Téma: Gravitáció

bensomo 2013 nov. 02. - 21:50:19 Előzmény Vadrenalin
(231/791)
Minimális SPOILER:

Engem is zavart a súlytalanság ellenére folyamatosan feszülõ kötél és a hegymászós filmeknél jellemzõ "egyik ember tartja a másikat, nehogy leessen" jelenség. De mégis miféle erõ húzta el a szereplõket perceken keresztül az ISS-tõl?
Mondjuk egy lehetséges magyarázat a centrifugális erõ, ami akkor léphetne fel, hogyha az ISS valamennyire pörgött volna a tömegközéppont körül. Ez esetben tényleg elõfordulhatna az "el ne engedd a kötelet mert elszállsz" jelenség. Sajnos nem emlékszem, hogy pörgött-e az ûrállomás, pontosabban úgy emlékszem, hogy a Földhöz képest teljesen "változatlan helyzetben állt" (pontosabban ugye folyamatosan zuhan a föld felé, de az érintõ irányú sebessége miatt mindig "mellé esik", röviden: kering :))
4/10
T3v 2013 nov. 02. - 18:11:14 4/10 Előzmény eIemes
(230/791)
Ó nem, nem !
A "üzenet" mely jelentõs részét adja át az Imax3D ? Hogy súlytalanság van meg, nem terjed a hang ? Bullshit. Majd ha lesz minden háztartásban imax vetítõgép+vászon meg 4 elefánt magasságnyi szabad falfelület akkor azt fogom mondani: talán. Nyilván fontos a látvány hiszen attól fekszünk ki, másképp csak könyveket olvasnánk,de van egy határ. Az adott filmet igazi tartalommal is meg kell ám tölteni. Ennyi erõvel a transformers,meg a tûzgyûrû is mekkora királyság (nem, nem azok).Valahogy bele kellett volna még keverni egy kis Apollo 13-hoz hasonló (filmbéli) történetet és mindjárt jobb lett volna. Én értem azokat a dolgokat is amit Pjotr Puszta írt le, de ahhoz meg annyit tennék hozzá,hogy egyszerûen hiteltelen volt számomra a Bullock által megformált karakter. Úgy értem, mi a fenét keresett odafönt egy ilyen nõ ??? Mintha csak valamelyik sima civilt, téged vagy engem küldtek volna fel.Legalább a film elmagyarázhatta volna,hogy miért Ryan van odafent,valami különleges képesség,adottság,vagy valami.De nem, l...art. Ehelyett ott egy nõ aki már a baleset elõtt is egyfolytában teljesen be van parázva,pánikolva, megmozdulni,fordulni alig mer (miközben Clooney fütyürészve,zenét hallgatva,40es pulzussal, már-már szotyit köpködve repked körbe-körbe, - a másik meg röhögve próbálja magát eltaszítani és tetszik neki hogy a biztosító kötél visszarántja - ez életszerû ??? :D). Én úgy tudom, ilyen küldetésekre jóval tapasztaltabb,magabiztosabb és erõsebb jellemû embereket küldenek fel,akik még akkor sem viselkednek így mint Ryan ha mondjuk az elsõ igazi ûrsétán vannak és nem szimulátorban.Természetesen megfogom nézni a filmet mégegyszer otthon 2D ben (is), és mondom nem tartom rossz filmnek,de ez az esõcsináló kántáló indiántánc ami végigkíséri ezt a filmet a "rajongók" meg "kritikusok" részérõl az elég gáz.
gyongyp 2013 nov. 01. - 21:00:28
(229/791)
A közönség is jó volt, nem volt se alfahím, se szürcsögõ párocska körülöttem.
Az ugatós résznél viszont én éreztem magam kínosan.
"Vuf-Vuf! Vuf!! Áúúúú! Vuf-Vuf! ..." Egyszerûen nem bírtam ki hogy ne röhögjem el magam, ami azért volt kínos mert senki más nem nevette el magát csak én, ráadásul a következõ pillanatban már bõgött S.B. miközben én még az elõzõ jelenetbõl próbáltam "visszakomolyodni"...
gyongyp 2013 nov. 01. - 00:19:32
(228/791)
Megnéztem én is. A sok kritikát olvasva úgy ültem be, hogy csak szar film lehet.
Kellemesen csalódtam, szerintem egyáltalán nem rossz film!
GkGk 2013 okt. 31. - 22:14:13
(227/791)
Igen, valószínûleg te is az a bugyuta típus vagy, aki úgy kezdte annak idején a 6. érzék elmesélését is, hogy (SPOILER!), Képzeld, Burce, jujj, végig halott!!!, de.... -aztán meg csodálkozol, ha valaki azt mondja rád, hogy ....
10/10
offtopic
eIemes 2013 okt. 31. - 18:29:25 10/10 Előzmény Bozótharcos
(226/791)
szerintem a 4DX melléfogás, a 3D IMAX az igazi, lehetõleg elöl középen.
10/10
eIemes 2013 okt. 31. - 18:27:11 10/10 Előzmény T3v
(225/791)
"amikor megcsinálják az elsõ Imax3D poreszt és majd a nézõtér felé "kiforduló" méretes répa látványától lesznek majd odaáig"

ez csacsiság, már rég megcsinálták, nem jött be, még a kinézereknél is megbukott.
10/10
eIemes 2013 okt. 31. - 18:25:02 10/10 Előzmény T3v
(224/791)
"Pucoljuk le azt az istenverte 3D élményt. Mi, és mennyi marad?"

Ez kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy egy sima filmbõl pucoljuk le a látványt, mennyi marad.
Ez az a film, amiben a 3D IMAX adja át az üzenet jelentõs részét, miért pucolnánk le belõle pont azt?
10/10
eIemes 2013 okt. 31. - 18:22:42 10/10 Előzmény greeen
(223/791)
rajta volt, de folyamatosan csúszott le róla. szkafanderben meg nem lehet jógázni.
Bütyök78 2013 okt. 31. - 14:33:05 Előzmény Pjotr Puszta
(222/791)
Bizony-bizony.. Értelem nélkül bambulták itt javarészt az emberek.. :) Köszi a hozzászólást!
Bütyök78 2013 okt. 31. - 14:31:18 Előzmény zentzen
(221/791)
Egyetértek!!! :) Köszi a hozzászólást.
Bütyök78 2013 okt. 31. - 14:28:17
(220/791)
Fantasztikusan lebilincselõ, izgalmas, látványos film. Az utóbbi idõben a legjobb, amit láttam! Egy viszonylag nagy teremben, viszonylag sok nézõvel néztük meg, és az egész film alatt egy pisszenés, egy zörgés, egy hang nem hallatszott. Mindenki feszülten figyelt. Izgalmas, látványos és elgondolkodtató. Abszolút ajánlom!!!
gyongyp 2013 okt. 31. - 12:07:34 Előzmény T3v
(219/791)
Nagyon jól írsz, nem emlékszem mikor nevettem ennyit utoljára egy kommentet olvasva! Köszi!

A filmet meg akartam nézni, aztán elbizonytalanodtam, de olvasva amiket írtál, kíváncsi lettem!
Ha úgy ülök be hogy szar film, akkor nagy meglepetés már nem érhet!
9/10
calella 2013 okt. 30. - 19:08:59 9/10
(218/791)
Gyenge filmnek tartom, ami tele van indokolatlanul hangos zenei effektekkel (már megint azt hiszik, süketek járnak moziba). Én amúgy nem szeretem a 3d-s filmeket, nem vagyok tõlük elájulva, de annyi jó kritikát olvastam, hogy feladtam elveimet és megnéztem. Kár volt. (Egyébként ezt a film 2d-ben is szar lett volna)
4/10
offtopic
zottyo534 2013 okt. 29. - 18:08:01
(217/791)
Mostantól körülbelül az idõk végezetéig bármikor születhet egy gyerek, aki még pont nem látta, úgyhogy az említett idõintervallumban illene legalább spoilerrel megjelölni, ha valaki a cselekmény egy részletét leírja.
csincsilla72 2013 okt. 29. - 17:10:48 Előzmény GkGk
(216/791)
Ne haragudj, de ez csak egy film, senki élete sem múlik rajta. Mellesleg hetek óta megy a moziban, meddig kell még idétlenkedni ezzel a "spoilerkedéssel"? Amíg nem látta mindenki?
7/10
gyereamozibabe 2013 okt. 29. - 12:10:49 7/10
(215/791)
Szerintem megéri a pénzét. IMAX-ban néztük. A végén nincs katarzis, és a feliratot is idegesítõ volt olvasni, de nektek köszönhetõen erre már felkészültem. Elég egyértelmû mirõl beszél(het)nek az akciójelenet közben (kapaszkodj, fogd meg, stb...), úgyhogy inkább a látványt kell élvezni. Egy kis mini-starwars.
Én bele tudtam magam élni. A moziközönség is jó volt, mert csönd volt a teremben. (a filmben gyakran van csönd.. durva volt így látni a robbanásokat) Sokszor vettem magamon észre, hogy megfeszülök, vagy nem veszek levegõt.
Kár, hogy a vége tényleg olyan semmilyen. Az ember picit csalódottan ült a helyén. De a jó részekre kell emlékezni, amikor a film magában szippantott. Egyszer érdemes megnézni.
7/10
bercesnagy 2013 okt. 29. - 11:31:57 7/10
(214/791)
Nem volt annyira jó mint amilyen a hírekbõl lejött. A látványvilág valóban elsõosztályú, viszont ha ebbõl a szemszögbõl nézzük akkor egy számítógépes munka az egész film. Néha látjuk Bullock-ot vagy Clooney-t, de inkább halljuk, nem kellett ehhez a filmhez semmilyen komolyabb színészi teljesítmény. Ettõl függetlenül a film jó, de azért nem kell tõle hanyatt esni. Ha otthoni tévén néznék, akkor szinte élvezhetetlen lenne, ez csak nagy vásznon és elsõsorban 3D-ben élvezhetõ, egy otthon kis tévén katasztrofális, szinte nézhetetlen lenne szerintem. 7/10
9/10
offtopic
PotykaPal 2013 okt. 28. - 22:57:38 9/10
(213/791)
Bocs, nem raktam ki a spoiler-t, hibáztam, de nem nekem 10-es az IQ-m, hanem annak, aki ilyen agresszív egy kis elszólás miatt, mint Te! Mindenkinek aki ezután olvassa a HSZ-mat, SPOILER a végén. És bocs.
offtopic
csonakos 2013 okt. 28. - 22:50:55
(212/791)
Most jöttünk a moziból, 3D vetítés, jó volt. Ilyet még nem láttam. Az Avatárhoz meg ne hasonlítsátok, mert két külön mûfaj. Manapság nincs miért moziba menni, de ezt nem bánjátok meg, nincs olyan nagyképernyõs tv ami a látványt vissza tudja adni.