Téma: Gran Torino

bree-gee 2010 jan. 28. - 17:02:40
(205/405)
Hát nem tudom, eredetiben eddig még nem hallottam õt, ezért is lepõdtem meg rajta. Komolyan majdnem melléültem a széknek, mikor megszólalt a trailerben. Szóval maradt a szinkronos verzió. :)
bree-gee 2010 jan. 28. - 16:57:07
(204/405)
Én eredetileg azzal akartam, de õszintén szólva elég ijesztõ hangja van... :D :D
9/10
B.Evil 2010 jan. 28. - 12:33:57 9/10
(203/405)
Jó film tényleg, és nem kár megnézni, de igazuk van azoknak akik azt mondják, hogy maga a filmben bemutatott értékek hasonló környezetben megtalálhatóak más filmekben is. Viszont szerintem, ha jól meg van csinálva egy film, akkor teljesen mindegy, hogy hány hasonló van, mert attól még, hogy 2 film "egykategóriás" attól még lehet nagyon jó mind a 2 (vagy akármennyi) film is...
Venom 2010 jan. 07. - 07:46:25
(202/405)
Ezt a filmet egyszerûen látni kell.
10/10
G-x 2010 jan. 06. - 12:54:56
(201/405)
Nagyon szép film mondanivalóval. Eastwood szokás szerint nagy volt, különösen érdemes megfigyelni a jellemváltozást amin végigmegy. Viszont sok káromkodás volt, néhol teljesen feleslegesen és a kínai srác az elején beszélni se mer de amikor elkezd Eastwoodnak dolgozni akkor néha beszól neki meg minden ezekért 9.5/10
ReignMan 2010 jan. 01. - 15:11:45
(200/405)
Nem rossz film a GT, egyszer élvezetes végignézni, ami a mai gyér (minõségileg) mozifilmtermés között már jót jelent, de ha visszaolvasol a kommentekben, nagyon sok embernek támadt az az érzése, hogy a GT bizonyos részeit már látta valahol, plusz veled ellentétben sokakat lehangol a film.
Mindegy hagyjuk, nekem a Négy elem filmjei etalonnak számítanak, nem igazán akarom védeni, vagy további összehasonlításoknak kitenni õket. Kinek a pap, kinek a papné.
10/10
yippikaya 2010 jan. 01. - 14:24:02 10/10 Előzmény ReignMan
(199/405)
A film elején!! megmenti a kislányt, de hát egy alkotást teljes egészében nehezen jellemezhet az elején történt esemény. A vége viszont... Erõsen idealistának kell lenned ahhoz hogy azt gondold hogy abból a pénzbõl Mathilda egy centet is fog látni. Az ,,étteremtulajdonos" a maffia egyik feje, a saját emberét( Leon) is beköpte, szóval nem hinném hogy sok gondot fordítana majd egy kislányra. Fõleg nem anyagilag... És ha két filmet ,,lecsupaszítunk" akkor tényleg ugyanoda jutunk. Csak itt nem két csupasz vázról, hanem két különálló, teljes értékû alkotásról van szó. Úgyhogy egészükben vizsgálva lehet õket értelmesen összehasonlítani.
ReignMan 2010 jan. 01. - 08:02:33 Előzmény yippikaya
(198/405)
Persze hogy más a két film, én az elõzõ hozzászólásban csak a 2 film fõ irányvonalát írtam le, ami szerintem hasonlít egymásra. Színezhetjük, bõvíthetjük, vagdoshatjuk, de ha lecsupaszítod a két történetet, sok különbséget nem fogsz találni, maximum csak amit írtál: korbeli és nembeli eltérések.
Egyébként érdemes lenne még egyszer megnézned a Leon-t, a lányt megmenti Leon már a film elején, a film végére pedig ott marad neki az étteremtulaj és feltehetõleg egy csomó pénz.
Az, hogy Te a Leon-t egyszerû és ötletes kriminek gondolod, ezzel nem vitatkozom, de én a történetbeli hasonlóság miatt írtam, hogy ugyanazokat a sablonos (vagy ha tetszik klasszikus) sztorelemeket már elcsépelt megint felhasználni, nem pedig a Te általad említett mûfaj, vagy stílusbeli azonosság miatt.
Azokkal pedig nem értek egyet, amit a két film jellemzésérõl írtál, de most nincs kedvem sokat írni ezek mágcáfolására...:) Érzelmileg engem sokkal jobban megérintett a Leon.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 31. - 17:28:10
(197/405)
Árnyaltan. Szép szó ez, használjuk! :D
10/10
yippikaya 2009 dec. 31. - 16:06:13 10/10
(196/405)
Olvasd el mégegyszer az elejét:) Nem az összehasonlítást tartom értelmetlennek, hanem a Gran Torino Leon-hoz való hasonlítását.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 31. - 12:06:22
(195/405)
Köszi. Jól összeszedted.
10/10
yippikaya 2009 dec. 31. - 11:54:04 10/10 Előzmény ReignMan
(194/405)
Ne haragudj, de ezt a Leon-hoz való hasonlítást én is teljesen értelmetlennek tartom. Az egyetlen közös pont hogy a fõszereplõk egy gyerek és egy felnõtt. Direkt felnõttet írok, mert Eastwood idõs, élete végére ért embert alakít, Reno pedig egy ereje teljében levõ, bár lelkileg megcsömörlött karaktert hoz a vászonra. A Leon egy akciófilm/krimi, a Gran Torino filmdráma. A Leonban nincs semmilyen megváltás a végén, legfeljebb megmentés, mert ugyebár a fõhõs halomra gyilkol egy csomó embert hogy a kislány megmenekülhessen. A slusszpoén, hogy Mathilda még csak meg sem menekül, mert ugyebár a suliból kivágják, és ott marad New York közepén tök egyedül. A Gran Torino-ban egy darab halott van: Walt Kowalski, aki szó szerint az életét áldozza (mások vérét nem ontva!) hogy fiatal barátjának meg legyen az esélye a normális életre. A Gran Torino az élet szeretetérõl és az ember belsõ erejérõl szól, rengeteg humorral és életszagú karakterekkel. A Leon-ból sugárzik a reménytelenség, és a két fõszereplõ kapcsolatának tarthatatlansága. Félreértés ne essék, a Leon egy remek akció-krimi nagy ötletekkel és jónéhány emlékezetes képsorral, de belsõ értékeit és üzenetét tekintva nyomába sem ér a Gran Torinónak. Az pedig, hogy a Leon után minden hasonló témájú film sablonos, vagy egyenesen értelmetlen, egy eléggé átgondolatlan megjegyzés. Ennyi erõvel a Star Wars után nem kellett volna sci-fiket csinálni ( pá-pá Szárnyas fejvadász, Brazil, 12 majom, stb.)ami azért elég nagy veszteséget jelentenea közönségnek és a filmvilágnak is.
10/10
nikiherceg 2009 dec. 17. - 13:34:42 10/10
(193/405)
Nekem tetszett. De ahogy olvastam lentebb itt nagyon sokan mindenféle értelmet mesélnek bele a filmbe,meg párhuzamot húznak a Leonnal... Én szerintme egész más alkotás, sok igazság van benne. De tény,hogy egyszernézõs film számomra is. Ahhoz túl lehangoló,hogy többször megnézzem.
7/10
sakit felut 2009 dec. 16. - 14:54:55 7/10 Előzmény ReignMan
(192/405)
Nem vagyok akkora védõje Eastwood- nak, ha az elõbb A tökéletes világ filmjét nagyon jónak is tartom, de ez is egy kivételes film. Nem gondolod hogy a Leon a profi idõben is jóval elõbb készült és teljesen más idõben és térben játszódik maga a története másfajta emberekkel. Nekem is sablonos volt egy kicsit a történet, nem csodálkoztam, sírtam el magam rajta annyira, de súlyos a túl kemény Eastwood alakította karakter hogy lazul meg a bûnözõ világ hatására és segít a gyereken. Kicsit vicces hogy a nyugdíjas Clint Eastwood- ra is még minden feka vagy kínai gettómaffiagyerek is hallgat de a végére azért gyomorszorító a halála mégis.
10/10
rosickyz 2009 dec. 16. - 13:39:57 10/10 Előzmény ReignMan
(191/405)
Te meg elõbb írd oda, hogy SPOILER, a rohadt életbe !
10/10
rubber 2009 dec. 11. - 11:26:52 10/10
(190/405)
Szerintem nagyon jó film tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek.
ReignMan 2009 dec. 06. - 19:50:38 Előzmény Gabriella54
(189/405)
***SPOILER pótolva***
A Leon a profi és a Gran Torino rövid közös története:

Egy magányos, megkeseredett férfi találkozása egy fiatal 'gyerekkel', akit elõször nem kedvel, de idõvel tanítja, nevelgeti, megszereti, lesz közös ellenségük, akikkel felveszik a harcot, de a végsõ küzdelemben a férfi meghal, de halálával 'megmenti' fiatal pártfogoltját.

Ez már egy picit sablonos történet, plusz a Leon zsenialitása után nem is nagyon van értelme hasonló filmet csinálni...
10/10
Ferenczhalmi Ferdinánd 2009 nov. 20. - 09:39:20 10/10
(188/405)
Egyszerûen fogalmazva: zseniális!
10/10
Gabriella54 2009 nov. 15. - 13:18:04 10/10 Előzmény ReignMan
(187/405)
Világosítsd már meg, kérlek, szegény elbutult agyacskámat, ugyan miben hasonlít a kettõ? Nagyon kedvelem Jean Reno-t, a Léon, a profi tényleg kiváló film, de szerintem köszönõ viszonyban sincs a Gran Torino-val...
10/10
acidphase 2009 nov. 15. - 11:46:34 10/10 Előzmény ReignMan
(186/405)
a leon a profit mar nem kevészer láttam, ugyhogy nem kell bemutatnod.. természetesen azt kell mondanom h az is egy remekmü, bár nemtom annak mi köze a gran torinohoz? ja talán az h mig leon ott egy kislanyt patyolgat, tanitgat, addig itt clint egy kinai kisfiut.

de ha megnézném a leont még 20szor akkor se fogom a gran torinot leminositeni , mer szamomra mindketto remek film :)

ja és elég ránézni h milyen pontokat kapott itt a film vagy akár imbdn.. gyenge fércmunkákra azér csak nem szokás.. még ha egy Clint Eastwood-rol van szó, akkor se.

jónapotkivanok