Téma: Gravitáció

gabeyramone 2013 okt. 10. - 05:57:50
(111/791)
van még valaki, aki szerint a látvány (sem) volt nagy szám?
domo.robi 2013 okt. 09. - 21:09:25
(110/791)
Ha húzza az ûrállomás Bulokot, akkor Klúnit is húzza. Zárt rendszer a mûhold-Bulok-Klúni rendszer, ha nincs külsõ erõ (például valami trükkös gravitáció (?), ami a hátizsákos Klúnit vonzza, de Bulokot nem...?), akkor a rendszer egyik eleme (Klúni) nem fog más irányba törekedni mint a többi (Bulok és mûhold). Ellökni el tudják magukat a mûholdtól vagy egymástól, ha akarják. De "elvonzani" onnan nem fogja semmi az egyikõjüket, úgy, hogy a többi ott marad.
9/10
Smonika 2013 okt. 09. - 17:30:48 9/10
(109/791)
Ez jó kérdés....Lehetséges,hogy nem Clooney-t húzza a titokzatos erõ, hanem az ûrállomás mozog, és az húzza Bullockot? Szóval igazából õ távolodik, és nem tudta mindkettejüket megtartani?
Mindegy, fizikából sosem voltam valami jó, és az ûrben sem nagyon jártam még, szóval akár reális is lehet.
domo.robi 2013 okt. 09. - 16:56:25 Előzmény domo.robi
(108/791)
--- SPOILER ---
Sikerült megnéznem sima 3D-ben (nem IMAX-ben is). Itt nem esett szét a kép, mint anno az IMAX, így már tudok véleményt is mondani.
- Fényképezés: csillagos ötös. Aki látta, tudja.
- Sztori: ahhoz képest még jó is, hogy a látványra volt kihegyezve.
- Hangok: az ûrben nem terjednem a hangok. A filmben mégis vannak. Igen, megfigyeltem, akkor vannak hangok, amikor valami ütközik az ûrhajósokkal, vagy amikor õk megfognak valamit. A szkafanderben terjed a hang? Igen. Van benne levegõ. Ráadásul egy csomó olyan tompa hang is van, amely azt hivatott bemutatni, hogy az ûrhajós becsapódott valahová, nem hallja a hangot, de érzi. Szerintem jól megoldották.
- Súlytalanság: kiváló. A tûz és víz megoldásai is ott vannak a topon, de az állandóan a háttérben lebegõ sisak (amikor semmi értelme nincs, hogy ott van) is viszi a pálmát.

Egy kérdésem van csak, fizkai jellegû, és a film egyik dármai fordulópontjához kapcsolódik: milyen rejtélyes erõ húzta Klúnit el Buloktól, amikor elsodródott? A szitu egyszerû: Bulok lábán kábelek, ott lóg az ISS-en, majd elkapja Klúni kötelét, megfogja, a kötél megfeszül... és nincs tovább. Szemmel láthatóan megszûnt minden mozgás, Klúni mégis lecsatolja magát, és a lecsatolás után rohamosan el is kezd távolódni Buloktól. Miért? Milyen erõ távolítja el Klúnit? Mi ad neki mozgási energiát?

--- SPOILER OFF ---

Egyébként 9,5/10
giggs985 2013 okt. 09. - 16:38:11 Előzmény totokacsa_904
(107/791)
Mondjuk amit írsz, hogy pár mp-re ki lehet nyitni az ûrben az ajtót és nem történik semmi, ez egy baromság. A legkisebb repedés is végzetes lenne és azonnal kiszippantani mindent a vákum. Bocs.
aniko07 2013 okt. 09. - 00:48:43
(106/791)
Ma néztem meg a filmet. látványos. nem biztos hogy kell értelmezni a látottakat, mert egy olyan környezetben játszódik amit nem igazán ismerünk valójában max könyvekbõl.. és valljuk meg nem sok ember járt még odafent.. ez a film úgy jó ahogy van. Moziban kell megnézni (nem a 3D miatt) hanem mert az a bazi nagy vászon adja vissza a film hitelességét hogy a világûr bazi nagy ám. ismeretlen színészekkel forgattam volna viszont, mert pont olyan két karaktert tettek egymás mellé akik nem ide valók. a filmet õk viszik el sajnos. ismeretlen szinészekkel akár egy más befejezés is elképzelhetõ lett volna. megosztó film.
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 09. - 00:09:55 9/10
(105/791)
Annyi lehetne benned, hogy mielõtt a végérõl írsz, kiírod elõtte, hogy SPOILER.

Mások is érdeklõdnek a film után, nemcsak te vagy a világon.
10/10
DirtyBlond 2013 okt. 08. - 22:49:51 10/10
(104/791)
Nagyon jó film! A látvány lenyûgözõ, a történet és a színészek is teljesen jók. Moziban nézzétek, szerintem csak úgy érdemes. Nálam 10/10, mert erre a filmre biztos, hogy emlékezni fogom , amíg élek.

A kommnet ezen felében SPOILER veszély!
Nekem meg csak annyit üzennék Kid Cudi, hogy oké neked nem tetszik a film, tiszteletben tartom a filmmel kapcsolatos érzésed. Viszont a felhozott kritikáid több, mint szánalmas. A kritikai hozzáértésed teljes hiányát tükrözi már az is, hogy a 3D-t egy nullának nevezed ebben a filmben. Pedig itt zseniális a 3D. De mégis a kedvencem, amikor azt kérdezgeted, hogy ezt az egészet, hogy élhette túl. Mondd, te nem láttad a filmet? Hát úgy!
7/10
modano 2013 okt. 08. - 21:30:23 7/10
(103/791)
Látványos és tipikusan egyszer nézõs darab.

A történet szempontjából mindegy de azért kissé hatásvadász volt a fõhõsnõt francia bugyiban mutatni. Gondolom hétköznapi viselet az ûrhajósnõk körében, na meg persze praktikus a hideg ûrben.A megmenekülés borítékolható volt, elvégre hollywoodi produkció.

Tévedés ne essék, érdemes megnézni 3dben.
sofi 72 2013 okt. 08. - 20:12:33
(101/791)
Nem vagyok a mûfaj kimondott rajongója, de ez a film nekem simán nézhetõ és egy két kisebb bakitól eltekintve élvezhetõ volt.

Végre talán elõször éreztem a 3D jelentõségét és fontosságát. Soha nem néztem filmet csak a látvány kedvéért és most sem azért neveztem be rá, mert úgy gondoltam ez lesz a lényeg. Így is volt.
Már az elsõ képkockáktól kezdve bele tudtam magam képzelni a szereplõk helyzetébe (illetve én úgy gondolom, hogy sikerült). Bár a totális magány, kilátástalanság, esélytelenség és tehetetlenség érzését ekkora mértékben talán nem is lehet egy filmen keresztül magunkra adaptálni.

A történet végig leköti a figyelmet és bár sejthetõ, hogy a fõhõs végül "elnyeri jutalmát" (ebben az esetben túléli a túlélhetetlent), mégis összességében elmondható, hogy nem kidobott pénz a jegy ára.

Amúgy meg a változatosság gyönyörködtet... ;)
Hú dejó a habos sütemény 2013 okt. 07. - 21:55:39
(100/791)
hááááááát... végülis jó volt,
nem tom... valahogy mást vártam
hümm... de azért jó volt, na.

de nem tom valahogy hiányérzetem van, talán mert hatástalan volt

SPOILER:

igen pl amikor a Klúnit tartja a kötélen, teljesen hiteltelen volt hogy aggódna érte
valahogy nem volt közük egymáshoz
vagy amikor a kabinban "várja" a véget, valahogy az se hatott, de egyáltalán nem
szerintem ezt sokkal hatásosabbra meg lehetett volna csinálni, mert a téma baromi ütõs
talán hosszabbra kellett volna venni, elnyújtottabbra, éteribbre...

nahh, de azért tetszett! :)
totokacsa_904 2013 okt. 07. - 20:10:36
(99/791)
KID_CUDI, nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy hülye okoskodik. Ezt írod:

"És a maximumukról annyit, hogy bár körülrajongott színészek (20 millió dolláros fizetés ezért) komolyabb filmjük nincs is.(kivéve ugye A szív bajnokai meg talán a Solaris,de abból szerintem jobb a Tarkovszkij féle változat)
Sandra Bullock az idei Nõi szervek után, nagyon próbált bizonyítani rátermettségérõl.Több-kevesebb sikerrel."

Nézd már meg a filmográfiájukat, mondjuk kezd az Ütközésekel Bullocktól...a Gravitáció bár késõbb került mozikba, de elõbb forgatták az emlegetett Nõi szerveknél, így bizonyítania sem kellett semmit.

"És az érzelmi szál ami a lányához fûzi messze felszínes, persze valószínû amiatt, hogy azt se tudni most él-e vagy nem?? :D"

Ha még ez sem esett le, akkor te nem tudom mit néztél, mert jó pár jelenet egyértelmûen kimondta.

"A legnagyobb figyelmetlensége a rendezõnek a következõ:
Mikor Sandra ott ül a kis mentõkapszulában és hirtelen megjelenik George Clooney.
Benyit és Dr Stone persze túléli, pedig nincs rajta a sisak. Kérem,ezt hogy lehet?
Ekkora figyelmetlenséget.A rendezõ terve persze az volt, hogy mindenkivel elhitesse, hogy valós térben mozgunk,de én kapásból tudtam, hogy a nõ álmodik."

A valóságban egy ilyen pár másodperces ajtónyitás az ûrre - akár hiszed akár nem - simán túlélhetõ. Nem kellett volna annyi hülye horrort nézned.


"Mennyivel okosabb lett volna hogyha nem csak kiabál hanem mondjuk fel is veszi a sisakot mielött benyitna a humorzsák.
És mért nem vette észre, hogy itt tûz lesz, mikor arra ment el?
És hogy élte túl egyáltalán? Hogy élte túl az egészet?
Na meg a vége,hogy ott elsüllyed.
Ott telt be a pohár.Nem akarok senkit lebeszélni, esetleg megsérteni de ez csak újabb mese arról, hogy bármit túlélhetsz ha nem adod fel."

Pontosan, ebben egyetértünk, csak a csakot hagynám ki a mondatodból.
kisgyoriz 2013 okt. 07. - 19:31:48
(98/791)
fortisa 2013 okt. 07. - 17:03:55
(97/791)
elfeledkezett....
10/10
Sonic8 2013 okt. 07. - 16:21:42 10/10
(96/791)
.
10/10
Sonic8 2013 okt. 07. - 16:21:21 10/10
(95/791)
Ez szerintem mindazoknak is érdekes akik nem látták a filmet:
10/10
Towner 2013 okt. 07. - 16:13:08 10/10
(94/791)
Spoiler:
Az álom kezdetét jelelentett hogy Ryan kilégzése nem látszodott. (az hittem mikor Clooney megjött a rendezõ mgfelettkezett a hidegrõl és emiatt nem látszódik a lehelletük) Nagy ötlet volt.
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 07. - 16:10:48 9/10
(93/791)
Mindig vannak értetlen emberek és persze, azért másfelõl szép is, hogy az emberek ízlése különbözõ.


Ez a film egy nagyon jó film. Izgalmas, látványos és van mondanivalója.
Ráadásul olyan mondanivalója van, ami manapság lényeges és fontos az emberek számára. (Fõleg itt, Magyarországon.)
wintermoots 2013 okt. 07. - 15:54:37
(92/791)
azért vicces, hogy a nézõk megjegyzései jóval árnyaltabbak, mint a cuaront reklámozó kritikusoké