Téma: Godzilla

10/10
Findzs 2014 máj. 26. - 12:31:15 10/10
(222/382)
egyáltalán nem volt olyan rossz mint ahogy itt páran elõadják
10/6 egyszer nézhetõ

kb. annyit ért mint a 98 -as godzilla, vagy mint a tûgyûrû

tény, hogy van a rendezõnek jobb filmje is pl. a szörnyek
2/10
lipgloss 2014 máj. 26. - 07:57:14 2/10
(221/382)
Rettenetes! A látvány sem ér annyit, hogy megérje moziban nézni. Olyan szinten van elcseszve a sztori, hogy ennél rosszabb nem is lehetne. Nincs megmagyarázva egy csomó dolog, Godzilla hirtelen rájön, hogy "jé tudok ilyet is amivel kinyírom az ellenséget", és olyan szinten kesze-kusza baromság az egész, hogy a végére olyan érzésem van, hogy egy gyorsan összedobott nagyon nagy pénzbõl készült "nem érdekes ha nem érti a nézõ úgyis hülye hozzá jóazneki" filmet hoztak össze. Botrány.
1/10
Sirbrina 2014 máj. 25. - 20:45:41 1/10
(220/382)
Nevetseges volt elso perctol fogva. A forgatokonyviro nyugdijba mehet...
zegorias 2014 máj. 25. - 16:47:00
(219/382)
Más volt mint a 98-as Godzilla, de nem volt jobb...Sõt!...kicsit rosszul lett összerakva ez a film. Dadogott.
kompikotró 2014 máj. 25. - 09:21:32
(218/382)
Tegnap elmentünk,megnéztük....hmm! Az elején jól indítottak és mondhatom,hogy elkezdett érdekelni az egész. Aztán úgy szépen lassan kezdett szétesni a film,logikátlanná vált és a végére még nevetségessé is! Az elõzõ godzilla filmnek szerintem a nyomába se ér! A többit meg az elõttem szólók már leírták!
shoc 2014 máj. 25. - 01:24:10
(217/382)
Tetszett is, meg nem is.
A 3D semmit nem ért, inkább zavaró volt számomra.
SPOILER. Fura volt hogy a legjobb színészek haltak meg leghamarabb.
Jo volt a CGI. A forgatókönyv egész kifinomult.
Akinek a King kong nem jött be, az inkább ne nézze meg.
En azt hiszem nem nézem meg meg egyszer.
duckshoot 2014 máj. 24. - 00:07:53 Előzmény Vasti
(216/382)
Érdekes, mert mi van ha:
Nem tudták az irodaházban golgozók hogy mi a fax van amíg meg nem látták az óriás denevért elröppenni és akkor ijedtek meg hogy hú bmeg futni kéne.
Illetve miért vicces az ha vlki látni akar egy bazi nagy hüllõt a két szemével. Te nem néznéd meg?
dr.66 2014 máj. 23. - 23:14:04
(215/382)
Azt hiszem általános iskolásoknak felhõtlen szórakozás,remek két óra lehet.Micsoda klassz kikapcsolódás a suli után.
A végét viszont alaposan elrontották. SPOILER LEHET! Amikor Godzi a végén miután szimpatikusan legyõzte a mutókat és mint egy hõs begyalogol a Csendes-óceánba ,akkor egy kisgyereknek utána kellett volna kiáltani,hogyaszongya SZERETLEK GODZI! Ekkor a lakosság és a mozi sírva tapsol és függyöny! Így csak félsiker.Nálam még az sem.
Kovács kolléga 2014 máj. 23. - 20:32:08
(214/382)
Sajnos semmi közöm a filmhez, mert ha lenne, akkor most dõlne hozzám a pénz. Viszont nem értem, miért lenne rosszabb, mint a többi hasonló mûfajú szörnyfilm.

Egyébként ma olvastam, hogy a rendezõ rövidesen Star Wars-filmet dirigálhat, ami egyértelmû szakmai elismerést jelent.
offtopic
zottyo534 2014 máj. 23. - 20:22:23
(213/382)
Ha azért dicséred ennyire ezt a két óra semmit, mert az alkotógárda része voltál, akkor jobb lett volna még a kiadás elõtt feltupírozni, ha pedig forgalmazó vagy, akkor sajnáljuk, ez jutott. A jó hír, hogy veszteség nem lesz belõle.
Kovács kolléga 2014 máj. 23. - 19:13:06
(212/382)
SPOILERVESZÉLY!


Aki beül egy ilyen filmre, az azért teszi, mert bazi nagy dögöket akar látni, amelyek szétszedik a felhõkarcolókat. Nos, ezt maximálisan megkaptuk a filmben, és én speciel egyáltalán nem tartom bajnak, amiért zömmel a mutókat láttuk a vásznon. Szerintem sokkal izgalmasabb "karakterek" voltak, mint az unalomig ismert õshüllõ. Az pedig a maga módján egészen érdekes csavar volt, hogy ezúttal Godzilla volt a pozitív hõs. Le merném fogadni, hogy a közeljövõben lesznek még olyan filmek, ahol a kiderül, hogy az lesz a jó fiú, akit fõgonosznak hiszünk.

Azt sem tartom problémának, hogy Godzillát keveset láttuk. Eddig is gyakori fogás volt a filmekben, hogy minden a fõszereplõnek hitt valaki vagy valami körül forgott, de õ maga egyébként ritkán tûnt fel (pl. Hannibal Lecter - A bárányok hallgatnak, Kurtz ezredes - Apokalipszis most)
7/10
Semprini 2014 máj. 23. - 13:25:32 7/10
(211/382)
"Csalódás. Ennél jobb jellemzés nincs a filmre nem az aminek be van állítva és a költségvetés (120 milla) ellenére látvány sem sok."
Egyetértek, 10 emberbõl 7-8 biztosan csalódottan jön ki a moziból, persze egy részük lehet, hogy aztán 8-9 pontot ad rá, de ha véleményt ír, akkor azzal kezdi, hogy csalódott. Az itteni átlaga már 6 csillag alatt van (jóval az Emmerich-é alatt, amit szintén ócsárolnak ezerrel az 'eredeti' Godzilla rajongói, ennek ellenére most mégis azt sírják vissza sokan!) Az IMDB-n is megy lefelé szépen, már csak 7,4, lesz ez még így se...
Hogy a 120 millás költségvetés mire elég, ez jó kérdés, hiszen ennek a felébõl is készültek már sokkal látványosabb filmek, és a duplájából is oltári nagy bukták. Itt sem teljesen érthetõ, hogy MIÉRT CSAK ENNYIT van Godzilla a vásznon, és miért a MUTO-kat mutatják helyette. Még amikor végre tényleg õ látszik, akkor is vagy sötétben, vagy porfelhõ közepette látszik, aztán többnyire hamar el is kapják a kamerát és Aaron 'egyarckifejezésenmvan' Johnson-t mutassák helyette. Miért?! Ezt azt hiszem, soha senki nem fogja nekünk megmagyarázni. Ennyire futotta a 120 millióból 2014-ben. Szégyellhetik magukat.
4/10
szprajtboy 2014 máj. 23. - 13:09:41 4/10
(210/382)
Nyomokban Spoilert tartalmazhat szóval óvatosan (bár ne aggódj nincs nagy csavar a filmbe amit le lehetne lõni).
Nem is tudom hol kezdjem.Csalódás.Ennél jobb jellemzés nincs a filmre nem az aminek be van állítva és a költségvetés (120 milla) ellenére látvány sem sok.Sokakkal ellentétben nekem nagyon bejött Godzilla (mint karakter kinézet) nagyon jól nézett ki annak ellenére hogy dagadt de az eredeti is az volt.Csalódás ahogy elvágták a csata jeleneteket pl Hawaiion egymásnak esik a két dög és átvágnak San Frasiscoba.Az emberi oldala a filmnek nevetséges és szánalmas Aaron Taylor one man army mindent túlélt kb úgy 6 alkalommal megkelett volna hallnia de õ egyedül túlélte.Felesége felesleges karakter Olsen leány idõhúzás max motiváció szempontjából van benn vagy hogy valamivel húzzák az idõt meg csatajeleneteket el lehessen vágni. Párbeszédek gyengék Ken Watanaberõl ne is beszéljünk .....nem tudom a szinkron lett ilyen rémgyenge vagy alapba ilyen ratyi volt.A lények legnagyobb tudósa lepõdik meg a legjobban a dolgokon (biztos friss magyar diplomás akit 2-essel átrugdostak) bármi is történik.A nukleáris energiával táplálkozó lényt a nukleáris hulladék gyüjtõbe zárják (szépvolt srácok). Nem kiló hanem megatonnás atom mindent megold(ana)amit vonaton szállítunk mert helikopáterrel nehéz lenne ja hogy miután szétszedte vonatot a dög mégis inkább repülõvel viszik.Feszültség a filmbe 0 hiába a nyomasztó trailer egyentalánt nem nyomasztó benne se volt egy percig se hogy nem godzilla gyõz simán kinyírta mindkettõt kész pont aztán elment aludni a fõtérre (Magyarországon lenne még börtönbe is zárják csövezésért).Azt már hozzá se teszem hogy hetek alatt se jöttek rá hogy a sima lövedék meg se kottyan nekik azért tovább lõtték hátha.A kedvenc párbeszédem peddig az egyetlen ötletük: "Hagyjuk megküzdeni õket" zseniális ötlet és életszerû.....Inkább nem is ecsetelem mert egész nap itt folytatnám.
Spoiler vége
Összegezve: Godzillát még a Godzilla "cameo" se tudta megmenteni borzalmas alkotás ami mindenbe bele akar markolni de végülis minden kifolyik kezébõl.
Kovács kolléga 2014 máj. 20. - 22:07:55
(209/382)
Úgy tûnik, ahogy a '98-as Godzilla-filmet divat volt annak idején lehúzni, úgy most is kiváló alkalom született arra, hogy elinduljon a fikázás. Pedig mai szemmel nézve az Emmerich-film egészen kellemes szórakozás, és ez a mostani se annyira gáz. Sok eredetiség nincs benne, mert a tavalyi Feledéshez hasonlóan itt sincs olyan jelent, amit ne láttunk volna már valahol, de a reá szánt bõ két órát megéri.

8/10
offtopic
zottyo534 2014 máj. 20. - 21:51:19
(208/382)
A 160 millás költségvetésbõl ezeket a "színészeket" sikerült összevakarni, meg ezt a japánimitátort?
Szép.
10/10
gab2010 2014 máj. 20. - 20:55:40 10/10
(207/382)
Nagyon jó kis film volt, lassan adagolja a feszultséget meg az akciót, inkább dráma mint látványfilm 10/10. Aki úgy ul be rá hogy ez egy Transformers "orgia" akkor pofára eshet de nagyon :)
Vasti 2014 máj. 20. - 20:26:59
(206/382)
Nagy várakozással mentem moziba, de sajnos nagy pofára esés lett belõle. Hihetetlenül rossz film ez az új Godzilla! A történet tele van hibákkal, a párbeszédek röhejesek, és még vontatott is. Egyedül a látvány ér valamit, de idióta vágásokkal azt is többször elrontják.

Az a pozitívum, hogy hazafelé a párommal majd megszakadtunk a röhögéstõl egyes jeleneteken. A két kedvencem, ez már SPOILERes: Az egyik, hogy San Franciscóban pusztít a muto, de az egyik irodaházban még dolgoznak. Túlóráztak? Õk a munka hõsei? Nem, szemét a fõnök, szívatja õket! :) A másik egy párbeszéd a hajón. Kutatónõ kérdezi: "Hova mész????" Válasz: "Látni akarom!" :D Spoiler vége.

Pontozása jóindulattal: 10/3
3/10
dommate 2014 máj. 20. - 09:47:59 3/10
(205/382)
Ezek a filmek általában addig jók, amíg fel nem tûnik maga a természetfeletti, a sötét erõ, a lény. Ez is egészen jó volt, amíg csak beszéltünk róla, néztük a régi felvételeket, hallgattuk a mítoszt az istenekrõl, találgattunk. De amint megjelent életnagyságban a játékboltok polcain is megtalálható mûanyag játékfigura, röhejbe fordult a moziterem. Én értem, hogy földi környezethez nem könnyû alkalmazni ekkora lényeket, ilyen képességekkel, de attól még felbukkanásuktól kezdve eléggé kényelmetlenül éreztem magam a fotelben.
Godzilla és barátai számára a környezetnek indifferensnek kellene lennie, mit számít neki egy felhõkarcoló, vagy épp a Golden Gate? Miért akadály? A szolidaritás lehet a magyarázat.
Apropó Golden Gate: jól láttam, hogy az egyik fõkábelét kilõtték egy kósza raksival??? Hogy maradt meg (mozdulatlanul)???

Vállalhatatlan film. A '98-as százszor jobb volt. 4/10 (csakis a látvány miatt ilyen magas)
Sirius111 2014 máj. 20. - 00:29:52
(204/382)
Olvasgatom a hsz-eket és meg kell jegyezzem, akármilyen "õs-japán szuper Kaiju" is ez a mostani Godzsilla, hangosan röhögtem amikor megláttam a donga lábait, mert eszembe jutott, hogy kb ilyen lenne "keljfeljancsi" és a "Michelin gumiemberke" nászából születõ izé....
Ha ez a hordócska ezekkel a kis végtagokkal és hegyes ( nem lapos, mint a krokoké )farokkal 40 csomóval száguld akkor valószínûleg a hátsójából is atomenergia lövell ki... :)
Továbbá a kerettörténet kissé zavaros nekem, de biztos velem van a baj...pedig látványfilmre ültem be és nem voltak nagy igényeim...de ennél azért többet vágytam...
Hú dejó a habos sütemény 2014 máj. 19. - 23:56:35
(203/382)
hááááát... végülis nem volt rossz
jó apokaliptikus volt meg komor
Ligeti György Requiem jó volt