Téma: Godzilla

5/10
csáknoriszakemény 2014 máj. 16. - 12:57:42 5/10
(102/382)
Borzasztó gyenge, az elsõ 20-25 perc talán nézhetõ utána a bealvós kategória.
Sztori gyenge, színészek gyengék, Godzilla mint egy jóllakott napközis, talán a látvány /3d-s effektek, hangok kárpótolják az embert a kifizetett mozipénzért.
Nagyon vártam de összességében nagy csalódás. Mégegyszer biztos hogy nem ülök le megnézni.
10/10
ddt500 2014 máj. 16. - 12:34:30 10/10
(101/382)
Ha nem 91-ben születtél volna talán lenne fogalmad az eredeti Godzilláról. 98-ban amikor te 7 évesen elájultál az "eredetitõl" több millió Godzilla rajongó kapott a szívéhez, hogy mi ez a szar? Na annak kb. semmi köze nem volt az eredetihez. Ajánlom mûvelõdj egy kicsit mielõtt véleményt alkotsz.
Azzal együtt, hogy nekem a 98-sal sincs különösebb bajom.
luigipietro 2014 máj. 16. - 12:30:50
(100/382)
Ne haragudj, de te nagyon nem vagy képben. Ez a Godzilla egyáltalán nem a 98-as folytatása volt, nem is volt szó róla, hogy annak szánják. Nem tudom mibõl gondoltad vagy honnan szedted...
Vrahno 2014 máj. 16. - 12:09:12
(99/382)
"azoknál ez a helyzet akik kb 16 évet vártak a fojtatásra."

Szerintem is valamit nagyon, de nagyon csúnyán benézhettél. Már ha ezt komolyan írtad.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 16. - 11:48:22 9/10
(98/382)
Bryan sokat hozzátett a sztori-hoz, rendkívül jól színészkedett és kihozták a karakterébõl a maximumot. Itt a szörnyek voltak a fõszereplõk, + Aaron-Taylor Johnsson aki Bryan fiát játszotta.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 16. - 11:41:44 9/10
(97/382)
* vérfrissítés
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 16. - 11:40:44 9/10
(96/382)
Te szerintem valamit nagyon félrenéztél, a Godzilla igen is hasonlított az eredetihez, a régi Japán filmben lévõre, a 98-as film nem kultfilm, az egy több sebbõl vérzõ közepes alkotás aminek már lejárt az ideje. Ideje volt egy kis várfissítés, és szerintem sikeresen meg is tették. Nem tudom te mit vártál, hogy ennyire nem tetszett.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 16. - 11:38:20 9/10
(95/382)
SPOILER

Bryan meghal hamar de így is túl sokat szerepelt. + Írtam már a kritikámban, hogy Godzilla nem szerepel keveset, többször is feltûnik, és a film végén van egy 20 perces epic fight. Ezt a filmet amúgy meg csak moziban érdemes megnézni akit érdekel. DVD-n nem fogja ugyanazt az élményt nyújtani, mintha moziban néznéd. Max akkor ha van egy min. 200 colos tv-d házimozi szettel és 4 erõsítõvel.
csovi91 2014 máj. 16. - 11:11:00
(94/382)
Miért ültek be?
Azért mert egy legenda fojtatását várták, ehelyett kiszúrták a szemüket egy megalomániás szarral aztán ezt átlagos színészekkel,gyenge forgató könyvel "próbálták kompenzálni". Ezek a várból szart mechanikát alkalmazták megfelelõ mértékû kreativitás hiányában. (Lehet hogy kicsit eltúlzom a témát de nagyjából ez a helyzet.)(azoknál ez a helyzet akik kb 16 évet vártak a fojtatásra.)
csovi91 2014 máj. 16. - 10:44:17
(93/382)
Ezt a filmet a tûzgyûrõhöz óriás cápához és hasonló méretes szardarabokhoz hasonlítják amibe a fogyatékos rendezõ ízlése szerint le fújtak egy kis arany festékkel.Megvárták hogy megszáradjon a festék és most árulják.
Ennek a filmnek egy kultuszfilmnek a fojtatása kellene hogy legyen, ezzel szembem az eredetit hátulról leköpték és tarkón fosták egy jó adag hangerõvel. És kb ennyi.
A rendezõk arra nem voltak képesek hogy a godzilla hasonlítson az eredetire, nem beszélve arról hogy rendesen fojtassák az elsõ részt amint mindenki azóta vár mikor végén a megmaradt kis godzilla ordítva kikelt a tojásból.
Várhatunk is a .........ig.
8/10
mvf410 2014 máj. 16. - 09:44:11 8/10
(92/382)
Nem értem, hogy akik itt befikázzák a filmet, azok miért ültek rá be egyáltalán? Mély történetet nem kell várni...
A filmrõl részletesebben:
A színészek játéka itt nem jobb, egy közepesnél. Elég sok dolgot erõltetettnek éreztem az elején. A szinkron is borzalmas szerintem.
Amit kiemelnék a filmbõl, azok a hangeffektek. Nah ebbõl a szempontból nekem 10/10 a film. Hihetetlen milyen hangok voltak benne... :D A Transformers, Tûzgyûrû és hozzá hasonló filmek közül ez egyértelmûen megérdemli az elsõ helyet.
Nekem a design is nagyon tetszett. Teljesen rendben volt minden ebbõl a szempontból is. IMAX 3D-ben néztem meg, de azt kell, hogy mondjam, természetesen a 3D nekem itt sem tett hozzá olyan sokat. Szóval 3D nélkül is ugyanúgy élveztem volna, csak hangtechnika legyen meg, mert szerintem az a magja az egész filmnek. Meg persze a vászon mérete is számít.
Tehát aki nem akar még a filmek után gondolkodni, hogy most akkor ez, meg az hogy volt..., csak egy hardcore zúzós, szörnyes filmet akar látni, annak bátran ajánlom :) Személy szerint nekem összességében egy laza 8ast megér a maga kategóriájában. De persze csak nagy vászon és komoly hangtechnika mellet érdemes nekiülni, mert amúgy elveszti a varázsát. Szóval ha kiadják majd késõbb, kevés ember lesz szerintem sajnos, aki otthon is teljes élményben fog részesülni... :D Nem is tudom, mekkora TV kéne ehhez otthonra, hogy tuti legyen. De az 52" is még tuti kicsi lenne. :D
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 15. - 23:58:38 9/10
(91/382)
Azért ennyire nem lett rossz, hogy itt néhányan ZS kategóriás filmekhez hasonlítsák.
De hogy én is hozzászóljak: a Cloverfield tetszett, de ez a film minden szempontból überelte azt a B kateges filmet, a Tûzgyûrûrõl meg inkább ne is beszéljünk.
5/10
lacee83 2014 máj. 15. - 23:53:31 5/10
(90/382)
A Cloverfield és Tûzgyûrû tetszett, ez viszont nem. Nagyon nem. A történet jól indul van benne egy kis dráma is... Az elsõ félóra simán jó de utána csak az az érzésem támad hogy a forgatókönyv többi részét valaki más irta, és összevissza irt mindent. Egy biztos hogy látványos, és a szörny hasonlít az eredeti japánra. Akinek tetszenek a gyilkoscápa vs óriáspolip és hasonló filmek ajánlom. Én viszont megnézem inkább a98as sokak által kritizált változatot.
9/10
_Freddy_ 2014 máj. 15. - 23:30:31 9/10
(89/382)
Na én a városban a legelsõ vetítésen voltam (igazi kihívás volt eljutni ebben az ítéletidõben a moziba), igazad volt és volt Interstellar trailer, itt magyar szinkronosan. Hát ezután a trailer után már 2-szer jobban várom ezt a filmet, pedig idén ezt várom a legjobban. Sajnos a netre még nem került ki jó minõségben, és nem is árultak el sokmindent csak 1-2 dolgot, de szerintem így is epic lett. :D

És ami a Godzillát illeti: Õszinte leszek, a történeten lehetett volna még mit dolgozni de nekem rég volt ilyen jó filmes élményem. Ami azt illeti tetszett, sõt...
Láttam mind a 4-5 trailert egy csomószor + azóta várom a filmet mióta a 13-as con-on bejelentették. A látványra abszolút nincs panasz, néhány színész elég jól játszott, kivéve Ken Watanabe aki tényleg az egész film alatt (ugyanabban a pózban) ijedten néz. A hangulata a filmnek nagyon jó tud lenni ha beleéli magát az ember, 1-2 jelenetet s a zenét mellé kegyetlen jól eltalálták. Spoilerezni nem akarok de külön + pont az érintetteknek, hogy a 98-as filmhez képest sokat változtattak. Ja, és külön + pont jár Godzillának mert nagyon epic volt ebben a filmben.
Egy utolsó dolog: Mivel szerintem köztudott, hogy több szörny van a filmben így leírom: Nem volt kevés harc, mindig benyomtak 1-2 jelenetet, hogy "találkoznak" a szörnyek és egy kis idõ után folyton elkapták a képet, nem zavart, ez szerintem jó volt így, de azért a legvégére csak odanyomtak egy 20 perc látványos epic fight-ot.
Ennek a filmnek a moziban való megnézését 100%-ban tudom ajánlani, aztán vagy tetszik az illetõnek vagy nem.

Történet: 10/7
Látvány: 10/10
Zenék: 10/9
Szereplõk: 10/8
Élmény: 10/9-10

Értékelés: 10/9
1/10
pi3c3 2014 máj. 15. - 23:14:05 1/10
(88/382)
Hát ez egy mérhetetlenül menthetetlenül gyalázatosan szar film... Ne haragudjatok de követhetetlenül össze-vissza volt. A segglyuk sötétben szürke, minden értékelhetõ design-t nélkülözõ harmat gyenge szörnynek nevezett izék ugrálnak... Szóval kritikán aluli volt... 10/1
10/10
ddt500 2014 máj. 15. - 20:27:48 10/10
(87/382)
Volt de nem sokat árult el. Az alapot igen de, hogy utána mi lesz...
A filmrõl pár szóban:
Aki a régi Godzilla-kat szerette (az eredeti japókra gondolok nem a 98-as amcsi verzióra) az azonnal húzzon el a moziba és nézze ezt meg! Illetve mindenki akinek a Cloverfield vagy a Tûzgyûrû tetszett. Nekem nagyon bejött!!
Ja én 2D-ben néztem meg. Sztori egyszerû, Godzilla f*szányos mint a régi szép idõkben. Logikát, valós elemeket ne várjatok azért. :)
offtopic
Charlie Sheen 2014 máj. 15. - 20:19:43
(86/382)
Jajj de jó! Jajj de jó! Akkor már szar is lehet a film, legalább látok elõtte egy biztosan, stabilan jó dolgot! :D
Meklód fia 2014 máj. 15. - 18:26:12
(85/382)
kinézetre sokkal jobb a 98-as Godzilla. Amúgy most már jöhetne egy Godzilla vs. King Kong film is.
offtopic
Balu64 2014 máj. 15. - 17:29:02 Előzmény 1csilla
(84/382)
Te kis huncut!... Otthon tudja apu?
offtopic
Charlie Sheen 2014 máj. 15. - 16:06:57 Előzmény rohamkocka
(83/382)
Aki már látta a filmet nem emlékszik ment-e az Interstellar (csillagok között) c. film elõzetese a film elõtt? (Christopher Nolan rendezésében és Matthew McConaughey a fõszereplõ.)