Marcipáncica_ 2009 aug. 24. - 09:40:25
(15/655)
ismerek éttermest, simán belenyal a dézsa kajákba. és ez (mikor elképedtem ennek láttán) azt mondja hogy teljesen természetes... a konyha és a járulékos helyiségek pedig szerintem az éttermek 80%-ban ugyanolyan retkesek és igénytelenek sokszor mint amiket itt a tv-ben látunk.
sajnos ez van. én egy kis étterembe járogatok el néha, ott ismerem a csapatot, jól fõznek, a konyhát is láttam... a többi helyen nekem is mindenféle rossz érzésem van... :S
Marcipáncica_ 2009 aug. 24. - 09:37:36
(14/655)
Ha megfigyeled csak azokat alázza akik alapból bunkók, vagy már tényleg olyan trehányak hogy az már bûn. Voltak normális éttermesek (családok) is, azokkal nem volt bunkó. Ok, szörnyülködött ott is dolgokon, de ennyi. Amúgy meg az "ejnyeejnye kisfijam hátnemszégyenled magad?" ezeknél az embereknél már valószínûleg nem igazán használna, hát marad ez a stílus.
Megjegyzem: aki Ramsay-t hívja nagyon jól tudja hogy mire vállalkozik, nem kell sajnálni. Az meg ha elkezdi húzni Ramsay-t az a saját hülyesége, felesleges az erõfitogtatás olyan helyzetben amikor te kérsz segítséget.
3/10
ReignMan 2009 aug. 24. - 09:28:28 3/10
(13/655)
Rendben van, de ha teljesen leegyszerûsítjuk a mûsort, akkor a lényeg azon van, hogy pár tucat önként jelentkezõ, de pénzéhes és hozzánemértõ embert aláznak, mint a katonaságban, embereknek pedig ez tetszik?
3/10
ReignMan 2009 aug. 24. - 09:24:36 3/10
(12/655)
Csinál Jamie Oliver is szakács-reality-t, de nem hiszem, hogy összetéveszthetõ a két mûsor filozófiája. Az egyikben lecsúszott fiataloknak próbálják megadni az esélyt arra, hogy kezdjenek valamit az életükkel, türelemmel, toleranciával tanítva és nevelve õket, míg a másikban megaláznak embereket pénzért.
Érdekes egyébként a párhuzam, Ramsay stílusa pont olyan, mintha az Oliver iskolában tanult volna, ott láttam hozzá hasonló öntörvényû, önfejû, konfliktuskeresõ, arrogáns fiatalokat.
Mondjuk az is elgondolkodtató, hogy az egyik Ausztráliában, a másik Amerikában készült, más tv-s kultúra.
3/10
ReignMan 2009 aug. 21. - 19:28:37 3/10
(11/655)
Összefüggéstelen, amit írsz. Ha valakinek tiszta stressz az élete, a munkája, gondjai vannak, az a tv-ben is azt keresi, hogy hol vannak hasonló emberek, akiket kiszipolyoz a rabszolgahajcsár fõnök, aki kisebbségi érzését, gyermekkorában elszenvedett sérelmeit szegény beosztotton éli ki, aki nem mer semmit mondani, csak hogy "igen, Fõnök, máris, Fõnök." Durván 150-szer szerepel ez a mondat minden epizódban.

Nekem az a gondom, hogy Ramsay-t tartottam nagyobbra, minthogy egy ilyen "kapsz lét, ha mindent bevállalsz2 mûsort elvezet. Még 50Cent-nek jól is áll, hogy egy hasonló reality-ben a földig alázza és a cipõjét csókoltassa emberekkel, akiket megmámorosított 100 000 dollár ígérete. Hol marad a méltóság?
10/10
khekkkkkk 2009 aug. 21. - 18:06:18 10/10
(10/655)
jó kettõbõl kettõ jó volt, a reality show-k között nem rossz
persze egy csomó amatõr között, aki soha nem látott konyhát, van néhány profinak mondott, érdekes a casting

de nekem bejön a stílus, bár a "beépített, odamondó" vendégek nem, azokat ki lehetett volna hagyni
3/10
ReignMan 2009 aug. 21. - 16:59:28 3/10
(9/655)
Semmi gond nincs a talk-show-kal, ez a híres emberek sorsa, nem lesz senki médiaripacs azért, mert valamirõl elmondja a véleményét.

Nem tudtam, hogy reality lesz ez a sorozat, Ramsay miatt néztem meg, de az embernek hamar elmegy a kedve, ha magasabb színvonalat vár, erre azt kapja, hogy hétvégi szakácsokat aláznak, ahogy a legkegyetlenebb munkahelyeken a mosogatófiúval sem tesznek. Nem vagyok lélekdoktor, de aljasság ilyen pszichés nyomást tenni valakire és érzelmileg úgy tökönrúgni, hogy többet a serpenyõ közelébe sem megy. Persze biztosan szadisták élvezik ezt nézni, meg Ramsay is eljátsza majd a 'szeretnivaló szakácsprofesszor' szerepét, de a fennhag után erre én már nem vagyok kíváncsi.

Magával a reality-vel meg az a baj, szerintem, hogy pár sikeres-sikertelen kísérlet után már Kelet-Euróbában is kiégett a mûfaj. Ramsay eddig jó mûsorokat csinált, tele van pénzzel, nagy családja van, mi a fenéért adja a nevét egy ilyen megrendezett szakács-ratyitouille-bohóckodáshoz?
10/10
MadGame 2009 aug. 21. - 13:00:56 10/10
(8/655)
Egyetértek ReignMan -nel. Amikor tehetem, mindig megnézem Ramsay sorozatait, mert nagyon szeretem. Õszinte, nem mellébeszélõs, eredményes. Viszont tegnap, ahogy néztem a Pokol konyhája 1. részét, hát...az elõtte lévõ Topmodell leszek! c. mûsor jutott eszembe. Pl. mikor a néger nõ majdnem elájult, mert Ramsay értékeli a kajáját...kicsit erõltetett. Úgyis lehord mkit, úgyhogy... :) Szóval, egyetértek abban, hogy kissé nyálasra sikeredett az elsõ rész, nagy kiválasztás, kit szavazol ki és miért, inkább reality és túlélõ show -ra hasonlít így, mint egy igazi jó kis fõzõs, humoros, beszólogatós eddigi Ramsay sorozatra. Kíváncsi leszek a következõ részekre!
annana 2009 aug. 21. - 12:41:43
(7/655)
Jó ez a sorozata is :D
3/10
ReignMan 2009 aug. 21. - 09:51:00 3/10
(6/655)
Én régebben szerettem ennek az embernek a mûsorait, a Fickó F-vel, meg fõleg azokat az étteremátalakításokat, amik Angliában, illetve európai üdülõhelyeken lettek felvéve. Ezek spontának voltak, nem megrendezettek, lehett belõlük tanulni.
Aztán az amerikai verzió nem hazudtolta meg magát. Szinte minden rész, talán csak az elsõ évet kivéve, megrendezett, mintha egy szappanopera íróját kérték volna fel a kis emberi tragédiák megírására. Egy kaptafára ment az egész, kis drámák, nagy megbocsájtások, és az elmaradhatatlan happy end. Túl nyálas, nem életszerû, nem is a lényegen volt a hangsúly, mint kínálat, árak, kinézet, szaktudás..., hanem az emberek harcolnak egymással hülyeségek miatt, és Ramsey inkább a pszichiátert játsza, nem pedig a vendéglátós szakembert. Persze arra is szükség van, csak nagyon lelki irányba elment az egész.
De ez a tegnapi Pokol konyhája végleg megerõsítette bennem azt, hogy Ramsey médiaripaccsá változott egy remek vendéglátósból. Unszimpatikus, ahogy amatõröket aláz, mert ha egy szakács fõz szarul, azt korrekt leszúrni. Az egész koncepció a jól ismert, és szerintem már megúnt Big Brother, zárjuk össze a parasztokat, hetente essen ki pár, adjunk nekik hideget meleget, az egész nyakonöntve egy katonai-kommandós-kiképzõs-szemétkedõ stílussal, meg a mitugrász, hiperaktív és kötekedõ Gordon Ramsay-vel.
Én csalódtam ebben az emberben, olyan Havas Henrik típus lehet, Mekk mester típusm aki mindig mindent jobban tud, de még a vendégeket is leszúrja, ha nem ízlik nekik a fõztje.
A Paprikán megy egy mûsor, angol profi szakács versenyeznek egymással, ott lehet tanulni.
7/10
Sárkányölõ 2009 aug. 20. - 17:59:50 7/10
(5/655)
A stílus alapján Gordon Ramsay a konyha Csernusa :)

Minap csináltam rakott krumplit. De nem ám csak kiraktam a tálat, hogy szedjen mindenki magának, mint ahogy szoktam, hanem tányérra raktam az adagokat, uborkával és tejföllel díszítettem :) Ramsay hatása :)
Lyl 2009 aug. 20. - 13:18:42
(4/655)
Tökéletesen egyetértek veled.
Hozzáteszem, hogy amikor elõször láttam a sorozatait, kedvet kaptam éttermet nyitni. Persze sem szakmai tudásom, sem lehetõségem nem lett volna rá, de igenis kedvet csinált. :)
Jobb híján az itthoni fõzõcskében kamatoztatom mindazt, amit tõle tanultam: friss alapanyag, harmónia az ízekben és egyszerûség.
katkunder 2009 aug. 20. - 12:23:19
(3/655)
A tegnapi részben egy házaspár éttermébe látogatott. Nagyon normális hangnemben beszélt velük.Nem ordított nem kiabált.A vezetõséf viszont felmondott! Jó rész volt.
10/10
hereiam75 2009 aug. 18. - 19:48:53 10/10 Előzmény masteryoda
(2/655)
Már alig várom! Imádom Ramsayt! :-)))
masteryoda 2009 aug. 16. - 13:18:01
(1/655)
jeee vegre ide is elert:D:D