offtopic
guess.who 2023 jan. 29. - 10:40:28 Előzmény napraforgó
(54/214)
Ja, egyébként Vica egyértelműen befejezte szerintem a viszonyt a polgival, pontosan azért görget a találkozásuk elé akadályokat folyamatosan. És milyen kár, hogy az egészért szegény most fog kikapni Szinetár mamától... :)
offtopic
guess.who 2023 jan. 29. - 10:38:34
(53/214)
Nekem meg Bogdán. :)

Különben Vica nem csak nem buta, de nagyon szép a szeme is (mármint Sztarenki Dórának :) ), ami azért így már igazán veszélyes kombináció lehet. És bár ugyan még nem tud olyan profin dadogni, mint Lovas Rozi (akinek a dadogásait már a Mi kis falunkban is imádtam :) ), de azért alakul a dolog.

A festési akció egyetlen oka egyértelműen az volt, hogy Janaú (vagy hogy is hívják most Schmied Zoltán figuráját) ezzel is akadályozza Tónit. Hiszen láthatóan ez az egyetlen célja (bár szerintem nem túl érthető, hogy miért is utálja annyira - mármint azon kívül, hogy nő).

Szerintem egyébként éppen azért hagyták abba olyan kurtán-furcsán a Mi kis falunkat egyharmadnyi évad és egy rendkívül kínos karácsonyi különkiadás után, hogy ez a mű lehessen az ertéel új zászlóshajója. Csak hát hiába a Kapitány-BGO páros, akik azért túl rosszat nem nagyon tudnak gurítani, itt egyszerűen nem sikerült jó figurákat összehozni. Oké, hogy Vicát vagy Rozinkat szívesen nézi bármennyit az ember, meg végső soron a három-négy főgonosz (ebből Sváb kicsit kilóg, ő nem rosszindulatú, csak hülye) is jól játszik, de úgy egyébként nincs teli annyira a mű szerethető figurákkal, mint az MKF volt (igaz, annyi agresszió és gonoszság sincs benne, mint a dr. Balatonban), ráadásul engem ez a focis téma egyáltalán nem érdekel: a halivúdi moziknál van egy ilyen -feltűnően túlreprezentált- sportfilmes klisé, hogy egy bukott sztárt/vidéki kiscsapatot/csúcson túljutott nagycsapatot egy bukott/újrakezdő/kezdő edző addig-addig treníroz, hogy a végén megnyerik a vébét/tétmeccset/akármit - ami egy másfél-kétórás filmbe összezsúfolva működhet is, de kétlem, hogy ebből egy évadnál többet össze lehetne hozni. Hiszen ha az évad végén még mindig csak ott tartanak, hogy sehol, akkor a következő évadot már nem fogják nézni az emberek - ha meg megnyerik a kupát (vagy akármit), akkor hogyan lehetne folytatni? Még egy kupát nyernek a következő évadban? :) Szóval egyelőre nem annyira látszik, mit is akarnak ebből kihozni, és a humorral is csak nagyon csínján bánnak sajnos. Szegény Lovas Rozi meg egyedül nemigen hiszem, hogy el tudná vinni a hátán az egészet, még Vicával karöltve sem.
8/10
napraforgó 2023 jan. 29. - 06:42:39 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(52/214)
A segédedző Norbi nekem Dr. Balaton....
Szerintem Vicacica nem olyan buta, mint ahogy hiszik. Beköltöztette magához Tónit, ezzel a polgit olyan helyzetbe hozta, hogy meg kell oldja vagy Tóni lakhatását, vagy az ő találkozási lehetőségét Vicával. Most is hiába lenne egy szabad estéje, a lakásban ott van Tóni exe (kiváncsi vagyok a lányok hogy teszik majd ki). A lényeg, hogy "apuci" nem tud hozzáférni a tejfölös köcsöghöz.

A tojásos Laci mit akart ezzel a festési akcióval? Mert arra a ronda kis lukra valóban ráfért egy festés. Legalább fejezték volna be. (Amúgy röhejes, hát hol kell egy 10 négyzetméteres helyiség kifestésére 3 ember???)
8/10
napraforgó 2023 jan. 29. - 06:34:45 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(51/214)
Én úgy látom, hogy azért Tóni sem most jött a 6.20-sal. Mert levette, hogy a két focista, a Windberger és a másik csak szimulált és jól megmondta nekik a magáét. "Én csak azokkal dolgozom, akik akarnak focizni!". Vagyis akik szabotálják az edzéseket, azok mehetnek. Szép volt, hogy ezt pont Csabi általi leszúrás után kapták a fiúk. Nem tudom, hogy hogy van a dijazás a focinál, de én biztos, hogy a kihagyott edzés után nem fizetnék nekik.
6/10
amiraa_daaa 2023 jan. 28. - 23:19:30 6/10
(50/214)
Volt egy két aranyos húzás és egy tipikus p..cs húzás, az aranyos hogy a való életben is egy párt alkotó Estela és Norbi interjúznak és cukin néz Norbi Estellára ( szőke focis srác Oletics és blogger csaj)

a Festéses rész gázos volt tipikusan jól kijön a karakterrel Laci alias Atya alias Tojásos Atya szóval ő hozza a giga p...cs-öt és tényleg a Barátok körös Ex Berényi Timea karakter jól illik hozzá. "Macikának" már csinált biotojást ( mi mást persze :d ) Szerintem aranyosak a karakterek is nagyon, Ritábol sokat sajnos nem láttunk de várom hogy megtépje Vicát, vagy megpróbálja megtépni. Bár a Hevér G által alakított férj meg is érdemelné ha rajta landolna a fánk :D

Hogy ki a főnők ( kérdezte egyikőtök) , szerintem azért tart itt a csapat mert nincsen főnők mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti. Csaba elvan, szinte nem csinál semmit, Laci a tojásait simogatja, a Polgi meg inkább csak Vicacica miatt vágyódik a klubhoz. Szóval itt együtt balfaszok. A csapatnál még a segéd vagy mellékedző srác Norbi bár nekem Bogdán marad :D szóval aki viszi a lendületet aztán biztosan át fog fordulni és Toni lesz a főnők.
6/10
amiraa_daaa 2023 jan. 28. - 23:08:34 6/10 Előzmény guess.who
(49/214)
Vica tűnik a legbutábbnak de ha megfigyelitek ő kavarja jól a szálakat azért Tóni exét is valahogy csak ellátta infoval hogy hol lakik Tóni. Direkt féltékennyé tette Hancuros polginkat ( imádom ahogy. Hevér Gábor ezt a dörzsölt de full cikis karaktert nyomja. )
6/10
amiraa_daaa 2023 jan. 28. - 23:05:19 6/10 Előzmény napraforgó
(48/214)
szerintem a régi edzőt akarják vissza de ugye nem kaphatják a segédedző meg valamiért nem volt jo ugye
a Tojásos ex Atyának és élvezik, de nyilván Tóni valahogy a helyzetet nem látja át mindenre ugrik mindenbe belemegy ahelyett hogy néha 10-ig elgondolkodhatna.
6/10
amiraa_daaa 2023 jan. 28. - 23:03:02 6/10 Előzmény guess.who
(47/214)
jaj már tudta hogy nem raknak az akármibe semmit ha meg igen úgyis mindegy neki :D

engem az jobban felcseszett hogy nem segített a négy p@cs falat festeni Toninak
offtopic
guess.who 2023 jan. 22. - 19:52:17 Előzmény napraforgó
(46/214)
Azért a Salvador Dalís kakaóbajusz után már szemtől-szemben áll a két ellenfél, nem úgy, mint a wc-be való bezárásoknál.
Más kérdés, hogy elég fura és életszerűtlen volt Tónitól, hogy a korábban jó alaposan bemutatott kitolások ellenére gondolkodás nélkül fenékig hajtja le a csak úgy kezébe nyomott pohárban található bárakármit...
8/10
napraforgó 2023 jan. 22. - 19:26:39 8/10
(45/214)
Nem tudom, hogy a kis nyikhaj Windbergernek mi oka van arra, hogy állandóan kitoljon Tónival, bezárja, meg a kávéval is hülyét csinált belőle az újságirók előtt.
Kiváncsi vagyok, Tóni mikor jön rá. Én a helyében négyszemközt megigérném ennek a Windbergernek, hogy valahányszor történik vele valami malőr, pl. újra bezáródik valahová, akkor őt a kispadra ültetem tartalékosnak, nem fog játszani a meccsen. Nemigen fog több gólt lőni, ha a szezont a kispadon tölti. Közölném vele, hogy nem fogom keresgélni a bűnöst, automatikusan ő ül ki a kispadra. Onnantól neki kell legjobban vigyázni, hogy más se toljon ki Tónival.
8/10
napraforgó 2023 jan. 22. - 19:17:14 8/10
(44/214)
Jót nevettem, amikor a polgi reggel beállitott a szokásos fánkkal és egy kávéval Vicacicához: Itt van apuci! felkiáltással. Aztán lehervadt a mosoly az arcáról meglátva Tónit. Röhejes volt, hogy a fánkot Tóninak adta, a kávét meg Vicának, aztán elhúzott.

De valószinű, hogy ezek után intéz valami lakást Tóinak. Pláne, ha netán még meg is nyernek egy meccset.
Bonitó 2023 jan. 22. - 18:01:01 Előzmény luci87
(43/214)
Milyen igazad van, tényleg abba a sorozatban is játszott! :)
De látod mit tesz a 22 év BK sorozat! Az jutott eszembe rögtön.
offtopic
guess.who 2023 jan. 22. - 17:59:06 Előzmény Bonitó
(42/214)
"ne veszítse el a kapcsolatot Vicával, akiért annyi mindent megtesz?"
Szerintem Géza éppen hogy SEMMIT nem tesz Vicáért, csak ígérget és jár hozzá ingyen huncutkodni - ezt elégelte meg Vica, mikor odaköltöztette magához Tónit. Éppen ezért írtam az előbb, hogy (ha a forgatókönyvírók tartják magukat a karaktereik jelleméhez), akkor fog még Vica meglepetéseket okozni.
offtopic
guess.who 2023 jan. 22. - 17:56:13
(41/214)
Engem ugyan inci-finci fikarcnyit sem hoz lázba a "focis" téma, csak az imádnivaló Lovas Rozi miatt néztem bele (no és mert mellette a Kapitány-istállóba tartozó Mi kis falunk több szereplője is feltűnik benne). Igazság szerint nagyon féltem tőle, hogy egy ilyen maszkulin szerepben mennyire fog tudni jól teljesíteni, mert azért valljuk be: Lovas Rozi egyáltalán nem egy férfias figura... :) Aztán az első rész első jeleneteiben meghallottam Monica Gaztembide hangján megszólalni, és onnan helyére is került minden: az igazgatóhelyettes orrával való közeli találkozások elég egyértelművé tették, hogy nem lesz nagy baj, és ha úgy nézzük, ez a sorozat nem csak "Tóni" férfiposzton való helytállását mutatja be, hanem Lovas Roziét is.
Szóval végső soron nem lesz ez rossz (pláne hogy Búss Gábor Olivér az egyik sztorifelelős), ha nem viszik túlzásba a labdarúgós részeket és nem feledkeznek meg a verbális humorról és az erős, adok-kapok dialógusokról. Persze Tóni mellett vannak még jó karakterek, Vica titkárnő (Sztarenki Dóra) valószínűleg még fog meglepetéseket okozni, de Csilluka (Pásztor Virág) is hihetően játssza a butácska milliomos-barátnőt. Külön kiemelném még Kisari Zalánt, aki a magyarul nagyon nehezen beszélő Stoyant játssza igen jól - és teszi mindezt úgy, hogy amúgy egri születésű. :)


Rajkai Zoltántól picit már kezd egysíkúvá válni ez a szigorú maffiózó/befolyásos pártkatona panelszerep, kicsit akár még egy Éderes ezermester-zsenit is szívesebben vennék már tőle...
offtopic
luci87 2023 jan. 22. - 17:52:14 Előzmény Bonitó
(40/214)
Nem,nem onnan volt ismeros,mivel nem neztem a a B.k et...illetve az elso jopar resz utan abbahagytam,mar jo regen.
Talan a Hotel Margaretben volt Epres Attila lanya...
Bonitó 2023 jan. 22. - 17:39:16 Előzmény luci87
(39/214)
Igen, Vica (Sztarenki Dóra), mint titkárnő valóban kissé "butácska" karakternek van beállítva. És jól látható a közel két évtized közte és a polgi között.
A feleséget alakító Szinetár Dóra játékára vagyok kiváncsi. Mint tudjuk azt nyilatkozta a színésznő, hogy még nem játszott semmilyen napi sorozatban.
Remélem, hogy a polgármester férj pedig, minél előbb lebukik! :)

Ha jól értettem, akkor nem ismerted fel Lacinak a fő szponzornak a barátnőjét?
Laci barátnője Pásztor Virág , a Barátok köztben szerepelt, mint Berényi Tímea.
(Köztük is van több, mint húsz év korkülönbség.)
luci87 2023 jan. 22. - 16:45:04 Előzmény Bonitó
(38/214)
Vica eleg butacska,rogton " elájult," es terdre rogyott,mihelyt meghallotta a pezsgot,es az epret emlegetni...neki mar ennyi is eleg...Kivancsi vagyok a feleseg elott mikor buknak le majd.
Laci a foszponzor fiatalka baratnojet ki jatssza,olyan ismeros...korban a lanya lehetne szerintem..
Bonitó 2023 jan. 22. - 16:38:40
(37/214)
Nekem is határozottan tetszett, hogy Vica a titkárnő, olyan helyzetet teremtett Tóni befogadásával, hogy lehetetlenné tette a polgármester látogatását reggelente. Remélem, hogy polgármester ezek után - a leggyorsabban - elintézi Tóninak a beígért szolgálati lakást?! Ha egyáltalán vissza akar kerülni Vica közelébe. Vagy,netán  megsértődik?!
De amire leírtam a fentieket, máris kiderült, hogy nincs harag, mert már a férfi öltözőben egymásnak estek! :) A félidő miatt a  játékosok megzavarták a "nagy munkában" Vicát és a polgit. Szerencséjük, hogy Csaba észrevette a polgi zakóját és eldugta gyorsan.....

Az újságírók viszont nagyon kiváncsiak Tónira. Az ellenfél "fogyatékos, rövidlátó" edzője nem volt olyan érdekes számukra. "Szuper" volt a kérdések sorozata is az újságírók részéről, hogyaszongya,  " részletezné nekünk a bukás részleteit?!"

Tetszett az is, hogy Tóni vette a lapot, hogy Csemberen egy tyúkon is múlhat a győzelem?! A csirke suttogóóó?! Majdnem lenyeltem az almát a röhögéstől...............
Tűpontos a jellemzés, a három "főnökről!" Node ki is a főnök?! 
- Géza a polgármester (Hevér Gábor) aki nemcsak a csapat győzelméért küzd, hanem azért is, hogy ne veszítse el a kapcsolatot Vicával, akiért annyi mindent megtesz? 
-  Laci a főszponzor (Schmied Zoltán), aki minden pénzt megadna, hogy eltűnjön Tóni?
-  Csabi a sportigazgató (Sarkadi Kiss János) a kisember, aki nekem végül a legszimpatikusabb?

Drukkolok Tóninak, remélem nem fogja feladni?!  
Azt is remélem, hogy én sem fogom feladni a sorozat nézését, mert azért egy idő után nem szórakoztat, hogy a csapat viszont "jól elszórakozik" Tónival.
Azért kellene egy pár szerethető figura is, aki Tóni mellett áll........ mert egy idő után már unalmas lesz Tóni szélmalom harca.................
10/10
Rojita 2023 jan. 21. - 21:16:46 10/10
(36/214)
Nagyon jó forgatókönyv. Minden jelenet talált.
Rainwalker 2023 jan. 21. - 20:35:00
(35/214)
Norbi a fődrukker. Meg csirkesuttogó... Leestem a székről!!! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))