Téma: Godzilla

10/10
ddt500 2014 máj. 17. - 09:32:29 10/10
(122/382)
Nem bántásból de régen rossz ha az itteni beírások alapján választasz filmet. A Coming out-ot itt többen 10/10-nek írták és el voltak ájulva tõle. Én csak dvd-n néztem meg de 10 perc után elkezdtem tekerni a Mucsis részekhez és annyi.
Itt valamelyik észkombájn azt írja: "Tudva levõ, hogy a legtöbb horrorszéria ötlettára elõbb vagy utóbb kiapad, na de hogy ennyire!?!"
Ilyen ember húzza le a filmet aki szerint a Godzilla horrorfilm. :D :D :D
A többiekrõl nem is szólva.
Nekem már a nyitójelenetnél borsódzott a hátam ahol fekete fehérben mutatták az atomkísérleteket és "egyebeket".
Nem lett olyan jó a film mint vártam de egyszer simán nézhetõ.
Ha a régi Japán Godzillákat nézted és szeretted ez is tetszeni fog. Ha a 98-as után áhítozol akkor nem.
1/10
kybuck 2014 máj. 17. - 08:51:50 1/10
(121/382)
Olvasva a kritikákat már az is kérdéses számomra, hogy egyáltalán megnézem e eme filmet valaha: egysíkú karakterekrõl írtak meg arról, hogy a leglátványosabb részek érdemben nem is igazán láthatóak, ezekkel pedig már anno a Világok harcánál is megszívattak mindenkit, mert pont a lényeg veszett oda, szóval bár szeretem - vagy inkább szerettem egykor - a látványos filmeket, ezek, meg a napjainkra elharapózott ostobaságfaktor az ilyen produkciókban már nem annyira mozgósítanak a megnézés irányába. Látványra, karakterekre, jellemábrázolásra és jó dramaturgiára EGYÜTT van szükség, nem válhat egyik a másik kárára, ez az összehangolatlanság a legnagyobb baj.
1/10
kybuck 2014 máj. 17. - 08:48:24 1/10
(120/382)
Olvasva a kritikákat már az is kérdéses számomra, hogy egyáltalán megnézem e eme filmet valaha: egysíkú karakterekrõl írtak meg arról, hogy a leglátványosabb részek érdemben nem is igazán láthatóak, ezekkel pedig már anno a Világok harcát is megszívattak mindenkit, szóval bár szeretem, vagy inkább szerettem egykor a látványos filmeket, ezek, meg a napjainkra elharapózott ostobaságfaktor az ilyen produkciókban már nem annyira mozgósítanak a megnézés irányába. Látványra, karakterekre, jellemábrázolásra és jó dramaturgiára EGYÜTT van szükség, nem válhat egyik a másik kárára, ez az összehangolatlanság legnagyobb baj.
Teket Dávid 2014 máj. 16. - 23:51:28
(119/382)
Õszintén szólva volt pár rész a filmben ahol csóváltam a fejemet, mert volt benne pár "butaklisé"...

A háttérzenék, és a Muto-k (vagymik) hangjai eszméletlen jók.
Voltak jelenetek is, amik szerintem eszméletlen jól sikerültek, pl. a vasúti hidas rész, vagy az amikor a szárnyas elõször feléledt és maga a végsõ összecsapás.
Amikor Godzilla berombolt a városba, és a tetõn lévõ katonák tüzet nyitottak rá, majdhogynem nevetve felsírtam. Nevetséges volt a katonai vergõdés, de volt pár olyan moment ami tényleg komoly volt (háttérzene!!!) és Cloverfield-re emlékeztetõen libabõrt csinált.
//spoiler**********
Pár jelenet volt, ami díjas: amikor az ejtõernyõs katonák leugranak a "pokollá vált" (a fények és a füst miatt tényleg úgy nézett ki) San Francisco-ba, és amikor az öbölben Godzilla összecsap a 6 lábúval, és tûzhányva kinyírja azt a nagy dögöt". Ezek epik jelenetek voltak, és tényleg nagyon jó volt alattuk a háttérzene is.
//!spoiler*********

Szóval aki erre a filmre bemegy, az egy családi drámával körbehintett, USA haderõt fitogtató, majd három várost is leromboló dögöket fog látni, (nem) fõszerepben Godzillával, minden jó tevõjével.
7/10-re értékelném, ha lehetne.
Charlie Sheen 2014 máj. 16. - 22:59:43
(118/382)
Freddy véleménye kb teljesen megegyezik az enyémmel, úgyhogy még csak annyit tennék hozzá, hogy Bryan igazán szerepelhetett volna többet, ha már agyonreklámozták vele a filmet, valamint akármilyen hülyén hangzik, láthattuk volna Godzilla-t többet, mert, hogy Muto-ból többet láttunk, az tuti. Egyébként tényleg egy minõségi, ötletes, hangulatos filmet kaptunk. Jó kezdése a nyárnak, vagy inkább az évnek? Idén nem igazán volt nézhetõ film eddig, max a kapitány, meg az American Hustle, ami persze csak a mi drága országunkban nem jelent meg már decemberben. :)
1/10
madridista 2014 máj. 16. - 22:26:07 1/10
(117/382)
Komolyan nekem is az Gyilkos cápa vs. óriáspolip jutott eszembe, mikor néztem a filmet!:D
3/10
offtopic
Ferrrrri 2014 máj. 16. - 21:59:08 3/10
(116/382)
Jajj... azt hiszem amit beírtam az SPOILER gyanús... nem tudom. De gondolom majd mindjárt megtudom. :)
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 16. - 21:57:03 3/10
(115/382)
Sajnos bedõltem a látványt egekbe magasztaló kritikáknak, és azt gondoltam, hogy végül is egy kis kikapcsolódásnak megteszi. Nem tette meg. Ez a film katasztrófa! Rejtély, hogy mi ér ezen hét pontot a tízbõl. ***SPOILER PÓTOLVA***Két sáskát legyilkol egy gyík, atyaég! ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***Ez egy tipikus "Krokodil vs. anakonda" vagy "Megashark vs. giantoctopus" vagy valami agyatlan nagy hasonló hülyeség, amit messzirõl kerülni kell... szerintem.

Az 1998-as verziót meg sem közelíti. Sajnos! Persze nyilván van aki szerint az év filmje, engem ez sem bánt, csak az, hogy elmentem a moziba, és pénzt adtam ezért. Kár volt.
6/10
melody03 2014 máj. 16. - 21:30:10 6/10
(114/382)
A te álláspontodat végigolvasva egészen elgondolkoztam a miérteken. Én igazából nem is nagyon gondoltam bele abba, amit te leírtál... viszont "most hogy mondod" talán tényleg van ebben a filmben valami... nem sok, csak egy kis valami. Najó, adok rá 6 pontot.
6/10
melody03 2014 máj. 16. - 21:26:28 6/10
(113/382)
Nekem nem igazán tetszett. Kétségtelen, hogy látványos volt, bár Godzilla kissé meghízott, a mutók pedig valami ocsmány robotsáskára emlékeztettek. A sztorit én nem feszegetném, szerintem nem volt nagy durranás, sõt kifejezetten tipikus, tucattörténet volt, és kimondottan a szereplõkkel sem tudtam azonosulni. IMAX-ben biztos nagyot ütöttek a harci-összecsapásos jelenetek, de így engem nem nyûgözött le annyira. Én többre, jobbra számítottam. Technikai fejlõdés ide vagy oda, nekem a '98-as verzió klasszisokkal jobban tetszett és ezerszer hitelesebb volt.
shfanfic 2014 máj. 16. - 20:39:02
(112/382)
Mondjuk, azon meglepõdtem, SPOILER hogy Aput kinyírták SPOILER VÉGE.

Igen, igazad van, hogy flashbackkel meg lehetett volna oldani, de miért tették volna, amikor hozzá lehetett kapcsolni a sztorihoz? Meg, szerintem ez szörnyharc uncsi lett volna végig. Igen, a karaktereknek adhattak volna jellemet, ez igaz. A srácot egy szívlapáttal vágtam volna szájon. :) Viszont a buszsofõr bácsi feldobta azt a jelenetet, amiben szerepelt. :D Szerintem, õ 100%-ot hozott. :D
7/10
Semprini 2014 máj. 16. - 20:22:10 7/10
(111/382)
A mutók eredettörténetét pár flashbackbõl (mondjuk a filmben szereplõ tudós narrálásával) 2-3 percben simán le lehetett volna tudni, kár volt ennyit nyûglõdni, tiszta idõpocsékolás volt. Fõleg így, hogy a szereplõk nem is igazán jók, egyetlen egy emlékezetes karakter nincs a filmben, bármelyik könnyen behelyettesíthetõ tucatarc.
shfanfic 2014 máj. 16. - 20:18:57
(110/382)
De, ha nincs a felvezetés és a film eleji tragédia, honnan tudod, hogy honnan jönnek mutok? Honnan tudod, hogy mi okozta a rengéseket? ***SPOILER PÓTOLVA***Mert nem Godzilla volt, ez kiderült. :) ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***A film elsõ fele nem annyira az emberi sorsokról szólt szerintem, hanem a mutokról. Az õ eredetsztorijuk, ha úgy tetszik. :)
7/10
Semprini 2014 máj. 16. - 19:46:11 7/10
(109/382)
"Itt a hangsúly nem az emberi szereplõkön van."
Akkor talán nem kellett volna egy túlnyújtott, majdnem egy órás, rosszul megírt és rosszul eljátszott unalmas felvezetés az elejére, ahol gyakorlatilag csak embereket mutatnak, a szörnyeknek semmi nyoma.
Az meg, hogy sötét a film, ténykérdés, nincs mit szépíteni rajta (ja, persze, látszanak világosban is, aha, kb. 20 másodpercig). Nagyon kíváncsi leszek, vajon mi fog ebbõl érvényesülni DVD-n de a szörnyek összecsapása helyenként rádiójátékba megy át, annyira nem látni semmit a ködtõl, portól, sötéttõl és a kamera kapkodásától.
Szóval ez sokkal jobb is lehetett volna, (méghozzá ugyanennyi pénzbõl!), egyszerûen csak pörgõsebbre és SOKKAL DE SOKKAL világosabbra kellett volna csinálni, valamint 25 percet kivágni az elejérõl és kész. De így is abszolút nézhetõ, csak nem akkora durranás amilyennek lennie kellett volna.
shfanfic 2014 máj. 16. - 19:32:04
(108/382)
Hát, nekem tetszett a film. Nem azt mondom, hogy életem filmélménye volt, de teljesen jól kikapcsolt. Nem kell benne igazán mély mondanivalót keresni, mégis volt benne valami; az ember mindent megtesz, hogy kiirtsa saját magát, de a természet (aki itt Godzilla) visszaállítja az egyensúlyt. "Hadd küzdjenek meg egymással", ahogyan a filmben is elhangzik. Az ember azt hiszi, õ uralja a természetet, holott ez nem igaz.

Godzilla hatalmas! Olyan nagy, hogy tátva maradt a szám! Irtó látványos film, a mutok felépítése érdekes. Hátulról elég emberi vonásokkal rendelkeznek, gondolom nem véletlenül. :) Látszanak a napfényben is, bár való igaz, hogy a csaták jelentõs része sötétben, éjjel játszódik, viszont a látvány szerintem baromi jó, a hangulat kellõen sokkoló és sötét, depresszív.

Itt a hangsúly nem az emberi szereplõkön van. Tulajdonképpen, ahogyan mindig, itt is az emberek feje felett zajlik a küzdelem, amit maximum csak nézhetnek, de bele nem szólhatnak. Mást nem tehetnek, mint megpróbálják túlélni. Ahogyan a való életben is történik ez nap mint nap.
2/10
zsotis 2014 máj. 16. - 18:10:22 2/10
(107/382)
Értékelés: 2/10
2/10
zsotis 2014 máj. 16. - 18:07:57 2/10
(106/382)
Meg ne nézzétek kidobott pénz de ami ennél is fontosabb idõ! Fergetegesen rossz pocsék színészekkel,zenével(állat hangok jók) egyáltalán nem szórakoztató inkább röhejesen béna. Én hazaérve a tükörbe nem tudtam nézni annyira haragudtam magamra mert hagytam rá venni magunkat, hogy megnézzük. Szánalmasan ostoba buta egy film.
7/10
Semprini 2014 máj. 16. - 17:41:35 7/10
(105/382)
Nagyon vártam a filmet, tegnap meg is néztem, de sajnos azt kell mondjam, nekem is csalódás volt. Newm mondom hogy rossz, és végülis elszórakoztatott arra a két órára, de hogy nem lesz a kedvenc filmjeim közt, az egészen biztos. Elég sok bajom van a filmmel:
1. Túlságosan hosszú a felvezetés, a fele bõven elég lett volna, ez nem családi dráma, hanem egy Godzilla-reboot! Ehhez képest:
2. Godzillát nagyon keveset mutatják, akkor is vagy csak részletekben, vagy sötét éjszaka, tehát nagyon nem érvényesül, hogy õ lenne a tulajdonképpeni fõszereplõ.
3. A mutók rendben vannak, de õket kb. háromszor annyit mutatják mint magát Godzillát, ráadásul olyan, mintha a Cloverfield-beli szörny és a Csillagközi invázió Arachnid-jainak keverékei lennének, nem igazán újszerûen néznek ki, bár az egyik repülni is tud.
4. Az emberszereplõk kifejezetten gyengék, a nagy nevek meg szinte csak cameóznak. Most õszintén: minek kellett ebbe a filmbe Juliette Binboche? Kb. másfél percet szerepel (gondolom, jó kis órabére lehetett...)
5. A film túlnyomó része nagyon sötét, alig-alig van nappal játszódó jelenet, nem tudom, a szörnyeket látni-e egyszer is rendesen világosban (ismét a 16 évvel ezelõtt készült Csillagközi invázióra utalnék, ami 2 jelenet kivételével fényes nappal játszódott és szinte végig a bogarak játszották benne a fõszerepet, de Emmerich változatában is 4x ennyit lehetett látni Godzillát.)
Szóval mindent összevetve kicsit mást kaptam, mint amire számítottam, persze lehet, hogy túl magasan volt a mérce. Az érdemtelenül sokat szidott Emmerich-féle változatot szerintem nem igazán sikerült überelni, pontosabban a Godzillás jelenetek jók lettek (kár, hogy túl sötétek), de összességében mint film nem múlja felül azt. Azért ha lesz folytatás, azt is megnézem, hátha jobb lesz mint ez...
7,5/10
5/10
lacee83 2014 máj. 16. - 17:06:22 5/10
(104/382)
SPOILER
Az igazi godzilla rajongóknak akik etalonnak a 60éves filmet tekintik biztosan jó lett. De a nézõk nagyrészének fogalma sincs arról hogy készült egy pár japán film (elég régen) amely megteremtette a godzilla történetet. Gondolom nem a 60év felettiek ülnek be rá. Ha egy film DVD-n megnézve nem nyújt nagy élményt akkor azt bizony elfelejtik pár hónap múlva. Ez a film annyira csak látványról szólt hogy valóban semmit nem nyújt majd egy 80-100cm es tv-n.
Azért bõven voltak lehetõségek arra hogy szélesebb képet kapjunk a szereplõkrõl. Minden megkezdett szál félbemaradt vagy elvágták logikátlanul. Nincs olyan szereplõ amely felkelti a nézõ érdeklõdést. Sajnos még Godzlla sem aki nem sokat szerepel benne. Gyakorlatilag mellékszereplõ.
Humor sem nem volt benne, pedig néha az is elfér. Dráma talán az elején. És az atomrakét nászajándékként a nõsténynek adó hím-mutó végleg kiverte a biztosítékot. Ha már egyszer több ezer éves lényekrõl beszélünk amelyek évezredek alatt kialakitottak egy párzási "ritust" ilyen hülyeséget miért kellett belevenni atomrakéta kb 60éve van, ezek pedig ezt ezt eszik reggelire. Annak ellenére amikor a végén besétál a tengerbe és nyilvánvalóan széttapos párezer embert film továbbra is pozitiv "hõsként" állitja be. Uszkáljon csak tovább....
SPOILER vége
1/10
CrazySpice 2014 máj. 16. - 14:55:58 1/10
(103/382)
Tegnap este a WestEnd Palace Cinema City-ben megnéztük az új Godzilla filmet 3D-ben. Nagyon izgatott voltam, alig vártam hogy láthassam! Képzeljétek, egy szóval le tudom írni, milyen volt: SZAR! A háromdés-szemcsi felesleges, mert a kivitelezés light, szinte semmi se okoz "Hú, kijött a vászonból" élményt. A fõszereplõk egytõl-egyig nímand nullák. Hulla-nulla színészek és színészi teljesítmény, a dialógusok random lebutított butaságok, a viccesnek szánt pillanatok pedig sírásra /és,vagy kínos felnevetésre/ késztetnek, olyan dedósan gyengék. A szörnyek (mert hogy több is van, fõleg óriáscsótányok) szánalmasak, és Godzillát kábé 3x ha lehet látni. Teljesen fölösleges órákig tartó családi drámákból áll a sztori legjava, amiket 1 perc alatt le lehetne rendezni, de mégse, hisz valamivel ki kell tölteni az idõt. Rengeteg klisé, életképtelen jelenetek, pocsék összefüggéstelen hiányos történet. Ezt a mega-hulladékot technikai szempontból az Avatarhoz tudnám leginkább hasonlítani. Tudva levõ, hogy a legtöbb horrorszéria ötlettára elõbb vagy utóbb kiapad, na de hogy ennyire!?! A moziterem tele volt, és mikor felgyúltak a fények, minden második nézõ háborgott, vagy kínjában röhögcsélt, hogy mi volt ez a szutyok? Megbántam az amúgy drága jegy árát. Ezzel a filmmel egyedül a bevételt bezsebelõk járnak jól, mi semmiképpen. xx