Téma: Gravitáció

Sztrogacsev 2013 nov. 15. - 15:46:48
(271/791)
Miért kellett levenni IMAX-rõl??! és betenni helyette az Éhezõk viadala 2-õt, ami csak 2D-ben megy??! :(
offtopic
Babi néni 2013 nov. 15. - 13:28:52
(270/791)
offtopic
Babi néni 2013 nov. 15. - 13:27:42
(269/791)
Érdekes, de én ezt a fickót nem ismerem, én a terminátort, dumbót, erre a kettõre biztosan emléxem, egy fiatalabb, és még monotonabb hangon hallottam és gyakran a hibákat is bennehagyták, azért köszi:)
offtopic
Babi néni 2013 nov. 15. - 11:50:56
(268/791)
Pár hónap? Az Elysiumra konkrétan fél évet kell várni.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 15. - 10:19:07
(267/791)
Én márpedig erre a filmre kiváncsi voltam és úgy akartam olvasni a kritikákat a hájpolást, hogy én is részese legyek.Nem fél áv múlva, mikor már lefutott.
Egyszerûen engedd el és ne fájjon neked, hogy ezrek így nézik meg!
4/10
T3v 2013 nov. 15. - 02:46:38 4/10 Előzmény Babi néni
(266/791)
Én szintúgy megéltem a VHS narrátoros korszakot, még azt is amikor második generációra váltott és külön narrációja volt a nõi és férfi szereplõknek külön külön. Az egy meghatározó korszak volt sokunk számára DE: akkor még egy év múlva sem változott semmi várhattál a sült galambra. Szóval az volt és kész. Most meg pár hónap és kint a DVD.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 15. - 01:02:43 Előzmény Findzs
(265/791)
:D
offtopic
Babi néni 2013 nov. 12. - 22:46:35
(264/791)
Ennek biztos vannak politikai okai, de igazából szinte semmit sem tudnak bizonyítani, csak gagyi videófelvételek, humbug az egész sztem, de ne menjünk bele, mert tuti vita lesz és nincs kedvem.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 12. - 22:41:45 Előzmény T3v
(263/791)
1. nem minden filmet nézek így, csak ezt, nálam kivételes alkalom volt.
Képileg nem olyan zavaró a mai technikával a mozis verzió, inkább ha a hang mozis az zavaró, mert olyan, mintha a vécébõl szólna.
Egyébként bocs, de én még alábeszéléses vhs-kazettás filmeken nõttem fel, nem tudod mirõl beszélsz, amikor leminõsíted a CAM-os verziót.


ui: Istenem, hogy hiányzik az a monoton hang, aki alámondta az összes film alá a szöveget:DDDDDD

http://www.youtube.com/watch?v=1gJNBl0rylU
10/10
eIemes 2013 nov. 12. - 11:53:57 10/10 Előzmény Babi néni
(262/791)
"pénz van és az ûrrõl még olyan keveset tudunk, hogy amikor csak lehet felküldünk valakit, de minimum egy mûjoldat"

De csak ha van rajta haszon. A NASA költségvetését évrõl évre csökkentik már most is.
10/10
eIemes 2013 nov. 12. - 11:52:35 10/10 Előzmény MolnarErik
(261/791)
Az ISS-rõl talán menekültek (de ott volt egy Szojuz kapszula), viszont óriási rumli volt bent.
10/10
eIemes 2013 nov. 12. - 11:51:26 10/10 Előzmény Babi néni
(260/791)
"Abban nem értek egyet, hogy a tüzet és az emberi idegrendszert nem lehet tesztelni, igenis lehet."

Tüzet teszteltek: egy félmilliméteres lángot, egy percig. Szerintem videók is vannak róla a tecsõn.
Az idegrendszer állapotát is tesztelik, de Gus Grissom Mercury kabinjának története mutatja, hogy ez nem lehet teljeskörû. Arra is volt példa, hogy ügyetlen ûrhajós dolgozott ûrsétán. Szóval mondhatod, hogy lehet, de ezek megtörtént esetek, vagyis nem lehet :-) Sokkal higgadtabbak, mint az átlagember, de azért nem gépek.

"Számomra a logika amúgy is azt diktálja, h G.C-nak kellett volna túlélnie, hiszen õ sokkal ügyesebb volt."
Matt (G.C karaktere) életunt volt, utolsó útján. Nulla motiváció a továbbélésre, sok a hõsi halálra.

"Egyébként a kutyaugatós rész, abszolút nem megható, ahogy írják a kritikusok"
Ezt én sem értettem, de tényleg, hogy jött be a képbe a kutya, meg a rádióhallgatás.

"a nõnek megbomlik az elméje és ezért soha többé nem lesz egészséges"
Ez azért bonyolultabb, semhogy így kijelenthessük :-) leírtak már vagy húszfajta módosult tudatállapotot, amibe az ember adott helyzetben kerülhet és ha a helyzet elmúlik, akkor visszatér a normál állapotba.
4/10
T3v 2013 nov. 11. - 19:23:48 4/10 Előzmény Babi néni
(259/791)
Ne haragudj de szerintem ez félremagyarázás. A csóróságnak ehhez semmi de semmi köze nincs.A kíváncsiságnak,türelmetlenségnek esetleg,talán. De tapasztalataim szerint ez (kíváncsiság,türelmetlenség)nem alkalomszerû,hanem állandó jellegû ezeknél az embereknél (van pár ismerõs, aki folyamatosan csak az új filmeket néz, azaz mindig csak CAM változatokat - mindezt a HD korában, ez hibátlan), ergo nem csak a gravitációt nézitek CAM os verzióban hanem minden mást ami újdonságnak számít. CAM = igénytelenség. Én sem jutok el mindig moziba, nekem is sok film kimarad,de még a fontosabb ,nagyobb volumenû filmeket is képes vagyok megvárni amíg legalább kijön DVD-n itthon vagy külföldön. A legjobb amit valaha láttam az az volt amikor pár okos egy ilyen online filmnézõs oldalon megköszönte a feltöltõnek az ócska CAM-os feltöltést,hogy : "köszi,hogy felraktad,nagyon örülök neki, megspóroltad nekem a mozijegy árát"
WTF ????
Tegyél meg nekem valamit. Soha többé ne nézz CAM os filmet. Azért szeretjük a filmeket mert sok dologból épülnek fel,és ezek egésze adja az igazi élményt (nem kell hozzá imax3d se). Én a tartalom és színészi játékon kívül baromira oda meg vissza tudok lenni például az operatõri munkáért, a zenéért, a fényképezésért. Ezeket mind mind alapból legyilkolja egy ilyen kézikamerás vacak.
5/10
Silverbeat 2013 nov. 11. - 12:16:48 5/10
(258/791)
Te jééézus atttya úúúúristen! Én szeretem a drámát, az izgalmat, meg a látványos filmet is, de ennél nem túlzás, életem elsõ IMAX3D filmje, az ûrállomás dokumentumfilm is látványosabb volt. Hát izgalom meg kb annyi volt benne, mint a Bambiban. Az évtized csalódása.
3/10
darkf 2013 nov. 11. - 05:22:53 3/10
(257/791)
egyszerûen nem értem, h mitõl vannak ennyire oda a kritikusok (még Fáy is), mert ekkora bullshitet már rég láttam... ha az Apollo 13-at tekintem az etalonnak, akkor ez a fasorban sincs. egyszerûen meghatározhatatlan számomra a mûfaja: ha felturbóznák a kínai ûrállomáson repkedõ pingpongütõn túl még néhány geggel, leginkább vígjáték kategóriában tudnám elképzelni. :)

mérnök szemmel nézve egyszerûen értékelhetetlen, a dramaturgnak és a rendezõnek az ûrhajózáshoz (meg úgy általában a mûszaki világhoz, fizikához) láthatóan semmi. egy példa csak: ahogy Móricka elképzeli egy leszállóegység mûködését, úgy képzelték el õk is (nyomjunk meg random egy gombot, ami azt jelenti a gépnek, hogy bootolj be, kapcsold be a robotpilótát, aztán menj haza, de nekem valami szép helyre ám, és lehetõleg puhára ess :)) váá... akciófilmnek is jó szar volt, egy cseppet túlzásba vitték a dolgot, ennyi gikszer húsz év alatt nem történik az ûrhajózásban összesen (slusszpoénként megehette volna a csajt egy megtermett krokodil :)). filmdrámának megint csak szar volt, az összes közhelyet elpuffogtatták, bõ nyállal és giccsesen, ahogy egy mainstream amcsi filmben szokás.

mi maradt belõle akkor? a cgi, a 3D látványvilág (de biztos ami biztos, az is szépen bevilágítva, szûrt fényekkel, puha árnyékokkal, ahogy a világûrben illik :)), a súlytalan röpködés, meg tõlem 3 pont (bár lehet, hogy bõkezû voltam).
Superalonso 2013 nov. 10. - 13:09:32
(256/791)
Inkább csak Oscar-jelölés az szerintem, de elnézve az idei gyenge kínálatot még az Oscar sem kizárt, bár megjegyzem Bullock pocsék színésznõ......
4/10
krampampuli 2013 nov. 10. - 07:45:14 4/10 Előzmény _Freddy_
(255/791)
Nagyon jól összefoglaltad én sem tudtam volna jobban. Igen pont ilyen. Nálam is 7 pont bár a 6 ponttal sem lennék túl szõrösszívû :)
Babi néni 2013 nov. 10. - 01:01:45
(254/791)
A port kritikusa szerint, oscart emlegetnek sandra bullock alakításáért, szerintem a ház a tónál-ban ezerszer jobban játszik, itt semmi mimika, mûugatás. Maga a szitu dráma, de nem a színész miatt.
Babi néni 2013 nov. 10. - 00:55:09 Előzmény eIemes
(253/791)
Gondolkoztam ezen a háttéren, ez ugye a filmbéli fikciós világra vonatkozik.
Úgy értem, pénz van és az ûrrõl még olyan keveset tudunk, hogy amikor csak lehet felküldünk valakit, de minimum egy mûjoldat.
Én azt várom, amikor végre igazából felmegy valaki a Holdra.

Freddy elmondanád a film mély mondanivalóját, amit nem mindenki VETTEM észre?! köszi!
MolnarErik 2013 nov. 10. - 00:39:51 Előzmény eIemes
(252/791)
Az ISS azért volt elhagyatott, mert elmenekültek róla a becsapódások elöl.
A kínai ûrállomás meg azért, mert azt nem állandó tartózkodásra tervezték, és csak 2 évre tervezték (ami ráadásul idén ér véget) azért süllyed.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tienkung%E2%80%931