Téma: Gravitáció

10/10
230e 2013 okt. 10. - 08:35:27 10/10
(112/792)
Nem olvastam az itteni véleményeket a film megnézése elõtt, és milyen jól tettem.
Ritkán köt le egy film, és ritka az hogy kimondottan 3D-ben nézek valamit. Ezt viszont nem bántam meg, mert ez is azok egyike, amit érdemes abban megnézni. Lenyûgözõ a képvilág, és együtt dobog a szíved a szereplõvel. Érzed a kiszolgáltatottságát, a félelmét.
Biztosan van egy-két rakétatudós, aki a hitelességet keresi, egy-két zsebmatyizó aki a tökéletes (és valszeg nem valódi) Sandra Bullock testen akad ki, nekik úgysem fog tetszeni a film.
Vannak benne amcsi fordulatok, de szerencsére nem lengi ez át az egész filmet. Nagyon kevés üresjáték van benne, élvezetes, fordulatos, izgalmas. Számomra meglepetés, és öröm hogy készülnek ilyen filmek, cask így tovább.
gabeyramone 2013 okt. 10. - 05:57:50
(111/792)
van még valaki, aki szerint a látvány (sem) volt nagy szám?
domo.robi 2013 okt. 09. - 21:09:25
(110/792)
Ha húzza az ûrállomás Bulokot, akkor Klúnit is húzza. Zárt rendszer a mûhold-Bulok-Klúni rendszer, ha nincs külsõ erõ (például valami trükkös gravitáció (?), ami a hátizsákos Klúnit vonzza, de Bulokot nem...?), akkor a rendszer egyik eleme (Klúni) nem fog más irányba törekedni mint a többi (Bulok és mûhold). Ellökni el tudják magukat a mûholdtól vagy egymástól, ha akarják. De "elvonzani" onnan nem fogja semmi az egyikõjüket, úgy, hogy a többi ott marad.
9/10
Smonika 2013 okt. 09. - 17:30:48 9/10
(109/792)
Ez jó kérdés....Lehetséges,hogy nem Clooney-t húzza a titokzatos erõ, hanem az ûrállomás mozog, és az húzza Bullockot? Szóval igazából õ távolodik, és nem tudta mindkettejüket megtartani?
Mindegy, fizikából sosem voltam valami jó, és az ûrben sem nagyon jártam még, szóval akár reális is lehet.
domo.robi 2013 okt. 09. - 16:56:25 Előzmény domo.robi
(108/792)
--- SPOILER ---
Sikerült megnéznem sima 3D-ben (nem IMAX-ben is). Itt nem esett szét a kép, mint anno az IMAX, így már tudok véleményt is mondani.
- Fényképezés: csillagos ötös. Aki látta, tudja.
- Sztori: ahhoz képest még jó is, hogy a látványra volt kihegyezve.
- Hangok: az ûrben nem terjednem a hangok. A filmben mégis vannak. Igen, megfigyeltem, akkor vannak hangok, amikor valami ütközik az ûrhajósokkal, vagy amikor õk megfognak valamit. A szkafanderben terjed a hang? Igen. Van benne levegõ. Ráadásul egy csomó olyan tompa hang is van, amely azt hivatott bemutatni, hogy az ûrhajós becsapódott valahová, nem hallja a hangot, de érzi. Szerintem jól megoldották.
- Súlytalanság: kiváló. A tûz és víz megoldásai is ott vannak a topon, de az állandóan a háttérben lebegõ sisak (amikor semmi értelme nincs, hogy ott van) is viszi a pálmát.

Egy kérdésem van csak, fizkai jellegû, és a film egyik dármai fordulópontjához kapcsolódik: milyen rejtélyes erõ húzta Klúnit el Buloktól, amikor elsodródott? A szitu egyszerû: Bulok lábán kábelek, ott lóg az ISS-en, majd elkapja Klúni kötelét, megfogja, a kötél megfeszül... és nincs tovább. Szemmel láthatóan megszûnt minden mozgás, Klúni mégis lecsatolja magát, és a lecsatolás után rohamosan el is kezd távolódni Buloktól. Miért? Milyen erõ távolítja el Klúnit? Mi ad neki mozgási energiát?

--- SPOILER OFF ---

Egyébként 9,5/10
giggs985 2013 okt. 09. - 16:38:11 Előzmény totokacsa_904
(107/792)
Mondjuk amit írsz, hogy pár mp-re ki lehet nyitni az ûrben az ajtót és nem történik semmi, ez egy baromság. A legkisebb repedés is végzetes lenne és azonnal kiszippantani mindent a vákum. Bocs.
aniko07 2013 okt. 09. - 00:48:43
(106/792)
Ma néztem meg a filmet. látványos. nem biztos hogy kell értelmezni a látottakat, mert egy olyan környezetben játszódik amit nem igazán ismerünk valójában max könyvekbõl.. és valljuk meg nem sok ember járt még odafent.. ez a film úgy jó ahogy van. Moziban kell megnézni (nem a 3D miatt) hanem mert az a bazi nagy vászon adja vissza a film hitelességét hogy a világûr bazi nagy ám. ismeretlen színészekkel forgattam volna viszont, mert pont olyan két karaktert tettek egymás mellé akik nem ide valók. a filmet õk viszik el sajnos. ismeretlen szinészekkel akár egy más befejezés is elképzelhetõ lett volna. megosztó film.
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 09. - 00:09:55 9/10
(105/792)
Annyi lehetne benned, hogy mielõtt a végérõl írsz, kiírod elõtte, hogy SPOILER.

Mások is érdeklõdnek a film után, nemcsak te vagy a világon.
10/10
DirtyBlond 2013 okt. 08. - 22:49:51 10/10
(104/792)
Nagyon jó film! A látvány lenyûgözõ, a történet és a színészek is teljesen jók. Moziban nézzétek, szerintem csak úgy érdemes. Nálam 10/10, mert erre a filmre biztos, hogy emlékezni fogom , amíg élek.

A kommnet ezen felében SPOILER veszély!
Nekem meg csak annyit üzennék Kid Cudi, hogy oké neked nem tetszik a film, tiszteletben tartom a filmmel kapcsolatos érzésed. Viszont a felhozott kritikáid több, mint szánalmas. A kritikai hozzáértésed teljes hiányát tükrözi már az is, hogy a 3D-t egy nullának nevezed ebben a filmben. Pedig itt zseniális a 3D. De mégis a kedvencem, amikor azt kérdezgeted, hogy ezt az egészet, hogy élhette túl. Mondd, te nem láttad a filmet? Hát úgy!
7/10
modano 2013 okt. 08. - 21:30:23 7/10
(103/792)
Látványos és tipikusan egyszer nézõs darab.

A történet szempontjából mindegy de azért kissé hatásvadász volt a fõhõsnõt francia bugyiban mutatni. Gondolom hétköznapi viselet az ûrhajósnõk körében, na meg persze praktikus a hideg ûrben.A megmenekülés borítékolható volt, elvégre hollywoodi produkció.

Tévedés ne essék, érdemes megnézni 3dben.
sofi 72 2013 okt. 08. - 20:12:33
(101/792)
Nem vagyok a mûfaj kimondott rajongója, de ez a film nekem simán nézhetõ és egy két kisebb bakitól eltekintve élvezhetõ volt.

Végre talán elõször éreztem a 3D jelentõségét és fontosságát. Soha nem néztem filmet csak a látvány kedvéért és most sem azért neveztem be rá, mert úgy gondoltam ez lesz a lényeg. Így is volt.
Már az elsõ képkockáktól kezdve bele tudtam magam képzelni a szereplõk helyzetébe (illetve én úgy gondolom, hogy sikerült). Bár a totális magány, kilátástalanság, esélytelenség és tehetetlenség érzését ekkora mértékben talán nem is lehet egy filmen keresztül magunkra adaptálni.

A történet végig leköti a figyelmet és bár sejthetõ, hogy a fõhõs végül "elnyeri jutalmát" (ebben az esetben túléli a túlélhetetlent), mégis összességében elmondható, hogy nem kidobott pénz a jegy ára.

Amúgy meg a változatosság gyönyörködtet... ;)
Hú dejó a habos sütemény 2013 okt. 07. - 21:55:39
(100/792)
hááááááát... végülis jó volt,
nem tom... valahogy mást vártam
hümm... de azért jó volt, na.

de nem tom valahogy hiányérzetem van, talán mert hatástalan volt

SPOILER:

igen pl amikor a Klúnit tartja a kötélen, teljesen hiteltelen volt hogy aggódna érte
valahogy nem volt közük egymáshoz
vagy amikor a kabinban "várja" a véget, valahogy az se hatott, de egyáltalán nem
szerintem ezt sokkal hatásosabbra meg lehetett volna csinálni, mert a téma baromi ütõs
talán hosszabbra kellett volna venni, elnyújtottabbra, éteribbre...

nahh, de azért tetszett! :)
totokacsa_904 2013 okt. 07. - 20:10:36
(99/792)
KID_CUDI, nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy hülye okoskodik. Ezt írod:

"És a maximumukról annyit, hogy bár körülrajongott színészek (20 millió dolláros fizetés ezért) komolyabb filmjük nincs is.(kivéve ugye A szív bajnokai meg talán a Solaris,de abból szerintem jobb a Tarkovszkij féle változat)
Sandra Bullock az idei Nõi szervek után, nagyon próbált bizonyítani rátermettségérõl.Több-kevesebb sikerrel."

Nézd már meg a filmográfiájukat, mondjuk kezd az Ütközésekel Bullocktól...a Gravitáció bár késõbb került mozikba, de elõbb forgatták az emlegetett Nõi szerveknél, így bizonyítania sem kellett semmit.

"És az érzelmi szál ami a lányához fûzi messze felszínes, persze valószínû amiatt, hogy azt se tudni most él-e vagy nem?? :D"

Ha még ez sem esett le, akkor te nem tudom mit néztél, mert jó pár jelenet egyértelmûen kimondta.

"A legnagyobb figyelmetlensége a rendezõnek a következõ:
Mikor Sandra ott ül a kis mentõkapszulában és hirtelen megjelenik George Clooney.
Benyit és Dr Stone persze túléli, pedig nincs rajta a sisak. Kérem,ezt hogy lehet?
Ekkora figyelmetlenséget.A rendezõ terve persze az volt, hogy mindenkivel elhitesse, hogy valós térben mozgunk,de én kapásból tudtam, hogy a nõ álmodik."

A valóságban egy ilyen pár másodperces ajtónyitás az ûrre - akár hiszed akár nem - simán túlélhetõ. Nem kellett volna annyi hülye horrort nézned.


"Mennyivel okosabb lett volna hogyha nem csak kiabál hanem mondjuk fel is veszi a sisakot mielött benyitna a humorzsák.
És mért nem vette észre, hogy itt tûz lesz, mikor arra ment el?
És hogy élte túl egyáltalán? Hogy élte túl az egészet?
Na meg a vége,hogy ott elsüllyed.
Ott telt be a pohár.Nem akarok senkit lebeszélni, esetleg megsérteni de ez csak újabb mese arról, hogy bármit túlélhetsz ha nem adod fel."

Pontosan, ebben egyetértünk, csak a csakot hagynám ki a mondatodból.
kisgyoriz 2013 okt. 07. - 19:31:48
(98/792)
fortisa 2013 okt. 07. - 17:03:55
(97/792)
elfeledkezett....
10/10
Sonic8 2013 okt. 07. - 16:21:42 10/10
(96/792)
.
10/10
Sonic8 2013 okt. 07. - 16:21:21 10/10
(95/792)
Ez szerintem mindazoknak is érdekes akik nem látták a filmet:
10/10
Towner 2013 okt. 07. - 16:13:08 10/10
(94/792)
Spoiler:
Az álom kezdetét jelelentett hogy Ryan kilégzése nem látszodott. (az hittem mikor Clooney megjött a rendezõ mgfelettkezett a hidegrõl és emiatt nem látszódik a lehelletük) Nagy ötlet volt.
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 07. - 16:10:48 9/10
(93/792)
Mindig vannak értetlen emberek és persze, azért másfelõl szép is, hogy az emberek ízlése különbözõ.


Ez a film egy nagyon jó film. Izgalmas, látványos és van mondanivalója.
Ráadásul olyan mondanivalója van, ami manapság lényeges és fontos az emberek számára. (Fõleg itt, Magyarországon.)