norton15 2008 dec. 31. - 21:12:56
(31/111)
Évdõbeszéd?:D Egy percig néztem a hsz-emet, hogy írtam-e véletlenül egy ilyet.:)

A negyedik évad valóban nem volt annyira jó, de az utolsó két rész odaragasztott a tv elé, szerintem az simán érdemelne egy díjat, persze ha egy sorozatot 2 epizód alapján ítélnének meg, ott bajok vannak.:D Ha más nem, Lauire kapja meg a GG-t. Elnézést, a Dextert nem láttam, úgy mondom ezt.:D
Obránszky Ármin 2008 dec. 31. - 21:08:05
(30/111)
Azért, amikor azt olvasom már, h House HD és azt írom, h ÉVdõbeszéd, akkor már általában gondok vannak! Ráadásul mindezt úgy, h bár voltam a Valami Amerika 2-n, de még el sem mentem szilveszterezni! :-)
A House-évadzáró tényleg lélegzetelállító volt, de maga a negyedik széria szerintem a közepére kicsit leült, nem ütötte meg az elõdök színvonalát. Tartósan csak az ötödikben sikerült visszakapaszkodni, szerintem. Igaz, Dexternél se ez volt a legerõsebb évad, sõt. Ezért szurkolok az In Treatmentnek, bár mivel a fordító lelkesedése elhalt a végére angol felirattal kellett bvefejeznem és ez elég kilátástalan feladat elé állított. Azért csak megoldottam. :-)
Ha Laurie nyeri, az nem lesz érdemtelen, õ tartotta a nívót, utánozhatatlan, de könyörgön, szerencsétlen MC Hallt dobják már meg egy GG-bal! Ha nem, itt vér fog folyni... :-)
norton15 2008 dec. 31. - 20:55:42 Előzmény Obránszky Ármin
(29/111)
A House M.D., és Hugh Lauire csak a kettõs évadzáróért megérdemelnék a díjukat, annyira zseniális volt. Remélem mindkettõ gyõz.:)
Obránszky Ármin 2008 dec. 31. - 20:51:12
(28/111)
"ezekhez hozzászólni nem sokat tudok"
Mégis hozzászóltál... ;-)

Ha letölti az ember, akkor a sorozatot idomítja a napirendjéhez, nem fordítva, de a függés elkerülhetetlen! :-)
Különben nem értek azzal egyet, h a sorozatok feltétlenül másodlagos frissességû termékek és a filmekhez képest valami alávetett szerepet kell betölteniük. Csak gondolj bele, mennyivel nagyobb tere van egy forgatókönyvírónak, ha 12 órája van arra, h elmeséljen egy történetet vagy még lényegesen több! Erre sokan ráébredtek. Olyan emberek, mint Alan Ball. Ráadásul színvonalban egy Dexter vagy egy Carnivale rész semmiben nem marad el a filmes élvonaltól.
Ennyi évdõbeszéd elegendõ is lesz! :-)
Zempy 2008 dec. 31. - 17:50:28
(27/111)
Azaz jobban elnézve mégsem a színészek ismeretlenek teljesen (nehogy már mûveletlennek tartsatok :-P ) hanem a sorozatok.
Zempy 2008 dec. 31. - 17:49:12 Előzmény Obránszky Ármin
(26/111)
Na ezekhez hozzászólni nem sokat tudok. Semmiféle sorozatot nem nézek, úgy alapból rühellem a televíziót (csak dvd-re használom). Meg idõm sincs belekezdeni egy szériába, nem akarok sorozatfüggõ lenni, és a napirendemet hozzá idomítani! :-)
Úgyhogy az alábbi színészek nagy része számomra fekete folt...
Obránszky Ármin 2008 dec. 31. - 12:45:09
(25/111)
Elég nagy igazságtalanság lenne, ha Michael C. Hall teljesítményét ezúttal sem honorálnák a jelölésen felül! Már azt sem értem, h lehetett egyszerûen elmenni a Sírhant Mûvekben nyújtott felejthetetlen alakítása mellett. Ha egy díj nagyon régóta érik, akkor az övé ilyen. Idén se lesz egyszerû dolga...
Például azért nem, mert a szokosás ellenfelek mellé olyan riválist kapott, mint G. Byrne. Különben a legkellemesebb meglepetés számomra pont a fõszereplésével futó zseniális HBO-dráma, az In Treatment 5 jelölése. Jóformán az egész szereplõgárdát láthatjuk a listán. Talán jelzi a sorozat erõsségét, h én még így is hiányolom Mia Wasikowskát a felsorolásból, aki majd Burton Alicének címszerepében is bizonyíthat. Mondjuk a nõi mellékszereplõ kategóriában valami brutális a mezõny, majdnem Oscar-szint! Rachel Griffiths, Eileen Atkins, Dianne Wiest, Laura Dern nem gyenge névsor... Melissa George pedig tényleg rászolgált az elismerésre. Blair Underwood se teljesen esélytelen (kiváncsi leszek a Recountot mennyire fogják agyondíjazni vagy épp mellõzni).
Vígjáték kategóriában nálam továbbra is az Office a befutó utcahosszal a szintén nem rossz Californication elõtt, viszont a férfi fõszereplõk esetében inkább Duchovny felé billen nálam a mérleg nyelve.
Obránszky Ármin 2008 dec. 31. - 12:10:32
(24/111)
Sorozatokról még szó se volt:

Best Television Series - Drama
Nominees:
"Dexter" (2006)
"House M.D." (2004)
"In Treatment" (2008)
"Mad Men" (2007)
"True Blood" (2007)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama
Nominees:
"Dexter" (2006) - Michael C. Hall
"House M.D." (2004) - Hugh Laurie
"In Treatment" (2008) - Gabriel Byrne
"Mad Men" (2007) - Jon Hamm
"Tudors, The" (2007) - Jonathan Rhys Meyers

Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama
Nominees:
"Brothers & Sisters" (2006) - Sally Field
"Closer, The" (2005) - Kyra Sedgwick
"Law & Order: Special Victims Unit" (1999) - Mariska Hargitay
"Mad Men" (2007) - January Jones
"True Blood" (2007) - Anna Paquin

Best Television Series - Comedy or Musical
Nominees:
"30 Rock" (2006)
"Californication" (2007)
"Entourage" (2004)
"Office, The" (2005)
"Weeds" (2005)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Comedy or Musical
Nominees:
"30 Rock" (2006) - Alec Baldwin
"Californication" (2007) - David Duchovny
"Entourage" (2004) - Kevin Connolly
"Monk" (2002) - Tony Shalhoub
"Office, The" (2005) - Steve Carell

Best Performance by an Actress in a Television Series - Comedy or Musical
Nominees:
"30 Rock" (2006) - Tina Fey
"Samantha Who?" (2007) - Christina Applegate
"Starter Wife, The" (2008) - Debra Messing
"Ugly Betty" (2006) - America Ferrera
"Weeds" (2005) - Mary-Louise Parker

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
Nominees:
"Entourage" (2004) - Jeremy Piven
"How I Met Your Mother" (2005) - Neil Patrick Harris
"In Treatment" (2008) - Blair Underwood
"John Adams" (2008) - Tom Wilkinson
Recount (2008) (TV) - Denis Leary

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
Nominees:
"Brothers & Sisters" (2006) - Rachel Griffiths
"Cranford" (2007) - Eileen Atkins
"In Treatment" (2008) - Melissa George
"In Treatment" (2008) - Dianne Wiest
Recount (2008) (TV) - Laura Dern
Zempy 2008 dec. 30. - 09:56:36
(23/111)
Én egyrõl tudok: Katharine Hepburn és Barbra Streisand megosztva kaptak Oscart (rossz nyelvek szerint Barbra magára szavazott...)!
Gabriella54 2008 dec. 30. - 01:08:21
(22/111)
Szinte csak most...2004-ben vihette haza a földgömböt is és Oscar bácsit is:) Dehát olyan csodás alakításokért jelölték, mint a Carlito útja (Al Pacino-val szenzációsak voltak!), vagy A világ második legjobb gitárosa! Milyen kár, hogy nem adnak megosztott Golden Globe-ot vagy megosztott Oscar-t...
Zempy 2008 dec. 30. - 00:57:55
(21/111)
Én meg remélem, hogy nem...szinte csak most nyert a Titokzatos folyóért, amiben annyira nem is volt nagy szám. Bár látatlanban nem kéne ilyeneket mondanom, hiszen még be sem mutatták nálunk a filmet!
Gabriella54 2008 dec. 30. - 00:55:03
(20/111)
Remélem, hogy Penn elviszi a Golden Globe-ot a "Milk"-ért! Mindenesetre február 19-én itthon is bemutatják a filmet, mindent bele, Sean!!!
Zempy 2008 dec. 30. - 00:50:10
(19/111)
Nos, azért ez nem csak Istentõl függ...:-)
Angelina nem lesz túlsztárolva, pl. tavaly is mellõzték, noha a Hatalmas szív-ben remek volt, és köztudott, hogy a Changeling-ben idén óriási. Pár hónapja még a legnagyobb Oscar-esélyes volt, az erõs mezõny miatt már korántsem. De egyetértek azzal, hogy itt az ideje elismerni Winsletet is!
Meadow 2008 dec. 30. - 00:12:52
(18/111)
http://www.imdb.com/features/rto/2009/globes

Ha van Isten vagy bármi más,akkor a Kate Winslet idén Golden Globe díjjal kezdi az évet.
Csak az Brangelináékat ne sztárolják túl..........fölösleges
Zempy 2008 dec. 30. - 00:01:27
(17/111)
Sajnálom, hogy Cate Blanchett-ért most nem izgulhatok, helyette viszont biztos vagyok benne, hogy másik nagy kedvencem, Meryl Streep egy díjat biztosan hazavisz! Kate Winslet a másik, aki már baromira megérdemelne komolyabb díjakat- Hathaway és Cruz meg várjon még a sorára :) Én általában azoknak szorítok, akik vagy még nem kaptak Golden Globe-ot/Oscart, vagy nagyon régen kaptak. Szóval nagyon remélem, hogy Penn, P. S. Hoffmann és Bardem idén nem lesznek kitüntetve- max akkor, ha annyira überelik a mezõnyt!
norton15 2008 dec. 14. - 20:05:40
(16/111)
Hát a Harcosok klubjáért egy Globe-ot simán adtam volna neki.:) A Hetedikért is kaphatott volna valamit, a Pánikszobáért már nem, a Zódiákus sem rossz. Jó lenne ha most gyõzne, de mindenképpen meglepõdnék.:D
norton15 2008 dec. 14. - 20:01:11
(15/111)
Jé tényleg, akkor nem szóltam.:)

Lehet, hogy idõvel Ledgernek lett volna még jobb filmje, sõt, biztosan. Feljövõ csillag volt, lett volna még ideje. Azért megvárnám az Imaginarium of Doctor Parnassust, lehet hogy ott még jobb.
Obránszky Ármin 2008 dec. 14. - 18:22:18 Előzmény norton15
(14/111)
...és azt is akkor teszik, amikor nem az eddig megszokott mûfajban tesz le valamit az asztalra...
A Hetedikért egy jelölést legjobb film és rendezõ kategóriában mindenféleképpen megérdemelt volna. Lehet, hogy nekem van rossz izlésem, de azért a Babe-nél lényegesen erõsebb produkcióról van szó (sõt, megkockáztatom, h a Rettenthetetlent is übereli. Nálam mindenképp). Ha ehhez még hozzávesszük azt is, hogy a Harcosok klubja után is mellõzték, azt kell mondanom, h ez a kis elismerés így látatlanban is kijár! Tudom, tudom, az aktuális teljesítmény számít... :-)
kaizer chiefs 2008 dec. 14. - 16:20:27 Előzmény norton15
(13/111)
Hoffman már Oscar díjas. Ledger meg jórészt nem bontakoztatta ki tehetségét, rossz szerepekben és filmekben játszott, egészen Ang Lee meleg westernig, ott azért már látszott, hogy van benne potenciál. Itt meg fõleg. Nem tudom, lehetséges, hogy van nála jobb alakítás idén, de õ is megérdemelné a teljesítményért, az biztos.
Crush 2008 dec. 14. - 15:19:47
(12/111)
Akiknek szurkolok:
David Duchovny
Meryl Streep
Leo és Kate Winslet
Sally Field