Téma: Gravitáció

10/10
TikTakTakk 2013 okt. 20. - 21:34:35 10/10
(171/791)
Nagyon megfogott. EGy valódi értéket képviselõ film.
10/10
TikTakTakk 2013 okt. 20. - 21:34:04 10/10
(170/791)
Mindig van ilyen.
10/10
Director's Chair 2013 okt. 20. - 21:17:54 10/10
(169/791)
Az ugatás vicces volt? Kínos? Jó kis közönség lehetett...... Gratulálok! Élmény ilyen mellett ülni a moziban. :D :D ;)
10/10
Director's Chair 2013 okt. 20. - 21:14:16 10/10
(168/791)
Oké, persze. Erre ráfoghatjuk, hogy a mázli létezõ dolog. Valóban nagy szerencse kellett neki mindehez.
De a realizmust gondolom úgy érti mindenki, hogy milyen jól ábrázolták az ûrben lévõ fizikai és dinamikai törvényeket, satöbbit.
A Matt elszakad jelenetnél a gond nem az volt, hogy Matt elhúzza Ryan-t, mert gyenge a "szalag". A gond az volt, hogy ha Ryan megpróbálja maga felé húzni Matt-et (mert muszáj lett volna elõbb utóbb), na azt nem bírta volna a szalag. És így mindketten elsodródnak. :( :( És rövid a film......

Nekem a film nagyon tetszett, válogatós vagyok, de: Hûha. Az Apollo 13 volt a kedvenc non-scifi "ûr-filmem", de mostmár nem tudom. :)
A poróltós jelenet, te jó ég! Nem vettem levegõt, nagyon necces volt.
10/10
Kotizo 2013 okt. 20. - 20:53:01 10/10
(167/791)
Ilyen életszerûen és hitelesen még nem ábráztolták nekünk az ûr borzalmait, fizikáját, tehát a fenti világot. Ahol nincs élet.

Imdb: 8,6
Kritika átlag Metacritic szerint: 96%
Rotten Tomatoes szerint: 97%
Szerintem: 99,9999999% (mert tökéletes nincs)

Cuarón-tól jóra számítottam az Ember Gyermeke után, de felülmúlta a várakozásom.
Ez egy remek film.
10/10
Bountyhunter 2013 okt. 20. - 20:39:33 10/10
(166/791)
És te megkockáztattad volna egy ilyen helyzetben? Ez az ûr, az hogy vesztett a sebességbõl édes mindegy, teljesen mindegy mekkor aaz a löket amit kapsz, soha nem állsz meg. Nem kockáztatta, hogy mindketten meghalnak. Korrekt.
10/10
Bountyhunter 2013 okt. 20. - 20:32:02 10/10
(165/791)
Sandra Bullock-nak pedig zsebében az Oscar.
10/10
Bountyhunter 2013 okt. 20. - 20:30:33 10/10
(164/791)
BRILLIÁNS!

Ez a filmkészítés!
Egyedi, megkapó, hiteles.
És annyira jó a dramaturgiája, annyira együtt érzel velük, és szorítasz nekik.
"ISS this is Houston! Abort Mission, abort Mission!" - Ennyire hatásos jelenetet ilyen kevésbõl. Annyira éreztük, hogy itt most bizony piszok nagy bajban vannak.

Remek film, a hanghatások, a vizuálsi élmény. A zene. Ami gyakorlatilag a tompa hanghatások kiegészítése volt, tehát a zene adott soskzor hanghatást egyedül.

És végre volt értelme a 3D-nek ,msot elsõzör. Avatar, Hobbit, Acélember, satöbbi..... Hagyjuk, ezt hívom én látványnak.

És ezt hívom én filmmûvészetnek, HollyWood-ban is bizony készülnek még igazi filmek.
4/10
Kolókapitány 2013 okt. 20. - 20:08:46 4/10
(163/791)
+1

Egyébként, ha tényleg mély drámát szeretne most moziban nézni valaki , akkor ajánlom a Prisoners címû remekmûvet, szintén most vetítik. Az nem ilyen mesterkélt, erõltetett , üres valami , mint ez.
offtopic
zottyo534 2013 okt. 20. - 19:44:18
(162/791)
Ha oszkárdíjasokat baszkurálunk az univerzumban jobbra-balra, akkor az pénzt hoz. Milyen más mondanivaló kéne még? Az viszont érthetetlen, hogy miért kell azt hazudni, hogy ezt négy évig készítették.
10/10
cserkutiz 2013 okt. 20. - 18:44:01 10/10
(161/791)
A filmet ajánlom minden olyan embernek, aki nem egy világmegnetõs-felrobbantós kikapcsolódásra vágyik. Csodálatos látványvilág, mély üzenet,nagyszerû szereplõk -már aki képes ezt észrevenni!
Aki lát is, nem csak néz, annak jó kikapcsolódás lesz.
A többieknek (99%) -meg nem mond semmit. :-)
4/10
Kolókapitány 2013 okt. 20. - 18:39:34 4/10
(160/791)
Egyértelmûen az idei év csalódása. Ez a film nálam minden téren megbukott. Imádom Sandra Bullockot, de ilyen idegesítõ szerepben rossz volt nézni. A trailerben minden benne volt, elég lett volna azt megnézni. A forgatókönyvet kb. 5 perc alatt dobhatták össze. Kínos volt az egész. Spoiler??: amikor elkezdett ugatni, akkor volt egy pont, hogy ki akartunk menni mind a 4-en a filmrõl, de sajnos pont a terem közepén ültünk. Az utolsó néhány perc alatt már a közönség fele csak nevetett. Az lett volna még egy ideillõ befejezés, ha valami koreai háborúba csöppen bele, vagy megtámadja a vízben egy cápa. :D Senkinek sem ajánlom, tényleg az a legjobb szó rá , hogy KÍNOS. Akit érdekel egy mondatban elolvashatja a filmet lent.


SPOILER: Sandra Bullock miután meghal 4 éves kislánya céltalanul éli az életét, nem is igazán élt, csak dolgozott és létezett, de a megrázkódtatások alatt rájön, hogy élni akar. VÉGE.

Nagyon jó indulattal, Clooney miatt 4/10
5/10
efes 2013 okt. 20. - 17:23:26 5/10
(159/791)
maxi látvány, nulla cselekmény, nulla gondolat
csincsilla72 2013 okt. 20. - 16:32:20
(158/791)
"Eszméletlen, hogy ebbe a relative szegényes, ingerszegény környezetbe, hogyan tudtak ennyi filozófiát, mondanivalót, információt, látványt, akciót belecsempészni, mindenbõl egy csipetnyi, de az k*rvanagyot üt, sebészi pontossággal."

Számomra ennek a történetnek egyetlen mondanivalója volt: nem menj az ûrbe, mert ott veszel.

SPOILER

A mentõkabin azért süllyed le, mert a csaj kinyitja az ajtót és a víz elárasztja a kabint.
csincsilla72 2013 okt. 20. - 16:19:11
(157/791)
Elképesztõen rossz film. Lehet, hogy most mindenkivel szembe megyek az autópályán, de nem értem a hájpot, ami e köré a rettenet köré keletkezett.
SPOILER

Ostoba történet, életszerûtlen jelenetek. Az ûrszemét mindent ledarál, háromszor is, de õ valami csoda folytán mindig mindent megúszik. Oxigénje már sehol, de õ még mindig vígan zihál, liheg. Tûz üt ki, aztán majdnem vízbe fullad, elfogy az üzemanyag, belegabalyodik mindenbe... A végén már csak szimplán idegesített. Mindemellett folyamatosan pörög-forog minden, az ember 90 percig szédül és hányingerrel küszködik.
A vége pedig a giccsbe forduló igazi halivúdi lezárás.
Nem tudom, kiheverem-e valaha is. Nálam az évtized csalódása.
10/10
fenegyerek18 2013 okt. 20. - 14:19:31 10/10
(156/791)
Elképesztõen látványos és izgalmas film volt, nagyon tetszett!
Hannibal Lecter 2013 okt. 20. - 09:16:09
(155/791)
SPOILER
Csak az a béka nem kellett volna oda. - Egyébként azt mondták van benne valamilyen bibliai utalás. Mi volt az?
10/10
Zoli9898 2013 okt. 20. - 09:12:51 10/10
(154/791)
SPOILER!!!
Hát csak ültem a székben és ámultam...

Mielõtt elmentem volna a moziba, vegyes kritikákat hallottam a filmrõl, de a kételyeim az elsõ 5 perc után eloszlottak. Ez a film egyszerûen lenyûgözõ. Akár a látványvilágát, akár a drámai és zseniálisan megírt történetvezetését, akár mondanivalóját, vagy szimbolikáját boncolgatjuk, Alfonso Cuarón filmje telitalálat.
A film nyitánya már a trailerbõl is kikövetkeztethetõ volt, de mégis meglepett. A látvány, ami elém tárult, szavakba nem önthetõ. Ez a film bebizonyította, hogy a technikát igenis lehet értelmesen, a filmet valóban építõ elemek beépítésére használni.
Aztán jött a kezdõ kép, a mûhold-szerelõ brigáddal, az ûrben való munka nehézségeivel, George Clooney és Sandra Bullock már itt lehengerlõ alakításával, az itt-ott felcsengõ fanyar humorral és a 100%-os életszerûséggel. De a java még csak ez után jött.
Persze az elõzetesben látottak alapján baleset történik és megindul a hajsza a túlélésért és a vándorlás roncsról-roncsra. Sok szuperprodukció meg is állt volna ezen a szinten és egy 2,5 órás akciófilmet csinált volna, mentõbrigáddal, felszínes karakterekkel és ezerszer ellõtt klisés szituációkkal. Cuarón ehelyett ellátta a karaktereit kellõ drámával Bullockon és George Clooneyn kívül nem vont be senki mást a történetbe, olyan szimbolikát adott a filmnek, amely egyszerre szép és tanulságos és azért tett bele némi akciót is, így 100%-ig izgalmas filmet hozott létre.
Ha már a szimbolikánál tartunk, Cuarón az anyaság és a születés motívumát egy-az egyben átültette a filmbe. Ahogyan Bullock egyre közelebb kerül a megmeneküléshez, egyre inkább csak magára számíthat. Az egész film egy kisgyermek születésének kivetülése. Konkrét képekben: Bullock magzatpozíciója, amikor az ejtõernyõ visszahúzza, mintha egy köldökzsinór tartaná, a végén, mikor a víz alatt leveti a ruhát és úgy jön felszínre, mint mikor a gyermek megszületik és lemossák, immár tiszta és teljesen e-világi. Ehhez Cuarón hozzátette az anyaság motívumát, az anya fájdalmát gyermeke elvesztéséért és ezt az egészet megspékelte egy olyan mondanivalóval, hogy bármi rossz is történt az életben, bármilyen nehéz is a sorsunk, az életet, melyet ajándékba kaptunk, eldobnunk, nem szabad, harcolnunk kell érte.
Azt még had tegyem hozzá, hogy Cuarón olyan zseniálisan ragadta meg az ûr fogalmát. Mondjuk azért amennyire nehéz dolga volt, annyival könnyebb is volt, mivel az emberek 99%-nak az ûr ismeretlen, ezért itt-ott azért hibázhatott, de ahogy elnéztem nem tette. A végtelen ûrt pedig éppen a klausztrofób élménnyel tette igazán ambivalens fogalommá.
Nem is részletezném tovább ezen film erényeit, mert még sokáig lehetne. Egy kiváló, saját és egyedi alapötlet rendkívüli megvalósítása, a modern technika (zene és látvány) nyújtotta segítséggel, kiváló színészi alakítással.
Ja, ha még nem mondtam volna a 3D (ritkán mondok ilyet, de) KÖTELEZÕ!!!!!! Nyugodtan nézzétek IMAX-nélkül, he nem futja rá, én is így tettem.

Örülök, hogy vannak még ilyen filmek. 10/10
Jankaou 2013 okt. 20. - 07:11:13
(153/791)
Mielõtt elmentünk moziba megnézni, próbáltam tájékozódni (itt is) mire számíthatok. Olvastam hideget-meleget a filmrõl, pro- és kontra, úgyhogy szokásos módon, saját magam akartam megbizonyosodni, milyen film is ez. Kicsit vegyes érzelmekkel ültem le moziszékre. IMAX 3D mellett döntöttünk, és elég kalandos volt a bejutás az elõadásra: A szombati vetítések többségére, már egy nappal elõtte lefoglaltak szinte minden helyet, 20:30-as elõadásnál az elsõ sor szélén, jó szar helyen maradt még két szék, hát lefoglaltuk, és örültünk, hogy egyáltalán ez is van. Másfél órával az elõadás kezdete elõtt megjelentünk átvenni a jegyet, de soha nem látott tömeg fogadott. Mondanom sem kell, mire a kasszához araszoltunk a kilóméteres sorban, kábé háromnegyed óra alatt, már törölték az összes helyfoglalást, -a miénket is- és kialakult egy kissebbfajta lincshangulat, (emiatt-, meg a sort kivárni képtelen elõrepofátlankodó hiénák miatt). Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az elõvételek törlése után, érkezési sorrendben osztották a helyeket, és így legalább sikerült jobb helyet kapnunk, mint ami eredetileg volt. Aztán még félóra sorbanállás a popcornért, meg a kritikán aluli langymeleg kóláért. Ilyen még sosem volt, hogy másfél órával a vetítés kezdete elõtt megérkezünk, mégis pont koppanásra, fõcím kiírásakor ültünk le a székre. Már rég ment a film, mikor még javában szállingóztak be a népek a terembe, generálva egy csomó mozgást, zajt a vászon elõtt. Az márcsak hab volt a tortán, hogy a fullra tömött terem kialakítása is gáz, mint heringek a konzervdobozban, összepréselõdve a sok ember… a nemkevés jegyárért lehetne kicsit szellõsebb és kényelmesebb széksorokat kialakítani. Ezt a litániát csak azért írom, mert a hisztérikus, és botrányközeli hangulat már eleve megadta az alaphangot, és a film kezdetekor k*rvára megbántuk, hogy szombat esti programnak ezt választottuk. És rendkívül rossz hangulatban kezdtük nézni a filmet, õszintén szólva kissé elõítéletesen. Ami ezekután következett az a katarzis, amihez hozzájárult az is, hogy ez volt életem elsõ IMAX élménye. Gyönyörû térhatású felvételek feledtették a bejutás gyötrelmeit. Nem túloztak azok, akik szuperlatívuszokban beszélnek róla. A tárgyak helyenként homályosak, tehát a „tûéles” képet cáfolnám, de ezt leszámítva tényleg igazi élmény, és a hatásvadászatot sem éreztem, amit itt korábban írt valaki. A történetbõl sikerült kihozni a maximumot: Kevés az olyan film, aminek a történetét egy mondatban el lehet mondani, a Gravitáció ezek közé tartozik. Mégsem unatkoztam, minden egyes perc lekötött, és információval teli volt. Biztos vagyok benne, hogy kell egyfajta szellemi érettség a film megnézéséhez, (tehát 20 év alatti, tömény akcióra és látványra éhes korosztályt eleve kizárnám) és ez nem összekeverendõ a filozófikus mûvészkedéssel. A Love (Szeretet 2011) c. film –ami témában, és látványban közel áll a gravitációhoz- például számomra egy igazi emészthetetlen, érthetetlen foscsomó volt, minden nézéssel töltött perce szabályos kín. A Gravitáció ezzel szemben valódi élmény, valódi mondanivalóval, és történettel. Eleve szeretem azokat a fantasztikus filmeket, amelyek nem túl szûrreálisak, nem véletlen, hogy sok filmkritikában sokkal inkább thrillernek aposztrofálják ezt a filmet, semmint sci-finek, és ebben részben egyetértek. A két fõszereplõ (bullock és klúni gyuri) sosem tartozott a kedvenc színészeim közé, de itt mindkettõ zseniálisat alakít. Klúni nyugis, magabiztos karaktere magával ragadó: igazi hétpróbás tapasztalt asztronauta, aki mindíg tudja mikor mit kell tenni, és a jelenléte garancia arra, hogy nem lesz gond. Ebbõl következik, hogy tõle elég hamar búcsút vehetünk, és bullock viszi a prímet tovább: számomra a kutyaugatós jelenet volt a legszívbemarkolóbb része a filmnek. Eszméletlen, hogy ebbe a relative szegényes, ingerszegény környezetbe, hogyan tudtak ennyi filozófiát, mondanivalót, információt, látványt, akciót belecsempészni, mindenbõl egy csipetnyi, de az k*rvanagyot üt, sebészi pontossággal. Azt kell mondjam a rendezõ érti a dolgát. A film egyetlen érthetetlen része számomra a finisben volt: a mentõkapszula elsüllyedése. Nem találtam választ arra, miért merült a mélybe. Összességében azt kell mondjam király film, moziból kifelé menet el is felejtettem mekkora trágya volt bejutni. Mindazonáltal a film mondanivalója csak bizonyos rétegnél fog célba találni, ezért ez tipikusan az a film, amit mindenkinek látnia kell legalább egyszer, hogy maga tudjon róla dönteni. Jó szórakozást hozzá.
8/10
dBLOOD 2013 okt. 20. - 06:13:05 8/10
(152/791)
Tegnap néztem meg a moziban.
Ez tipikusan olyan film, amibe kell a mesterséges mélységérzet, fõleg az elején amikor a csaj sokat sodródik. Ráadásul én tériszonyos vagyok, már a létra harmadik fokán is félek, úgyhogy rám fokozottan hatott. Közel sem élveztem volna ennyire ha monitoron látom elõször.
Fõleg a vége felé van benne egy-két jelenet ami túlságosan hatásvadász, de alapvetõen nem bántam meg, hogy egyrészt ez a film volt az elsõ 3D-s élményem, másrészt hogy kifizettem érte összesen több mint kétezer forintot.
Aki szeretné látni 3D-ben milyen az amikor az ûrben sodródsz, annak ajánlani tudom.