vegas eltiprása, San Francisco mint lehetséges célpont, terv kiötlése, vonatozás.
A terv szar, röhejes, hogy nem tudják merre jár a 100m-es szörny, az is, hogy vonattal viszik az tölteteket és majd hajóra rakják??? Fiatalabb fõhõsünk olyan 7 pontot ér mert végül is nem csinál világmegváltó dolgokat nagyjából elfogadhatóan viselkedik. A feleség és a gyerek totál súlytalan mellékszereplõk. (Miért nem takarodnak a városból mind a ketten??) 7/10.

5.Szakasz

Godzilla partra száll, hím mutó megszerzi az atomot, fészket raknak a nõsténnyel.
Godzilla jó, a híd nem tudom miért van tele civilekkel, nem tudom miért lövi szarrá a katonaság, a buszos menekülés inkább vicces mint hatásos. 7/10.

6.Szakasz

Boss-fight, bomba visszaszerzése, Boss fight. End.
10 000m magasból ugranak le ejtõernyõvel ami nagyon jól van megcsinálva a hanghatások megint tökéletesek, a Boss-fighht is jó. Bomba megtalálva nem szarakodnak viszik ki (ketyeg az óra), fõhõsünk felrobbantja a fészket ez is hihetõ, Godzilla elkezdi okádni a kék tüzet, kivégzi a hímet majd kicsit lepihen. A bombát hajóra rakják de a nõstény kifiléz mindenkit kivéve a fõhõst. Beindítja a hajót, Godzilla kinyírja a nõstényt majd újfent lepihen (túlspilázták), a hajó 5 perc alatt elhagyja a kikötõt (adhattak volna legalább 20 percet neki mert nem hihetõ) hõsünket kimentik róla.
A család újra együtt, Godzilla felébred és besétál a tengerbe. 8/10.

Összességében.
Pro: Radioaktivitással táplálkozó õslények?? Naaaaaa! Jó, hogy nem tudományos fantasztikus film de ennél jobbat is kitalálhattak volna. EMP-vel (elektromágneses impulzus) védekezõ õslény? Minek fejlesztett ki ilyen képességet? Godzilla ellen semmit nem ért.
Csaljuk egy helyre (San Francisco mellé) mind a hármat és robbantsunk atomot? Hülyeség. Godzilla ott úszik mellettünk egy kisebb töltettel kinyírjuk, a nõstény Nevadában kószál a sivatagban szintén rádobhatunk atomot a hím meg úgy sem tud egyedül szaporodni majd elintézzük késõbb.
Kék lángot okádó õsgyík? 2020 a tûz birodalmában is megmagyarázták (próbálták), hogy csinál természetes napalmot a sárkány de itt semmi.

Kontra: Könyörgöm ez a Godzilla! :) Jobb is ha nem próbálják elmagyarázni. Ha nagyon mélyre belemegyünk éppen olyan hihetetlen mint a 98-as ahol egy leguán nõtt meg 2000 tonnásra és úszott át az egész világon mert Manhattan a világ legeszményibb költõhelye. :D
Jó volt, látványos volt és néhol kifejezetten drámaira sikeredett.

----------------------SOILER VÉGE-----------------------------------------



Második megnézésre 9/10-et adok rá. Aki meg nem szereti az ilyen filmeket az mi a pöcsnek megy be? Egyszerûen nem értem, hogy egy Godzilla filmtõl mit vár valaki amit nem kapott meg ettõl? Ez nem a Forrest Gump vagy a Remény Rabjai. Ez egy szörnyfilm. Magasan veri a legtöbbet.
Ja és aki szerint sötét meg nem látja Godzillát az menjen el szemészhez. Lehet, hogy a 3D-s verzió nem jó de 2D-ben tökéletes volt.
Ennyi.
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 17. - 10:18:46 3/10
(123/382)
Tudom, hogy nem nekem szólt a válaszod, de ha "Nem lett olyan jó a film mint vártam de egyszer simán nézhetõ.", akkor mégis hogyan adhatsz rá 10 pontot a 10-bõl? Nem piszkálódom, csak - ezt a filmtõl függetlenül - nem értem.